Kada ste počeli da kupujete odeću i opremu za bebu?

odgovora

Objavljeno

Meni su ostala jos kolica, flasice i posteljina :D Sve osatlo je obavio moj dragi i verujte mi on je vise nego uzivao u tome :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto vec dosta toga kupili, krevetac, posteljine, komodu, par nekih stvarcica, sad cemo polako da uzmemo od robice sta jos treba za prvih mesec dana i tako... mi nismo ni od koga imali sta da nasledimo, ili svi imaju malu decu ili isto cekaju prinove, a i nekako mm i ja gledamo da sve kupimo novo, ovo nam je prva beba a i nama ce trebati za drugo :) Vec smo smeknuli preslatka kolica pa cemo od nedelje otici i to da uzmemo... S tim da smo mi za sobu gde ce biti bebica zamenili i tepih, luster, kupili one decije prekidace, uticnice, blabla :) Tajko bas uziva u kupovini, svaki dan bi da setamo po decijim prodavnicama, a mene naravno tesko odgovoriti :D Krevetac smo uzeli ali ce stajati rasklopljen u kutiji do bas ne dodjem do termina, ne sto smo sujeverni vec mi je zao da se prasi i da ga pipka svako ko dodje kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bebo.... pa jel vi ne možete nešto da uzmete od nekog, već sve kupujete... Mi smo kupili krevetić i par bodića i džačića, a sve ostalo smo ili dobili ili pozajmili.... ( ne računam kozmetiku za bebe u to) i ja sam pumpicu kupila sebi....

Ja sam bila "bezobrazna" i svima sam rekla šta nam treba i to smo dobili na babinama :)

Pa mnogo je lakse tako znas sta ce ko da ti doneses i prema tome se upravljas kad kupujes da se ovako ne bi gomilale stvari koje beba brzo preraste... Nama krevetac da stigne pa cemo da kupujemo jedno po jedno ono najbitnije a sto bude falilo to cemo posle uz bebicu da dokupimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto vec dosta toga kupili, krevetac, posteljine, komodu, par nekih stvarcica, sad cemo polako da uzmemo od robice sta jos treba za prvih mesec dana i tako... mi nismo ni od koga imali sta da nasledimo, ili svi imaju malu decu ili isto cekaju prinove, a i nekako mm i ja gledamo da sve kupimo novo, ovo nam je prva beba a i nama ce trebati za drugo :) Vec smo smeknuli preslatka kolica pa cemo od nedelje otici i to da uzmemo... S tim da smo mi za sobu gde ce biti bebica zamenili i tepih, luster, kupili one decije prekidace, uticnice, blabla :) Tajko bas uziva u kupovini, svaki dan bi da setamo po decijim prodavnicama, a mene naravno tesko odgovoriti :D Krevetac smo uzeli ali ce stajati rasklopljen u kutiji do bas ne dodjem do termina, ne sto smo sujeverni vec mi je zao da se prasi i da ga pipka svako ko dodje kod nas.

Aaaa pipkanje je zabranjeno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bebo.... pa jel vi ne možete nešto da uzmete od nekog, već sve kupujete... Mi smo kupili krevetić i par bodića i džačića, a sve ostalo smo ili dobili ili pozajmili.... ( ne računam kozmetiku za bebe u to) i ja sam pumpicu kupila sebi....

Ja sam bila "bezobrazna" i svima sam rekla šta nam treba i to smo dobili na babinama :)

Imala bih ja sve, ali sestra nosi trecu bebu i termin joj je 11.mart :)

A drugi nisu imali bebe u proteklih 20 godina <_<:mellow:

Tako da smo mi morali sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E heheh, a ja sam nekako uspela da se snađem za sad tako da smo dobili puno stvari, tako da je jedan odeljak pun stvari za mališu koje ga čekaju :D prema mom planu za prve dane nam je ostalo da kupimo stvari za negde 200-250 eur što mi već deluje pristupačnije...A to ćemo u martu da odemo do radnje i da rezervišemo.Do tad će već stići sve što nam je još obećano da ćemo dobiti na pozajmicu pa ćemo tačno znati šta nam još treba.

Blago vama, ja sam otisla za svaki slucaj sada, posto se maleckoj zuri negde <_<

A mm bio slobodan, kad se porodim ne znam da li ce dobiti slobodne dane, rekoh bolje da narucimo, pa ako im se jos kupuje, neka kupuju...

