Urban ili ruralan zivot?

odgovora

Objavljeno

Baco u meni je izazvalo,da kazem nesto o svom zivotu kada sam procitala jedan secerov post kada je rekla"devojke ko jos ima domace pilice?"Ali nije me iznerviralo to sto je rekla vec sto nijedna devojka nije rekla JA imam domace kokoske......e to ne volim

Ja nemam kokoške, ali imam grožđe i "domaće" mirišljave jagode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vise za prigradsko naselje moze i selo, ali kada bih zivjela kao Danka, to mi se svidja! Posto ja zivot na selu povezujem sa zivotinjama i svime sto ide uz to (to je tako u mojoj glavi)! Mada, sad kako se selimo na selo, ja se vec raspitujem imam li gdje da drzim koke, da sijem nesto malo povrca itd! Zivjela sam na selu kao dijete i to mi je bio ubjedljivo najbolji period u zivotu! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vise za prigradsko naselje moze i selo, ali kada bih zivjela kao Danka, to mi se svidja! Posto ja zivot na selu povezujem sa zivotinjama i svime sto ide uz to (to je tako u mojoj glavi)! Mada, sad kako se selimo na selo, ja se vec raspitujem imam li gdje da drzim koke, da sijem nesto malo povrca itd! Zivjela sam na selu kao dijete i to mi je bio ubjedljivo najbolji period u zivotu! :) :) :)

A u koje se selo selite, ako nije tajna??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruralan zivot definitivno,zivim u strogom centru grada i uopste nisam srecna zbog toga :( ,navikla sam da provodim svo slobodno vreme u prirodi jer sam kao dete raspuste provodila na selu pored reke sa svim mogucim zivotinjama,muzla sam,cistila i hranila zivotinje,brala cajeve i pecurke, i smatram sebe srecnom osobom zbog tog predivnog iskustva i uopste se ne stidim toga,mm i ja planiramo kupovinu nekog placa van grada jer oboje volimo slobodu koju nosi selo i priroda,ovako u stanu zatvoreni u 4 zida sa prasinom od automobila necemo doziveti 100-tu :lol: :lol: :lol: ,mastam o jednoj uzgajivacnici rasnih pasat0478.gif..... ehhhhh pusti snovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A u koje se selo selite, ako nije tajna??? :)

Nije tajna :) . Idemo u Djurdjevo! Najvise mi smeta sto je daleko, nema doktora, a ja nemam vozacki. Muz mi radi u smjenama, po cijeli dan, tako da se moram snalaziti. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tajna :) . Idemo u Djurdjevo! Najvise mi smeta sto je daleko, nema doktora, a ja nemam vozacki. Muz mi radi u smjenama, po cijeli dan, tako da se moram snalaziti. <_<

Trmalja moja komsinka tj tetka mm,je generalni dir.u Zlatiborcu,ima blizu 50god.Zimi se boji da vozi jer je bas brdovito pa ide peske na autobus i sidje u starim cizmama,pa se na stanici prezuva u stikle.Onda putuje do Uzica,pa preseda i ceka drugi autobus do Cajetine(Zlatibora)i tako svaki dan.Kad je covek vidi kako poslovno i lepo izgleda nikad nebi rekao gde zivi i veoma je cenjena u svom poslu.Zato ako se jedna "zena u godinama,koja je sva kao preparirana"snalazi pa mozes i ti mlada,zdrava,i puna zivota.A kada se matorka vraca opet prezuvanje i 2 km uzbrdo po snegu i moli boga da naidje neko od nas da je poveze, a dva nova auta joj parkirana u garazi.

Ovo ti je samo jedan primer da i onaj ko ima polozeno ide autobusom :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tajna :) . Idemo u Djurdjevo! Najvise mi smeta sto je daleko, nema doktora, a ja nemam vozacki. Muz mi radi u smjenama, po cijeli dan, tako da se moram snalaziti. <_<

Meni je Đurđevo lepo, imam prijatelje tamo, a ima i linijski taksi iz đurđeva do NS-a za 200 din :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Đurđevo lepo, imam prijatelje tamo, a ima i linijski taksi iz đurđeva do NS-a za 200 din :)

E ovo nisam znala! Znam da nema gradski bus, pa onda moram nekog da pitam da me vozi, ako mi je hitno! Sestra mm zivi tamo, pa bi mi nasli i posao, a onda bi imao ko i Tasu da cuva!

U svakom slucaju dijete ce mi biti na cistom vazduhu i necu morati da odvajam dva sata da je vodim u park, moci ce cijeli dan da se igra po dvoristu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo nisam znala! Znam da nema gradski bus, pa onda moram nekog da pitam da me vozi, ako mi je hitno! Sestra mm zivi tamo, pa bi mi nasli i posao, a onda bi imao ko i Tasu da cuva!

