Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

B)-->

(Jully B @ 3.05.2012, 14:37)
Zdravo svima,

17-oj sam nedelji blizanacke trudnoce i pomno sam procitala sve postove u ovoj kategoriji.

Prilicno su mi pomogli jer sam prepoznala sve svoje simptome.

Zao mi je samo sto u poslednje vreme nema postova. Mame buducih i vec rodjenih blizanaca gde ste?

Dobro ti nama došla! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Jully B @ 3.05.2012, 14:37)
Zdravo svima,

17-oj sam nedelji blizanacke trudnoce i pomno sam procitala sve postove u ovoj kategoriji.

Prilicno su mi pomogli jer sam prepoznala sve svoje simptome.

Zao mi je samo sto u poslednje vreme nema postova. Mame buducih i vec rodjenih blizanaca gde ste?

zdravo jully i dobrodosla,

stvarno je tema zatajila.... mi imamo 4 meseca, pitaj sve sto te interesuje, sigurno cemo da ti odgovorimo i podrzimo koliko mozemo i znamo...

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao prvo da napomenem da ne znam sta mi je trebalo tako dugo da pronadjem forum vezan za blizance :lol: Imam 2 starije setre i sve smo trudne pa su mi one davale najvise saveta ali jedino ja nosim blizance :) zato su mi vasi saveti i potrebni jer sam puna strahova a opet je drugacije kad ti pise neko ko je bio ili je u istoj situaciji kao i ja :)

Ja se nalazim u 22 nedelji trudnoce i veoma mi je pomoglo sve sto sam procitala na ovom forumu..

Nadam se da imam jos trudnica kao i ja pa da pokrenemo ovu temu opet :)

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao prvo da napomenem da ne znam sta mi je trebalo tako dugo da pronadjem forum vezan za blizance :lol:Imam 2 starije setre i sve smo trudne pa su mi one davale najvise saveta ali jedino ja nosim blizance :) zato su mi vasi saveti i potrebni jer sam puna strahova a opet je drugacije kad ti pise neko ko je bio ili je u istoj situaciji kao i ja :)

Ja se nalazim u 22 nedelji trudnoce i veoma mi je pomoglo sve sto sam procitala na ovom forumu..

Nadam se da imam jos trudnica kao i ja pa da pokrenemo ovu temu opet :)

Pozdrav :)

Svaka cast!! :lol: :lol: Kako ce vama biti veselo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao prvo da napomenem da ne znam sta mi je trebalo tako dugo da pronadjem forum vezan za blizance :lol: Imam 2 starije setre i sve smo trudne pa su mi one davale najvise saveta ali jedino ja nosim blizance :) zato su mi vasi saveti i potrebni jer sam puna strahova a opet je drugacije kad ti pise neko ko je bio ili je u istoj situaciji kao i ja :)

Ja se nalazim u 22 nedelji trudnoce i veoma mi je pomoglo sve sto sam procitala na ovom forumu..

Nadam se da imam jos trudnica kao i ja pa da pokrenemo ovu temu opet :)

Pozdrav :)

Dobrodosla na forum!

Meni je ovo boldovano zapalo za oko! Svaka cast! Moja sestra bliznakinja i ja smo bile trudne u isto vreme, to je nesto prelepo! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, I hvala na dobrodoslici. Neman nekih posebnih pitanja, posto sam sve sto me interesuje vec procitala ovde na forumu:) . Dosta toga smo vec prosli, par puta sam zaglavila u bolnici, radii smo i 2 amniocenteze (posto us dvojajcani blizanci). Sad me ceka serklaz i da se sto vise priblizimo devetom mesecu. Citala sam na Trojkama da je Jekic radila serklaz na zivo! Svaka joj cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da sve 3 smo trudne,srednja sestra treba sredinom jula da se porodi,ja krajem avgusta-pocetak septembra a najstarija kraj septembra :)

Zanima me sta ste od lekova dobile da pijete u trudnoci?meni je doktor dao utrogestan,neke vitamine i magnezijum da pijem..Ja sam u sutini dobro ali cim uzmem da radim nesto po kuci malo teze meni se slosi i obavezno onda provedem sledeci dan u krevetu zbog bolova :(

Jully B,a sto su ti 2 puta radili amniocenteze?

