odgovora

Objavljeno

Inace moje SOS pitanje je postavljeno u temi Nega Lica , ali izgleda da ga niko nije primetio. :(

Zato ako neka devojka ima vremena , nek gvrne tamo.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, nije baš SOS, ali ne znam gdje bih ga drugdje postavila...

Meni se katkad zna desiti jak bol u donjem dijelu stomaka, nešto kao grčevi koju traju par sekundi, pa prestane...i opet krene...mnogo mi bude lakše kada ispustim zrak...sve mi se nekako čini da taj zrak putujući stvara bol.

To mi se dešava bar zadnjih šest godina...

Da li neko ima sličan problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, nije baš SOS, ali ne znam gdje bih ga drugdje postavila...

Meni se katkad zna desiti jak bol u donjem dijelu stomaka, nešto kao grčevi koju traju par sekundi, pa prestane...i opet krene...mnogo mi bude lakše kada ispustim zrak...sve mi se nekako čini da taj zrak putujući stvara bol.

To mi se dešava bar zadnjih šest godina...

Da li neko ima sličan problem?

Ja sam imala takav problem ali je kod mene bila posledica jakog gastritisa. I kad "punem" bude mi balo lakše. Proveri šta jedeš pre nego što ti se to počne dešavati. Meni se to dešavalo dva do tri sata posle šampinjona i jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, nije baš SOS, ali ne znam gdje bih ga drugdje postavila...

Meni se katkad zna desiti jak bol u donjem dijelu stomaka, nešto kao grčevi koju traju par sekundi, pa prestane...i opet krene...mnogo mi bude lakše kada ispustim zrak...sve mi se nekako čini da taj zrak putujući stvara bol.

To mi se dešava bar zadnjih šest godina...

Da li neko ima sličan problem?

Ja to imam celog zivota! :rolleyes:

Moze da bude i sindrom izritiranog creva, a moze da bude i da je normalno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O hvala, inače nikom prije nisam pominjala ovaj moj problem...uglavnom nisam jedina...ali to meni bude samo u ranim jutarnjim satima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O hvala, inače nikom prije nisam pominjala ovaj moj problem...uglavnom nisam jedina...ali to meni bude samo u ranim jutarnjim satima...

o filipa draga pa to je sve normalno...meni se to desava kad jedem hranu koja nadima kao da mi nesto blokira ,,gas,,..a onda kad se moja zadnjica konacbo namili da ga ispusti osetim odmah olaksanje..poseban problem s tim sam imala zadnja cetiri meseca trudnoce uzasni bolovi gotovo da nisam mogla da hodam zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da ublazim lupanje u grudima,a da to ne budu lekovi?Kada se sve stisa i uvece ostanem sama ili odem da legnem krene mi lupanje srca,zeludca ne znam ....pa krenu svakave misli i secanja...placem .....ima li izlaza???? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da ublazim lupanje u grudima,a da to ne budu lekovi?Kada se sve stisa i uvece ostanem sama ili odem da legnem krene mi lupanje srca,zeludca ne znam ....pa krenu svakave misli i secanja...placem .....ima li izlaza???? :(

Draga mislim da smo o ovome pisali na temi "Psihologija". Oteraj negativne misli....Razmisljaj o necem pozitivnom. Ako nemas nista oko sebe pozitivno (a verujem da imas) razmisljaj sta bi volela da ti se desi.Stvaraj slike u glavi o necem lepom o cemu mastas. Meni to uvek pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga mislim da smo o ovome pisali na temi "Psihologija". Oteraj negativne misli....Razmisljaj o necem pozitivnom. Ako nemas nista oko sebe pozitivno (a verujem da imas) razmisljaj sta bi volela da ti se desi.Stvaraj slike u glavi o necem lepom o cemu mastas. Meni to uvek pomaze.

Da, ovo psiholozi nazivaju "vizuelizacija" odnosno, do detalja stvoriti sliku ispred sebe i to raditi svaki dan i time će vam se upravo te stvari i desiti.

Ali lično mali veseljak, mislim da treba da se isplačeš ali isto tako kao što dete kad padne isplače se ali ustane i nastavi dalje, tako i ti. Kada se budeš "umorila" i osetila da ti je duša prazna i da ti je sad u duši sve nekako prazno, nakon toga ti sledi etapa nastavak života dalje.

Imaj u vidu da je sve ovo neka vrsta šoka što si doživela i da treba vremena da se on savlada. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HITNO HITNOOO GORI MI U PLUCIMA

dijagnoza laringit ,

dobila sam terapiju, ali kasalj je nenormalan da oka ne mogu da sklopim ni da udjem u sobu probudicu decu

cime da ga smirim

popila tonu caja , celo pakovanje tantum verde, pantenol oriblete

HELPPPPPP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, pre dva dana sam imala isto i budila sam dete koliko sam kasljala! uzimala sam MNA recept sa lukom i medom i smirilo se sutradan popodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto bi ti mozda trenutno pomoglo pred spavanje probaj nad vrelim cajem da se inhaliras nad parom,sa peskirom preko glave.

