odgovora

Objavljeno

Super ideja :rolleyes:

Podrzavam ovu temu :rolleyes: Ali kao sto ti rekla daj Boze da bude sto manje posecena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbaci deciji sapun iz upotrebe, uzmi Seba Med za kupanjac a Pantenol koristi par dana za lice. Nama je to resilo problem.

Jos se to nama pojavilo na celooom licu uh kada se samo setim na sta je Emilijino lice licilo... Smirgla papri je blago poredjenje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbaci deciji sapun iz upotrebe, uzmi Seba Med za kupanjac a Pantenol koristi par dana za lice. Nama je to resilo problem.

Jos se to nama pojavilo na celooom licu uh kada se samo setim na sta je Emilijino lice licilo... Smirgla papri je blago poredjenje :(

PA mi i koristimo seba med sapun za kupanje, s tim da lice ne peremo ama bas nicim,ni kamilicom, jer se plasim da bi ga i to iritiralo E pa bas kao smirgl papir :( pantenol rastvor? ili kremu?

I da,puno hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili kremu... Nema na cemu, samo da se brzo toga ratosiljate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavila sam i sliku,doduse slabo se vidi jer je slikan mob.telefonom,ali svejedo, vidi se to grozno crvenilo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili kremu

Jel bilo isto tako? I posle koliko vremena se povuklo? Idem odmah da porucim kod tate ,kad vec i de u nabavku! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili kremu... Nema na cemu, samo da se brzo toga ratosiljate ;)

A sta je to uostalom? Ekcem nije,pretpostavljam, alergija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da se javim-u pitanju je ekcem, na zalost...pa dobro,sta je,tu je,proci ce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je potrebno da i mi imamo neku ovakvu temu (a ne samo bebe :lol: ) u slucaju da nam je hitno potreban odgovor u vezi nekog pitanja o zdravlju...Nadam se da ce ova tema ostati prazna (tj da nam nikad nista hitno ne zatreba), ali Boze moj, ako se desi ovde ce se ipak najbrze videti.

M, sta kazes, Seceru? tema za nas.a??? :huh::unsure::rolleyes::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M, sta kazes, Seceru? tema za nas.a??? :huh::unsure::rolleyes::blink:

Pa ja mislila za nas ali .....eto, nema veze...sve se na kraju svede na ove male pacice.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavila sam i sliku,doduse slabo se vidi jer je slikan mob.telefonom,ali svejedo, vidi se to grozno crvenilo :(

ovo se vidi da je ekcem. e sad ekcem ti je uvek reakcija na nesto. tj alergija....

pricaj sa pedijatrom. Ja vise ne smem da ponavljam da se radi Rast Test na kravlje mleko, jer postacu dosadna, ali eto svima kojima sam to rekla ispade da je alergija na mleko...nadam se da kod vas nije to u pitanju ali proveri sa pedijatrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo se vidi da je ekcem. e sad ekcem ti je uvek reakcija na nesto. tj alergija....

pricaj sa pedijatrom. Ja vise ne smem da ponavljam da se radi Rast Test na kravlje mleko, jer postacu dosadna, ali eto svima kojima sam to rekla ispade da je alergija na mleko...nadam se da kod vas nije to u pitanju ali proveri sa pedijatrom.

Kontam da jeste alergija na nesto,ali on to ima od rodjenja :( juce mu je buknulo ili od znoja ili od komoraca,nisam sigurna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo se vidi da je ekcem. e sad ekcem ti je uvek reakcija na nesto. tj alergija....

pricaj sa pedijatrom. Ja vise ne smem da ponavljam da se radi Rast Test na kravlje mleko, jer postacu dosadna, ali eto svima kojima sam to rekla ispade da je alergija na mleko...nadam se da kod vas nije to u pitanju ali proveri sa pedijatrom.

Evo, mi smo radili test na alergiju na proteine kravljeg mleka i nije bila alergična :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba malo podrske, pomoci mi ne mozete jer ipak mislim da je stvar ozbiljna.

Naime tokom i posle dojenja, zlezda ispod desne miske mi je bila otecena velicine jajeta, po recima dr od nadolazenja mleka. To je trebalo da se smiri po prestanku dojenja, ali nije malo se smanjilo ali i dalje je veliko, bez bolova. Redovan UZ, pracenje i to je to.

Pre nekoliko dana mi se ta zlezda kao upalila, u stvari samo je pocelo da boli, i ne mogu lepo da spustim ruku uz telo, smeta mi pritisak. Jedno par dana nisam nosila brus i to je proslo, bez odlaska kod dr.

E sad se opet upalilo, i ja pre neko vece u lezecem polozaju napipam cvoric, kuglicu velicine graska u pazusnoj jami, pored te otekline sto mi smeta.

Na dodir bolno ne previse , ali boli.

Sta mislite kolko to moze da bude ozbiljno :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo ti rekoh da ides kod doktora :angry: to nije vise za salu i otezanje. Apsolutno je moguce da je samo upala zlezde od hormona koji su ti vrsljali po telu ali zasto onu recicu MOGUCE ne bi prerasla u sigurno, tako sto ces otici kod strinke i lepo da te zena pregleda i ispipa... Vidis da te muci vec dugo... Do duse ubedjena sam da je sve kako treba ali mozda ce ti jedna mala hormonska terapijica to regulisati (a ujedno i obiman ciklus sa kojim jos uvek imas problema, koliko se secam...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nency...nemoj da se zezaš...odmah kod ljekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta cekas ??? Odmah kod lekara !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba malo podrske, pomoci mi ne mozete jer ipak mislim da je stvar ozbiljna.

