Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima. Citam dugo ovaj forum i evo cekam i ja skoro godinu dana i nista... Danas dosla vestica, a bila sam sigurna da je to to :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grudi me i dalje ludacki bole. Sad sam skroz zbunjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su uvek grudi bolele i 2 ned.pred vesticu a i prva dva dana kad krene. A evo i sad me bole u 27.ned trudnoce. :)

Jel ti bas krenulo krvarenje da znas 100% da je vestica.

Jeste isli na kakve pretrage do sada? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nesto o meni,izvinjavam se zbog duzeg posta.

Imam 30 godina, pre 7 godina sam izgubila trudnocu bas rano. Ima skoro godinu dana kako pokusavamo. Svi testovi su mi uredni. Ciklus mi traje od 30-33 dana, a odnose smo imali skoro svaki drugi dan tokom celog meseca. Obicno me grudi zabole 10ak dana pre vestice i prestanu par dana pre nego sto dodje. Nikad u zivotu nisam imala bolne menstruacije a sad me malo bolucka i to par dana. Za sad mi ide braonkasto,ali mi se cini da je obilno za implantaciju. Inace mi m niked nije obilna i kratko traje (3-4 dana). T mi je danima preko 37.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Triny, da li si razmišljala da odradiš analize? Ako smem da pitam, šta je bio razlog izgubljene trudnoće pre 7 godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu tad nasli nista. Samo sam pocela da krvarim i izgledalo je kao poprilicno obilna m od 15 dana. Kazu stres... Podsto me je tadasnji verenik ostavio kada sam mu pokazala dve crtice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao Triny...

A sta si radila od analiza?

Imas li ovulacije,pratis li ih nekako?Manhe od godinu dana nije strasno,ali u nasim godinama-koje nisu neke,da se razumemo-ipak je dobro da se polako krene s pretragama,mada ti ja zelim da ste ubolu ovaj put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih volela, posebno zato sto mi covek  ide u inostfanstvo da radi pa nece da bude tu 2-3 meseca. Radila sam papu,kolposkopiju,briseve,testove na silu bolesti koje ne daju nikakve simptome i proveravala sam hormone. Ima li jos nesto da bih mogla da proverim? Ovulaciju nisam pratila nikakvim testovima da bih ne potvrdila. Obicno me u to vreme bolucka stomak, pa nesto mislim da je to ovulacija. I po onom sluzavom sekretu. Znam da godinu dana i nije neki period. I dalje je u okviru "normalnog", posebno sto je on 7 god stariji. Ali mi dosadise vise razoceranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je on odradio kakav spremogram? Mozda bi to trebalo pre nego sto ode u inostranstvo, pa ako nesto nije u redu taman da zapocne sa terapijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On ima velikog sina iz prvog braka, pa racunam da je sve ok kod njega. Predlozicu mu da proveri i on za svaki slucaj. Kad sam videla sinoc vesticu,plakala sam 40 minuta... Jos kad sam videla koliko se posle on razocarao, bilo mi jos gore. Jedva cekam da rodim jednu malu dusicu :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Triny, jesi li radila trombofiliju? Ja imam 31 godinu i prošle godine kad smo počeli da pokusavamo nisam imala pojma ni o čemu. U toku ove godine, imala sam 3 spontana pobačaja, sve u 6 nedelji trudnoće, isto kako si opisala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fora sa spermogramom je da se on vrlo lako poremeti, ali vrlo lako i popravi, tako da bi definitivno bilo najbolje da on odradi analize sa svoje strane. 

Od moje drugarice muz je kuvar i isto su oko godinu dana radili na bebi i nikako, kad je on otisao da odradi preglede, videli su da spermatogram ne valja i na kraju se ispostavilo da mu toplota od sporeta unistava spermatozoide, poceo je da nosi onu zastitnu kecelju i mesec-dva posle bila beba. Tako da problem mozda postoji, a da je vrlo lako i brzo resiv. 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuu devojke, želela bih da postavim pitanje, ukoliko neka od vas ima sličnog iskustva....

Imala sam tri spontana pobačaja u poslednjih godinu dana. Posle prvog sam uradila hissteroskopiju, prohodnost kanala i briseve, sve je bilo uredu. Nakon drugo sam uradila trombofiliju, i imam MTHFR i PAI1 4g/4g obe homozigot. Dobila sam terapiju od Ive Elelzovića- fraksiparin 0,4 i folnak 2x5mg. Uradila sam takođe i hormone. Kada sam treći put ostala trudna, primenila sam terapiju, ali ipak se dogodilo isto kao da nisam. Nakon toga sam odradila sve briseve, papa test, hormone stitaste žlezde i antitela, kao i kariotipe. Sve sem ove dve trombofilije koje kažu da su blage, su dobre. 

