Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

Mi smo se gotovo posle par dana poceli boriti sa grcevima :( Prekljuce smo bili u decijem dispanzeru da ga pregledaju,vise nisam znala da li placeod grceva ili ga boli uvo,grlo,da li imam dovoljno mleka i da li je dobro...1000 pitanja su me mucila.

Dobili smo kapi Bio Gia i koristimo ih dva dana,kao i Plantex caj,grejemo tibu na termofor..Nadam se da ce mu biti bolje.Uspem da ga uspavam uz fen najcesce ;)

Inace posle 22 dana ugojili smo se celu kilu,sada imamo 5250gr,sto me je obradovalo jer je sa sikanjem sve u redu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Taman pomislimo proslo, ono opet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadrljasmo sa grcevima,napinjanjem,gasovima...neznam gde se nalazim...

dajem joj espumisan kapi tri puta dnevno po 25 kapi ali bas nesto i ne pomazu :( ,a tako mi je zao,dusa me boli kad se grci i place...

sutra u da joj skuvam kim u vodu i da probam... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se sa grcevima mucili punih pet meseci i nista nije pomagalo kao termofor-meda. Onima koji koriste formulu- NAN sensitive, nismo koristili vestacko mleko ali sam cula da pomaze kod grceva. Samo vremena i strpljenja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strahinja druze ovako smo mi do 3 mes. i Bio Gia i kamenje neko toplo i tremofor i fen :) uz fen se uspavljujemo jos uvek :)

Moram reci da su nam kapi malo pomogle(puj puj da ne ureknem) i termofor,skinula sam sa neta zvukove fena i usisivaca pa cu da mu pustim,vrela mi soba vec kao u sauni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obično se grčevi javljaju kod djece koja dobro napreduju...evo Ivana i vi ste jedan od pokazatelja...proći će i ta 3 mjeseca...šta da se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obično se grčevi javljaju kod djece koja dobro napreduju...evo Ivana i vi ste jedan od pokazatelja...proći će i ta 3 mjeseca...šta da se radi...

Ta tri cu izdrzati,samo da ne budu jos tri <_<:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta tri cu izdrzati,samo da ne budu jos tri <_<:rolleyes:

Eto ti zubića tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Filipa kad uteši...... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Filipa kad uteši...... :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Onda cu kukati zbog zubica :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Onda cu kukati zbog zubica :lol: :lol:

Do neke treće godine ćeš uvek zbog nečega kukati... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali smo grceve ne tako puno, espumisan nam je dosta pomogao. I sada ga popijemo kada nas muci tibica :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame forumasice,

Imate li neku preporuku u vezi sa uzimanjem Bio Gaia kapi? Da li postoji neko najbolje doba dana da se daju bebcu? Ima li veze da li se daju pre podoja, izmedju podoja ili nakon?

Kakva su vasa iskustva? Help please

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anusa ja mu uvek dam posle podoja u toku prepodneva i to dok place jer onda najvise otvori usta :D Mislim da nije bitno kada mu dajes kapi vec svaki dan da dobije svoju dozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anusa ja mu uvek dam posle podoja u toku prepodneva i to dok place jer onda najvise otvori usta :D Mislim da nije bitno kada mu dajes kapi vec svaki dan da dobije svoju dozu.

Bitno je kad se daju kapi. Uvek pre podoja, jer ako das posle podoja kad beba bljucne prvo ce da izbljucka kapi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste probali ovaj sirup.Nama je baš baš pomogao,poslije njega se lijepo iskaki,i prorade joj creva.Od espumisama mi je prduckala,i to je mučilo..

Ja ovdje nisam našla Bio Gaju čak su me gledali ko tele u šarena vrata kad pitam.Vjerovatno nemaju dogovor sa dobavljačima ..

http://www.torminalis.com.hr/sirup-protiv-kolika.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grčevi se javljaju dve do tri nedelje po rođenju javljaju se periodi uznemirenosti koji obično traju do trećeg a najkasnije do četvrtog meseca života bebe. Javljaju se obično između podoja u popodnevnim satima.

Kakva su vaša iskustva i na koji način ste se izborili sa grčevima?

cula sam da je senjacki caj odlican za grceve...da li je neko probao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cula sam da je senjacki caj odlican za grceve...da li je neko probao?

Ja sam davala senjacki caj i pomagao je kliko toliko.Nisam nista drugo davala pa ne mogu da uporedim,ali sve u svemu zadovoljna sam senjackim cajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa beba ima mesec dana i tokom dana konstanto place,verovatno su grcici u pitanju i tokom dana joj dajemo i cajic i kapi.Sinoc smo tokom presvlacenja primetili kao da joj je malo nateklo iznad desne prepone,i naravno odmah kod lekara odemo jer smo se uplasili da beba mozda nije dobila bruh.Doktorka je pregledala i kaze da nije ali da svaki dan prilikom presvlacenja opipamo pristima to mesto.Interesu je me da li je neko imao slican,da kazem,problem?Sad me hvata strah svaki put kada zaplace jer se bojim da od naprezanja se ne iskompikuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa beba ima mesec dana i tokom dana konstanto place,verovatno su grcici u pitanju i tokom dana joj dajemo i cajic i kapi.Sinoc smo tokom presvlacenja primetili kao da joj je malo nateklo iznad desne prepone,i naravno odmah kod lekara odemo jer smo se uplasili da beba mozda nije dobila bruh.Doktorka je pregledala i kaze da nije ali da svaki dan prilikom presvlacenja opipamo pristima to mesto.Interesu je me da li je neko imao slican,da kazem,problem?Sad me hvata strah svaki put kada zaplace jer se bojim da od naprezanja se ne iskompikuje...

