Strije nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja ih nisam dobila u trudnoci, nijednu, al posle trudnoce kad je stomak poceo da se skuplja pojavile su mi se 2-3 po 1cm duge oko pupka. Sad ih nema, izbledele, povukla se i zategla koza...

Mazala nisam puno toga jer sam i inace losa kad su mazalice u pitanju... Imala sam Bodyshop losion na bazi kakao putera i nisam ni celu bocicu od 200ml istrosila za poslednja 3 meseca u prvih 6 nisam ni stomak imala tako da tad bas nista nisam mazala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, strije! a050.gif

Ja ih imam od prije, negdje u srednjoj skoli sam se naglo ugojila, ali i isto tako smrsala. Stvorile su se na bedrima i malo po kukovima. Navikla sam se na njih, a ljeti mi nije bio problem obuci kupaci, jer kada koza potamni, one se skoro i ne primjecuju.

Od 4. mjeseca trudnoce mazem se nekim melemom protiv strija i za sada ni na stomaku ni na grudima nemam ni jednu (iako mazem svaka 2-3 dana, kada me ne mrzi). Kako ce biti do kraja, vidjecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u svim trudnoćama mazala Šaljićevim "Strietom" i uglavnom nemam srije osim 3 debele oko ožiljka od operacije slepog creva....mada mislim da tu genetika igra najveću ulogu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam strije dobila u pubertetu od naglog rasta i to na guzi, tako da kontam da sam im podlozna. Sada u trudnoci mazem se jednom talijanskom kremom i nadam se da ce pomoci!!! O celulitu ne zelim ni govoriti!!! Ljudi moji, pa ja sam u soku! Imam ga i iznad koljena!!! Strasno! Na pocetku sam 4tog mjeseca a vec sam dobila 6 kila! Kaze doktor sve ok jer spadam u skupinu neuhranjenih, ali meni je ovo strasan sok za organizam!!! Molim vas da me umirite i napisete kako ce celulit otici kako je i dosao, a vjerujte mi dosao je preko noci!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam strije dobila u pubertetu od naglog rasta i to na guzi, tako da kontam da sam im podlozna. Sada u trudnoci mazem se jednom talijanskom kremom i nadam se da ce pomoci!!! O celulitu ne zelim ni govoriti!!! Ljudi moji, pa ja sam u soku! Imam ga i iznad koljena!!! Strasno! Na pocetku sam 4tog mjeseca a vec sam dobila 6 kila! Kaze doktor sve ok jer spadam u skupinu neuhranjenih, ali meni je ovo strasan sok za organizam!!! Molim vas da me umirite i napisete kako ce celulit otici kako je i dosao, a vjerujte mi dosao je preko noci!!! :lol:

Celulit će otići kako je i došao :D :D :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mazem malo Mentu, malo Pavlovicevu. Za sad su mi se pojavile neke sitne po grudima. Nadam se da ce tako i da ostane. :) Mada, ima vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hidriram kožu nakon svakog tuširanja bebi uljem..u prošloj trudnoći nisam dobila strije, nadam se da će tako i sada biti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u prrvoj i u drugoj trudnoci sam dobila strije ,iako sam se mazala svakakvim kremama,imam ih na grudima,na butinama ,stomaku,ma svuda.. Videcu da kupim ovde neku kremu za to.. I nadam se da ce mi pomoci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, strije se ne mogu u potpunosti ukloniti preparatima, može samo da se trenutno ublaže. Ja sam u trudnoći strije dobila po butinama i guzi, ali meni se to ne čini tako strašno. Svi imaju strije i žene i muškarci, meni je to tako prirodno i od toga se ne može pobeći, ako možeš da ih sakriješ odećom, kupaćim kostimom, ok, a ako ne, i to je ok. NIsam ti možda pomogla, ali eto osetila sam potrebu da dam svoje mišljenje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi hvale Saljicev melem "Striet"- i ja sam ga mazala tokom trudnoce, pa i nakon nje. Imala sam ooogroman stomak, i beba mi je bila velika, ali nijednu jedinu striju nisam imala.

Bitno je koliko ti je koza elasticna i koliko vode pijes, a ja je od rodjenja pijem mnogo.

Probaj i dalje da uklanjas strijice koje imas Strietom, njega postuju i strucnjaci i obican svet. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi hvale Saljicev melem "Striet"- i ja sam ga mazala tokom trudnoce, pa i nakon nje. Imala sam ooogroman stomak, i beba mi je bila velika, ali nijednu jedinu striju nisam imala.

Bitno je koliko ti je koza elasticna i koliko vode pijes, a ja je od rodjenja pijem mnogo.

Probaj i dalje da uklanjas strijice koje imas Strietom, njega postuju i strucnjaci i obican svet. :rolleyes:

Da ne ponavljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazala sam Saljicev striet i nemam nijednu striju!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

preventivno od pocetka trudnoce tj od trenutka kad stomak pocne da se vidi do ludila mazati bademovo ulje, ad kapi i saljicev melem tj strijet i nema strija! poljubac svim mamama sadasnjim i buducim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u prrvoj i u drugoj trudnoci sam dobila strije ,iako sam se mazala svakakvim kremama,imam ih na grudima,na butinama ,stomaku,ma svuda.. Videcu da kupim ovde neku kremu za to.. I nadam se da ce mi pomoci..

