Vaše telo nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Meni je taj posle porodjajni period pao bas tesko. Nikako nisam uspjevala da se snadjem a kasnije mi je Bartolinijeva zlijezda pravila toliko problema da nisam mogla da hodam. odlazak do toaleta mi je bio nemoguca mislija a da ne spominjemo sjedanje na solju ili da zakoracim u tus kabinu. Horor ....

.... ali, naravno, sve bude i prodje pa tako i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste se osećali prvih dana nakon porođaja. Koliko je trajao oporavak? Da li ste imali neke promene na telu nakon porođaja i na koji način ste negovali ranu?

prvi dan me bolelo medjunozje ko da me kamion udario

bila sam umorna a od bolova nisam mogla da spavam,sve dok mi muz nije doneo brufen

posle toga me nije bolelo dok sam lezala(mislim na ranu dole)

nisu me sekli nego sam se pocepala,skroz od vagine do guze :(

oporavak jos uvek taje,ali ne boli vise(bol rane je prestao posle dve nedelje,potpuno)

ranu sam negovala tako sto sam je stalno prala sapunom a posle toga je mazala kantarionovim uljem. to ulje mnogo znaci,posebno kada rana pocne da svrbi

a promene na telu....

imam 9 kila viska <_< i grudi su mi ogromne :D

linea negra je jos tu i malo me nervira,a strije hvala bogu imam samo neke tanke,oko pupka i nekoliko crvenih na butinama,ali kada pobele bice ok,nije strasno

i pupak jos uvek nije uvucen skroz kao sto je bio pre,nadam se da ce se sve vratiti na svoje mesto

nadam se da cu do zime vratiti kilazu,posto nemam sta da obucem :lol:

e da i koza lica se iscistila,pu pu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam, jer su meni u porodilistu rekli da se posle svakog odlaska u WC operem vodom i saounom (?!) da osusim ranu i da stavim povidon jod. Ja sam na svoju ruku izbacila taj sapun, jer mi je malo nelogicno. Kako da se perem sapunom?! A koristim i ja kuvanu kamilicu jutro i vece.

Suvise sam uplasena za tu ranu, jer mi je dr 100 puta ponovio da je rana gde sam se cepunula mnoogo nezgodna i da treba voditi mnogo racuna o njoj i da treba da se pazi na nju prilikom pregleda... Brinucu sve dok mi ne ispadnu konci, a nemam pojma kada ce se to desiti... :(

I ja sam se pocijepala, i oni me rezali, pa usivali, i spolja i iznutra... Nista mi nisu rekli za tretiranje rane, pa sam je ja samo toplom vodom ispirala... Sada je vec lakse, konci su ispali, pa se ne plasim kao na pocetku. Ponekad malo bolucka oziljak, ali ja sam prezadovoljna (mislila sam da ona agonija i oni bolovi nikada nece proci). Kao sto rece vuki, plasila sam se porodjaja, a nisam znala da me pravi ispit hrabrosti ocekuje tek poslije njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam corava ili je nesto drugo u pitanju, ali ja nemam pojma gde se nalaze moji oziljci. :) Niti vidim da mi ispadaju neki konci. Ustvari, vidim konce, ali od glupavih ulozaka. Taman mislim sad je lakse, kad pocne da me zateze kad sednem. Odvratan osecaj. Porodjaj je nista naspram oporavka. Lepo rekoste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam corava ili je nesto drugo u pitanju, ali ja nemam pojma gde se nalaze moji oziljci. :) Niti vidim da mi ispadaju neki konci. Ustvari, vidim konce, ali od glupavih ulozaka. Taman mislim sad je lakse, kad pocne da me zateze kad sednem. Odvratan osecaj. Porodjaj je nista naspram oporavka. Lepo rekoste.

