"Jednom carski - uvek carski?"

odgovora

Objavljeno

14.maja su me ostavili u GAK da urade potrebne analize za carski rez.

15.5 oko 14h su me sa patologije spustili u porodiliste-da bi me u 16h operisali.

Djordje se rodio u 16:10h :)

Ne znam razlog ali su me probudili dok su mi jos cevke bile u grlu i dok je doktor sio zadnji bod. Panika. Uzas.

Od tad bolovi ne staju. Daju mi trodon na 7sati. I sad ga jedva cekam.

I jos nesto-stavili mi dren. Sa 1. C.r. ga nisam imala

Čestitaaaam sinaaa :wub: :wub: :wub:

A i mene su budili sa cevkom i dok mi je završavano šivenje... Ja sam još mislila - tako inače rade...

Važno da je sve ok, da ste vi dobjo...

Ljubaaaaac :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A cestitam ti sincica. Trodoni....moji najbolji prijatelji posle cr...... Svaka cast, pregurala si to i drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)

da ne trazim temu preko telefona-napisite mi ovde nesto o drenu. Sad su mi ga stavili a posle 1.c.r ga nisam imala. Neugodnost je velika. Vec se plasim kako ga skidaju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce neko da napise svoje iskusto sa drenom? Danas su mi skinuli katetar a sutra ce dren-a frka mi velika oko skidanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce neko da napise svoje iskusto sa drenom? Danas su mi skinuli katetar a sutra ce dren-a frka mi velika oko skidanja

Nista strasno, samo ti izvuku tu cevcicu i odmah osjetis olaksanje sto vise nije tu :)

Cestitam ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff...sad cemo da vidimo. Mukica :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff...sad cemo da vidimo. Mukica :(

Drzi se i udahni duboko i nemoj da gledas u to sto izvlace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzi se i udahni duboko i nemoj da gledas u to sto izvlace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A kako si? Šta radi bebac? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuckam cim izadjem iz bolnice. Ovaj tel.me namucio. Otkucam poruku i nje nigde nema. Danas idemo kucici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuckam cim izadjem iz bolnice. Ovaj tel.me namucio. Otkucam poruku i nje nigde nema. Danas idemo kucici :)

Aj, čekamo vas! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuckam cim izadjem iz bolnice. Ovaj tel.me namucio. Otkucam poruku i nje nigde nema. Danas idemo kucici :)

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli smo juce kuci :) Deckic je odlicno-ziv, zdrav, krupan i jak.

Sto se tice carskog reza-prva dva dana su mi bila bolnija nego kod prvog porodjaja. Kasnije je sve bilo bolje.

Iz negog razloga sam se probudila pred kraj operacije i bila svesna svega. Panika! Pocela sam da se tresem i od tad trpela bolove skoro celu noc. Znam da sam molila sestru za injekciju protiv bolova-a ona samo ponavljala "jos malo samo da prodje-pa cu da ti dam.... nesme jos uvek... Evo idem..."i nikako da me sprica. Par dana kasnije mi je prisla i rekla "Nisam smela da ti kazem da tek za 7 sati smem da ti dam trodon"...i tako prodje moj pakleni nulti dan! Sledeceg dana je sve bilo bolje. Naravno da su bolovi bili prisutni ali sam i ja znala sta da ocekujem i kako da se ponasam da ih lakse prevazidjem.

Sve je proslo. Sad smo srecni, veseli i svi skupa konacno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli smo juce kuci :) Deckic je odlicno-ziv, zdrav, krupan i jak.

Sto se tice carskog reza-prva dva dana su mi bila bolnija nego kod prvog porodjaja. Kasnije je sve bilo bolje.

Iz negog razloga sam se probudila pred kraj operacije i bila svesna svega. Panika! Pocela sam da se tresem i od tad trpela bolove skoro celu noc. Znam da sam molila sestru za injekciju protiv bolova-a ona samo ponavljala "jos malo samo da prodje-pa cu da ti dam.... nesme jos uvek... Evo idem..."i nikako da me sprica. Par dana kasnije mi je prisla i rekla "Nisam smela da ti kazem da tek za 7 sati smem da ti dam trodon"...i tako prodje moj pakleni nulti dan! Sledeceg dana je sve bilo bolje. Naravno da su bolovi bili prisutni ali sam i ja znala sta da ocekujem i kako da se ponasam da ih lakse prevazidjem.

Sve je proslo. Sad smo srecni, veseli i svi skupa konacno!

Kako prodje sa drenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako prodje sa drenom?

