Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Ana meni ova torta deluje teško i komplikovano za napraviti...ja ti preporučujem po Filipinoj preporuci Minjon tortu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,ja je nisam nikad pravila,ali mi izgleda ukusno,i ona je medju 'mogucim' tortama za NG.Ne znam kako ce mi ispasti grilijas,pa se zato malo ustrucavam da je pravim.Ali zaista izgleda ukusno.

I mene to plaši pa ću zato ga pripremiti dan ranije pre cele torte pa ću moći da se "vežbam" :lol:

Ana meni ova torta deluje teško i komplikovano za napraviti...ja ti preporučujem po Filipinoj preporuci Minjon tortu... :)

Još mi je ona delovala i najjednostavnije :( Meni je bitno samo da nema da se kuva na paru fil... A gledala sam onaj recept što je Filipa postavila i ne sviđa mi se to što su kore deblje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neke kolace koji se prelivaju uspinovanim secerom,ja sam prvi put pravila i zeznula,a drugi put je mm uspinovao secer i bilo je super,tako da cu ako se odlucim za tu tortu taj deo prepustiti njemu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kakvo je vaše iskustvo sa Grilijaš tortom.

Pravila bih je po ovom receptu KLIKNI

Mojoj mami nije uspela, ali nisam sigurna da je bas ovaj recept imala... :)

Ako hoces neku jednostavnu tortu, ja pravim u takvim situacijama plazma tortu koja je super za pravljenje raznih oblika i pravi se za maksimum sat vremena. Nista se ne kuva, nista se ne pece, samo se mesa mikserom i redja... :)

Ja za tu tortu kupujem koru od belanaca, a filove pravim od

300gr mlevene plazme

300gr cokoladne mlevene plazme

500gr margarina za kolace

500gr secera u prahu

oko 1/5l gaziranog soka od pomorandze

2slaga.

200gr cokolade za kuvanje

Mlevenu plazmu natopiti gaziranim sokom od pomorandze sa po oko 2dl ili manje. Takodje i cokoladnu mlevenu plazmu natopiti sokom od pomorandze sa oko 2dl ili manje.

Umutim mikserom margarin za kolace i secer u prahu da se napravi pena. Tu penu podelim u dva dela, jedan deo umesam sa obicnom mlevenom plazmom a drugi deo umutim sa cokoladnom mlevenom plazmom u homogene mase.

Koru od belanaca natopim sa oko 1dl soka od pomorandze. Istopim u rerni na 50stepeni cokoladu za kuvanje (da bude tecna) i njom prelijem koru. Samo sto moras brzo da prelivas i ne da razmazujes jer se cokolada jako brzo stegne i mogu da se otkidaju parcici kore ako se razvlaci cokolada. Znaci sipas onako iz lonceta/soljice/serpice, u sta god da topis cokoladu.

Preko kore prelivene cokoladom stavim fil od obicne mlevene plazme, preko toga fil od cokoladne mlevene plazme. Preko slag koji umutim sa jednom ili ni jednom kasicicom mlevenog secera, jer je torta sama po sebi slatka.

Torta je super zato sto nije previse slatka i masna za decu, a moze se oblikovati kao natopljenim peskom, ja uglavnom pravim oblik debeljuskastog srca, u tom obliku isecem i koru, ili samo gornji fil oblikujem u srce... Ma sa tim mozes da radis sta hoces, sestricini sam za rodjendan pravila ovu tortu u obliku bubamare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart tek sad vidim tortice! :) I ja sam pravila bubamaricu, ali tvoj autic je fenomenalan! :)

Vec sad mastam kako cu isti takav plavi uatic praviti svom bebanu za rodjendan... :)

A za godisnjicu braka bih pravila tortu neku lepu, ali da nije srcasta jer sam sa srcastim tortama vec preterala... mada imam jos tri meseca fore da razmisljam o tome tako da se ne opterecujem jos uvek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo dodatnih saveta ako zatreba KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kakvo je vaše iskustvo sa Grilijaš tortom.