U svakom slucaju dijete ce mi biti na cistom vazduhu i necu morati da odvajam dva sata da je vodim u park, moci ce cijeli dan da se igra po dvoristu!

E onda kad budem išla kod moje prijateljice, navratim i kod tebe na kafu :)

A taj taxi dođe ti ispred kuće i odveze te na adresu u NS-u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E onda kad budem išla kod moje prijateljice, navratim i kod tebe na kafu :)

A taj taxi dođe ti ispred kuće i odveze te na adresu u NS-u :)

Vazi! :lol: Samo tada necu imati internet :( i onda cu samo jednom sedmicno visiti na forumu! Ali snaci cu se ja vec ;) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi! :lol: Samo tada necu imati internet :( i onda cu samo jednom sedmicno visiti na forumu! Ali snaci cu se ja vec ;) !

Imaš IPTV :) ovi moji imaju taj a i neki lokalni bežični... raspitaću se ja kod njih pa ti javim :) U kom delu Đurđeva ćete biti??? Recimo kad dolaziš iz pravca Žablja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš IPTV :) ovi moji imaju taj a i neki lokalni bežični... raspitaću se ja kod njih pa ti javim :) U kom delu Đurđeva ćete biti??? Recimo kad dolaziš iz pravca Žablja?

Iskreno, ne znam! Mislim, znam, ali ne znam da objasnim! Jos se nisam navikla na te seoske ulice! Pokusacu ovako- kada udjes u Djurdjevo skrenes u drugu ulicu lijevo, pa onda prvo skretanje desno. Valjda sam dobro. Ja kada idem po tim vojvodjanskim selima, ako ne brojim ulice izgubim se. Sve mi je isto! Nadam se da ti je jasno! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ne znam! Mislim, znam, ali ne znam da objasnim! Jos se nisam navikla na te seoske ulice! Pokusacu ovako- kada udjes u Djurdjevo skrenes u drugu ulicu lijevo, pa onda prvo skretanje desno. Valjda sam dobro. Ja kada idem po tim vojvodjanskim selima, ako ne brojim ulice izgubim se. Sve mi je isto! Nadam se da ti je jasno! :lol: :lol:

heheheh moja drugarica je u toj ulici levo , al još jedan ćošak dalje od tvoje ulice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo nisam znala! Znam da nema gradski bus, pa onda moram nekog da pitam da me vozi, ako mi je hitno! Sestra mm zivi tamo, pa bi mi nasli i posao, a onda bi imao ko i Tasu da cuva!

U svakom slucaju dijete ce mi biti na cistom vazduhu i necu morati da odvajam dva sata da je vodim u park, moci ce cijeli dan da se igra po dvoristu!

Ma, koliko ja znam ima i gradski samo što nije baš čest. Ali imaš ove buseve koji idu za Mošorin i Titel koji svi tuda prolaze.

U principu, Đurđevo je lepo selo, ako imaš kuću sa svim uslovima i dvorištem za dete će to biti super, moći će da trči i igra se. Svakako bolje nego stan. A kad kupite auto...ih...u gradu ste za 15 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, koliko ja znam ima i gradski samo što nije baš čest. Ali imaš ove buseve koji idu za Mošorin i Titel koji svi tuda prolaze.

U principu, Đurđevo je lepo selo, ako imaš kuću sa svim uslovima i dvorištem za dete će to biti super, moći će da trči i igra se. Svakako bolje nego stan. A kad kupite auto...ih...u gradu ste za 15 minuta.

Kikiriki, malko si pogrešila... :) oni koji idu za Titel ne svraćaju u Đurđevo, iovako skreću u "slepa creva" Gardinovce i Lok.... :)

Najveći problem u Đurđevu je voda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena C,MISLIM DA SI ME TI SA SVOJIM ZNANJEM IZ PSIHOLOGIJE,DOVOLJNO PROCITALA I DA NEMA RAZLOGA DA TI SE VISE SLIHTAM :lol: -AVATAR TI JE PRESLADAK

ja cu da dodjem u Ilandzu, samo da se prolepsa vreme. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam priliku da provedem 5 dana bas u Bacinom selu.I za th 5 dana nisam naucila sama da odem do prodavnice.Sve ulice po 90',jednolicno,kuce lice jedna na drugu.Uopste mentalitet ljudi drugaciji i nacin zivljenja.LJudi su smireni,ne psuju i sl.

Potpuno suprotan svet od ovoga ovde.

