Seks u trudnoći


odgovora

Objavljeno

:lol:

Mi nikad nismo ni prestajali da vodimo ljubav ;)

juce mi je na pregledu dr rekla da sam otvorena 1 prst i da se primirim jedno 2 nedelje..ali nista nije rekla za sex, predpostavljam da se podrazumijeva :unsure:

Ako za 2 nedelje jos budem trudna ja se vracam u akciju, pa makar :lol:

Sperma izaziva kontrakcije, tako da možeš slobodno sa kondomom da se seksaš (osim ako vam je kondom neprijatan) pošto je trudnoća ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sperma izaziva kontrakcije, tako da možeš slobodno sa kondomom da se seksaš (osim ako vam je kondom neprijatan) pošto je trudnoća ok.

nama kondom nije nikakav problem, mada cujem da mnogima bas smeta.

Mi smo ga koristili kao kontracepciju citavo vrijeme dok nismo planirali djecu (preko 5 godina) i nije bilo problema.. Doduse..Od kad sam trudna, vrlo rijetko koristimo kondom..valjda jer nema potrebe za zastitom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama kondom nije nikakav problem, mada cujem da mnogima bas smeta.

Mi smo ga koristili kao kontracepciju citavo vrijeme dok nismo planirali djecu (preko 5 godina) i nije bilo problema.. Doduse..Od kad sam trudna, vrlo rijetko koristimo kondom..valjda jer nema potrebe za zastitom ;)

I mm i ja isto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, bre... Čudi me da on tako... :( :( Pa nema čega da se boji, beba je uljuškana i ništa ne može da joj smeta.

Iznenađuje me jer su obično muški uvek za... Jel on ide sa tobom na UZ i neke preglede? Jesi probala da pitaš ispred njega lekara da li smete da se sexate, čisto da se i sam uveri da ništa ne smeta?

Idemo zajedno na sve preglede, od samog pocetka. I trudnoca je skroz ok, i doktor svaki put kaze "nastavite normalno da zivite". Nije nijednom napomenuto ni najmanje da moze biti problem ukoliko budemo sexualno aktivni.

Ja redovno idem i na pilates, aktivna sam. I super se osecam....

Mene ovo muci vec jako dugo. Poznajem puno zena koje su prosle trudnocu,i nijedna nije imala ovaj problem :(((.

Zato sam i pisala ovde, veci je auditorium, pa sam se ponadala da ce me mozda neka razumeti ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jadranka...moj je bio takav, ali ja sam ga terala i terala i terala i bilo je svega do 6 nedelja pred porođaj...ali natezanja je bilo mnooogo. On mi je rekao da mu nisam bila poželjna tad. Mislim da me je gledao kao mamu a ne kao ženu iiii moram da priznam da je teško da poželiš mamu :) svi oni hoće super vrelu ribu a ne kevu :) trebalo mi je par meseci da prođe i posle porođaja da on prestane da me gleda samo kao majku njegovog deteta već i kao ženu. Puno devojaka ima taj problem, samo o tome u glavnom ne pričaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jadranka...moj je bio takav, ali ja sam ga terala i terala i terala i bilo je svega do 6 nedelja pred porođaj...ali natezanja je bilo mnooogo. On mi je rekao da mu nisam bila poželjna tad. Mislim da me je gledao kao mamu a ne kao ženu iiii moram da priznam da je teško da poželiš mamu :) svi oni hoće super vrelu ribu a ne kevu :) trebalo mi je par meseci da prođe i posle porođaja da on prestane da me gleda samo kao majku njegovog deteta već i kao ženu. Puno devojaka ima taj problem, samo o tome u glavnom ne pričaju.

Hvala "kikiriki" za razzumevanje prema meni, jako mi znaci...

On meni nije direktno rekao da me ne zeli, ali ja to tako dozivljavam. Ja sam prilicno napadna, i to na vise nacina, ali nista :(. Nekako mi je lakse, ako znam da nisam usamljena. Ali sam i dalje zabrinuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala "kikiriki" za razzumevanje prema meni, jako mi znaci...

On meni nije direktno rekao da me ne zeli, ali ja to tako dozivljavam. Ja sam prilicno napadna, i to na vise nacina, ali nista :(. Nekako mi je lakse, ako znam da nisam usamljena. Ali sam i dalje zabrinuta.

Nemoj draga da brineš i da se upoređuješ sa drugima.

Ja verujem da je mit ono da muškarci uvek mogu (čast izuzecima),pa nisu ni oni mašine.

Razumem da ti je teško,ali pokušaj malo da ga iskuliraš,bar neko vreme da mu ni indirektno ne nagoveštavaš ništa vezano za to,jer psiha je čudo...ko zna pod kakvim je pritiskom...

Posle nekog vremena kreni polako da se maziš sa njim,bez obaveze.

Razumem da te frustrira,pogotovo kada upoređuješ sa nekim drugim pričama,ali nemoj to da radiš...uživajte u trudnoći,mazite se opušteno i sve će polako doći na svoje.