Meni nisu nijednom :/ mada moj doktor mi je jednom podigao frku kako moram na serklaz i ja se tu uspanicila i potrazila misljenje jos jednog lekara(inace nacelnika bolnice ovde kod nas) i on me pregledao i rekao mi da je sve u redu,da cak mogu i da putujem ako zelim jer mi je muz U Solunu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jully i micika...naše duplice... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da sve 3 smo trudne,srednja sestra treba sredinom jula da se porodi,ja krajem avgusta-pocetak septembra a najstarija kraj septembra :)

Zanima me sta ste od lekova dobile da pijete u trudnoci?meni je doktor dao utrogestan,neke vitamine i magnezijum da pijem..Ja sam u sutini dobro ali cim uzmem da radim nesto po kuci malo teze meni se slosi i obavezno onda provedem sledeci dan u krevetu zbog bolova :(

Jully B,a sto su ti 2 puta radili amniocenteze?

Meni nisu nijednom :/ mada moj doktor mi je jednom podigao frku kako moram na serklaz i ja se tu uspanicila i potrazila misljenje jos jednog lekara(inace nacelnika bolnice ovde kod nas) i on me pregledao i rekao mi da je sve u redu,da cak mogu i da putujem ako zelim jer mi je muz U Solunu..

Dve amnio su mi radili jer su dvojajcani blizanci i iz svakog vodenjaka je morao da se uzme uzorak plodove vode. Inace amnio su mi preporucili zato sto za 2 meseca punim 40 godina. Cak cu mi rekli da nema potrebe da radim double test jer za blizance nije bas najpouzdaniji. U prvoj trudnoci ( sa 37 godina) double mi je bio los, pa sam se ziva nasekirala, no posle amniocenteze mi je laknulo jer je sve bilo ok. Nakon uspesne prve, imala sam jos 2 trudnoce prosle godine koje su se zavrsile spontanim. Tako da mi je anamneza bila opterecena godinama i spontanim, pa je to razlog sto su svi doktori preporucivali da radim amnio.

Serklaz radim preventivno, zakazan mi je sad u cetvrtak. I za to postoji razlog, jer u prvoj trudnoci se skratio i omeksao, zbog njega sam morala strogo da lezim poslednjih mesec dana (a tad je bila samo jedna beba), i porodila sam se 2 nedelje pre trmina. Tako da i ako mi je sad grlic ok, doktor ne zeli da rizikuje (jer sad su dve bebe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Jully B @ 8.05.2012, 19:55)
Dve amnio su mi radili jer su dvojajcani blizanci i iz svakog vodenjaka je morao da se uzme uzorak plodove vode. Inace amnio su mi preporucili zato sto za 2 meseca punim 40 godina. Cak cu mi rekli da nema potrebe da radim double test jer za blizance nije bas najpouzdaniji. U prvoj trudnoci ( sa 37 godina) double mi je bio los, pa sam se ziva nasekirala, no posle amniocenteze mi je laknulo jer je sve bilo ok. Nakon uspesne prve, imala sam jos 2 trudnoce prosle godine koje su se zavrsile spontanim. Tako da mi je anamneza bila opterecena godinama i spontanim, pa je to razlog sto su svi doktori preporucivali da radim amnio.

Serklaz radim preventivno, zakazan mi je sad u cetvrtak. I za to postoji razlog, jer u prvoj trudnoci se skratio i omeksao, zbog njega sam morala strogo da lezim poslednjih mesec dana (a tad je bila samo jedna beba), i porodila sam se 2 nedelje pre trmina. Tako da i ako mi je sad grlic ok, doktor ne zeli da rizikuje (jer sad su dve bebe).