Ako je suv kasalj i bol u plucima trebalo bi da pomogne,bar ja tako radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam se inhalirala sa dexazonom, to mi je terapija da ne dobijem gusenje al cu da crknem od kaslja

kako ide to sa lukom i medom, YC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam se inhalirala sa dexazonom, to mi je terapija da ne dobijem gusenje al cu da crknem od kaslja

kako ide to sa lukom i medom, YC

Iseci luk na kolutove i prelij ga sa medom u staklenoj tegli.Ostavi 2 sata i uzimaj kasicicu po kasicu soka koji se napravi.

Kazem ti, ipak sam i ja imala jednu noc besanu zbog kaslja... takav je valjda virus. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HITNO HITNOOO GORI MI U PLUCIMA

dijagnoza laringit ,

dobila sam terapiju, ali kasalj je nenormalan da oka ne mogu da sklopim ni da udjem u sobu probudicu decu

cime da ga smirim

popila tonu caja , celo pakovanje tantum verde, pantenol oriblete

HELPPPPPP

kasicica meda, malo limuna izcedi i kasicica maslinovog ulja.sve to smuckaj i popij ili pojedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HITNO HITNOOO GORI MI U PLUCIMA

dijagnoza laringit ,

dobila sam terapiju, ali kasalj je nenormalan da oka ne mogu da sklopim ni da udjem u sobu probudicu decu

cime da ga smirim

popila tonu caja , celo pakovanje tantum verde, pantenol oriblete

HELPPPPPP

Za trenutno umirenje kašlja, možeš da staviš u lončić kašičicu šećera i pustiš da se istopi, tj, da dobije boju karamele. Onda sipaš preko šolju mleka i pustiš da zavri. Popiješ dok je vruće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za trenutno umirenje kašlja, možeš da staviš u lončić kašičicu šećera i pustiš da se istopi, tj, da dobije boju karamele. Onda sipaš preko šolju mleka i pustiš da zavri. Popiješ dok je vruće.

Ovo je i recept moje mame, s tim sto ona doda i kasicicu masti... I ukusno, i pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HITNO HITNOOO GORI MI U PLUCIMA

dijagnoza laringit ,

dobila sam terapiju, ali kasalj je nenormalan da oka ne mogu da sklopim ni da udjem u sobu probudicu decu

cime da ga smirim

popila tonu caja , celo pakovanje tantum verde, pantenol oriblete

HELPPPPPP

Ja popijem suncokretovo ulje dobro zagrejano (ali ne vrelo da se zapalis) u polovini orahove ljuske,znaci polomis orah po sredini i iz jedne polovine izvadis orah tako da ostane ljuska,moze i one tanke ljuspice iznutra da ostavis,ukoliko se polome izvadi ih,sipaj ulja i zagrej na ringli,popij to dok je toplo videces da ce ti umiriti kasalj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasalj :

- karamelizovano mleko

- rendani beli luk (ili seckani) u malo pavlake ili jogurta

- caj od belog sleza

- prijkin recept - kasicica maslinovog ulja,kasicica meda i kasicica limunovog soka 3-4 puta dnevno po kasicicu

- luk i med (pitati Mnu za detalje :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mleko vec popila ,

gde da nadjem orahovu ljusku nocas :lol:

od meda ili bilo cega kasljem jos vise , slatko me iritira , joj jedino ovaj luk da stavim sto rece YC al ko ce cekati 2h

u svakom slucaju hvala devojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke,boli me tjeme glave nevjerovatno,cijeli dan,bukvalno sam dodir mi je veoma bolan...ne znam od cega? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke,boli me tjeme glave nevjerovatno,cijeli dan,bukvalno sam dodir mi je veoma bolan...ne znam od cega? :blink:

da nisi vezivala kosu ili slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da nisi vezivala kosu ili slicno?

Ma,nisam i meni je to odmah palo na pamet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se ponekad desi da boli kao koren kose. Ali to ne traje ceo dan već npr pola dana i prođe. Nemam predstavu od čega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako nas narod sve opravdava 'promajom'? :lol::lol: Ja ne verujem da je promaja opasna jer zivimo na vetru veci deo godine, ali ako vam treba obajsnjenje..eto ga! Salim se!

Vrlo je moguce da se kosa u toku spavanja 'pretegne' i postigne efekat cvrstog vezivanja kose od cega stvarno hoce da boli povrsinski sloj koze na glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.