Ali sve mi je cudno,ogradjena dvorista,za razliku od ovde,klupice na ulici,turska kaldrma,i oni sto idu i prodaju perije i krec.Bilo mi je bas neobicno,ali trenutci za pamcenje,a za mene je to bilo kao da sam otisla negde u inostranstvo.mm voli takav zivot jer je teski flegman,ali ja nebi nikada mogla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..

Malo mi je bezveze sto sam se toliko razotkrila i pisala mozda i vise nego sto treba.

Zasto? Bas je super! Ti kontrasti u nacinu zivljenja nas cine bogatijim. Bar ja tako mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, malko si pogrešila... :) oni koji idu za Titel ne svraćaju u Đurđevo, iovako skreću u "slepa creva" Gardinovce i Lok.... :)

Najveći problem u Đurđevu je voda....

Joj da znas! Voda im je fuuuuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka pretpostavljam da si bila odavno u mom selu,vise nema tuske kaldrme :D . Sto se tice smirenosti ljudi tu si u pravu,ovde se za sve ima vremena i sve je u fazonu lakocemo,priznajem nekada mi to i smeta.Ovo je bravo Banatsko selo i ja ga volim bas takvog,mada bih mi nekada prijalo da ne vidim komsije,kao sto je slucaj kod tebe,potpuna intima. Volela bih da imamo salas,mislim da bih tu bila u potpunosti ispunjena.mm najverovatnije na jesen ide u Lipicu po konje,fijaker imamo tako da ce stvarno biti uzivancija. Borjana,Yelena izvolite drage moje,ovo nije kraj sveta,cak sta vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka pretpostavljam da si bila odavno u mom selu,vise nema tuske kaldrme :D . Sto se tice smirenosti ljudi tu si u pravu,ovde se za sve ima vremena i sve je u fazonu lakocemo,priznajem nekada mi to i smeta.Ovo je bravo Banatsko selo i ja ga volim bas takvog,mada bih mi nekada prijalo da ne vidim komsije,kao sto je slucaj kod tebe,potpuna intima. Volela bih da imamo salas,mislim da bih tu bila u potpunosti ispunjena.mm najverovatnije na jesen ide u Lipicu po konje,fijaker imamo tako da ce stvarno biti uzivancija. Borjana,Yelena izvolite drage moje,ovo nije kraj sveta,cak sta vise.

Hvala, darling! Ni ne pomisljam da je kraj sveta, ali je van ove sumorne civilizacije, sto je meni preko potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka pretpostavljam da si bila odavno u mom selu,vise nema tuske kaldrme :D . Sto se tice smirenosti ljudi tu si u pravu,ovde se za sve ima vremena i sve je u fazonu lakocemo,priznajem nekada mi to i smeta.Ovo je bravo Banatsko selo i ja ga volim bas takvog,mada bih mi nekada prijalo da ne vidim komsije,kao sto je slucaj kod tebe,potpuna intima. Volela bih da imamo salas,mislim da bih tu bila u potpunosti ispunjena.mm najverovatnije na jesen ide u Lipicu po konje,fijaker imamo tako da ce stvarno biti uzivancija. Borjana,Yelena izvolite drage moje,ovo nije kraj sveta,cak sta vise.

ako je tako, smekni neki plac ili kucu za mene....ja bih odmah ako moze da se selim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka pretpostavljam da si bila odavno u mom selu,vise nema tuske kaldrme :D .

sto ste sklonili kaldrmu, pa to tako ukrasava jedno mesto :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka pretpostavljam da si bila odavno u mom selu,vise nema tuske kaldrme :D . Sto se tice smirenosti ljudi tu si u pravu,ovde se za sve ima vremena i sve je u fazonu lakocemo,priznajem nekada mi to i smeta.Ovo je bravo Banatsko selo i ja ga volim bas takvog,mada bih mi nekada prijalo da ne vidim komsije,kao sto je slucaj kod tebe,potpuna intima. Volela bih da imamo salas,mislim da bih tu bila u potpunosti ispunjena.mm najverovatnije na jesen ide u Lipicu po konje,fijaker imamo tako da ce stvarno biti uzivancija. Borjana,Yelena izvolite drage moje,ovo nije kraj sveta,cak sta vise.

Baco i ja ću da ti dođem jednom.....primaš li me...mislim nas :rolleyes:P.S. kod Danke sam već 'zakazala' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bila sam pre 5 godina i kaldrma je bila dole od kao one crkvice,pa bas pored Sekine kuce,a ja bih volela da mi objasnis sta je tacno salas,znam sta je kod nas al vidim da je to kod vas siri pojam,stvarno ne znam.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.