Seks u trudnoći


odgovora

Objavljeno

isti slucaj..... :(

Mene to baš čudi.... :blink::unsure:

Ni tm od početka nećeee? A jel tm bio nekad sa tobom na UZ i što niste se posavetovali sa DR. Verujem da bi ga DR u mnogome opustio/la i to bi značilo baš punooo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se trudnoća odvija kako treba, ako, Bogu hvala, nema nikakvih komplikacija, a to će vam i svaki lekar reći, sex se sme upražnjavati, umereno, naravno.

Mislim da mnogi imaju bojazan u glavi kako li se to odražava na bebu, kako to beba oseća. Nedavno sam pročitala da je to za nju samo blago ljuljuškanje. Tako da, bez brige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene to baš čudi.... :blink::unsure:

Ni tm od početka nećeee? A jel tm bio nekad sa tobom na UZ i što niste se posavetovali sa DR. Verujem da bi ga DR u mnogome opustio/la i to bi značilo baš punooo... :)

na pocetku smo se malo i kao mazili, posto ni ja nisam smjela nesto da se upustam.. ali sada ser vise cak ni ne mazimo, vidim da me izbjegava.. mislim, voli on mene i pazljiv je u svemu, ali ni da me pipne.. a ja sam tako 'hormonski' nastrojena... uh....

isli smo zajedno na preglede i u toku je svega sto se tice dr..

mislim da je problem sto me uopste vise ne gleda kao zenu, bas sam se deprimirala... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na pocetku smo se malo i kao mazili, posto ni ja nisam smjela nesto da se upustam.. ali sada ser vise cak ni ne mazimo, vidim da me izbjegava.. mislim, voli on mene i pazljiv je u svemu, ali ni da me pipne.. a ja sam tako 'hormonski' nastrojena... uh....

isli smo zajedno na preglede i u toku je svega sto se tice dr..

mislim da je problem sto me uopste vise ne gleda kao zenu, bas sam se deprimirala... :(

Ma verovatno se samo boji, i ne moze da se opusti. Bez obzira i da zna da ne moze povrediti bebu, cesta je situacija da muskarac ipak ima strah.

Ako te je voleo do sad, sad te voli jos vise, veruj mi :))

Meni je preveliko cimanje sad, mrsko mi je iskreno, kad ne moze ova poza, ne moze ona, smeta mi stomak kako god se okrenem, on pazi da me ne povredi..nije to to kad ne mogu da se prepustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nekako najaktivniji bili u drugom trimestru. Sad ni ne pomislim da to. Nekako sam ogromna, i sto kaze Hellen, nikako da nadjem odgovarajuci polozaj, smeta ovo, smeta ono, prosto ne mogu da se opustim, pa me i mrzi da se upustam u akciju. Sad se ljubimo i drzimo za ruke, kao na pocetku :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nikakvu zelju za sexom,a uvek sam pricala da to meni nema sanse da se desi.Uglavnom sam ja uvek bila ta koja napada :lol: Dr mi nije zabranila,ali ja sam resila,bar dok ne prodje 8a nedelja da necu... Jednom smo spavali od kako sam saznala,i bilo je ok,ali sam ja u glavi sva bila napeta i posle me boluckao stomak i tad sam rekla mm da ce morati da se strpi mesec dana..Ima "desanku sakic" pa ako mu je frka neka mu pomogne :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nikakvu zelju za sexom,a uvek sam pricala da to meni nema sanse da se desi.Uglavnom sam ja uvek bila ta koja napada :lol: Dr mi nije zabranila,ali ja sam resila,bar dok ne prodje 8a nedelja da necu... Jednom smo spavali od kako sam saznala,i bilo je ok,ali sam ja u glavi sva bila napeta i posle me boluckao stomak i tad sam rekla mm da ce morati da se strpi mesec dana..Ima "desanku sakic" pa ako mu je frka neka mu pomogne :lol:

Pa nije ti to neko rešenje. Bolje se opusti i vidjeces da ćeš pobediti te strahove koje si sama sebi umislila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nikakvu zelju za sexom,a uvek sam pricala da to meni nema sanse da se desi.Uglavnom sam ja uvek bila ta koja napada laugh.gif Dr mi nije zabranila,ali ja sam resila,bar dok ne prodje 8a nedelja da necu... Jednom smo spavali od kako sam saznala,i bilo je ok,ali sam ja u glavi sva bila napeta i posle me boluckao stomak i tad sam rekla mm da ce morati da se strpi mesec dana..Ima "desanku sakic" pa ako mu je frka neka mu pomogne laugh.gif

Nema potrebe za pauzama u seksu. Ako je trudnoca ok, sex je cak preporucljiv. Uticace pozitivno na mamu, a to je dobro i bebi. A i muzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vratila mi se zelja... :D To je verovatno bilo zbog mucnina,pa mi nije bilo ni do cega,pa ni do sexa... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha, evo vam malo i muskog kukanja, da vidite kako je to sa ove strane.

Otkako je zatrudnela, sve se poremetilo totalno.

Prva 3 meseca su smetale mucnine, pa se to proredilo kao raspored casova u kaubojskoj skoli, gde me je draga tesila da ce kao u drugom trimestru biti bolje.