Pravila bih je po ovom receptu KLIKNI

Nisam do sada pokušavala da je pravim. Po receptu bih rekla da iziskuje dosta vremena, ali ništa teško! :)

Ja bih pokušala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu,hvala ti. Pa,napravi najobicniju okruglu tortu koju ces lepo ukrasiti sa slagom ili fondanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj mami nije uspela

kukuuu... kako će tek meni!!! :(

*andjelcic* hvala ti na preporuci ali to će biti druga torta :) tačnije treća Moja mama (expert za Reformu) pravi Reformu, ja pravim Lenju ženu (to ti je isto sa plazmom) i hoću još jednu sa korama (odnosno da joj se peku kore i kuva fil - ali ne na pari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kukuuu... kako će tek meni!!! :(

*andjelcic* hvala ti na preporuci ali to će biti druga torta :) tačnije treća Moja mama (expert za Reformu) pravi Reformu, ja pravim Lenju ženu (to ti je isto sa plazmom) i hoću još jednu sa korama (odnosno da joj se peku kore i kuva fil - ali ne na pari

Pa hoces li imam neku Grcka torta kore se peku ima ih tri sa orasima cini mi se..a fil je puding od vanile pa sa margarinom,pa se deli na tri dela,u jedan crna,u drugi bela cokolada,a treci ostaje zut.

Ili mozda Bolero torta isto je lepa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se bacam u isprobavanje ove torte za NG.... Moram savladati taj recept.. :rolleyes: ana,pogledam ja u mojim(citaj:maminim) receptima pa ti kucam sutra ako nadjem,moze? znam da treba da ides u nabavku,ali potrudicu se da ga sto pre nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BELA RADA

KORA:6 jaja

6kasika secera

6kasika mlevenih oraha

2kasike brasna

1 prasak za pecivo

FIL ZA ROLAT:300gr ml.oraha,2 kasike secera i 1 vanilin secer popariti sa 2dl vrelog mleka.nafilovati,urolati i iseci 21 parce.

FIL:5zumanaca,5kasika secera i 5 kasika brasna umutis i skuvas u 500ml mleka.Kad se ohladi dodas margarin umucen sa 250gr secera u prahu.

Redjas 7parcadi u obliku cveta pa filujes i tako 3puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa hoces li imam neku Grcka torta kore se peku ima ih tri sa orasima cini mi se..a fil je puding od vanile pa sa margarinom,pa se deli na tri dela,u jedan crna,u drugi bela cokolada,a treci ostaje zut.

Ili mozda Bolero torta isto je lepa!

Neću Grčku ona bre u krizi :) Šalu na stranu neću sa pudingom. ( to moja mama zove sladoled torta) Hvala ti a Bolero... Ajde sad ću da gvirnem na coolinarki šta sve ide u nju...

BELA RADA

KORA:6 jaja

6kasika secera

6kasika mlevenih oraha

2kasike brasna

1 prasak za pecivo

FIL ZA ROLAT:300gr ml.oraha,2 kasike secera i 1 vanilin secer popariti sa 2dl vrelog mleka.nafilovati,urolati i iseci 21 parce.

FIL:5zumanaca,5kasika secera i 5 kasika brasna umutis i skuvas u 500ml mleka.Kad se ohladi dodas margarin umucen sa 250gr secera u prahu.

Redjas 7parcadi u obliku cveta pa filujes i tako 3puta.

Ovo mi je puno jednostavna i odlična varijanta :) a da ne pominjem koliko i jeftinija :)

Uh... sad moram da vidim šta mi je činiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cokoladnu..onu sto se od fila pravi i kora i posle filuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hart, imaću dodatnih pitanja i to mali milion :D

A prvo mi je da li je moguće ubaciti bar u jedan od filova i čokoladu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,hoces li bar za muzevljev rodjendan praviti neku od mojih :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cokoladnu..onu sto se od fila pravi i kora i posle filuje?

