Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Veko tvoj slucaj daje nadu :) vec sam vise slucajeva procitala da su vec sledeceg meseca ostale trudne a ja se pitam kako kad tek posle mesec dana se rade kontrolni brisevi :) tako da sam ja izgubila vec 2 ciklusa :( onaj u kom sam pila,sad ovaj koji mi je tek prosao ,i sledeci jer ce mi rezultati stici posle plodnih dana :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predpostavljam mesec dana posle negativnog brisa...

I to mi je cudno kad jedno ima drugo ne...znaci da blokira oplodnju ukoliko postoje bestije kod muskarca :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam dobila 12tog...idemo u novi krug :( ako nista, bar mi se uredovila vjestica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada imam i ja policisticne jajnike 6 god unazad i imam dvoje dece,meni su se samo jednom poremetili hormone prilikom jakog stresa i morala sam da izazivam menstruaciju,dok dobijas redovno znaci da ti ne prave problem,pij Femisan kapi mislim da su i za P jajnike.

Femisan A necu sigurno jer mi samo odmaze....

e tako su i mene zbunili skroz,prije 6 mjeseci sam saznala da imam pcos dobila sam hormonsku terapiju i pila mjesec dana to i caj od vrkute nakon tri mjeseca ostala trudna,nazalost blighted ovum ali na zadnjem pregledu kod privatnika mi je rekao da nevidi nikakve ciste vise to me potpuno zbunilo i neznam vise na cemu sam i dalje pijem caj od vrkute.. E da i propolis... Za tri mjeseca pocinjemo ponovo raditi na bebi pa cu videt kak ce nam ic..

Zelim ti srecu i da vam iduci mesec bude uspjesan  ;)

vrkuta je virak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jel opasan braon sekret.danas mi se pojavio mada mi je doktorka rekla da imam miom.radila sam betu u petak bila je 901.65

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jel opasan braon sekret.danas mi se pojavio mada mi je doktorka rekla da imam miom.radila sam betu u petak bila je 901.65

i moze biti i ne mora, javi se lekaru sutra. Dosta njih ima zakav iscedak dobije utrogestan i malo mirovanja i bude sve super. A ako se zanemari MOZDA se pojaca pa dodje do spontanog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda cak i ne bi bilo lose ako znas neku apoteku da radi jos uvek, pa da kupis utrogestan ds ga stavis veceras i ujutro dok ne dodjes do lekara. On ti ne moze nauditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

vrkuta je virak?

da barem mislim :P

Jasmin zao mi je :(

Jasmin voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenice,nije me bilo dugo bas sam bila u bedaku,onaj test je bio lazno pozitivan zbog utrogestana kada sam imala stimulaciju sa ciljanim odnosima ali javljam se sa lepim vestima,posle toga su me odmah poslali na VTO i uspela je,cekamo jednog batu

lulu., Jasmin, JovanaKA i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,po 1001 put se o tome pise ovde,al ajd da ponovim. Bilo kakvo krvarenje u trudnoci(sto spada i tvoj braon sekret) nije normalno. Javiti se lekaru sto pre. Odmaraj malo vise.

Iksa,ne moze test biti pozitivan od utrogestana. Samo od pregnila. U svakom slucaju cestitam.

BD zao mi je. Jesi razmisljala mozda da se konsultujes sa docom,pa da ispratite koji ciklus?

Iksa i Ljubinka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je stvarno krivo sto se nama desava tako nesto a mlade smo,da nam nije bila zeljena trudnoca ona bi sigurno uspela,a posto smo je zelele ono se iskomplikovalo..uvek je to tako..namucimo se da zatrudnimo i kada se napokon desi ono nesto drugo nije dobro i onda dodje do ovoga..ne ponovilo nam se nikada vise :(

procitaj moj post pre par dana. I ja imam ureaplazmu isto 10 000. Dobili smo dovicin 2x1 10 dana, kanesten vaginalete i tantum rosu ispiranje. Ali sve to cu uzeti ako sada dobijem 19og posto smo imali odnose u ovulaciji pa sad cekam i molim boga da dobijem da bi odmah pocela sa terapijom pa od januara da krenemo sterilni a ne ne daj boze da se desi to sto i tebi. Ali hocu da ti kazem ne brini, ta koncentracija se brzo leci ali ja bih na tvom mestu uzela terapiju ovu koju su meni dali ali svakako se konsultuj sa tvojim lekarom prvo.

Jasmin voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce,ja sam mislila od utrogestana,bas sam se tada iscimala,kasnilo 7 dana i kad sam prestala sa njim posle 3 dana dobila,uglavnom dr nije ni spomenuo da moze zbog terapije da se desi.Hvala puno :) Javila sam se da bih vam pruzila podrsku,pozelela srecu i da vsm kazem da ne odustajete!Niko ne kaze da je lako ali isplati se verujte...ljubim vas sve i srecnooo od <3

Jasmin i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko tvoj slucaj daje nadu :) vec sam vise slucajeva procitala da su vec sledeceg meseca ostale trudne a ja se pitam kako kad tek posle mesec dana se rade kontrolni brisevi :) tako da sam ja izgubila vec 2 ciklusa :( onaj u kom sam pila,sad ovaj koji mi je tek prosao ,i sledeci jer ce mi rezultati stici posle plodnih dana :( 

Predpostavljam mesec dana posle negativnog brisa...

