Infekcije bradavica

odgovora

Objavljeno

Sta znaci to mast u 9 voda??:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to je neki "babski"ali ne mora da bude ali kao stavi se svinjska mast , domaca u solju pa se stavi voda pa se to muti pa se odlije pa tako devet puta , ne znam , kazece ti one koje su koristile ali i u Svedskoj mora da postoji nesto protiv ragada a lanolin ti dodje ovciji loj ako sam ja to dogro pokapirala ali kad muz ode u apoteku i kaze da imas ragade i da mu treba lanolin ili nesto tako sigurna sam da ce mu dati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otici ce on poslije posla, pa cu vidjeti sta ce mu reci. Hvala vam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmes svinjsku mast umutis je mikserom u vodi, tu vodu odlijes, pa sipas novu i tako devet puta. Mnogo dobra stvar, meni je bas pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bio sinoc u apoteci i trazio lanolin za ranice na bradavicama, apotekarka mu rekla da je to za zivotinje i covjek izasao, dosao kuci i osuo po meni :huh:

Nasla sam u drugoj apoteci medela kremu sa lanolinom i pise da je za njegu bradavica pri dojenju, tako da ce veceras ici da mi kupi. Jos uvijek boli <_< mazala sam i sa svojim mlijekom, hodam gola, mijenjam polozaje pri dojenju ne bil ublazila barem bol, ali nista. Nadam se da ce ovo biti od pomoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pise to sve za ovu kremu. I pise da je cisti lanolin i da se koristi za sve ovo sto smo nabrojale ali nigdje se ne spominju zivotinje, ali u ovoj drugoj apoteci ima neka mast, lanolin u kutiji i stvarno pise da je za zivotinje :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sa kog marsa je gospodja apotekarka pala, ali malo mi je kvarno da se toliko pravi blesava pa još pred muškarcem koji ni sam nema pojma. Pa pobogu, nema priče o problemima sa bradavicama, a da se ne pominje lanolin, svašta. 

mama maza i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ne znam :huh: al i ovaj moj blentav nit je sta propitao nit sta, vec dosao kuci praznih ruku jos i namrgodjen sto ga sramotim i budalom pravim da trazi mast za zivotinje zeni za bradavice :huh:

Bio je sad u drugoj apoteci i trazio je ovu kremu i kupio je. Namazala sam i jedva cekam da prodje ovo. Uzmel dugo vremena da sad zaraste?? Koliko je vama uzelo?? Kod mene je sad rez skoro oko cijele bradavice :( samo sa gornje strane je citava.

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde da propituje, jedva čekao da smugne napolje, jadnicak :lol: 

Ne znam šta da ti kažem, nisam imala tako drastične probleme, kod sitnijih ranica recimo da reši za 2, 3 dana. A da "izbacis iz upotrebe " tu dojku dok se malo ne smiri? Iako ne bih znala kako, samo naglas razmišljam... Kako god, možda ti beba ne hvata bradavicu kako valja, a to je najbitnije da resis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne znam sta bih ti rekla, smanjila sam upotrebu, al sto vise smanjujem to se i proizvodnja u njoj smanjuje, a nemam jos namjeru da je odbijem. Ja vjerujem da je ovo od njenih zuba, da me je nazuljala jer do sada nikada nisam imala slican problem. Huh 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo,meni su pomogle D3 kapi u kombinaciji sa lanolinom,Nekoliko kapi na bradavici posle dojenja i luftacija :D a povremeno i svojim mlijekom pa nesto mora da pomogne:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svojim mlijekom mazem od samog pocetka i luftam, susim fenom itd...vidjet cemo sad, svom snagom se uzdam u ovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da javim stanje. Evo vec 7 dana koristim lanolin poslije svakog podoja. Znaci prvo namazem svojim mlijekom, pustim da se osusi, a onda namazem lanolin, kao sto stoji u uputstvu. Jedino sta se poboljsalo je da se ne hvataju zute krastice za bradavicu i da sve vrijeme izgleda "glatka i svjeza" :huh:

