Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Anchi ti si na samom kraju,jos malo je ostalo svaka ti cast,sad se polako pripremaj za dolazak svojih andjelcica!!!

ostale duplice drzite se,leto i vrucine prolaze sad ce biti malo lakse,dizite noge visoko kad god imate priliku da bi sprecavale previse oticanje....ljubim vas sve puno

Hvala na lepim zeljama jeco. Lepo je kad nam navratite, jos malo pa cemo i mi da budemo prezauzete. Jedva cekam.

Ljubac za tebe i tvoje andjelcice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve i ja da javim kolko smo porasli...

devojcica je 1600 a decak 1800 grama, i doca kaze da se super razvijaju...mene malo plasi da ne budu malo mnogo veliki:)

rece mi i da mi je grlic odlican i da se super drzim, a ja se jos tripovala...

Pozdrav svima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve i ja da javim kolko smo porasli...

devojcica je 1600 a decak 1800 grama, i doca kaze da se super razvijaju...mene malo plasi da ne budu malo mnogo veliki:)

rece mi i da mi je grlic odlican i da se super drzim, a ja se jos tripovala...

Pozdrav svima!!!

Super ste, tezi ste nego mi a mi smo stariji. Sta imas da se plasis, bolje da budu krupniji.

Samo napred, pozz za svo troje:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prati urin zbog proteina i meri 3x dnevno pritisak. Kontrolisi i sama, vazno je da ti se ne pojave i proteini u mokraci. Ne bih da te plasim ali su kod duplica moguce gestoze, tj preenklampsija... Kakve su ti vrednosti? Ja bih konsultovala jos nekog docu za svaki slucaj mozda ti daju lekove za pritisak ...

ajoj neno, sve se to kod mene vec pojavilo, pijem lekove za pritisak (jos od 10. nedelje), ne radim vise i pokusavam da se oslobodim svakog stresa i smanjim pritisak, nadam se da ce biti bolje, za nedelju dana idem opet na kontrolu pa cu videti dalje, nadam se da ce biti sve kako treba...

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, hvala puno na lepim recima... :) Bibiribi, samo neka rastu...za njih je bolje da budu sto veci i jaci, a ti ces vec izdrzati...A tvoji Neno koliki su?

Ja cu vam reci kolika sam ja, drage duplice -nakon 38 nedelja trudnoce dodala neverovatnih 23kg! :D Naravno, odmah sam pocela da pravim planove kako cu vratiti stvari na svoje predjasnje mesto, istrazila stanje i ponasanje reproduktivnih organa posle porodjaja, pa sam se smirila... :)

E da, dobra stvar koja je specijalno vredna pomena, je da se na dojenje dnevno izgubi 500 kalorija. Za duplice je x2. Znaci, ima da se osusimo :P

pozdrav svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, hvala puno na lepim recima... :) Bibiribi, samo neka rastu...za njih je bolje da budu sto veci i jaci, a ti ces vec izdrzati...A tvoji Neno koliki su?

Ja cu vam reci kolika sam ja, drage duplice -nakon 38 nedelja trudnoce dodala neverovatnih 23kg! :D Naravno, odmah sam pocela da pravim planove kako cu vratiti stvari na svoje predjasnje mesto, istrazila stanje i ponasanje reproduktivnih organa posle porodjaja, pa sam se smirila... :)

E da, dobra stvar koja je specijalno vredna pomena, je da se na dojenje dnevno izgubi 500 kalorija. Za duplice je x2. Znaci, ima da se osusimo :P

pozdrav svima :)

Moji su 1700 i 1800 mada na proslom merenju deckic bio tezi. Vise ja tonista ne verujem. Ja sam dodala 12, od toga 7 kg za cetri nedelje. Posto sam sva u otocima pretpostavljam da je dosta vode. Ali sam pre trudnoce nabila 20kg od silnih hormonskih terapija. Tako da sam velika kako god okrenes :D.