I to mi je cudno kad jedno ima drugo ne...znaci da blokira oplodnju ukoliko postoje bestije kod muskarca :angry:

Ne,u pitanju je bio sledeci mesec,posle ciklusa smo poceli da pijemo,zavrsili recimo oko 15.-tog dana,sacekali 7 dana,uradili ponovo i bilo je ok. U priv.lab.se ceka rezultat 2-3 dana. Narednog meseca se dogodila T. Znaci,samo taj mesec je bila pauza. Dovoljno je 7 dana od dovicina da se uradi kontrola,nema potrebe cekati mesec dana jedino ako je hlamidija u pitanju jer tu idu jaci lekovi. Da,i ja sam stalno maltene radila briseve,i uvek bilo ok,pa se iznenadismo kada smo saznali,a pride spermogram bio odlican i spermokultura ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako je vodena cista pucaju same i odlaze sa menstruacijom.

i ja se nadam da je vodena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin, bas mi je zao :(

sad ste i mene poplasili sa tom ureaplazmom. Mislim da sam rekorder u broju uradjenih briseva na te 3 bestije i nikad nisam nista imala ali izgleda da je ta bakterija u ekspanziji. Ne znam kojim se sve putevima dobija ali cini mi se da je od onih sto se lako prenose i bez odnosa. Sad  oram opet da radim briseve, poslednji put sam pre tacno godinu dana.

Jasmin voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin, bas mi je zao :(

sad ste i mene poplasili sa tom ureaplazmom. Mislim da sam rekorder u broju uradjenih briseva na te 3 bestije i nikad nisam nista imala ali izgleda da je ta bakterija u ekspanziji. Ne znam kojim se sve putevima dobija ali cini mi se da je od onih sto se lako prenose i bez odnosa. Sad  oram opet da radim briseve, poslednji put sam pre tacno godinu dana.

meni je ginekolog rekao kad sam ga pitala o tome da li se vraca, da se vraca samo ako promenis partnera, u drugom slucaju nema sanse ako ste se oboje izlecili, ali uradi ponovo ako ces biti mirnija. Ja sam za to da se pored redovnog gin pregleda i standardnih briseva urade i ti ostali na godisnjoj kontroli. Ja cekam da dobijem svakog trenutka i da konacno pocnemo sa dovicinom da bi sto pre proslo to vreme i za kont briseve pa da ponovo krenemo u akciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ne,u pitanju je bio sledeci mesec,posle ciklusa smo poceli da pijemo,zavrsili recimo oko 15.-tog dana,sacekali 7 dana,uradili ponovo i bilo je ok. U priv.lab.se ceka rezultat 2-3 dana. Narednog meseca se dogodila T. Znaci,samo taj mesec je bila pauza. Dovoljno je 7 dana od dovicina da se uradi kontrola,nema potrebe cekati mesec dana jedino ako je hlamidija u pitanju jer tu idu jaci lekovi. Da,i ja sam stalno maltene radila briseve,i uvek bilo ok,pa se iznenadismo kada smo saznali,a pride spermogram bio odlican i spermokultura ok.

ja znam da za bilo koji kontrolni bris nakon antibiotika je potrebno najmanje 3 nedelje da se ne bi dobio lazan rezultat. Tako makar kazu moji doktori u urgentnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr.mikrobiolog mi je ovo rekao. Raznim antibioticima je potrebno i razlicito vreme,u slucaju dovicina je 7 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je ginekolog rekao kad sam ga pitala o tome da li se vraca, da se vraca samo ako promenis partnera, u drugom slucaju nema sanse ako ste se oboje izlecili, ali uradi ponovo ako ces biti mirnija. Ja sam za to da se pored redovnog gin pregleda i standardnih briseva urade i ti ostali na godisnjoj kontroli. Ja cekam da dobijem svakog trenutka i da konacno pocnemo sa dovicinom da bi sto pre proslo to vreme i za kont briseve pa da ponovo krenemo u akciju :)

Pa cekaj, ako se ureaplazma jedino polnim putem prenosi, kako ste vi sve dobile? Nije valjda da vucete tu bestiju od kad ste se upoznale sa muzevima, ili pak neko tu svrlja :ph34r: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako me nerviraju ovi silni sajtovi, skoro svi prepisuju jedni od drugih i bas je tesko doci do dodatne informacije (a bas sam zapela da nadjem da se ureaplazma ne prenosi iskljucivo polnim putem ,kako bih spasila vase brakove a i mm ako nekad bude imao tu bestiju :) ). Nadjoh na jednom mestu sledece: Ove bakterije mogu se naći na vlažnim površinama (ručnicima), u bazenima, saunama, salonima za masažu, ali i drugim nečistim predmetima za intimnu uporabu, te se zaraza može steći osim spolnim i kontaktnim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin :( bas mi je zao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenice,nije me bilo dugo bas sam bila u bedaku,onaj test je bio lazno pozitivan zbog utrogestana kada sam imala stimulaciju sa ciljanim odnosima ali javljam se sa lepim vestima,posle toga su me odmah poslali na VTO i uspela je,cekamo jednog batu

Cestitam :wub::wub::wub:

Zelim vam puno srece i skolsku trudnocu :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove bakterije mogu se naći na vlažnim površinama (ručnicima), u bazenima, saunama, salonima za masažu, ali i drugim nečistim predmetima za intimnu uporabu, te se zaraza može steći osim spolnim i kontaktnim putem.

Ljubo, sa ovom recenicom si spasila mnoge brakove :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam dobila, i to 3 dana radije <_<Bolje sto je ranije nego da se tripujem. Nisam stigla ni test da uradim ^_^, a taman sam uzela nekoliko komada da imam zalihe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, zadnjih dana zakasah sa majstorima nesto :) Danas mi je 34. dan ciklusa, ne znam kad mi je bila ovulacija i ne znam kada trebam da dobijem... inace mi se ciklusi uvek krecu od 28-36 dana pa videcemo... nemam nikakve simptome ni M ni trudnoce, mozda kasni zbog stresa ovog meseca, zbog loseg spermograma, pa smo se nekako bili usresredili na to... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.