Sve to prođe... Ljudi se različito nose sa promenama u životu,ali ako se volite i razumete,biće sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusala sam da iscitam sve postove na ovoj temi, ali nije moguce "odjedanput". Iskreno, zavidim svim curama/zenama koje upraznjvaju sex tokom trudnoce. Ja sam u 23.nedelji i mene moj dragi "odbija" skoro od pocetka. Jedini odgovor na pitanje zasto ne zeli odnose je sada sve drugacije, da se boji itd. U svim drugim aspektima mi pokazuje da me voli. Zeljena je trudnoca, presrecni smo, ali nazalost bez sexa. :(

Ja sam zbog toga bas tuzna :(. Razgovarali smo vise puta na tu temu, ali je suma summarum uvek ista "voli me, ali on sada ne moze da vodi ljubav sa mnom".

Da li je neja od vas imala slicno iskustvo, sta ste radile u tom slucaju? Uspele da resite problem...?

Mm je pred kraj trudnoce imao neku suludu ideju da ce to da naskodi bebi ili meni, da pocnem da se poradjam pre vremena i sl. Tako da tada nismo imali sex. Kao sto rece kikiriki, vecina se srece sa istim ili slicnim problemom, samo se o tome cuti. Kod mene su se nakon porodjaja stvari same vratile u normalu, spontano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znala sam da trudnoca donosi velije promene u nasim zivotima, ali, iskreno, nisam occekivala da ce odnosi utihnuti. Pogotovo zato sto smo bili jako strastveni pre bebe. Ostaje mi da se nadam da ce sve doci na svoje mesto...

A zaista je lakse kada znam da nisam usamljena u ovom problemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hoce sigurno, to je drugo stanje za tebe, tvoj muza, i ceo vas zivot. Da bi se sve to promenilo na bolje, mora da prodje i ta neka malo gora faza. Ali ti se potrudi da uzivas u trudnoci, i ako vec nema sexa, onda se mazite, pa se mozda nesto iz toga izrodi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znala sam da trudnoca donosi velije promene u nasim zivotima, ali, iskreno, nisam occekivala da ce odnosi utihnuti. Pogotovo zato sto smo bili jako strastveni pre bebe. Ostaje mi da se nadam da ce sve doci na svoje mesto...

A zaista je lakse kada znam da nisam usamljena u ovom problemu :)

Kod nas je u prvoj trudnoći bio taj problem na početku, ali sam ga ja izbombardovala silnim tekstovima i linkovima, pa se on oslobodio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre trudnoce bili baas aktivni :lol: i sada u trudnoci smo imali odnose bez nekih problema, ALI ja uopste nemam zelju :( i to me bas nervira... zao mi je mm, ne zelim da oskudeva...nateram se ja ali nije to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre trudnoce bili baas aktivni :lol: i sada u trudnoci smo imali odnose bez nekih problema, ALI ja uopste nemam zelju :( i to me bas nervira... zao mi je mm, ne zelim da oskudeva...nateram se ja ali nije to to...

I ja sam imala ovaj ‚‚problem" u pocetku..medjutim nestalo je samo od sebe..

Sex naravno nije kao sto je bio prije trudnoce...ali dobro.. Bitno je samo da se opustis..Meni se cini da mi je problem bio taj sto sam toliko razmisljala o trudnoci i bebi, da jednostavno nisam mogla da se skoncentrisem na bilo sta drugo kako treba...ukljucujuci i sex.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi volel da se porodim sledece nedelje :D A vec sam imala kontrakcije pre neki dan pa mislim da je i beba spremna.Sad razmisljam da nateram muza da se sexamo sledece nedelje jer kazu da moze da izazove porodjaj.Mozda sam luda sto tako razmisljam ali bas mi je tesko u poslednje vreme jer je beba bas velika.Sad samo ne znam da li moze nesto da skodi jer je porodjaj izazvan tim putem.Sta vi mislite? Da li je to pametno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi volel da se porodim sledece nedelje :D A vec sam imala kontrakcije pre neki dan pa mislim da je i beba spremna.Sad razmisljam da nateram muza da se sexamo sledece nedelje jer kazu da moze da izazove porodjaj.Mozda sam luda sto tako razmisljam ali bas mi je tesko u poslednje vreme jer je beba bas velika.Sad samo ne znam da li moze nesto da skodi jer je porodjaj izazvan tim putem.Sta vi mislite? Da li je to pametno?

Samo napred... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi volel da se porodim sledece nedelje :D A vec sam imala kontrakcije pre neki dan pa mislim da je i beba spremna.Sad razmisljam da nateram muza da se sexamo sledece nedelje jer kazu da moze da izazove porodjaj.Mozda sam luda sto tako razmisljam ali bas mi je tesko u poslednje vreme jer je beba bas velika.Sad samo ne znam da li moze nesto da skodi jer je porodjaj izazvan tim putem.Sta vi mislite? Da li je to pametno?

Samo napred... :)

Ko što reče Rule - samo napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi volel da se porodim sledece nedelje :D A vec sam imala kontrakcije pre neki dan pa mislim da je i beba spremna.Sad razmisljam da nateram muza da se sexamo sledece nedelje jer kazu da moze da izazove porodjaj.Mozda sam luda sto tako razmisljam ali bas mi je tesko u poslednje vreme jer je beba bas velika.Sad samo ne znam da li moze nesto da skodi jer je porodjaj izazvan tim putem.Sta vi mislite? Da li je to pametno?