Jully B,kako si? si juce bila kod lekara? nadam se da je sve ok,veliki pozdrav od nas troje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su mi radili serklaz, u kratkotrajnoj totalnoj anesteziji koja je ok za trudnice (zaboravila sam kako ze zove, al ima neka posebna).

Sve je bilo gotovo za 20ak min, posle sam odlezala jos pola sata u ordinaciji, i pustili me kuci. Nemam nikakve bolove, cak i ne krvarim (upozorili su me da se to desava prvih par dana).

Sve u svemu i brze i bezbolnije nego popravak karijesa :)

Jedino sto me mlo brine je sto mi je grlic vec bio prolazan za ceo prst i to celom duzinom. Doktor mi je vec prognozirao da cu se poroditi mesec dana pre termina.

Kako si ti? Kako tvoji malisani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGA JULLY,DRAGO MI JE DA TI JE SERKLAŽ DOBRO PROSAO I DA TE NE BOLI...MISLIM DA NEMAS RAZLOGA ZA BRIGU,TO ŠTO SI PROHODNA ZA PRST NIJE NISTA CUDNO I JA SAM BILA OD 3 MJ DO KRAJA TRUDNOĆE...MORAS SE PRIPREMITI NA TO DA CES RODITI PRIJE TERMINA,KOD VISEPLODNIH TRUDNOĆA JE TO ZA OCEKIVATI I NIJE NISTA CUDNO,U GLOBALU BLIZANCI TI SE RADJAJU IZMEDJU 34 I 38 NEDJELJE I TO JE OK,PRIRODA SE POBRINE DA ONI DOZRIJU MALO RANIJE NEGO STO BI DOZRIJELO JEDNO DJETE S TIM TJEDNIMA...JA SAM SE PORODILA S 37 TJ,MALI BIO 2500G CURA3300 PO 50 CM DUGI,CAST IZNIMKAMA KOJE SU PREGURALE 38 TJ...UGLAVNOM NEMOJ DA TE SEKIRA TAJ TERMIN BITNO JE DA ZAKORACIS U 9 MJ ONDA JE TO TO...MENI BIO TERMIN 13.01 A DOKTORI MI REKLI DA AKO DOGURAM DO 20 12 NA KONJU SMO ,I EVO SVE JE SUPER. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MICIKA DRAGA I TEBI LIJEP POZDRAV

:rolleyes: CURKE HAJDE POSTAVITE TIKERE DA LAKSE PRATIMO VASE BEBICE ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Cazablanka hvala na podrsci. Prvo dete sam rodila u 38-moj nedelji, a ovi malisani ako izguraju do 36-te slavim!

Btw gde se stavljaju ti tikeri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Jully B @ 11.05.2012, 13:54)
Btw gde se stavljaju ti tikeri?

Evo mala pomoć...

Pazite na casu! laugh.gif

Kliknete npr. na moj tiker i otvori vam se novi prozor gde imate opciju da napravite svoj tiker. Pravljenje tikera se sastoji iz tri koraka:

1. odaberete pozadinu

2. odaberete sta ce da stoji na toj pozadini (guska, patka, slon, andjeo)

3. podesite podatke za svoje dete (datum rodjenja)

Zatim kliknete na polje gde pise ''Create my ticker and get my code'' i otvorice vam se polje gde ce pisati BB code ili URL adresa. Potrebno je da to iskopirate (desni taster misa i opcija copy) i to unesete u svoj profil u polje ''Postavi potpis'' tj. uradite paste. Na kraju kliknete na polje ''Sacuvaj izmene'' i to je to.

Ja plasticnije nisam mogla da objasnim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo da kucnem u drvo dobro,danas smo se malo umorili jer smo cuvali sestrica od 22 meseca pa smo trcali i bili aktivni 3 sata :) inace lezim,trudim se da odmaram sto vise i kako odmicem sve mi je teze :( Ja se nadam da cu stici do ulaska u 9 mesec i da ce do tad bebci biti dobro i dobri :) Ja u ponedeljak idem kod lekara na kontrolu pa se nadam da cemo i saznati koji su pol posto ce ovo biti prvi put da tata ide sa nama pa da vidi svoju decu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva hvala na uputstvu za tiker.

