Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

ja idem kod hematologa u nisu

jos jednom da napomenem pipi,kod pai 1obavezzzznnnoooo fraksi nemoj da ona zeza ako nije strucna

potrazi drugo misljenje jer znam curu koja ima samo pai i primala fraxi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja idem kod hematologa u nisu

jos jednom da napomenem pipi,kod pai 1obavezzzznnnoooo fraksi nemoj da ona zeza ako nije strucna

potrazi drugo misljenje jer znam curu koja ima samo pai i primala fraxi

 

Dr kod kog sam ja bila je jedan od najboljih u Bgu. On nije isključio fraxi terapiju nego je određuje na osnovu eventualno povišenih vrednosti d-dimera, koji se meri odmah po ostajanju u drugom stanju I potom kontroliše. Moj problem je da uopšte ostanem trudna, da li to ima veze sa urođenim trombofilijama ili nema, ja ne znam. Dosta sam se bavila ovom temom, iščitavala I razne strane studije I brojna iskustva I opterećivala se, ali sam rešila da odustanem od samostalnog istraživanja I da prestanem da lupam glavu. Stvar je u tome da pravila nema, da sa istim mutacijama jedna žena najnormalnije iznese trudnoću, a druga ne može nikako bez terapije.

Iako nisam imala neke indikacije da bih uradila trombofilije (spontane I slično), nego eto kao još mi je to jedino ostalo od analiza koje nisam radila, sada mi je drago da jesam I da znam da ih imam jer ću voditi računa I reagovati na vreme. Ja sam jako obazriva I nijednom lekaru se ne prepuštam 100% dok I sama ne razmislim :)

Šta ti je dala da piješ kao pripremu? Uzimaš li aspirin?

 

BubiBi, *andjelcic* i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr kod kog sam ja bila je jedan od najboljih u Bgu. On nije isključio fraxi terapiju nego je određuje na osnovu eventualno povišenih vrednosti d-dimera, koji se meri odmah po ostajanju u drugom stanju I potom kontroliše. Moj problem je da uopšte ostanem trudna, da li to ima veze sa urođenim trombofilijama ili nema, ja ne znam. Dosta sam se bavila ovom temom, iščitavala I razne strane studije I brojna iskustva I opterećivala se, ali sam rešila da odustanem od samostalnog istraživanja I da prestanem da lupam glavu. Stvar je u tome da pravila nema, da sa istim mutacijama jedna žena najnormalnije iznese trudnoću, a druga ne može nikako bez terapije.

Iako nisam imala neke indikacije da bih uradila trombofilije (spontane I slično), nego eto kao još mi je to jedino ostalo od analiza koje nisam radila, sada mi je drago da jesam I da znam da ih imam jer ću voditi računa I reagovati na vreme. Ja sam jako obazriva I nijednom lekaru se ne prepuštam 100% dok I sama ne razmislim :)

Šta ti je dala da piješ kao pripremu? Uzimaš li aspirin?

 

d-dimer se prati kad pocnes terapiju fraxijem da bi se video ucinak leka i po tome se koriguje doza

trombofilija nema veze sa zacecem vec sa opstankom trudnoce jedino se daje aspirin protekt da ti materica bude prokrvljena moze i cardiopirin

ja pijem cardio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, ja i dalje mislim da bi ti mumije dobro dosle jer razredjuju krv i uticu na prokrvljenost materice, a sigurno je da su bolje od aspirina. Usput jos sredjuju krvnu sliku, hormone...

Za razredjianje krvi i prokrvljenost materice je odlicna i aloe vera.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

mislim da tvoj hematolog gresi

kod mutacije pai 1 obavezno daju fraxi

ti imas mutacije koje ima i moja snasa,njoj je hematolog dao fraxiparin od 0,4

ja sam kod Dragane Markovic meni je pocetna doza od 0,3

menjaj dr obavezno

mada moja snaja radila u skoplju analize na 7 faktora od toga ima iste kao ti i jos jednu neki faktor 8

moram da te demantujem ;) ja imam mutirani PAI gen, homozigot i tokom trudnoće nisam primala terapiju. Bogu hvala, sve je prošlo super. Kontrolisala sam na 4 nedelje d-dimer a bilo mi je rečeno da se, ukoliko je dva puta veći od gornje granice(500, ustvari, zavisi od laboratorije) počinje sa terapijom. Meni je d-dimer tek u poodmakloj trudnoći prešao 1000 a gin mi je rekao da se tada toleriše i do 1700.

