Tate i kućni poslovi

odgovora

Objavljeno

mog muza mama nicemu lepom nije mogla da nauci sva sreca pa nije odrastao sa njom.....da je vredan jeste.....ali da napravi lom po stanu za tili cas,carape na jednu stanu pantalone na drugu i tako dalje,na pocetku sam skupljala i stavljala gde treba posto je cisto a sada skupim i sve u korpu za prljav ves....po malo mi i pomaze taktika......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaze, ne mogu da ga kudim- toliko :lol:

Dobro kuva i voli kuvati pa u poslednje vreme cesce on sprema od mene (ja mesim, kolace i tako to), majstorise sve oko kuce- evo bas je postavio ogledalo, zavesu u decijoj i radi na ramovima za slike, ume da pocisti al ne po mojim kriterijumima i ne seti se sam pa to ja radim. On nam je zaduzen za bastu i kosenje trave. Ume da bude aljkav i ostavi case, kesice od cipsa (uredno vezane u cvor :P ) na stolu i pred tv-om, ume da mi unese blato sa patikama za fudbal i ne spusta dasku na solji :angry:

Kad smo dobili cerkicu nije ustajao u toku noci jer je radio tezak posao, putovao i radio duge sate. Uz to sam ja dojila pa on nije mogao puno pomoci. Ustao bi vikendom, kad je treba presvuci isl, al nije mu to bila glavna duznost i stedela sam ga. I sam kaze da sam ga po tom pitanju razmazila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mužić je stvarno super. Pomaže mi oko kućnih poslova, usisava ide u nabavku, baci smeće. Bebca od pođenja on kupa a ja radim sve ostalo oko njega. Puno ga volim, mada znam nekad da budem nervozna pa planem. Valjda zato što mi ne dostaje malo vremena za sebe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaze i vise nego sto sam ocekivala da ce pomagati, i pre trudnoce je, i sada u toku trudnoce, a verovatno ce i posle trudnoce.

Ne mogu se pozaliti :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aplauz za tvog muza!!! :D Blago nama ciji su muzevi takvi :D

SLAZEM SE :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa blago se vama svima...moj muz nema odredjeno radno vreme pa kad dodje kuci dodje...a to je nekad u 14h a nekad u 20h i jos pored toga dodje kuci pita sta ima za jest i opet ode sa drustvom...nije svaku vecer ali zna se zaredat...jednom kad sam mu rekla da bi mi mozda trebao malo pomoci da ne stignem bas sve napravit posto je nasa beba sada 2 meseca star pa sad trazi vise paznje preko dana i ne prespava citav dan kao prije on mi je samo na to odgovorio da sve se moze kad se hoce...ne znam kako da ga nateram da se i on aktivira..inace bebaca hranim sa vestackom hranom nekih mesec dana i ni da je pitao koliko cega treba...jednom ga je presvukao kad je imao 3 nedelje i od tada nista...kad ga pitam da li bi zeleo da ga presvuce on kaze da mu se ne da...i da ce to sve raditi sa drugim detetom...mislim koje su to izjave...imam osecaj da je njemu bitno samo drustvo i kako izaci van...ima 30 godina i mislim da je krajnje vreme da se malo uozbilji i shvati kako je familija najbitnija a ne samo drustvo...molim vas da mi pomognete nekim savetom kako da ga prionem da se pozabavi makar malo vise sa detetom pa cu ja lako onda oko kucanskih poslova