Verujem da ga i kod vas ima, a ako uspes naci ja preporucujem Bio Oil. Ja ga koristim za malu za oziljak i vidno pomaze. Prijateljice ga hvale i za strije tako da ako nadjes eto ti ideje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da ga i kod vas ima, a ako uspes naci ja preporucujem Bio Oil. Ja ga koristim za malu za oziljak i vidno pomaze. Prijateljice ga hvale i za strije tako da ako nadjes eto ti ideje. ;)

to znaci da moze i za bore zar ne??? jel bas dobro dobro??? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tokom trudnoce sam mazala Saljica i Collistar naizmenicno po stomaku...ali sam previdela da treba i grudi da mazem.Tako da sam zbog nadolazeceg mleka dobila po dve-tri na grudima :( ...a na stomaku nista.

E ali zato mi se pojavila jedna pre mesec dana u blizini pupka :angry: verovatno zato sto mi je stomak sad u fazi zatezanja...

A inace u pubertetu sam se bas lepo isarala po unutrasnjoj strani butina i po kukovima...ali one su odavno deo mene...prihvatila sam ih :) , kao i ove nove na grudima...ali ovu na stomaku...vala nikako ne mogu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mazala striet..mada tu je do genetke ja mislim..nisam imala strija do termina...nakon termina sam popucala oko pupka malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam koristila Strijet sve vreme trudnoće, a onda u devetom mesecu su strije počele da se pojavljuju po stomaku jedno do druge. Kao da me neko uzorao. Imam ih od pupka pa sve na dole koliko voliš. Sad posle dve godine se mnogo manje vide, ali tu su. Mislim da tu nema neke pomoći. To je praktično ožiljačno tkivo i ne može se ukloniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja sam koristila Strijet sve vreme trudnoće, a onda u devetom mesecu su strije počele da se pojavljuju po stomaku jedno do druge. Kao da me neko uzorao. Imam ih od pupka pa sve na dole koliko voliš. Sad posle dve godine se mnogo manje vide, ali tu su. Mislim da tu nema neke pomoći. To je praktično ožiljačno tkivo i ne može se ukloniti.

dsad

Izmenjeno od strane kicafica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam koristila Strijet sve vreme trudnoće, a onda u devetom mesecu su strije počele da se pojavljuju po stomaku jedno do druge. Kao da me neko uzorao. Imam ih od pupka pa sve na dole koliko voliš. Sad posle dve godine se mnogo manje vide, ali tu su. Mislim da tu nema neke pomoći. To je praktično ožiljačno tkivo i ne može se ukloniti.

Kod mene ista situacija.U prvoj trudnoci sam koristila strijet i do devetog meseca nista,a onda odjednom katastrofa,pretvorila sam se u zebru.Posle sam koristila collistar za ublazavanje vec postojecih,medjutim nista posebno..

U drugoj trudnoci sam koristila collistar protiv strija da ne bi napravila jos vecu stetu,ali opet sam dobila strije na sve strane,po grudima,butinama,a o stomaku i da ne pricam,to su dugacke,debele i duboke strije,ma pravi pravcati oziljci.

Sada sam u 26-27 nedelji trece trudnoce i ne mazem nista jer je definitivno moja koza takva da joj nema pomoci.Na kraju od ovoga gore ne moze,a meni ne gine laser...post-28263-1281778663_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanima me da li neka od vas ima DOBRA iskustva sa nekim preparatom za uklanjanje strija?

moj Luka ima 20 meseci , i ja imam ruzne strije , uglavnom po nogama..

u trudnoci sam mazala strijet , neki sarkovicev melem-mislim da se tako zove , cak i onaj Visijev ali dzabe...

posle sam uzimala neke preparate od aloe vere i nista..

sad me kozmeticarka zapalila za neke proizvode OLIGO ESSENTIA... kao , uklonice ih prilicno...

malo sam skeptik B)

Probaj MUSTELA serum za uklanjanje strija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ce neka trudnica dobiti ili ne strije zavisi pre svega od genetike. No,cinjenica je da o sebi treba uvek voditi racuna pa ce te mogucnost pojave strija smanjiti ukoliko i pre trudnoce koristite hidrantne losione i ulja. U trudnoci sam kombinovala Striet.Saljic,i bebi ulje na stomaku i butinama i nisam dobila stije. Na grudima ih imam,jer su mi po prirodi male,a u trudnoci su zbog mleka bile jako velike,alo to mi ne predstavlja problem. Hidriram kozu,vremenom se i same povlace i radim vezbe da ih zategnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu reci da su semeni strije pojavile POSLE PORODJAJA,na delu stomaka! :angry:

pred porodjaj,kada mi se stomak spustio,javile su mi se strije oko oziljka od operacije slepog creva,posleporodjaja-prosirile sus ena celu tu cetvrtinu stomaka,do pupka...a celu trudnocu sam provela BEZ I JEDNE STRIJE,redovno se mazala i eto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.