Naime tokom i posle dojenja, zlezda ispod desne miske mi je bila otecena velicine jajeta, po recima dr od nadolazenja mleka. To je trebalo da se smiri po prestanku dojenja, ali nije malo se smanjilo ali i dalje je veliko, bez bolova. Redovan UZ, pracenje i to je to.

Pre nekoliko dana mi se ta zlezda kao upalila, u stvari samo je pocelo da boli, i ne mogu lepo da spustim ruku uz telo, smeta mi pritisak. Jedno par dana nisam nosila brus i to je proslo, bez odlaska kod dr.

E sad se opet upalilo, i ja pre neko vece u lezecem polozaju napipam cvoric, kuglicu velicine graska u pazusnoj jami, pored te otekline sto mi smeta.

Na dodir bolno ne previse , ali boli.

Sta mislite kolko to moze da bude ozbiljno :(:(

LEKAR POD HITNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili kremu... Nema na cemu, samo da se brzo toga ratosiljate ;)

NISAM RAZUMELA DA LI SI JE KORISTILA ZA PERUTANJE KOZE ILI CRVENILO??posto se nama malo peruta koza,a ne mazem nicim,umivam ga samo vodom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NISAM RAZUMELA DA LI SI JE KORISTILA ZA PERUTANJE KOZE ILI CRVENILO??posto se nama malo peruta koza,a ne mazem nicim,umivam ga samo vodom...

Kod nas je to prvo bilo samo par tackica...pa se tih par tackica sirilo u crvenilo... pa je to postajalo skoro borto boje a koza sve hrapavija i hrapavija... Pavloviceva i jekordem nisu pomagali tek Pantenol i od tada za sve sto Pavloviceva ne deluje (dam fore dva/tri dana) koristim Pantenol.

A ako Danilo ima samo perutanje (bez crvenila) mislim da bi tu samo Pavloviceva uspela da resi problem. A ako ima samo crvenilo mozes uzeti Pantenol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba malo podrske, pomoci mi ne mozete jer ipak mislim da je stvar ozbiljna.

Naime tokom i posle dojenja, zlezda ispod desne miske mi je bila otecena velicine jajeta, po recima dr od nadolazenja mleka. To je trebalo da se smiri po prestanku dojenja, ali nije malo se smanjilo ali i dalje je veliko, bez bolova. Redovan UZ, pracenje i to je to.

Pre nekoliko dana mi se ta zlezda kao upalila, u stvari samo je pocelo da boli, i ne mogu lepo da spustim ruku uz telo, smeta mi pritisak. Jedno par dana nisam nosila brus i to je proslo, bez odlaska kod dr.

E sad se opet upalilo, i ja pre neko vece u lezecem polozaju napipam cvoric, kuglicu velicine graska u pazusnoj jami, pored te otekline sto mi smeta.

Na dodir bolno ne previse , ali boli.

Sta mislite kolko to moze da bude ozbiljno :(:(

To podrucje je veoma osetljivo,ali ne znaci da je svaka promena ozbiljna. Moze biti da se cvoric stvara zbog antiperspiranta koji koristis,pa su kanali zapuseni. Idi kod lekara,verovatno bi trebala da koristic neki antibiotik i nesto za ispiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je to prvo bilo samo par tackica...pa se tih par tackica sirilo u crvenilo... pa je to postajalo skoro borto boje a koza sve hrapavija i hrapavija... Pavloviceva i jekordem nisu pomagali tek Pantenol i od tada za sve sto Pavloviceva ne deluje (dam fore dva/tri dana) koristim Pantenol.

A ako Danilo ima samo perutanje (bez crvenila) mislim da bi tu samo Pavloviceva uspela da resi problem. A ako ima samo crvenilo mozes uzeti Pantenol.

PANTENOL JE ZAKON! napisah vec to odavno na drugoj temi o crvenilu iza uha ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To podrucje je veoma osetljivo,ali ne znaci da je svaka promena ozbiljna. Moze biti da se cvoric stvara zbog antiperspiranta koji koristis,pa su kanali zapuseni. Idi kod lekara,verovatno bi trebala da koristic neki antibiotik i nesto za ispiranje.

Ovo se meni cesto desavalo. Bilo je cak i vece od zrna graska, ali brzo je prolazilo, tako da nisam panicila. Ipak, zbog tvoje sigurnosti je bolje da odes do dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jako upaljene zlezde ispod pazuha,prvih mesec dana posle porodjaja..Hvala Bogu,pa je proslo samo od sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi ja sam to imala pre par meseci ali meni nije bila zlezda upaljena vec mi je izasla potkozna bubuljica, isto kao cvoric ispod miske ka grudima i bolelo me je ne stravicno ali sam osecala neprijatnost.Otisla kod dr i ispalo je da mi je od brijanja. Kaze da uopste nije dobro to cesto brijanje jer nadrazuje takodje i zlezdu koja je tu ispod. Tako da mije bilo naredjeno da se ne brijem dve nedelje i nikakvi dezodoransi. I posle nedelju dana je proslo. Nemoj mnogo da se brines, jer znas kako ide sa tim stvarima sve sto boli nije toliko opsano koliko ono sto ne boli :)

U svakom slucaju idi kod dr cisto da te pregleda i kaze sta dalje. I naravno nemoj se brijati ovih dana i stavljati dezodoranse da ne bi to jos vise iritirala.

i devojke nemojte odmah ono "POD HITNO KOD DR" to malo psihicki zna da ubije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.