Svega nekoliko stramplica, zekica i kompletica, bukvalno za prvu ruku, kolica, krevetac, komodica, sterilizator i mala kolevka(jer imamo duplex, pa nam treba nesto za bebu i dole) to nas je najvise izaslo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala bih ja sve, ali sestra nosi devojcicu i termin joj je 11.mart :)

A drugi nisu imali bebe u proteklih 20 godina <_<:mellow:

Tako da smo mi morali sve...

Ja sam to radila na ovaj način :)

Stavila sam na spisak sve što nam je trebalo za bebu dok sam bila u 7 mesecu... i kad bih otišla kod nekog na kafu, a on me pita šta nam još treba, ja lepo izvadim spisak i predam mu sa osmehom i rečima možeš da izabereš od onog što nam fali za babine :)

i posle samo stavim ime pored i čekam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to radila na ovaj način :)

Stavila sam na spisak sve što nam je trebalo za bebu dok sam bila u 7 mesecu... i kad bih otišla kod nekog na kafu, a on me pita šta nam još treba, ja lepo izvadim spisak i predam mu sa osmehom i rečima možeš da izabereš od onog što nam fali za babine :)

i posle samo stavim ime pored i čekam :)

:lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to radila na ovaj način :)

Stavila sam na spisak sve što nam je trebalo za bebu dok sam bila u 7 mesecu... i kad bih otišla kod nekog na kafu, a on me pita šta nam još treba, ja lepo izvadim spisak i predam mu sa osmehom i rečima možeš da izabereš od onog što nam fali za babine :)

i posle samo stavim ime pored i čekam :)

Super ideja. Ja da sam to i uradila, ništa od dogovorenog ne bi dobila. Srećom mi drugarica poslala svu garderobu iz Nemačke a ostalo smo nasledili jer sam ja zadnja u društvu dobila bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa pipkanje je zabranjeno..

Bas zato nista ne vadim iz kutija, sve stoji zapakovano kao u radnji, cak i robica. Pokazacu mami gde sta stoji pa da dodje da prepere kad odem u porodiliste, mm ce da sklopi krevetac i namesti i to je to.

A snajka je htela da mi da krsa stvari od njene curice, kad ono, posle 3 meseca sazna da ce oni dobiti jos jednu bebicu :) Mada iskreno, sve ove stvari koje uzimamo cemo da cuvamo, posto ne planiramo da se zadrzimo na jednoj bebici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to radila na ovaj način :)

Stavila sam na spisak sve što nam je trebalo za bebu dok sam bila u 7 mesecu... i kad bih otišla kod nekog na kafu, a on me pita šta nam još treba, ja lepo izvadim spisak i predam mu sa osmehom i rečima možeš da izabereš od onog što nam fali za babine :)

i posle samo stavim ime pored i čekam :)

Pa to ti je pametno. Postoji opcija i sa spiskom koji ostaviš u radnji pa sve goste uputiš na tu radnju, a oni kako neko nešto kupi, tako to precrtavaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ideja. Ja da sam to i uradila, ništa od dogovorenog ne bi dobila. Srećom mi drugarica poslala svu garderobu iz Nemačke a ostalo smo nasledili jer sam ja zadnja u društvu dobila bebu

A, pa tebi je bilo super, a mi smo među prvima, tačnije imam ja samo jednu drugaricu koja je sad pre tri meseca dobila bebu...tako da su nam najveće donacije dale kolege, sva sreća pa su svi hvala bogu normalni ljudi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram negde da se požalim, kupila sam komplet neke firme Maza i sve mi se RASPALO posle prvog pranja. Trake na benkicama su otišle u froncle, nekoliko šavova popustilo. Jezivo izgleda a baš sam htela da u tome iznesem mog bebca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 34-toj nedelji ( osmi mesec) i pocela sam da kupujem stvari. Poslednje dve nedelje obilazim radnje,gledam gde sta ima i kakve su cene a ovih dana sam se "bacila" u akciju zvanu shopping. Krevetac,posteljina,pelene,bodici i jos po nesto su vec kupljeni a ostatak cu u narednih 10-ak dana :)

Mozda nas beba iznenadi ranije, bolje da ja sve to spremim na vreme. Inace nisam sujeverna i za mene su to gluposti da ne treba nista kupovati pre rodjenja deteta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda nas beba iznenadi ranije, bolje da ja sve to spremim na vreme. Inace nisam sujeverna i za mene su to gluposti da ne treba nista kupovati pre rodjenja deteta!