Imas li ti vec mleka? Vidim puno trudnica jos od 7 meseca imaju po malo, ja nemam...

Ja se sve nadam da cu moci da ih dojim.

Ajde ti lepo namazi noktice i izdepiliraj se pa na porodjaj, ne mogu vise da cekam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajoj neno, sve se to kod mene vec pojavilo, pijem lekove za pritisak (jos od 10. nedelje), ne radim vise i pokusavam da se oslobodim svakog stresa i smanjim pritisak, nadam se da ce biti bolje, za nedelju dana idem opet na kontrolu pa cu videti dalje, nadam se da ce biti sve kako treba...

pozdrav

Bolje je da ste na vreme primetili. Bice to ok ako te muzic lepo pazi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoj citam ove postove i smejem se koliko ste blesave sve...:)

Anchy, svaka tebi cast koliko si izdrzala, ja se nadam da cu bar jos koju nedelju!

A sto se kilaze tice, ni ja nisam nista bolja, evo me u 31. nedelji sa 20 kg vise, a svi koji me vide kazu da sam sva u stomaku, pa racunam da se nisam mnogo ugojila:) a i da jesam, ko ga sisa, samo da sve dobro prodje i da svi budu dobro.

Ja tek sada idem na test opterecenja glukozom, kaze dr. za svaki slucaj posto su krupne bebe, mada mi je krvna slika super, i secer u krvi...

Cuvajte se i javljajte novosti!

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas li ti vec mleka? Vidim puno trudnica jos od 7 meseca imaju po malo, ja nemam...

Ja se sve nadam da cu moci da ih dojim.

Ajde ti lepo namazi noktice i izdepiliraj se pa na porodjaj, ne mogu vise da cekam :D

Ni ja nemam mlekceta jos uvek, pojavila mi se neka vodica pre par dana i sad opet nista...

a dobro je ovo sa nokticima...ja stopala odavno ne mogu da vidim od stomaka a kamoli da ih dofatim:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nemam mlekceta jos uvek, pojavila mi se neka vodica pre par dana i sad opet nista...

a dobro je ovo sa nokticima...ja stopala odavno ne mogu da vidim od stomaka a kamoli da ih dofatim:)

Jedva, ali jedva dohvatim udaljene delove svog tela, ali volim da mislim da sam spremna za porodjaj :) Mada se drugarica sali na moj racun, kaze porodicu se indukcijom (sto znaci uci cu u termin)...

Mleka nemam, ali su mi grudi ogromne, valjda ce biti neke vajde od toga, posto je odavno prestalo da mi bude interesantno to sto ne mogu ni u sta da ih uguram. Dva broja sam promenila u trudnoci, a i ovaj poslednji brus mi postaje mali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ni ja ne mogu sama da namazem noktice, to mi radi sestra ili prijateljica :D. Tako prikrivam cinjenicu da ne mogu da se savijem, namerno mazemo tamne i upadljive boje. Sada smo trenutno teget a posle cemo u bordo, to je vec spremno. Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoj citam ove postove i smejem se koliko ste blesave sve...:)

Anchy, svaka tebi cast koliko si izdrzala, ja se nadam da cu bar jos koju nedelju!

A sto se kilaze tice, ni ja nisam nista bolja, evo me u 31. nedelji sa 20 kg vise, a svi koji me vide kazu da sam sva u stomaku, pa racunam da se nisam mnogo ugojila:) a i da jesam, ko ga sisa, samo da sve dobro prodje i da svi budu dobro.

Ja tek sada idem na test opterecenja glukozom, kaze dr. za svaki slucaj posto su krupne bebe, mada mi je krvna slika super, i secer u krvi...

Cuvajte se i javljajte novosti!

Pozz!

Javi kako si prosla na testu opterecenja, drzimo ti fige da sve bude ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tnx, i vi se cuvajte i lakirajte nokte:) I ja mazem bordo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

duplice drago mi je da ste sve dobro i da bebe napreduju.Sve vi ste odmakle bas bas.Ja imam jos puno da guram,ali neka.VOLIM STO SAM TRUDNA.