Ja mislim da ne moze da skodi, ko vam moze zamjeriti sto se volite! ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ne moze da skodi, ko vam moze zamjeriti sto se volite! ;):D

He,he, onda cekamo jos 2 dana pa cemo da radimo na porodjaju. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He,he, onda cekamo jos 2 dana pa cemo da radimo na porodjaju. :lol:

Slazem se sa ostalim zenama,jos pre trudnoce me int.da li je sex u trudnoci dozvoljen-jeste,kao sto i svi kazu..

Citala sam da je i pozeljan,jer luci hormone srece koji se prenose i na bebu.Dozvoljen je sex ukoliko treudnoca nije niska i do osmog meseca,kazu da se 9.ne bi trbalo,jer izaziva porod,e sad...Drage,ukoliko osetite ikakve bolove "dole"u toku odnosa-stanite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa ostalim zenama,jos pre trudnoce me int.da li je sex u trudnoci dozvoljen-jeste,kao sto i svi kazu..

Citala sam da je i pozeljan,jer luci hormone srece koji se prenose i na bebu.Dozvoljen je sex ukoliko treudnoca nije niska i do osmog meseca,kazu da se 9.ne bi trbalo,jer izaziva porod,e sad...Drage,ukoliko osetite ikakve bolove "dole"u toku odnosa-stanite :)

Pa kod nas to jeste slucaj,nisko nosim a i u 9. sam mesecu, 38 nedelja. Videcemo... Nista ne smeta ni da se porodim,ako je to bezbedno,jer je ipak namerno izazvan porodjaj. Nemam bolove i prija mi tako da... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jaku zelju za sexom i to smo i uradili,iako sam 38. nedelja. Nismo isli do kraja i nije svrsio u meni,pa sad cemo videti.Iako krene porodjaj slucajno znam da beba nije mala a nadam se da ne moze da bude nekih problema. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslednji sex odnos (u trudnoci) smo imali pocetkom 9og meseca. a stali smo sa tim aktivnostima nakon toga sto mi je na ginekoloskom pregledu sutradan doktorka rekla da moze prstom da napipa bebinu glavu :blink:

hahah, to me je uplasilo jer nisam znala da je glava sada vec toliko blizu otvora da moze prstom da se napipa, odmah sam rekla mm da zaboravi na sex dok se ne porodim :D

inace tokom cele trudnoce smo manje vise cesto imali odnose, nikakvi problemi, naravno bez akrobacija i sl .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslednji sex odnos (u trudnoci) smo imali pocetkom 9og meseca. a stali smo sa tim aktivnostima nakon toga sto mi je na ginekoloskom pregledu sutradan doktorka rekla da moze prstom da napipa bebinu glavu :blink:

hahah, to me je uplasilo jer nisam znala da je glava sada vec toliko blizu otvora da moze prstom da se napipa, odmah sam rekla mm da zaboravi na sex dok se ne porodim :D

inace tokom cele trudnoce smo manje vise cesto imali odnose, nikakvi problemi, naravno bez akrobacija i sl .

i treba, kad lekar ne zabranjuje - samo opušteno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stali smo sa tim aktivnostima nakon toga sto mi je na ginekoloskom pregledu sutradan doktorka rekla da moze prstom da napipa bebinu glavu :blink:

Aaaa-sad si me naplasila. Pa zar je bebac toliko nisko na kraju trudnoce???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jadranka...moj je bio takav, ali ja sam ga terala i terala i terala i bilo je svega do 6 nedelja pred porođaj...ali natezanja je bilo mnooogo. On mi je rekao da mu nisam bila poželjna tad. Mislim da me je gledao kao mamu a ne kao ženu iiii moram da priznam da je teško da poželiš mamu :) svi oni hoće super vrelu ribu a ne kevu :) trebalo mi je par meseci da prođe i posle porođaja da on prestane da me gleda samo kao majku njegovog deteta već i kao ženu. Puno devojaka ima taj problem, samo o tome u glavnom ne pričaju.

Hvala "kikiriki" za razzumevanje prema meni, jako mi znaci...

On meni nije direktno rekao da me ne zeli, ali ja to tako dozivljavam. Ja sam prilicno napadna, i to na vise nacina, ali nista :(. Nekako mi je lakse, ako znam da nisam usamljena. Ali sam i dalje zabrinuta.

Ja sam imala taj problem, pred kraj trudnoce mm me je ozbiljno izbegavao. I posle porodjaja 12 nedelja, malo je i mene bio strah, ali uglavnom sam ga progonila, a on me je izbegavao, jer me je gledao kao majku njegovog deteta i nije bilo teorije da ga ubedim da sam ja piak i njegova zena pored toga sto sam majka njegovog deteta...

Ali kad je proslo tih 12 nedelja, sve je bilo bez problema :) Sto sam vec rekla ljubavi nema samo kad su tu vestica ili svekrva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.