Slazem se....Treba sve spremiti ranije. Ja sam sve pokupovala pre i bas sam uzivala u svoj toj kupovini znala sam da mi posle toga nema. Evo moj sin ima skoro 10 meseci i jos uvek ne mogu da normalno obavim neku kupovinu, kad god udjem u neku radnju dosadi mu pa pocne da vristi da histerise sve mi presedne tako da samo skoknem kupim neophodno i kuci ili posaljem muza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvih 5-6 meseci sam razgledala, uporedjivala cene i onda polako pocela da kupujem sitnice za prvih mesec dana. Da sam cekala veselo bi bilo, jer beba nije zelela da ceka i porodila sam se sest nedelja ranije. Dakle, buduce mame, obezbedite se na vreme. I meni su govorili da cekam,posle rodjenja ce se sve kupiti, ma kakvi to mi nije padalo na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci kupovala stvari u 9. mesecu.Neko kaze ne valja ranije ali nisam zelela da drugi kupuju umesto mene jer majka najbolje zna sta ce biti potrebno.Krevetac smo sklopili par dana pre ngo sto sam se porodila ali nismo stavljali posteljinu dok nismo stigle kuci.A i stvarcice sam oprala i poredjala u ormaric.Sad ce verovatno biti slicna prica.Kolica ce naslediti od seke a krevetac moramo da kupimo jos jedan,Natasa mi je mala da bi spavala bez ogradice na krevetu,ali videla sam nesto kao krevetic-krevetac malo je veci od obicnog krevetca a ima stranice kao krevetac koje kad se skinu dobija se pravi krevet za decu.To cemo kupiti za Natasu a beba ce naslediti njen krevetac,mada ne znam kako ce se ona odvojiti od svog krevetca. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Темпо заобиђите у широком луку ако планирате куповати одећу, крпице за бебе и колица. Ужасан избор. Данас били тамо ја и моја жена. Жалим времена које смо изгубили тамо. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Темпо заобиђите у широком луку ако планирате куповати одећу, крпице за бебе и колица. Ужасан избор. �”анас били тамо ја и моја жена. Жалим времена које смо изгубили тамо. :angry:

Neee, pa Tempo uopste nije za takvu vrstu kupovine. Odeca za bebu i decu je uglavnom skupa. Carape su jedino isplative za kupovinu (povoljna cena i dobar sastav). Hrana za bebe je ok. I pojedine igracke i oprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili pre nekoliko dana u Bovatexu na autoputu i bas sam se prijatno iznenadila koliko su ljubazni i dosta jeftiniji u odnosu na neke druge radnje...verovatno cemo tamo pazariti vecinu stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Ja sam juce cula od prijateljice da se otvara najveca Aksa do sada kod starog merkatora na nbg...bice kao robna kuca...Oni su meni super, sve na jednom mestu nadjes. Ja zivim tu blizu pa sam se bas obradovala...jupiiiiiiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadice, kad je otvaranje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da je 28.avgusta i da ce biti velikih snizenja ...ako neko ima proverenu informaciju neka javi :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Ja sam juce cula od prijateljice da se otvara najveca Aksa do sada kod starog merkatora na nbg...bice kao robna kuca...Oni su meni super, sve na jednom mestu nadjes. Ja zivim tu blizu pa sam se bas obradovala...jupiiiiiiiii

I ja sam oduševljena sa njima - mi smo svu opermu kupili kod njih za bebu - krevetac, kolica, sedište za bebu, posteljinu, bodiće, flašice, varalice, igračke, dok smo kupovali kašice i AD mleko - uzimali smo Milupine kod njih, a juvitanu u SL - na Banovom brdu su jedna do druge.

Imamo onu njihovu člansku kartu za popuste. :)

Ma skoro sve tamo uzimamo, bili smo i u njihovoj radnji u Immocentar-u i baš je velika.

Ja bih da otvore neku i u centru BGD-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,ulazim polako u 34-u nedelju,imam spisak stvari ali mislim da mi je jos rano da krenem u kupovinu,mozda za nekih dve nedelje,da udjem u deveti.Sada polako sredjujemo bebin kutak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.