Moj ima faze " pomazem - ne pomazem ", tj. kad mu skrenem paznju, hoce da pomogne, a onda se zaboravi, pa neko vreme opet nista, dok opet ne sednemo da pricamo. S pocetka je bilo bas tesko. A za to krivim njegovu mamu koja ga je naucila da on ne mora nista, da sve bude na gotovo, i jelo, i sredjena kuca, i sve druge obaveze. Zato ja sad, kao majka 8-omesecnog decaka, obecavam sebi da cu ga nauciti na odredjene obaveze, da me tamo neka snaja ne bi jednog dana pljuvala. Moj savet ti je sledeci - prestani da kuvas neko vreme, kad pita zasto nema skuvan rucak, a zasmetace mu sigurno posle par dana ili nedelja, reci " ne stizem od bebe" . Isto i za sredjivanje kuce - pusti malo prasinu i usisavanje, a razlog nek ti bude isti. To zapravo nije neka laz, jer sve mi dobro znamo da nije daleko od istine, a videces, kad ti bebac jos malo poraste, pa vise bude trazio paznju, granicice se sa nemogucim da sve sama postignes. Kad dodje u fazu da hoce da ti pomogne, budi konkretna , pa reci " tvoje obaveze su to, to i to", npr. " baci djubre, idi u nabavku, obrisi podove..." Ne preteriuj, jer sigurno ne zelis muza - papucara, koji ce bas sve da radi, nisam za to, ogranici se na par stvari, ali isto tako budi spremna da nece sve uraditi isto kao sto bi i ti, ali ga ne kritikuj, vec samo blago skreni paznju, cak i to ne moras. Nije bitno kako je, vec da je ista i uradio. Ako ti pomogne oko deteta, ne zahvaljuj mu su do besvesti, jer time ne cini tebi nikakvu uslugu, vec je dete podjednako i njegova obaveza. ( sigurno mu se ne zahvaljujes kad ode i kad se vrati s posla). I jos jedna stvar. U mom slucaju se najbolje pokazalo da je varijanta da mi pomogne oko kuce onda kad zajedno radimo najefikasnija, npr. nek bude jedan dan kad odlucis da sredjujes kucu, pa nek ti on tad pomaze. Nadam se da ce ti ista pomoci. Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim vrednim mamama :rolleyes: Imam bebu koja ima 4 meseca i 3 nedelje, spava tokom cele noci, budi se kad mu ispadne cuka i eventualno kada lose sanja. Tata i ja smo se mucili jako dok se budio nocu. Od prestanka, smo se dogovorili da ja motrim tokom noci i jutra na bebca, a on da ukljucuje masinu, prostire ves ujutru i pomaze jos po nesto. Kompromisi uvek moraju da postoje :P Mnogo smo vise raspolozeniji od kada smo podelili poslove i vise provodimo vremena zajedno, posto brze uradimo zajedno poslove.

Svim tatama koji ne slusaju svoje zene zelim reci da ce im biti zena voljenija ako im nesto pomognu!!! Bice vise ljubavi!!!!

Veliki pozdrav za sve vredne tate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim tatama koji ne slusaju svoje zene zelim reci da ce im biti zena voljenija ako im nesto pomognu!!! Bice vise ljubavi!!!!

Veliki pozdrav za sve vredne tate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da zvučim otrcano, ali meni je najveća podrška i pomoć moj muž...

Imala sam tu sreću da naletim na čoveka koji je takav. Niakda nisam bila veliki pobornik braka, čak sam razmišljala i da samo rodim dete, sebi i za svoj merak... Onda sam upoznala njega. Prvih meseci sam bila jako predostrožna jer je bilo previše lepo da bi bilo istinito... Ali evo zajedno smo skoro 4 godine od toga skoro 3 u braku i sve je kao na početku!!! Babe kaže "BOže podrži" i ja za njima :D :D :D