Naravno taj drugi trimestar je dosao u 6. mesecu i trajao je citava 2 dana ahahaha.

Sad vec imamo problema sa dimenzijama, pa opet nesto i ne mozemo.

S vremena na vreme nesto kao i uradimo, ali iskreno to je sve daleeeeeeko od normale.

Naravno ne zameram ja nista njoj niti imam pravo.

Nisam bas planirao 1 godisnji celibat ali tako mi je sudjeno ahahahha.

Na stranu sve,otkako je trudna mnogo mi je privlacnija iako je zaokruglila kao loptica. Sam taj osecaj da cekamo bebu brise svu mogucu problematiku.

Tako da dame nemojte se tripovati bez veze, i dalje ste privlacne, ali mi samo ne zelimo da navaljujemo iz razloga sto saosecamo sa vama.

Naravno ako dobijete iznenadnu zelju, smotajte ga na brzinu, cisto sumnjam de ce se ijedan buniti ehehehe.

gabiska, malabeba i Jekalina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 22.sedmici sam trudnoce i nemam nikakvih problema kada je seks u pitanju.

takodje.moja doktorka mi je rekla da je dozvoljeno do 28 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje.moja doktorka mi je rekla da je dozvoljeno do 28 nedelje.

Kako do 28, a sta posle toga kao nije dozvoljen? To specificno za tvoju trudnocu ili je pricala uopste..prvi put cujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje.moja doktorka mi je rekla da je dozvoljeno do 28 nedelje.

A sto samo do 28 nedelje? Mm je srecan covek, jo,s pogotovo sto mu zena u zadnje vreme ima ceste erotske snove, toga u prvoj trudnoci nisam imala u tolikoj meri ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako do 28, a sta posle toga kao nije dozvoljen? To specificno za tvoju trudnocu ili je pricala uopste..prvi put cujem

valjda joj je takva politika. ona ne preporucuje posle 28. nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

valjda joj je takva politika. ona ne preporucuje posle 28. nedelje.

Eh i oni se bas razlikuju..meni moja DR nista ne rece da je zabranjen sex. A evo ja u 33-coj nedelji, doduse stvarno ga retko upraznjavamo sad..sve mi nezgodno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda zbog porođaja jer sam ja čula da od ulaska u 9. se opet preporučuje da bi se ubrzala stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda zbog porođaja jer sam ja čula da od ulaska u 9. se opet preporučuje da bi se ubrzala stvar

Meni je par devojaka pricalo kako im je seks izazvao porodjaj tako da sam ja taj zadnji mesec seks maksimalno izbegavala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim sex i rado ga se secam.

Tek sad mi je ova recenica dobila smisao ahahahahha

Potrosila sam sve like za danas :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je par devojaka pricalo kako im je seks izazvao porodjaj tako da sam ja taj zadnji mesec seks maksimalno izbegavala...

I ja sam to cula, a opet ima i onih koji mi kazu, ja sam prvo isla da se poje..m pa onda na porodjaj :) :) :)

Nisam jos naletela na nekog doktora niti cula da zabranjuju sex u trudnoci, mozda onima sto celu trudnocu preleze, neznam... ja otkad sam ostala trudna, tako sam postepeno pocela da smanjujem tu aktivnost, da je sad uopste ni ne upraznjavam...nekako ne mogu, koliko god zelela ( a zelim ), jednostavno ne mogu, sto bi rekao mm neosecam se prijatno :)

pantarei voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu blago trudnici koja ima trudnocu bez tegoba.U mom slucaju lekar je zabranio odnose pa tako apstiniram vec 8 meseci.Posto mi je termin za 8 dana radujem se sto ce se agonija konacno okoncati,mada moj suprug se duplo vise raduje.Stvarno se zrtvovao maximalno i jedva cekamo bebu i povratak starim navikama. wink.gif

blago tebi draga a ja sam tek usla u sedemi mesec ko ce izdrzati jos tri.
pantarei voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago tebi draga a ja sam tek usla u sedemi mesec ko ce izdrzati jos tri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam to cula, a opet ima i onih koji mi kazu, ja sam prvo isla da se poje..m pa onda na porodjaj :) :) :)

Nisam jos naletela na nekog doktora niti cula da zabranjuju sex u trudnoci, mozda onima sto celu trudnocu preleze, neznam... ja otkad sam ostala trudna, tako sam postepeno pocela da smanjujem tu aktivnost, da je sad uopste ni ne upraznjavam...nekako ne mogu, koliko god zelela ( a zelim ), jednostavno ne mogu, sto bi rekao mm neosecam se prijatno :)

.ma ima ih ja imam sina tri godine i imala sam svaki dan seks dok sam ga nosila a sad nosim dvojke i brane mi lekari a razlog je -mogu da iskrvarim,malo glup razlog ja se ekstra osecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ima ih ja imam sina tri godine i imala sam svaki dan seks dok sam ga nosila a sad nosim dvojke i brane mi lekari a razlog je -mogu da iskrvarim,malo glup razlog ja se ekstra osecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam normalan sex ,jedino me strah da ne povredimo bebicu:-))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.