Ima li neko ideju da li još nešto treba da radim? Zakazala sam sada ponovo kod hematologa Miljića i idem kod Mikovića, ali još uvek niko nema stav šta dalje. Strašno se osećam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trombofiliju nisam, za to nisam ni cula niti znam sta je? I ja sam prvu bebu u 6toj nedelji. Moracemo da se pozabavimo oboje. Hvala vam svima na informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, nisam sam odavno pisala, sad imam neke novosti pa reko da se javim. Radila sam prolaktin cisto da proverim koliko je i malo mi je bio iznad granice 583.

Mm je u subotu predao spermogram da uradi, cekamo rezultate u utorak. I ja zakazala kod ginekologa da uskoro uradim analize za HSG ili histeroskopiju, videcu gde ce hteti da me posalje. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Triny,uradi i briseve na miko i ureoplazmu,kao i hlamidiju,hoce i to nekad da zeza.

A spermogram obavezno sa velikim O,to sto ima dete nista ne znaci,mm i ja prvo dete dobili iz prve,dve i po godine posle toga nije imao nijedan pokretan spermic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradicu sve sta treba. Umorna sam vise i od iscekivanja i razocarenja svakog meseca. Jos i ne postajem sve mladja. Hvala vam svima, divne ste. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz ima dete iz prvog braka, ja ostajem trudna bukvalno iz prve, ali dodjem samo do 6-e nedelje. Trombofilije nasledne i stecene su nešto sto sprecava razvoj u prvim nedeljama, krv se zgrusava, tskozvani mikrotrombovi se formiraju tamo gde treba da bude normalan dotok krvi da bi se embrion razvijao. Svi brisevi su jako vazni, hlamidija mikroplazma, ureoplazma, papa, zatim hormoni i antitela. Za sve to mozes da dobijes uput od ginekologa a mozes i privatno sve da radis u konzilijumu laboratoriji. Taman dok je on odsutan ti mozes da se iskontrolises, jer ti nista ne znaci da prodjes ne daj boze kao ja. Prvo se ispitaj pa onda polako na pobedu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Danijela. Veci deo sam uradila,ali za neke analize nisam znala tako da cu njih da odradim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na čemu, bilo šta da te interesuje pitaj i ako saznam jos nesto, javljam...fakticki smo u istoj situaciji, pa te razumem u potpunosti...pozdravko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Danijela. Veci deo sam uradila,ali za neke analize nisam znala tako da cu njih da odradim. 

Triny, devojke su ti sve rekle, a ja isto savetujem spermogram sto pre, jer je kod nas to bio problem koji smo uspeli relativno lako da prevazidjemo pa nekako uvek savetujem da se podje od njega jer se najlakse i najbrze radi... mi imamo 100 stvari da proverimo, a muskarci samo tu jednu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danijela,u prvim nedeljama posteljica ne preuzima jos funkciju zutog tela,ne ishranjuje bebu,pa protoci i nisu ugrozeni trombovima.Zato hematolozi obicno ne smatraju blaze mutacije uzrokom tako ranih pobacaja.I sama kazes da si u trecoj trudnoci bila pokrivena Fraxijem,pa se ista stvar desila.

Ja bih na tvom mestu problem trazila i u genetici.Odradite tm i ti genetski kariotip,mozda je u tome problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vidim koliko se divnih zena bori za to pravo da postane majka,pobesnim kad pomislim koliko devojaka ima da i ne znaju ni kad su ni kako ostale trudne. Neki put zivot bas nije fer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradili smo kariotip i dobar je. To sam i ja mislila ali sam se opet vratila na trombofiliju jer je to jedina stvar koja nije bila u redu. Istina da u prvim nedeljama zuto telo ima funkciju, ali kako sam negde procitala u toj 6-oj nedelji pocinje sa formiranjem posteljice i te konekcije. Ja sam fraxi pocela 4 dan kako mi kasnilo, krv mi je bila izuzetno razredjena, ali ipak se desilo kao i prva dva puta. Mislim se da nisam mozda zakasnila.... Ne znam...ako imas još nesto sto nisam radila, molim te mi reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.