I ja sam se lomila jer je baš jedna članica sa istom mutacijom primala fraxi ali sam na kraju poslušala sebe a i svog hematologa. Nisam bila u stanju da idem od hematologa do hematologa pa da budem zadovoljna onim koji bi mi uveo terapiju. A bila sam i srećna što se neću bockati. Inače, čula sam da u Nišu skoro za svaku mutaciju daju terapiju.

 

i da, zašto misliš da obavezno mora terapija? Šta se dešava npr. ako trudnica nema pojma da ima baš samo mutirani PAI gen?! Ja mislim ništa. Prva moja trudnoća je prekinuta ali niko od lekara nije sve to povezivao sa mutiranim PAI genom. Pa moja mama, ima sigurno mutirani PAI gen a hvala Bogu imala je savršene trudnoće.

imala sam sasvim normalnu, zdravu trudnoću.

 

Izmenjeno od strane BubiBi
Ljubinka i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, drage moje cekalice.  

Pratim vas redovno ali nisam stigla da pisem. Imala sam mnogo obaveza i bas mi je prijalo jer nisam imala vremena da razmisljam o problemima. ^_^

Nalaz urino kulture je cist, nemam vise eserihiju. Sada mozemo oper da krenemo u akciju :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da te demantujem ;) ja imam mutirani PAI gen, homozigot i tokom trudnoće nisam primala terapiju. Bogu hvala, sve je prošlo super. Kontrolisala sam na 4 nedelje d-dimer a bilo mi je rečeno da se, ukoliko je dva puta veći od gornje granice(500, ustvari, zavisi od laboratorije) počinje sa terapijom. Meni je d-dimer tek u poodmakloj trudnoći prešao 1000 a gin mi je rekao da se tada toleriše i do 1700.

I ja sam se lomila jer je baš jedna članica sa istom mutacijom primala fraxi ali sam na kraju poslušala sebe a i svog hematologa. Nisam bila u stanju da idem od hematologa do hematologa pa da budem zadovoljna onim koji bi mi uveo terapiju. A bila sam i srećna što se neću bockati. Inače, čula sam da u Nišu skoro za svaku mutaciju daju terapiju.

 

i da, zašto misliš da obavezno mora terapija? Šta se dešava npr. ako trudnica nema pojma da ima baš samo mutirani PAI gen?! Ja mislim ništa. Prva moja trudnoća je prekinuta ali niko od lekara nije sve to povezivao sa mutiranim PAI genom. Pa moja mama, ima sigurno mutirani PAI gen a hvala Bogu imala je savršene trudnoće.

imala sam sasvim normalnu, zdravu trudnoću.

 

bubu zavisi od aktivacije jer je velika sansa da se aktivira bas u trudnoci...iskreno drago mi je sto si prosla bez boca ali ja sam vise da se iskljuci bilo kakav rizik

iz iskustva nikad ne bih vise rizikovala pa cu od prvog dana poceti sa terapijom

opet kazem pitanje je dal ce se aktivirati jer u samoj trudnoci se kogulacija menja

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bubu zavisi od aktivacije jer je velika sansa da se aktivira bas u trudnoci...iskreno drago mi je sto si prosla bez boca ali ja sam vise da se iskljuci bilo kakav rizik

iz iskustva nikad ne bih vise rizikovala pa cu od prvog dana poceti sa terapijom

opet kazem pitanje je dal ce se aktivirati jer u samoj trudnoci se kogulacija menja

eh, šta sam ja sve prekontrolisala nakon prekida baš zato da ne bih rizikovala u narednoj trudnoći i sigurna sam da nisam imala ludu sreću jer nisam primala terapiju. Ja sam odlučila da poslušam svog hematologa. I daj Bože da ostanem opet trudna, isto ću tako jer smatram da ne reskiram sa ovom mutacijom uopšte bez terapije (pu, pu, da ne ureknem :D) Ne zato što ja tako kažem i mislim, već zato što stručna lica stoje iza toga.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh, šta sam ja sve prekontrolisala nakon prekida baš zato da ne bih rizikovala u narednoj trudnoći i sigurna sam da nisam imala ludu sreću jer nisam primala terapiju. Ja sam odlučila da poslušam svog hematologa. I daj Bože da ostanem opet trudna, isto ću tako jer smatram da ne reskiram sa ovom mutacijom uopšte bez terapije (pu, pu, da ne ureknem :D) Ne zato što ja tako kažem i mislim, već zato što stručna lica stoje iza toga.

interesantno je to da se misljenja doktora razlikuju...ali sta ces moras da radis ono sto oni smatraju ispravnim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Gde ste devojke? :) Ja svratila da vas :-* i da vam pozelim srecne praznike ;) :-*

Izmenjeno od strane Ada29

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam zasto mi stoji da te citiram :-) 

bas je zatajila ova tema...,da nece neki pljusak plusica? :-)

Alex91 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje drage stanite u red i spremite nosiceeeee :D Sad sam uradila testic i dve crtice su tuuuuu :wub: :baby: 

Nisam dobro ni napisala krenuli plusici... :-)

Cestitam od srca,da bude sve skolskia...

