Psorijaza kod dece

odgovora

Objavljeno

Juce smo bili kod dermatologa, zato što Pavle ima problem sa ekcemom, tj reaguje na odredjenu hranu crvenim pečatima po koži koji prodju u roku od dve nedelje. Medjutim primetila sam da na delu ispod kolena gde su bile crvene fleke sad su bele i pod rukom hrapave. Dr je konstatovao da je to psorijaza. Za terapiju je dao kremu Vipsogal, kapi koje mu dajem 2x na dan, Pikovit sirup i Omega 3.

Da li neko zna kako nastaje psorijaza, da li je imao neko dodira sa njom, kako ste je izlečili? Da li postoji neki domaći lek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medic mali,bas mi je zao... :(

Ja se vec 6 meseci mucim sa tim,pojavilo mi se posle porodjaja,

i ne znam sta pametno da ti kazem. Meni nisu cak ni otkrili zbog cega je nastalo.

Mislim,kad mi je lekarka kada je videla rekla-'Joooj,pa ne moze to tek tako da se izleci',

raspametila sam se. Koristila sam Afloderm mast,pa posle toga Didermal i povuce mi se dok koristim,i posle se opet vrati. Tako da lekari mi bas nista korisno nisu rekli.

Ono sto sam ja nasla na internetu je da se ne zna razlog nastanka te bolesti,valjda je relativno nova,pa samim tim ne znaju ni kako da je trajno izlece.

Jedino sto sam pocela da koristim samo Sebamed sapun,i neutralne kreme (Eucerin,Pavlovicevu,Pantenol),i to je to,kao bitno je da se sto vise hidrira kremama,

i da se sto manje cese.

Nisam ti nista pametno rekla,ali,eto,bar da ti pruzim podrsku,znam kako ti je,bar ja sam vise ocajna. Sve u svemu,to je maraton,treba valjda biti uporan,pa kazu da se nekad jednostavno povuce samo od sebe...

Eto,nadam se tome i za tvog decaka i za mene.

I ti ako cujes jos neki koristan savet,podeli sa mnom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... kada su se Ancici pojavile dvije tri bijele fleke u predjelu noznog zgloba doktorica nam je dala neku kremu ali joj nije pomogla, pitala sam kolegu, koji ima sa tim problema od djetinjstva i nije me ni malo ohrabrio, kaze da se bori sa tim od djetinjstva i da mu do sada ni jedan poznati lijek nije pomogao u smislu da se toga rjesi jednom za sva vremena.

E sada postoje narodni lijekovi za psorijazu pa cu kada iscackam koji pisati o tome posto mama ima neke knjige o narodnim lijekovima, vrijedi pokusati

Inace meni se to pojavilo u trudnoci i isto tako nestalo, Ancici se povuklo sa prvim izlaskom na sunce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu aloju pila moja ćera za imunitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da je ona delotvorna u mnogim aspektima. Imam primera dosta iz okoline. U svakom slucaju je dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam iskustva sa psorijazom pa ako nekog nešto zanima, slobodno pitajte. Psorijaza jeste neizlečiva, ali se može kontrolisati. Najbolje je umiruju sunce, more.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo bili kod dermatologa, zato što Pavle ima problem sa ekcemom, tj reaguje na odredjenu hranu crvenim pečatima po koži koji prodju u roku od dve nedelje. Medjutim primetila sam da na delu ispod kolena gde su bile crvene fleke sad su bele i pod rukom hrapave. Dr je konstatovao da je to psorijaza. Za terapiju je dao kremu Vipsogal, kapi koje mu dajem 2x na dan, Pikovit sirup i Omega 3.

Da li neko zna kako nastaje psorijaza, da li je imao neko dodira sa njom, kako ste je izlečili? Da li postoji neki domaći lek?

Čini mi se da se i kod nas nešto događa. Crveni i hrapavi plikovi na butini, 3 pečata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čini mi se da se i kod nas nešto događa. Crveni i hrapavi plikovi na butini, 3 pečata...

Moj Aleksa ima na nozi kod zgloba jedan ogračeni hrapavi krug...ali se ne vidi...ja mu svašta mazala, ali ne prolazi..mislim to nije psorijaza...ali eto, neko kožno oboljenje jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo bili kod dermatologa, zato što Pavle ima problem sa ekcemom, tj reaguje na odredjenu hranu crvenim pečatima po koži koji prodju u roku od dve nedelje. Medjutim primetila sam da na delu ispod kolena gde su bile crvene fleke sad su bele i pod rukom hrapave. Dr je konstatovao da je to psorijaza. Za terapiju je dao kremu Vipsogal, kapi koje mu dajem 2x na dan, Pikovit sirup i Omega 3.

Da li neko zna kako nastaje psorijaza, da li je imao neko dodira sa njom, kako ste je izlečili? Da li postoji neki domaći lek?

O Buhlic mnogo mi zao!Kako Pavle podnosi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aleksa ima na nozi kod zgloba jedan ogračeni hrapavi krug...ali se ne vidi...ja mu svašta mazala, ali ne prolazi..mislim to nije psorijaza...ali eto, neko kožno oboljenje jeste.

I Petar je to imao proslog proleca. Dr. mi je rekla da je to blagi oblik ekcema koji ako se u nekom roku od 10 dana ne promeni, sam nestaje. Uglavnom nestaje. Petar je imao na butini i samo je proslo.

Nije lose, ako Buhla nije pogledala ovaj sajt

http://www.dermatim.net/webpage/psorijaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaaaa pisala sam 10 minuta i onda slucajno zatvorila stranicu!

Htedoh da kazem da ja mislim da je to i kod nas bio u pitanju ekcem, da ga je taj dr preuvelicao, jer kako je proslo leto i kako se skinula boja od sunca, ja nisam vise primecivala razliku. Videcemo kad krene lepo vreme da li ce mu se na tom mesto osuncati koza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.