Nisi corava!I bolje sto ne vidis oziljke! :rolleyes: Mene moj oziljak izludjuje(od carskog),jos pored njega imam oziljak od slijpog crijeva,ma k'o da sam na frontu bila! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila pre malo vise od dve nedelje. neposredno posle porodjaja sam bila potpuno iscedjena, i nisam mogla da zaspim, porodila sam se u 7 uvece a zaspala tek negde pred zoru. mene je porodjaj jako iscrpeo tako da sam nezdravo mnogo smrsala - dan nakon izlaska iz porodilista sam kolabirala, dolazila je hitna, sve zbog iscrpljenosti (spavajte svaki put kad vasa beba spava, i jedite i pijte tecnosti - ne odjednom da se najedete i nalivate, zbog mleka, ali vam u principu treba 6 obroka i 6 uzina u periodu od 24h.) dobila sam hemoroide, i ne mogu da se suzdrzim kad mi se piski - kad osetim potrebu moram se naci u wc-u u roku od nekoliko sekundi.

radjena mi je epiziotomija ali me rana ne boli, ponekad malo stegne i to je sve, vise su me boleli hemoroidi. dok dojite oseticete kontrakcije materice (isti hormon) meni je to cesto bolno.

imam stomacic, i strije koje nisam imala dok sam bila trudna, ali to mi je trenutno najmanja briga; bitnije mi je da se uhodam s bebom i da se oporavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba prirodna porođaja, rana me nije bolela, negovala sam je tako što sam je prala hipermanganom. Kada sam prestala dojiti, počela sam i da mršavim, jer sam količinski manje jela. Stomačić je ostao, ali to je baš slatko, podseća me na nešto lepo, strije imam na butinama i grudima, nisu odmah vidljive, ali ja znam da su tu. Ne smetaju mi i takođe me podsećaju na nešto lepo što mi se desilo u životu. Grudi se jesu opustile, ali brushalter rešava problem. Svakako da je telo drugačije, ali ono je sada u drugom planu. Na oko pristojno izgleda, a to je i najbitnije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam prirodan porodja, rana me je uzasno bolela,oporavila sam se tek posle mesec dana, non stop sam stavljala povidon jod i muzic mi je prskao na ranu bivacin sprej. Strija nigde, celulita gde hoces :lol: , nisam nesto puno smrsala jela sam kao luda zbog mleka i sisala je do 7 meseca, tek sad krecem da gubim na kilazi. Porodila sam se sa 62 kg a sada imam 54kg, inace moja kilaza pre porodjaja bila je 48 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam prirodan porodja, rana me je uzasno bolela,oporavila sam se tek posle mesec dana, non stop sam stavljala povidon jod i muzic mi je prskao na ranu bivacin sprej. Strija nigde, celulita gde hoces :lol: , nisam nesto puno smrsala jela sam kao luda zbog mleka i sisala je do 7 meseca, tek sad krecem da gubim na kilazi. Porodila sam se sa 62 kg a sada imam 54kg, inace moja kilaza pre porodjaja bila je 48 kg.

48kg?? Pa najbolje je da ih nemas uopste :);) ;)

Koliko si ti viskoka? Jel ima negde slika tvoja na forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

48kg?? Pa najbolje je da ih nemas uopste :);) ;)

Koliko si ti viskoka? Jel ima negde slika tvoja na forumu?

Hehehehehe, bas me nasmeja, to sam se jos ugojila pre nego sto sam zatrudnela dobrih 3 kg :lol: a ja sam mali picopevac :lol: 155cm. A sto se tice slike ima je na "slike sa nasih vencanja"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, Marijeta baš sam se bila zabrinula za sebe, ali ipak je tebi ta kilaža ok na visinu, ja sam visoka 173cm i imam 60kg, pre trudnoća 58kg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila pre malo vise od dve nedelje. neposredno posle porodjaja sam bila potpuno iscedjena, i nisam mogla da zaspim, porodila sam se u 7 uvece a zaspala tek negde pred zoru. mene je porodjaj jako iscrpeo tako da sam nezdravo mnogo smrsala - dan nakon izlaska iz porodilista sam kolabirala, dolazila je hitna, sve zbog iscrpljenosti (spavajte svaki put kad vasa beba spava, i jedite i pijte tecnosti - ne odjednom da se najedete i nalivate, zbog mleka, ali vam u principu treba 6 obroka i 6 uzina u periodu od 24h.) dobila sam hemoroide, i ne mogu da se suzdrzim kad mi se piski - kad osetim potrebu moram se naci u wc-u u roku od nekoliko sekundi.

radjena mi je epiziotomija ali me rana ne boli, ponekad malo stegne i to je sve, vise su me boleli hemoroidi. dok dojite oseticete kontrakcije materice (isti hormon) meni je to cesto bolno.

imam stomacic, i strije koje nisam imala dok sam bila trudna, ali to mi je trenutno najmanja briga; bitnije mi je da se uhodam s bebom i da se oporavim...