Micika84 svaka cas na energiji i entuzijazmu. Ja ne mogu ni brzo da hodam, odma krenu tegobe, a kamo li da potrcim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Jully B @ 11.05.2012, 21:00)
Neuhvatljiva hvala na uputstvu za tiker.

Micika84 svaka cas na energiji i entuzijazmu. Ja ne mogu ni brzo da hodam, odma krenu tegobe, a kamo li da potrcim.

Jully,znas li ti spolove djece??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, obe bebe su decaci. Na UZ se nije lepo video pol druge bebe, al je amniocenteza pokazala. Inace citala saam da su dvojajcani blizanci 65% istog pola, a samo 35% decak-devojcica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Jully B @ 12.05.2012, 08:01)
Znam, obe bebe su decaci. Na UZ se nije lepo video pol druge bebe, al je amniocenteza pokazala. Inace citala saam da su dvojajcani blizanci 65% istog pola, a samo 35% decak-devojcica.

Jao...imaćeš tri dečaka... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Jully B @ 12.05.2012, 08:01)
Znam, obe bebe su decaci. Na UZ se nije lepo video pol druge bebe, al je amniocenteza pokazala. Inace citala saam da su dvojajcani blizanci 65% istog pola, a samo 35% decak-devojcica.

znaci ja sam u onih 35 % :lol: bas lijepo ,imat ces tri musketira ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo bi lepo da je bar 1 devojcica. Al samo nek su oni meni zivi i zdravi, i da se sto vise primaknemo 9.mesecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva dan su mi stigli rezultati detaljne amniocenteze, sve je hvala Bogu Ok, ali pise da DNK profil ukazuje na jednojajcane blizance! Svi koji su me gledali do sada na UZ su mi rekli da su dvojajcani, sa dve posteljice i dva amniona. Bilo mi je malo krivo, jer su jednojajcani malo rizicniji od dvojajcanih.

Juce su me gledali na UZ, i sad kazu da dele istu posteljicu. To je opet rizicnija varijanta od zasebih posteljica.

Ima li neko iskustva sa jednojajcanim blizancima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Millar. Ne znam ni sama kako su tek sad to primetili, mada mislim da ni sad nisu 100% sigurni. Citala sam da se posle 13-te nedelje to na UZ ne moze videti bas jasno, jer se bebe, pa i posteljice priblize jedna drugoj. A mene su od 10-12te nedeelje bas cesto gledali, i to razliciti doktori jer sam imala obilno krvarenje prouzrokovano problemima sa implantacijom placente. Postojao je visak koji je sam otpao, krvarenje je trajalo 1 dan, al su me zadrzali 11 dana u bolnici i ispitali na sve i svasta. Elem tada me je gledelo vise puta nekoliko doktora i svi su govorili da su 2 placente i da su dvojajcani. I posle su nastavili to da tvrde kad god su me gledali,sve dok amniocenteza nije pokazala da su jednojajcani. E onda su mi tek pre par dana prvi put (znaci tek u 19-oj nedelji) rekli da je jedna placenta.

Hmm ne znam sta da mislim. Al sto ti kazes najbitnije je da sve bude ok, i da se nadamo najboljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila prosle nedelje kod lekara i saznali smo da su dve seke :) inace i meni su rekli da imam jednu posteljicu ali izmedju beba u toj posteljici postoji pregrada koja ih deli tako da se ne dodiruju i ta pregrada se jasno vidi na ultrazvuku.Za dve nedelje idem opet jer mi se jako skratio grlic za mesec dana,na 2,2 cm pa kad udjem u 26 nedelju ce odluciti da li cu ici na serklaz ili ne..takodje su mi nasli neke polipe na pregledu tako da me sad sve to brine..sad se tudim da mirujem ali moram priznati da sam se jako uplasila pogotovo sto osecam neko probadanje u zadnje vreme..ali eto nadam se da ce sve biti ok,seke se mrdaju tako da me to raduje svaki put kad ih osetim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.