Ranice jos nisu zarasle. Imamo 2podoja na toj siki, ujutro i navecer. Boli, jos uvijek zvijezde prebrojavam tokom podoja, al ne odustajemo. Nadamo se da ce nekad uskoro biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ne slusas moj savet za svinjsku mast. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmes svinjsku mast umutis je mikserom u vodi, tu vodu odlijes, pa sipas novu i tako devet puta. Mnogo dobra stvar, meni je bas pomogla.

u pravu si Ehi, mast oprana u 9 voda je dobra za sve pa cak i za ojede bebine guze. Sve te takve stvari leci,al pomogucstvu ona prava domaca nesoljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel multi mam krema bolja od obicnog lanolina? Mislim na odnos cena-kvalitet? Ja ne mogu vec tri nedelje da opravim bradavice, bole ko djavo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy znaci u istom smo sosu <_<

Ne znam za tu drugu, al ovaj lanolin je skup ko djavo <_< a kod mene bas i nije toliko ucinkovit <_<

Cure, svinjetina mi je zadnja opcija B), al hvala za savjet :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, ja ne znam ni gde bih nasla tu svinjsku mast, nisam nikad videla da se prodaje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, jesmo, ja nadrljah :ph34r: , sve zvezde vidim kad uhvati da sisa. Ja imam lanolin iz Lilija, nije bio skup nesto, a ovo je dosta skuplje, duplo i vise, zato pitam zene jel odgovarajuci odnos cena-kvalitet. A moracu da probam tu svinjsku mast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni muz sto je kupio je tuba od 7grama i kosta 8eura. Ipak mislim da je poskupo.

A cijena=kvalitet, ne mora uvijek da znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, jesmo, ja nadrljah :ph34r: , sve zvezde vidim kad uhvati da sisa. Ja imam lanolin iz Lilija, nije bio skup nesto, a ovo je dosta skuplje, duplo i vise, zato pitam zene jel odgovarajuci odnos cena-kvalitet. A moracu da probam tu svinjsku mast.

 

Anchy znaci u istom smo sosu <_<

Ne znam za tu drugu, al ovaj lanolin je skup ko djavo <_< a kod mene bas i nije toliko ucinkovit <_<

Cure, svinjetina mi je zadnja opcija B), al hvala za savjet :babymommy:

Nekada ne pomaze nista kao u mom slucaju. Sada sa drugim detetom sam imala ubitacne ragade-5 nedelja na desnoj, 4 nedelje na levoj dojci. Mazala, susila, nocima spavala samo u gacicama, sise naravno na izvolte i nista. Proslo je samo od sebe, verovatno kada se koza navikla na bebinu pljuvacki i kada je 'ojacala'

BF, posto ti je beba mala probaj tzv. natural baby position  https://www.google.rs/search?q=natural+baby+position+breastfeeding&espv=2&biw=1242&bih=606&tbm=isch&imgil=J0QE-MLJqjFKRM%3A%3BFFokuKoQtrYtRM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.nursingnurture.com%252Fbreastfeeding-positions%252F&source=iu&pf=m&fir=J0QE-MLJqjFKRM%3A%2CFFokuKoQtrYtRM%2C_&usg=__6kg2400TZXnydqbxK9Hp-lZdi4g%3D&ved=0CDMQyjdqFQoTCPm6i57umskCFccNLAodaRQG3A&ei=NuZMVvnHFcebsAHpqJjgDQ#imgdii=Rl0QjoqBvWVgNM%3A%3BRl0QjoqBvWVgNM%3A%3ByD-M9BDB89mm0M%3A&imgrc=Rl0QjoqBvWVgNM%3A&usg=__6kg2400TZXnydqbxK9Hp-lZdi4g%3D

kakav je bebin jezik?

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze mili :huh:

vidite onu sto dubi na glavi :huh:

Pjesmice, kod moje je normalan, al nagrize me zubima <_< novi fazon <_<

veceras mi zamal i druga strada <_< stipila sam je malo za guzu, valjda je skontala sto :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pesmice, ne znam na koji polozaj mislis, ovo kad je beba na mami? Mislim da nije do polozaja, beba lepo hvata bradavicu, verujem da je problem kao i kod tebe sto je bio, treba bradavice da se naviknu na bebinu pljuvacku, a do tada :ph34r: bas nisam ocekivala, jer mi je sa starijim to proslo za par dana. A jezik je isto ok.

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.