Ana,hoces li bar za muzevljev rodjendan praviti neku od mojih :( :(

E upravo ovu :D jer mm voli kremaste torte. On oduševljen sa tortom tipa Lenja žena ili Pusla A meni milina, kud ćeš lakše :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kukuuu... kako će tek meni!!! :(

*andjelcic* hvala ti na preporuci ali to će biti druga torta :) tačnije treća Moja mama (expert za Reformu) pravi Reformu, ja pravim Lenju ženu (to ti je isto sa plazmom) i hoću još jednu sa korama (odnosno da joj se peku kore i kuva fil - ali ne na pari

Uh, pa ne znam onda :)

Eto, mozda moj recept nekad nekome bude znacio :D

Nemoj da brines zbog toga sto torta nije uspela mojoj mami, nisam sigurna da to nije bio i njen kiks, iako je fenomenalna domacica njoj rucak uspeva da zagori i u teflonskim serpama i u ekspres loncu ;) Tebi mozda bas ekstra da ispadne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hart, imaću dodatnih pitanja i to mali milion :D

A prvo mi je da li je moguće ubaciti bar u jedan od filova i čokoladu?

Pa,ja nisam nikad probala,al mislim da ti u taj za filovanje torte nece smetati ako ubacis istopljenu cokoladu kad ubacis margarin sa secerom,ali opet nisam bas 100% sigurna. Ne bih je stavljala u fil sa orasima.

Ili probaj da je onako sitno izrendas pa je ubacis kad skuvas fil,dok je vruc,pa posle margarin i secer.

Pitaj slobodno,sta god te zanima,a ja cu se potruditi da ti brzo odg. Videces,torta je bas jednostavna za pravljenje,nije skupa,a ukusna je. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;) Prestaću kada ju neko proba. :D

Evo ja probala :) . Cvrsta je da cvrsca ne moze biti, bas ukusna i jaka. Meni je ispala nesto suvlja, stvarno ne znam zbog cega.

To je prava torta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja probala :) . Cvrsta je da cvrsca ne moze biti, bas ukusna i jaka. Meni je ispala nesto suvlja, stvarno ne znam zbog cega.

To je prava torta.

Jeeej...isprobana Filipina torta... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,konacno je neko isprobao.Ako je isprobam i ja javljam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila jutros tortu vocno osvezenje i vec otisla.

VOCNO OSVEZENJE

U litru vocnog jogurta staviti 200gr secera(stavila manje),ubaciti 500-600gr izlomljenog petit keksa i visnje,moze i malina,jagoda...sve izmesati.Oblikovati smesu na tacni,preko slag.Brzo,lako,a ukusno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila jutros tortu vocno osvezenje i vec otisla.

VOCNO OSVEZENJE

U litru vocnog jogurta staviti 200gr secera(stavila manje),ubaciti 500-600gr izlomljenog petit keksa i visnje,moze i malina,jagoda...sve izmesati.Oblikovati smesu na tacni,preko slag.Brzo,lako,a ukusno.

Jela sam u Nišu kad sam bila i oduševila se... Super tortica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da podsetim članice za trotu LENJA ŽENA koja je pisala negde na ovim stranicama... Ja sam ga modifikovala i pravila na ovaj način

LENJA ŽENA

Sastojci:

- 1000gr. Šlaga

- 600 gr. mlevene plazme

- visnje

- 100 gr. Eurokrema

- kisela voda

Priprema:

Prvi korak: umutiti 400gr. šlaga sa 2 čašom kisele vode (čaša od jogurta)

u to dodati 600gr. mlevene plazme(kad se to sjedini oblikovati u tacni) ja sam koristila kalup

Drugi korak: umutiti 200 gr. šlaga sa čašom kisele vode premazati preko prve kore a onda ređati višnje (što više to bolje jer je cela torta dosta slatka, sama po sebi)

Treći korak: umutiti 200 gr. šlaga sa čašom kisele vode u to dodati 100 gr. euro krema kada se sjedini staviti preko drugog sloja tj višanja.

Četvrti korak: umututi 200 gr. šlaga sa čašom kisele vode i kad se umuti isflovati i staviti tortu u friz da se stegne. Ja uglavnom ne stavljam ovaj zadnji fil-šlag već samo narendam čokolade ako imam u kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.