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Nina pa ti si sou,umrla sam od smeha. Meni je moj pomagao dok sam bila trudna,ma drzao me je ko malo vode na dlanu,ja okom on skokom. To je zato sto smo dugo cekali tu trudnocu i on je toliko bio van sebe da se vise od mene uneo u sve to. On je u stvari prvi i naso ovaj sajt BEBAC i svakog dana sve pratio.... Kad sam se porodila pomagao je ali vise ne tako zdusno. Valda je mislio sad je sve gotovo,svi zivi,zdravi aj da i ja malo iskurliram i odahnem.Sad kad je Jana vec porasla on se totalno opustijo i blago receno ne drca. I kad ne radi i ima slobodnog vremena on je na netu ili buji-baji. Izvede je samo kad ja pravim generalku i to zove da pita da li sam zavrsila ili je izvede i uvali je njegovoj dragoj mamici i on je free. Ali zna da pita kad cemo drugo. Boze moj,ipak ga volim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da se zalim na svog supruga! Sta vise moram da ga pohvalim, jer pored firme koju ima-i u kojoj radi, on stigne sve... i dsa ode u nabavku, i da provede vreme sa bebom, pa i da skuva rucak ili veceru... tako da se dopunjujemo svakim danom i proso uzivao u porodici!!! :) :) :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm voli da kuva ali problem je u tome sto kuva samo kada on hoce...dok smo bili momak i devojka cesto je kuvao. Verovatno se vodio onom da ljubav ulazi na stomak :D :D :D :D smuvao me i eto sada ja kuvam i nije mi tesko, samo ponekad ne znam sta da skuvam. A vasi muzevi? Kuvaju li? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da! Moj kuva i bas voli da kuva! On je inovativac sa receptima, uvek voli nesto novo da sprema i zato ga ja stalno snabdevam kuvarima. I za dan zaljubljenih sam mu tri ogromna kupila- bas sam sebicna, zar ne :lol:

Inace je u stanju i hranu za celu zabavu za 20 ljudi spremiti, a za krstenje za 59-oro smo zajedno.

Kuvamo mozda 60:40 posto u njegovu korist kad su obroci u pitanju stim sto sam ja ta koja radi torte, peciva isl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da! Moj kuva i bas voli da kuva! On je inovativac sa receptima, uvek voli nesto novo da sprema i zato ga ja stalno snabdevam kuvarima. I za dan zaljubljenih sam mu tri ogromna kupila- bas sam sebicna, zar ne :lol:

Inace je u stanju i hranu za celu zabavu za 20 ljudi spremiti, a za krstenje za 59-oro smo zajedno.

Kuvamo mozda 60:40 posto u njegovu korist kad su obroci u pitanju stim sto sam ja ta koja radi torte, peciva isl.

Ti i tvoj muz ste pravi tandem u kuhinji. Mozda mozete i da otvorite neki restoran? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama...moj skuva...supu iz kesice, i za nju me ponekad pita: "Kako bese?" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne anegdote iz kuhinje mog muza: Ja nisam bila tu i on ce kao da napravi picu (i sad, ja kontam da zna sve sta treba jer kad pravimo pice, on renda sir i sece salamu, a ja redjam i pecem). Za svaki slucaj, pita on mene sta i kako, i ja mu u kratkim crtama posaljem poruku-nafilujes picu,ukljucis rernu da se greje jedno desetak minuta...stavis da se pece i kad vidis da je kora pecena stavis gore jos sira da bude onako tegljiv... I kao sve ok. Tek zove on mene posle pola sata: ''Ej,pa nesto ovde nije kako treba,uopste mi se nije ispekla...'' Sav onako tuzan. Pitam ga: ''Jesi li ukljucio rernu na 250 da se ugreje?'' Kaze jeste. ''Jesi li smanjio posle na 180?'' Jeste... I sad stvarno ne znam u cemu je stvar. ''Pa jesi izvadio ostale plehove sto stoje gore i dole u rerni?'' E,TO NISAM! I dan danas ga przim za to. Inace,bas nista ne zna da kuva,ali hoce da mi pomogne kad pravim kolace, npr kroasane, pa mi pomaze da savijem, ili kad treba nesto da se secka, za kolace, za rucak, hoce da pomogne... Tako da,samo nek on meni dobro rucka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne anegdote iz kuhinje mog muza: Ja nisam bila tu i on ce kao da napravi picu (i sad, ja kontam da zna sve sta treba jer kad pravimo pice, on renda sir i sece salamu, a ja redjam i pecem). Za svaki slucaj, pita on mene sta i kako, i ja mu u kratkim crtama posaljem poruku-nafilujes picu,ukljucis rernu da se greje jedno desetak minuta...stavis da se pece i kad vidis da je kora pecena stavis gore jos sira da bude onako tegljiv... I kao sve ok. Tek zove on mene posle pola sata: ''Ej,pa nesto ovde nije kako treba,uopste mi se nije ispekla...'' Sav onako tuzan. Pitam ga: ''Jesi li ukljucio rernu na 250 da se ugreje?'' Kaze jeste. ''Jesi li smanjio posle na 180?'' Jeste... I sad stvarno ne znam u cemu je stvar. ''Pa jesi izvadio ostale plehove sto stoje gore i dole u rerni?'' E,TO NISAM! I dan danas ga przim za to. Inace,bas nista ne zna da kuva,ali hoce da mi pomogne kad pravim kolace, npr kroasane, pa mi pomaze da savijem, ili kad treba nesto da se secka, za kolace, za rucak, hoce da pomogne... Tako da,samo nek on meni dobro rucka:)