Mi smo isto bili prilikom prestvlacenja primetili da je malenom nesto iskocilo iznad prepone velicine klikera,odemo kod doktora i naravno bruh,ali nas je poslala i kod hirurga za svaki slucaj da i hirurg pogleda.iskakao mu je samo prilikom plakanja.Sada se malo smirilo i ne iskace vise,kaze doktorica da je veca rupica pa moze neometano da se vrati.Za sada se samo prati dok malo ne poraste,ali posto je preponska kila morace da ga operisu.

Ako ti beba konstantno place mozda joj je toplo(ne znam kako je oblacis),ne verujem da je muce grcici konstantno ceo dan.Opipaj je oko usiju dok je mirna da vidis da li ce zaplakati,da nisu mozda usi u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto bili prilikom prestvlacenja primetili da je malenom nesto iskocilo iznad prepone velicine klikera,odemo kod doktora i naravno bruh,ali nas je poslala i kod hirurga za svaki slucaj da i hirurg pogleda.iskakao mu je samo prilikom plakanja.Sada se malo smirilo i ne iskace vise,kaze doktorica da je veca rupica pa moze neometano da se vrati.Za sada se samo prati dok malo ne poraste,ali posto je preponska kila morace da ga operisu.

Ako ti beba konstantno place mozda joj je toplo(ne znam kako je oblacis),ne verujem da je muce grcici konstantno ceo dan.Opipaj je oko usiju dok je mirna da vidis da li ce zaplakati,da nisu mozda usi u pitanju.

Nama je hirurg rekao da beba ne moze da dobije bruh od plakanja. Ona se rodi sa bruhom, koji se pojavljuje (iskace/ispada) prilikom plakanja i tada se primeti. A da zbog plakanja dobije, to je nemoguce...

Ja sam ga to pitala bas zato sto je nenormalno plakao, a ja nisam znala kako da ga smirim i uplasila sam se da ne dobije bruh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... A jel sisa na zahtev i često? Često - na manje od 3 sata?

A jel pije vodu? I da li pije na flašicu? I kad jede kašicu se ne buni...?

Mene brine kad beba hoće da sisa, a pri tome vrišti i odbija, da je ne bole uši ili grlo, jer ne može da guta... Ako se nastavi, odvegi je kod lekara za svaki slučaj da je pogledaju.

Ivancice, moja beba se upravo ovako ponasa. Poslednjih nekoliko dana vreme nakon kupanja postaje pakao, to je vriska iz sveg glasa. Jedva uspem da je umirim da joj dam da sisa. Preko dana bas malo i retko spava, a kad se probudi opet vriska. Nema ni traga od onog nasmejanog, gukavog budjenja :( Beba samo sisa, vrlo malo vode pije, ali ovo sto si rekla za usi i grlo me bas brine. Da li da potrazim pomoc lekara, ili ima nade da su to samo grcevi (ko bi pomislio da ce grcevi u nekom scenariju izgledati kao bolja varijanta???)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, moja beba se upravo ovako ponasa. Poslednjih nekoliko dana vreme nakon kupanja postaje pakao, to je vriska iz sveg glasa. Jedva uspem da je umirim da joj dam da sisa. Preko dana bas malo i retko spava, a kad se probudi opet vriska. Nema ni traga od onog nasmejanog, gukavog budjenja :( Beba samo sisa, vrlo malo vode pije, ali ovo sto si rekla za usi i grlo me bas brine. Da li da potrazim pomoc lekara, ili ima nade da su to samo grcevi (ko bi pomislio da ce grcevi u nekom scenariju izgledati kao bolja varijanta???)

Usice mozes i sama da proveris tako sto kad se beba smiri pritisnes prstom unaj deo uha uz glavu ( ne znam kako da objasnim :P ) ako odreaguje naglim placom to je to a za grlo jedino dr ... A moj Markic od rodjena do dan danas place neutesno posle kupanja jer hoce jos :D Toliko voli vodu ... I ne smiri se dok god tata ne iznese korito iz sobe , place kao blesav :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, moja beba se upravo ovako ponasa. Poslednjih nekoliko dana vreme nakon kupanja postaje pakao, to je vriska iz sveg glasa. Jedva uspem da je umirim da joj dam da sisa. Preko dana bas malo i retko spava, a kad se probudi opet vriska. Nema ni traga od onog nasmejanog, gukavog budjenja :( Beba samo sisa, vrlo malo vode pije, ali ovo sto si rekla za usi i grlo me bas brine. Da li da potrazim pomoc lekara, ili ima nade da su to samo grcevi (ko bi pomislio da ce grcevi u nekom scenariju izgledati kao bolja varijanta???)

Možda stvarno plače jer voli vodu (ko MArko)

Da, što se ušiju tiče možeš da proveriš i sama... Ko što ti reče Sanja.

Kod upale grla ili ušiju dete uopšte ne jede, znači kako povuče da siku boli i neće jesti.

Mislim da nije ništa, ali ako ti nemaš mira - odvedi je na ušno da je pogledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Usice mozes i sama da proveris tako sto kad se beba smiri pritisnes prstom unaj deo uha uz glavu ( ne znam kako da objasnim :P ) ako odreaguje naglim placom to je to a za grlo jedino dr ... A moj Markic od rodjena do dan danas place neutesno posle kupanja jer hoce jos :D Toliko voli vodu ... I ne smiri se dok god tata ne iznese korito iz sobe , place kao blesav :P

Ovako se i Marina ponasa,posle kupanja je vriska. A sto se tice usiju,Natasa je prosle god. bila u bolnici zbog upale oba uha i ja sam joj tad namerno stiskala usi ali ona nikad nije zaplakala niti se strecnula. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.