Zao mi je sto si tako lose prosla. Nadam se da ces brzo uhvatiti ritam.

Cuvaj se, i cuvaj bebu :) Uzivajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je sto si tako lose prosla. Nadam se da ces brzo uhvatiti ritam.

Cuvaj se, i cuvaj bebu :) Uzivajte

hvala nato:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj, pocese rane da me zezaju. Mnogo mi smeta. Ne mogu ni da sedim lepo. Kako, bre, sad, posle mesec dana?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj, pocese rane da me zezaju. Mnogo mi smeta. Ne mogu ni da sedim lepo. Kako, bre, sad, posle mesec dana?! :(

Taki, nista se ne brini. To je normalno. Srasta ti ranica pa ti "zateze". Meni se cinilo da me je vise tada bolelo nego posle samog porodjaja. Trajalo mi je sigurno nekih 3/4 dana. Naravno, ako ti je bas neizdrziv bol ja bih otisla kod ginekologa (u svakom slucaju vreme ti je da ides na prvu kontrolu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj, pocese rane da me zezaju. Mnogo mi smeta. Ne mogu ni da sedim lepo. Kako, bre, sad, posle mesec dana?! :(

I mene je prije par dana ruzno zatezala... Ali, na tom mjestu vise nista nema, sve izgleda kao i ranije, tako da se nisam nervirala.. Nije bio neki strasan bol, vise je bilo neprijatno...

E da, sto se tice pregleda, ja idem 29-tog... jaaaoooo 961f98e20e978abf08f8da9ec849b12b.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to, neprijatno. Danas me nista ne boli. Pala je kisa, pa sam skontala da me je to mucilo zbog promene vremena. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, nakon tri nedelje od porodjaja, mogu reći da se sve vratilo u normalu..rana me ne boli toliko, čak sam bezbedno mogla i da se operm..tj. prodjem rukom dole(nije me ništa bolelo),krvarenje je nestalo, čak je i ono braonkasto prošlo..sada je sekret normalne boje..ostao mi je malo stomak, ali se nadam da će se i to vratiti u normalu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadovoljna sam ... do sada sam se duplo smanjila u odnosu na par dana pred porod. Valjda sam bila otecena, ko ce znati.... stomak mi se laganini vec vraca a ova koja kila viska ce brzo da spadne, ne sekiram se. U principu nisam se mnogo promjenila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam bila otecena, ostale su mi strije, tu i tamo. Ali to me i ne brine. Stomak mi je ok, grudi nisu opustene, a koza na licu mi je predivna.

Rana od epiziotomije sa prvog porodjaja mi se i ne vidi, a oziljak od male rupture sa drugog me boli i zateze, pogotovo za vreme mracnih obaveza. To moram da cekam da prodje.

Posle prvog porodjaja mi se kosa ispravila, do tad sam imala blago talasastu. Sad kao da se vraca na staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam preeeeeezadovoljna kako izgledam :D

Jos par dana i stomak ce mi biti skroz ravan, ima ga jos maaaalko, tek tek... A drugde nista nisam ni dobila, tako da nema sta da se skida... Doduse mozda malo obrascici, ali Boze moj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam preeeeeezadovoljna kako izgledam :D

Jos par dana i stomak ce mi biti skroz ravan, ima ga jos maaaalko, tek tek... A drugde nista nisam ni dobila, tako da nema sta da se skida... Doduse mozda malo obrascici, ali Boze moj ;)

Super Barbarice!!! Tebi se inače ništa sa leđa nije ni videlo, samo kad pogledaš iz profila skontaš stomačić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je najbolji osecaj, kad imas dete, a nije ti se promenio izgled.

Meni je telo sad lepse nego pre dece. Kao da mi se bas lepo namestilo. I nemam problema sa kg, uopste, kao da mi se ubrzao metabolizam, mada za to mislim da je dojenje najzasluznije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto Ena, prije sam imala naslage na stomaku za koje nisam imala način da skinem...Imala sam oko 62 kg posljednjih desetak godina...a sada 58...taman, a naslaga nigdje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Barbarice!!! Tebi se inače ništa sa leđa nije ni videlo, samo kad pogledaš iz profila skontaš stomačić :)

Pa tako nekako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.