DUPLO TRUDNA.Velika sreca. :D :D :D

Samo da vas pitam nesto.Meni se desi da mi ulozak bude mokar,stavljam ga zbog utrogestana,da li je moguce da je ta takozvana" VODA" reakcija od utrogestana ili je nesto sto treba da me zabrine.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

duplice drago mi je da ste sve dobro i da bebe napreduju.Sve vi ste odmakle bas bas.Ja imam jos puno da guram,ali neka.VOLIM STO SAM TRUDNA.

DUPLO TRUDNA.Velika sreca. :D :D :D

Samo da vas pitam nesto.Meni se desi da mi ulozak bude mokar,stavljam ga zbog utrogestana,da li je moguce da je ta takozvana" VODA" reakcija od utrogestana ili je nesto sto treba da me zabrine.?

tu vodu sam imala i ja sve dok sam koristila utrogestan posle je prestalo, tako da je to verovatno od njega, pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

duplice drago mi je da ste sve dobro i da bebe napreduju.Sve vi ste odmakle bas bas.Ja imam jos puno da guram,ali neka.VOLIM STO SAM TRUDNA.

DUPLO TRUDNA.Velika sreca. :D :D :D

Samo da vas pitam nesto.Meni se desi da mi ulozak bude mokar,stavljam ga zbog utrogestana,da li je moguce da je ta takozvana" VODA" reakcija od utrogestana ili je nesto sto treba da me zabrine.?

Zdravo Malisa,

utrogestan definitivno curi, ali to je bela sluz, od opne vaginalete (pretpostavljam da ga tako koristis). Gacice moraju malo da budu mokre, tj. ulozak, tako da je najverovatnije to - to.

Ja sam u pocetku koristila uloske, ali sam se plasila hemijskih sastojaka u njima, pa sam prestala. Presvlacila se 2, nekad i 3 puta, ali sam se osecala sigurnije. I tako mesecima. Tek kad sam usla u 9. mesec, doktorka mi je dozvolila da prestanem da ga koristim. Tesko smaranje, al' kad moras...

U svakom slucaju, zelim ti laganu i sigurnu trudnocu :) pa se javi...

kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke,muka mi je od stavljanja vaginaleta ali kad se mra dr iz Jevremove kaze "preventive radi" da stavljam do kraja.

Cujemo se kad zavrsim UZ verovatno u utorak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Jupiiii:) kakvo iznenadjenje:)))

Divno bash!

veliki poljubac za svo troje, pa cekamo novosti:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Čestitam ti!!! Da su živi i zdravi... srećice :wub:t8635.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Jaaaao, divno! Neka vam je sa srecom i da su zivi i zdravi mali andjelcici!

kisses! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

duplice drago mi je da ste sve dobro i da bebe napreduju.Sve vi ste odmakle bas bas.Ja imam jos puno da guram,ali neka.VOLIM STO SAM TRUDNA.

DUPLO TRUDNA.Velika sreca. :D:D:D

Samo da vas pitam nesto.Meni se desi da mi ulozak bude mokar,stavljam ga zbog utrogestana,da li je moguce da je ta takozvana" VODA" reakcija od utrogestana ili je nesto sto treba da me zabrine.?

Cao Malisa,najbolje bi bilo da konsultujes doktora u vezi te vodice,mada def. utrogestan i meni izlazi ako ga ujutru stavim vaginalno,te sam taj obicaj zamenila ujutru ga pijem a uvece stavljam vaginalno pred spavanje. Uloske ne koristim jer znam da hoce da izazivaju pojacan sekret te ti savetujem da ih izbacis,bolje je da promenis gacice u toku dana. Srecno i bez panike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Neno sve si nas iznenadila!!! Bas divno sto ste dobro i zelim vam sve najbolje!!! Javljaj se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve najbolje Neni, mogu misliti kako joj je, uziva sa dvoje dece odjednom :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.