Izbijanje prvih zubića

odgovora

Objavljeno

Nama danas izbio novi zubić :) - dole desno dvojka (7 meseci i 18 dana). Inače, tri dana do punih 6mesci su nam izbila 2 komada - donje jedinice.

Prvi put nije nikakavih simptoma bilo (balavljenje ne računam, tako je od trećeg meseca). Sad je nekih nedelju dana bila neurotična, češće se budila, nervoza, čupala uši.

A gore ćemo kanda stavljati porculane. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova moja još uvek nema donju desnu dvojku :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Dunja puni 7 meseci 12 januara pre petog meseca su pocele muke sa zubicima,lose spavanje nece da jede,nervozna je haos ali jos uvek nemamo ni jedan zubic! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su ovih dana izbile obe donje četvorke, muke žive, već dva meseca, ali napokon su tu. Od trojki nema ni traga ni glasa, tu je rupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,i nama je konacno izbio prvi zubic :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2,5 meseca jako balavi i gura ruke usta,zadnja 2 dana je jako nervozna neznam sta cu da radim sa njom...neznam da li su zubi ili nesto drugo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rano je za zubiće...odnosno sada kreću pripreme...nema nekog posebnog savjeta...možeš držati glodalicu, ali ne vjerujem da će bebu zanimati...strpljenja :lol: do prvog zubića...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2,5 meseca jako balavi i gura ruke usta,zadnja 2 dana je jako nervozna neznam sta cu da radim sa njom...neznam da li su zubi ili nesto drugo :(

Tako je i nama počela ta slatka "agonija" čekanja zubića. Ja sam nesto ubeđena da su to polako krenuli da se formiraju zubi u desnima. Ali ne mora da znači da će izbiti brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooooooooooooj,nama izbija donja dvojka,pa samo sto ne ujedamo!942071130fbb857d792c087e7687d792.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i nama počela ta slatka "agonija" čekanja zubića. Ja sam nesto ubeđena da su to polako krenuli da se formiraju zubi u desnima. Ali ne mora da znači da će izbiti brzo.

Ja sam sigurna u to!!!

Inace,nama su donje jedinice izbile sa sest meseci,prvo jedan pa za par dana drugi,u sedmom gornje jedinice,opet jedna za drugom i pred kraj sedmog gornje dvojke i sad je zatisje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi balavimo od trećeg meseca. Sad imamo šest, jako smo nervozni, budimo se noću na pola sata, sve trpamo u usta, ali od zubića još uvek ni traga ni glasa! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi balavimo od trećeg meseca. Sad imamo šest, jako smo nervozni, budimo se noću na pola sata, sve trpamo u usta, ali od zubića još uvek ni traga ni glasa! <_<

ovo mi zvuči kao déjà vu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ćeš sigurno moći da mi kažeš još koliko će to da traje i kad ću sledeći put da se naspavam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Balavi će konstatno dva tri dana pa prestati jedan dan pa opet balaviti dva tri dana pa prestati na jedan dan i tako par meseci :D ali kako zubići budu izlazili tako će dani kada ne balavi povećavati.

(ne)spavanje, najblaže, dve noći ne spavanja ali smo imali i jednu "turu" od 4 dana :) i tada smo je stavljali da spava sa nama jer je bilo baš iscrpljujuće odlaziti do krevetca na svakih 20ak min.

U jednom momentu smo imali 7 dana T 37.5 , čisto ti kažem da se ne iznenadiš da postoji i ta mogućnost

A najsigurniji znak da će zubići, samo što nisu, otekli desni ali toliko otekli da ti se čini da samo što ne puknu.

Nama su se pojavili tek sa 8meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Ana, nisi me baš utešila, ali bar znam šta sve mogu da očekujem... A verovatno ćemo da se načekamo, jer nam desni nisu puno natečene.

U svakom slučaju, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Ana, nisi me baš utešila, ali bar znam šta sve mogu da očekujem... A verovatno ćemo da se načekamo, jer nam desni nisu puno natečene.