Stajem u red... :-)

iskrica123 i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje drage stanite u red i spremite nosiceeeee :D Sad sam uradila testic i dve crtice su tuuuuu :wub: :baby: 

Čestitam čestitam, želim ti lepu trudnoću :angel:

Super kad je krenuo da se smanjuje broj ;)

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje drage stanite u red i spremite nosiceeeee :D Sad sam uradila testic i dve crtice su tuuuuu :wub: :baby:

joooojjjj vredelo zatisje...:baby:

cestitam draga juuuuhhhuuu

laku i skolsku zelim :babymommy:

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam!!! Divno!!! Laganu trudnocu zelim!!! :baby:

Kamo slika testica? Da uzivamo u njoj malo:wub:

iskrica123 i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam drage moje na cestitkama :wub: Bice slikica testica cim se docepam kompa :rolleyes: Istu ovu srecu koju ja osecam sada, zelim i Vama i duplo ako moze :babymommy: Puno ste mi pomogle u cekanju ove srece...Hvala puno svima :wub:

Ljubinka, ivana1, Kiki92 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskrice :wub:

Joj,a mi smrdimo li smrdimo na piskavicu :D

Ja sam pila virak, b-komplex 2x dnevno, aspirin i c vitamin 1x, folnak 1x dnevno... Suprug pio dva meseca piskavicu .. I rezultati su tu ^_^ I tebi zelim bebana sto pre :babymommy: 

Ljubinka, Bubu 2 i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila virak, b-komplex 2x dnevno, aspirin i c vitamin 1x, folnak 1x dnevno... Suprug pio dva meseca piskavicu .. I rezultati su tu ^_^ I tebi zelim bebana sto pre :babymommy:

draga samo mi reci koliko vremena pokusavate...ja bas u bedaku bila al si me vratila

slika testa hitno:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila virak, b-komplex 2x dnevno, aspirin i c vitamin 1x, folnak 1x dnevno... Suprug pio dva meseca piskavicu .. I rezultati su tu ^_^ I tebi zelim bebana sto pre :babymommy:

draga samo mi reci koliko vremena pokusavate...ja bas u bedaku bila al si me vratila

slika testa hitno:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila virak, b-komplex 2x dnevno, aspirin i c vitamin 1x, folnak 1x dnevno... Suprug pio dva meseca piskavicu .. I rezultati su tu ^_^ I tebi zelim bebana sto pre :babymommy:

draga samo mi reci koliko vremena pokusavate...ja bas u bedaku bila al si me vratila

slika testa hitno:D

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskrice, cestitam!!! Zelim ti da se nauzivas u ovoj trudnoci :) 

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga samo mi reci koliko vremena pokusavate...ja bas u bedaku bila al si me vratila

slika testa hitno:D

Ivanice, pokusavamo jako dugo, bliyu tri godine... Imala sam jednu trudnocu i usled stresa je doslo do spontanog, i evo tacno godinu dana brojimo plodne dane, imamo ciljane odnose, pijemo sve i svasta i rezultatat je tu ^_^ Dodacu samo da smo se ovaj mesec preselili u drugi stan, i da smo toliko imali posla da nismo nista brojali ni racunali i beba nas je iznenadila. To nam samo govori koliko je neophodno imati hladnu glavu...... :wub:

Iskrice, cestitam!!! Zelim ti da se nauzivas u ovoj trudnoci :) 

Ljubo hvala puno :wub: Nadam se da ce proci lagano i ovaj put....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, pokusavamo jako dugo, bliyu tri godine... Imala sam jednu trudnocu i usled stresa je doslo do spontanog, i evo tacno godinu dana brojimo plodne dane, imamo ciljane odnose, pijemo sve i svasta i rezultatat je tu ^_^ Dodacu samo da smo se ovaj mesec preselili u drugi stan, i da smo toliko imali posla da nismo nista brojali ni racunali i beba nas je iznenadila. To nam samo govori koliko je neophodno imati hladnu glavu...... :wub:

Ljubo hvala puno :wub: Nadam se da ce proci lagano i ovaj put....

vala zasluzila si...uzivaj:D

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.