Imala sam srece sa doktorkom. Dok mi je vikala "kako smem da sumnjam u njenih 39 godina iskustva"-bezosetno je izvukla. Ali zaista nisam ni osetila. Sve reci hvale za dr. Smiljku Petrovic iz Gak-a Nis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam srece sa doktorkom. Dok mi je vikala "kako smem da sumnjam u njenih 39 godina iskustva"-bezosetno je izvukla. Ali zaista nisam ni osetila. Sve reci hvale za dr. Smiljku Petrovic iz Gak-a Nis!

Odlicno!

Ja nisam htela onda da ti kazem...ali od tri carska dva puta sam imala dren..kod prvog vadjenja sam jaukala,kod drugog vrisnula..

Ili sam ja kukavica ili moja dr nije imala neznu ruku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno!

Ja nisam htela onda da ti kazem...ali od tri carska dva puta sam imala dren..kod prvog vadjenja sam jaukala,kod drugog vrisnula..

Ili sam ja kukavica ili moja dr nije imala neznu ruku!

Mnogi su mi rekli da su prosli slicno kao ti. Imala sam srece da naletim na dobrog lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, A.N.A. stigli ste :rolleyes: ...da li ti je muž otišao, jel imaš neku pomoć, kako ćera reaguje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, A.N.A. stigli ste :rolleyes: ...da li ti je muž otišao, jel imaš neku pomoć, kako ćera reaguje?

Putuje sledece nedelje. Pripremamo se :(

Teodora za sad odlicno prihvata bebu u kuci. Ljubi, miluje, dodaje cuclu, pavlovicevu, pampers...voli sto je velika sestra. Jedina losa situacija je bila kad mi je upala u sobu dok sam dojila klinca. I to samo sto smo stigli iz porodilista-jos se nismo nas dve ni izljubile dovoljno. Samo se namrstila i pruzila ruke ka meni :""MAMA UZMI MENE!" i laktom probala da odgurne batu. Ja sam ga spustila i uzela nju u ruke. Kasnije smo pricale i sad mi podize majicu kad bata place da ga mama hrani. Mislim da je tako reagovala samo iz razloga sto nismo bile zajedno 6 dana.

Tek je pocetak. Pokusavamo na sve nacine da joj damo do znanja da je posebna i da je ukljucimo u mnoge poslove oko bratica. Valjda ce biti sve dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Putuje sledece nedelje. Pripremamo se :(

Teodora za sad odlicno prihvata bebu u kuci. Ljubi, miluje, dodaje cuclu, pavlovicevu, pampers...voli sto je velika sestra. Jedina losa situacija je bila kad mi je upala u sobu dok sam dojila klinca. I to samo sto smo stigli iz porodilista-jos se nismo nas dve ni izljubile dovoljno. Samo se namrstila i pruzila ruke ka meni :""MAMA UZMI MENE!" i laktom probala da odgurne batu. Ja sam ga spustila i uzela nju u ruke. Kasnije smo pricale i sad mi podize majicu kad bata place da ga mama hrani. Mislim da je tako reagovala samo iz razloga sto nismo bile zajedno 6 dana.

Tek je pocetak. Pokusavamo na sve nacine da joj damo do znanja da je posebna i da je ukljucimo u mnoge poslove oko bratica. Valjda ce biti sve dobro.

Hoće, hoće :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[media=]

Oduševila sam se ovom pričom.... :wub:

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nikada posle prvog porođaja koji je bio carski rez nisam mogla da kažem da "sam se porodila", nego sam uvek govorila da "su me porodili". Osećaj koji je tu činjenicu pratio je za mene bio vrlo neprijatan. Pomislila sam šta bi bilo da sam se zadesila negde daleko od bolnice... Poražavajuće je kad pomislite kako vas je telo izneverilo...

enav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[media=]

Divna prica :wub:

Al' malo me je i pogodilo. :( Zar ja nikad necu biti zena i necu imati zenstvenost zato sto nikad necu smeti prirodno da rodim dete? :(

Za njih jeste bilo moguce, ali za mene na zalost nije jer su njih mozda presli njihovi lekari, a mene moja dijagnoza. :(

*** I da dodam. Za njih mozda jeste zenstvenost i posebna privilegija sto su uspele da rode dete prirodnim putem. Za mene je privilegija sto sam dete uspela da rodim na bilo koji nacin, iako ce za carski rez sigurno neko reci da nisam rodila ja. Jesam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je da je dete rodjeno zdravo, ne treba toliko praviti bauk od carskog. Moja komsinica ima cerebralnu paralizu zahvaljujuci lekarima koji su posto poto hteli njenu majku prirodno da porode. I ne znaci da je ona koja je rodila prirodno veci heroj, ili da vise voli svoju bebu.

Phoenix i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.