U svakom slučaju, hvala!

Samo da te bar ovako utešim da mi se čini, po pričama ostalih članica, da je naš slučaj među "gorima" :) ali dobro.... samo budi svesna da je sve to normalno i da sve tako treba. Mada sam sigurna da sad razmišljaš pa zar mora da se toliko muči :( ... Ali moraju se sami izboriti sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi balavimo od trećeg meseca. Sad imamo šest, jako smo nervozni, budimo se noću na pola sata, sve trpamo u usta, ali od zubića još uvek ni traga ni glasa! <_<

Sve sto je Ana napisala i kod nas je tako bilo, s'tim sto je nama prvi zubic izasao sa tacno 7 meseci, sada sa 12.5 meseci imamo 6 zubica i krecu donje dvojke aaaaa bice ludo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

brrrrrrr :) i mi imamo gore 4 kom i dole 3 kom a donja jedna dvojka se još ni ne nazire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li koristite neka sredstva za ublažavanje tegoba? Ja sam čula da je Calgel jako dobar, međutim naš pedijatar je protiv svih tih preparata.

Kako stvari stoje, razmišljam da mu dam na svoju odgovornost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila sve ukupno tri puta i nije nam pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje,

moja beba danas je usla u peti mesec i bas jutros je dobila temperaturu 38.5 i evo ceo dan se borimo sa temperaturom,ali da napomenem da temperatura nije prelazila 38C,(osim jutros).

Takodje stavlja u usta sve sto joj se nadje u rukama,balavi....ali nije nervozna,dobro jede i spava(za sada)

desni joj nisu natecene niti crvene,nego joj se provide donje jedinice.......

e sad moje pitanje,da li su to u pitanju zubici ili je neophodno da je odvedem kod lekara :rolleyes: ???

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje,

moja beba danas je usla u peti mesec i bas jutros je dobila temperaturu 38.5 i evo ceo dan se borimo sa temperaturom,ali da napomenem da temperatura nije prelazila 38C,(osim jutros).

Takodje stavlja u usta sve sto joj se nadje u rukama,balavi....ali nije nervozna,dobro jede i spava(za sada)

desni joj nisu natecene niti crvene,nego joj se provide donje jedinice.......

e sad moje pitanje,da li su to u pitanju zubici ili je neophodno da je odvedem kod lekara :rolleyes: ???

Hvala unapred

uh stvarno nisam pametna. Nama je ta T bila 37,5 i to konstantno 7 dana ali je baš bila ok raspoloženja. E sad iskreno ako vam se T ne povećava i ne kašlje i slini ne bih je vodila doktoru, što neko reče od devojaka i ako nije bolesna ima veliku verovatnoću da pokupi neki virus kod doktora, pa da stvarno bude bolesna. Inače i pedijatri kažu ako beba ima tri dana visoku T onda treba otići doktoru. Ajde ti samo kontroliši T i naravno njeno ponašanje ako krene da raste i ako krene i nosić i kašalj mislim da bi trebala otići kod doktora.

Iskreno se nadam da su po sredi samo zubići ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EVO DA SE PRIJAVIMO I NA OVOJ TEMI..(ne znam dali da se hvalim ili da se zalim)

pojavili su nam se prvi zarezi,donje jedinice.sakice su non-stop u ustima,pocinjemo i vise da balavimo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki i dalje balavi, kao da sam odvrnula na česmu. Cure bale samo bije. :) Tako je od drugog meseca. Od početka nove godine se budi noću na svakih sat ipo, dva... A najgore je to što ne mogu da mu pogledam desni, jer svaki put kad mu otvorim usta, on isplazi jezik. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki i dalje balavi, kao da sam odvrnula na česmu. Cure bale samo bije. :) Tako je od drugog meseca. Od početka nove godine se budi noću na svakih sat ipo, dva... A najgore je to što ne mogu da mu pogledam desni, jer svaki put kad mu otvorim usta, on isplazi jezik. :)

u prevodu strucno te Z :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.