:D :D :D Znaci ostao gladan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ce,jadan? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dragi sprema najlepsi pasulj na svetu! :) Uh, nisam jela bolji... :lol: Voli da sprema sve i sve zna da sprema. Mozda je, pre nego sto smo poceli da zivimo zajedno, malo vise spremao, valjda da se pokaze :) ali, dobro, i sada spremi neki put i to uvek bude odlicno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mm super zna da spremi klopu. Isto je strašno inventivan, ali se to retko dešava. :)

Ja volim da kuvam i svaki dan kuvam, ali nekad se i on prihvati posla pa me iznenadi. Ima dobar osećaj za mešanje začina i za uvođenje novih stvari.

Moraću nekako da ga podstaknem da češće ispoljava svoju "kreativnost" u kuhinji. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja smo odličan tandem u kuhinji!!! Ja kuvam, on jede :D :D :D

Malo sam situaciju iskarikirala... Ja obožavam da kuvam ,mesim...Kažu da se žene dele na čistačice i kuvarice. E, ja sam definitivno kuvarica. Ja uđem u kuhinju, skuvam, spremim... A on postavi sto, raskloni sto, sredi sudove i očisti kuhinju... Zar to nije super?!? Tako ja mogu da uživam kuvajući uz njegovu pomoć...

S tim što je on majtor za roštilj kao i većina muškaraca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja smo odličan tandem u kuhinji!!! Ja kuvam, on jede :D :D :D

Malo sam situaciju iskarikirala... Ja obožavam da kuvam ,mesim...Kažu da se žene dele na čistačice i kuvarice. E, ja sam definitivno kuvarica. Ja uđem u kuhinju, skuvam, spremim... A on postavi sto, raskloni sto, sredi sudove i očisti kuhinju... Zar to nije super?!? Tako ja mogu da uživam kuvajući uz njegovu pomoć...

S tim što je on majtor za roštilj kao i većina muškaraca ;)

Bravo za vas. :D Nista bez dogovora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM VOLI DA KUVA ALI NAZALOST NEMA VREMENA ZBOG POSLA.....ON JE UGLAVNOM ZADUZEN ZA STVARI KOJE ON VOLI DA JEDE A MENI NE PADA NAPAMET DA TO UCIM DA KUVAM:)

NPR PASULJ, ILI PUNJENE PAPRIKE.....XAXAXA

ALI POSTO RADI PO CEO DAN, NIJE JEO PASULJ STO GODINA......:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM VOLI DA KUVA ALI NAZALOST NEMA VREMENA ZBOG POSLA.....ON JE UGLAVNOM ZADUZEN ZA STVARI KOJE ON VOLI DA JEDE A MENI NE PADA NAPAMET DA TO UCIM DA KUVAM:)

NPR PASULJ, ILI PUNJENE PAPRIKE.....XAXAXA

ALI POSTO RADI PO CEO DAN, NIJE JEO PASULJ STO GODINA......:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj muž mi oko svega pomaže, ali sa kuvanjem nema blage veze... zna da skuva supu iz kesica i da napravi kajganu i tu se njegove kulinarske sposobnosti završavaju... i kuva odličnu kafu, uvek on kuva kad je kući nikad ja... iskreno ni ja ne volim da kuvam pa je sreća u nesreći što živimo sa svekrvom pa uglavnom ona sprema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.