Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Cicko, hvala probam što pre pa javljam.

Mada bi mogla da mi napišeš ceo recept.

Mnogo me nervira što nemogu da se setim. Već 4-5 dana razmišljam o tom kolaču. Ali non-stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je ceo recept.Zamesis to,pustis da nadodje,razvuces,vadis casom,pa opet da nadodje i przis na malo vise masti.Ja pomesam vanilin sa obicnim secerom i u to valjam.Sad si me pomamila i ja cu veceras da pravim. :D

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako se ostavljaju listovi vinove loze u teglice za zimu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako se ostavljaju listovi vinove loze u teglice za zimu?

Nemam pojam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka mozda neki dobar recept za pancerote? Piroske?

I uopste slano pecivo?

Idemo u julu na more pa to mi je najzahvalnije za dorucak na plazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pancerote,recept mog tate! Isproban,odlican!

kg brasna

2dc mleka

kvasac

2 jajeta

3-4 kasike m.ulja

3 dl jogurt

soli 2kasicice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pancerote,recept mog tate! Isproban,odlican!

kg brasna

2dc mleka

kvasac

2 jajeta

3-4 kasike m.ulja

3 dl jogurt

soli 2kasicice

Zahvaljujem ;)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko recept za Milicine batake?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lisnato testo razvuces tako da bude tanko, seces na kvadrate vel.10*10 cm.

Belo meso tanko izlupas,zacinis pa ispeces na tiganju,iseckas na kockice.

Na svaki kvadrat stavis kockice feta sira i belog mesa pa uvijas da budu bataci (ako si pravila vec-setices se kako ;) Pisem sa mob :) Uvaljas u brasno,jaja,prezlu (kako inace pohujes) i pohujes u dosta masti!

Ovo sam iz glave,po secanju pisala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nanči :wub:

Znam kako se mota, pravila sam jednom

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da podelim ovaj recept, jutros sam je pravila, sad sam je probala, malo je reci da smo odusevljeni, torta je vrh, a nije komplikovano napraviti je

http://www.coolinarika.com/recept/1018453/?meta_refresh=1

Nisam nikad probala rogac, pa mi palo na pamet da ga kupim, i nadjem ovaj recept.

Tortica je mala, ali silna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate filete zamrznute skuse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate filete zamrznute skuse?

mozes kao riblju corbu da napravis ,izdinstss povrce na vodi (ulje ti ne treba skusa ce pustiti mast svoju) dodas skusu seckanu,kad se skuva posle 20ak minuta koliko joj i treba da se skuva dodas sok od paradajza i to je to. Zacinis po svom ukusu jos na pocetku. A mozes i przenu,ili pohovanu. Obavezno je ocedi u krpi posle topljenja a pre pecenja,prilog pire. A mozes i da u rerni zajedno sa krompirima,lukom i malo maslaca ispeces.
snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate filete zamrznute skuse?

Odledim, posušim ubrusom, poređam u pleh, začinim, posolim,poprskam maslinovim uljem, nacedim pola pomorandže po filetima a drugu polovinu isečem na kolutove i stavim uzmeđu fileta. Pečem poklopljeno. Ovo sa narandžom mu da divan ukus a zapravo se ne oseća kad se ispeče, msm ne oseća se slatko.Ponekad stavim i beli luk između fileta.

Inače već neko vreme ne mogu da nađem filete skuše u ovim velikim radnjama, samo celu skušu a fileti su mi praktičniji...Gde si kupila?

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače već neko vreme ne mogu da nađem filete skuše u ovim velikim radnjama, samo celu skušu a fileti su mi praktičniji...Gde si kupila?

Imas u ribelinim radnjama i u metrou!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas u ribelinim radnjama i u metrou!

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majat,drugi put ih spremam po tvom receptu;) ja sam kupila LEDO filete, ima ih sigurno u bolje snabdjevenim marketima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow kako si pravila filete? Kako ti je ispalo? Nadam se da ste se naruckali lepo.

Nema na cemu Majo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure,je li koja pravila sipanu pitu od jabuka i griza?zanimljivo mi i jednostavno djeluje,e sad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila sam ja, super je samo odozgo obavezno zalij nečim inace ce ostati suvo ( bez obzira sto piše da se ne zaliva).

iraela voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jesen asocijacija na bundevu. I svaku volim-onu 'običnu', muskatnu, hokaido, banana, buttercup. Pored nezaobilazne bundevare, svi se davimo u čorbi od bundeve.

Ovaj rp sam skoro videla na 24hkitchen-u, pa sam ga juče probala-na maslacu se proprzi crni luk i zacini(so, biber, suvi začin ko voli), doda se malo muskatnog oraha i cimeta,kad je staklast doda se meso bundeve. Kad malo omekša, nalije sd pilecim bujonom ostavi se da se krčka. Smiksa se stapastim mikserom.

A danas sam isekla bundevu na kriške, prekrila crnim i belim lukom+ so, biber, zalfija i dobro zalila maslinovim uljem, pa ubacila na 200' 30/40 min. Ručali smo kao prasići.

Earl Grey, Mejja, crnokosa i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vis ti to. Ja bundevu samo pecenu u rerni i eventualno pitu. Nikad ni u restoranu nisam smela da je narucim. A zvuci super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricalice, przila sam je, prethodno uvaljala u mjesavinu kukuruznog i psenicnog brasna. Bilo je odlicno. Prilog neko varivo od blitve koje svi u kuci volimo...kad ga moje smizle jedu fino,mozete mislit:)

a sto se tice bundeve moji je vole u piti i kad je ispecem pa prelijem medom. Ovih dana padam u iskusenje da napravim corbu. Iako je mm izjavio da je ne voli u slanoj varijanti a da je nikad nije probao tako spremljenu :| elem,trazila sam po netu recept,u nekim ide pavlaka za kuvanje u nekim ne...u nekim idu lukovi i mrkva,u nekim ne...tako da nemam pojma sta cu i kako. Samo da na kraju ne bude da se nikom ne svidi:(

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.