Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

@Ana u uputstvu pise posle...ima li neke veze to kad se daje?

@Pedagog probali smo i to ona se toliko razbesni i ispovraca se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da nije možda povratila što se prejela?! :unsure:

Tačno espumisan kapi se daju posle jela ali sam ja davala pre jer Emilija je znala često da bljucne pa bi bilo uzalud davati joj posle. A iskreno i nismo ih nešto preterano koristili jer je i čajić kod nas "vršio radnju"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvi povratila je sve, doslovno sve sto je pojela..ajd probacu pre jela nekako da joj uguram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvi povratila je sve, doslovno sve sto je pojela..ajd probacu pre jela nekako da joj uguram

Uzmi par kapi prvo mleka otkapaj na kaščicu pa onda ukapaj kapi na kaščicu. (u prevodu da je prevariš :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmi par kapi prvo mleka otkapaj na kaščicu pa onda ukapaj kapi na kaščicu. (u prevodu da je prevariš :) )

been there done that...ne mozes da je zeznes nikako...samo pljune i smeje se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

been there done that...ne mozes da je zeznes nikako...samo pljune i smeje se

:lol::lol::lol: joj izvini što ti se smejem ali sama ta "scena" kako ti se "kezi" mi je vrh :lol: Ajde javi da li si uspela ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh ti dosadni grcevi :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: joj izvini što ti se smejem ali sama ta "scena" kako ti se "kezi" mi je vrh :lol: Ajde javi da li si uspela ;)

hvala za savet da je bolje pre jela...tad je valjda gladna pa joj je lakse uvaliti dok vristi...jos joj zaova nasla caku...zamajava je igrackom i onda kad joj uvali kasiku i pritisne jezik Iva mora da proguta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala za savet da je bolje pre jela...tad je valjda gladna pa joj je lakse uvaliti dok vristi...jos joj zaova nasla caku...zamajava je igrackom i onda kad joj uvali kasiku i pritisne jezik Iva mora da proguta

Prava stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh ti dosadni grcevi :angry:
Ja ne znam ima li sta gore.... Ja sam ih jeeedva podnela, a mojoj dusi tek koliko je tesko bilo... Samo se muce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam ima li sta gore.... Ja sam ih jeeedva podnela, a mojoj dusi tek koliko je tesko bilo... Samo se muce...

Sve u rok službe, maco... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam ima li sta gore.... Ja sam ih jeeedva podnela, a mojoj dusi tek koliko je tesko bilo... Samo se muce...

Ima..ima..čekaj trojke...pa petice... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zamislite kako ce zmaju da bude kad njegovi zmajici budu imali grceve...:))) kad pomislim na to odmah se utesim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U savetovalištu sam od jedne majke čula da beba kada ima grčeve kaki zeleno. :mellow: Šta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U savetovalištu sam od jedne majke čula da beba kada ima grčeve kaki zeleno. :mellow: Šta mislite o tome?

ne mora da znaci..uglavnom je redja stolica nego inace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U savetovalištu sam od jedne majke čula da beba kada ima grčeve kaki zeleno. :mellow: Šta mislite o tome?

Ne mora da znači...zelena stolica pokazuje glad, najčešće... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni jedno ni drugo dete mi nisu imali grceve,prvo je dojeno a drugo na formuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhhhh ti grcevi.Moju cerku su bas namucili.Nisu joj pomagale ni kapi (Espumisan) ni caj (Plantex).Brdo neprespavanih noci...Probudi se oko 8 uvece,ja je okupam,lepo nahranim i onda pocinje zabava,i bude budna do 7-8 ujutru,jednom mi je cak bila budna do 3 popodne,taj dan smo je vodili i kod lekara jer jednostavno mi je bilo nemoguce da grcevi mogu toliko da je muce,medjutim....moguce je.A grceve je dobila kad je imala 7 dana,i trajali su joj do drugog meseca.Kada su prestali,Andrea kao da je drugo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 4 dana i vec ima grceve,jel to normalno?Kaze patronazna sestra da nista jos ne sme da pije ni kapi i caj,a ja vec izludeh od njegovom placa.Imte li neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da ga staviš na svoje grudi tj stomak pa da čuje tvoje "srce" i da mu malko zgreješ stomak možda ga to umiri inače ne bi trebalo da mu se direktno greje stomačić (ono za prepeglanom pelenom ili termofončićem) dok pupak ne otpadne. A jel dojena beba? (ukoliko jeste, preispitaj sebe šta si jela) ukolik je na formuli, probaj da promeniš formulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Vas sve mame,pomozite mi! Bebacu je 18 puna 4 mj.a mi se jos mucimo sa grcevima! Espumisan L kapi smo koristili,caj od komoraca,anusa i kamilice koristimo! Trosimo Nan HA hranu,probali aptamil.....jao mnogo toga a nigdje rjesenja! Kad ce prestati i imate li iskustva s tim???? Hvala vam

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima!

htela bih da pitam kako izgledaju grcevi kod vasih beba, kakav je plac, kako se grce i u koje vreme u otku dana obicno pocinju?

moj Dusan je napunio 22 dana i mislim da nam prete grcevi. :( malecki se grci , ali nema onaj izraziti vrisak od placa, pa sam mislila da su to samo gasovi, ali kako stvari stoje izgleda mi kao pocetak.

govorilii su mi:ako ne zaradi grceve do 20 dana, dalje nema bojazni da ce ih dobiti!! da li neka ima iskustva sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da ga staviš na svoje grudi tj stomak pa da čuje tvoje "srce" i da mu malko zgreješ stomak možda ga to umiri inače ne bi trebalo da mu se direktno greje stomačić (ono za prepeglanom pelenom ili termofončićem) dok pupak ne otpadne. A jel dojena beba? (ukoliko jeste, preispitaj sebe šta si jela) ukolik je na formuli, probaj da promeniš formulu.

Potpisujem, promeni klopu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dajemo BioGaia protiv grceva svaki dan po 5 kapi i poceli smo od 2 nedelje zivota, kao i Vigantol po 1 kap dnevno. Ponekad BibiLibi.. i tako to. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.