Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

nije to bas tako strasno :P verujem da cemo sve uzivati u svojim stomacima, ja jesam :) cak sam i plakala sto nije veci i sto gubim kilograme (po prvi put u zivotu mi je metabolizam radio kako treba) :)

 

Jeca 90, .Naja., Bubu 2 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije to bas tako strasno :P verujem da cemo sve uzivati u svojim stomacima, ja jesam :) cak sam i plakala sto nije veci i sto gubim kilograme (po prvi put u zivotu mi je metabolizam radio kako treba) :)

 

Uopste se ne bih bunila da budem KIT - KIT UBICA ako treba... :D... ali bi me sigurno gnjavile babe koje bi da pipnu stomak... to mi bas ide na nerve! 

Bubu 2 i Ljubinka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamarice, uvek imas opciju da uradis betu i za sigurno znas da li ima bebe ili nema. Ako ima bebe onda se posavetuj sa dr da li je mozda bolje da odmah krenes sa ab jer je manja steta na pocetku a i da ne rizikujes spontani. Mozda ce ti u tom slucaju dr korigovati terapiju. Ima ovde bivsih plusicka koje su u tim prvim danima trudnoce pile bas stetne i jake antibiotike, neznajuci da su trudne, i sve je bilo u redu. Secam se da je Neca pila za helokobakter neke otrove i sve super.

Do 19. imas jos 6 dana brige i stresa, uradi betu i spasi se :) kakva god da je bice dobro. Uvek navijam da je pozitivna pa i sad, a ako nije i to je u tvom slucaju dobro jer mozes odmah da priones na terapiju i uglancas g-dju za sledeci ciklus :P

iskreno sad bi volela da nije, da bi mogli lepo da se polecimo pa onda sterilni da krenemo u akciju :) izdrzacu do 19og, pa ako dobijem, idem isti dan da kupim taj dovicin da pocnemo sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste se ne bih bunila da budem KIT - KIT UBICA ako treba... :D... ali bi me sigurno gnjavile babe koje bi da pipnu stomak... to mi bas ide na nerve! 

smaracice nikad ne odustaju :ph34r: od "sta cekate" ili "ima li sta novo" pa preko pipanja stomaka do toga da moraju da stipkaju bebu kad nalete na vas u setnji a beba spava i boli ih uvo sto ako se probudi ima da udari u dreku pa cete u jednoj ruci da nosite bebu a sa drugom da gurate kolica puna kesa sa pijace, a onda jos i "kad ce drugo, nemojte da parvite veliku razliku" :mad:

Ima tu jos zabave izmedju ali da ne otkrivam sve, nece vam biti zanimljivo :P

Ilina, Bubu 2 i Namazana Sova volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva sreca nas jos uvek ne smaraju... A iajkako da nas smaraju kad smo na 2000 km jedno od drugog?! <_< Doduse mm ima dva decaka iz prvod braka, pa kao ajde on se podmirio, a i kad smo bili u punom jeku pravljenja bebe, nismo nikome ni rekli, tako da nije bilo pitanja i podpitanja. 

A negde, kako svi poznaju moju "namcor" stranu, mislim i da bi mozda i pitali, ali ne smeju! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamarice ne vredi da se nerviras i razbijas glavu, kao sto Ljuba rece uradi betu i znaces. Zene su ti vec rekle, ako postoji beba postoji i nacin tretmana, sto pre pocnes sa antibioticima, manje je stetno po bebu. 

Probaj malo da se umiris, jer ni stres i nerviranje ti sad nisu potrebni. 

:babymommy:

tamaricasestra voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni stigla gadura malopre....jako sam tuzna....jos i poranila....pihhhh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni stigla gadura malopre....jako sam tuzna....jos i poranila....pihhhh

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamarice ne vredi da se nerviras i razbijas glavu, kao sto Ljuba rece uradi betu i znaces. Zene su ti vec rekle, ako postoji beba postoji i nacin tretmana, sto pre pocnes sa antibioticima, manje je stetno po bebu. 

Probaj malo da se umiris, jer ni stres i nerviranje ti sad nisu potrebni. 

:babymommy:

jao znaaam.. U pon cu uraditi, mada imam sve simtome pms a kao i obicno ali znam da to nista ne mora da znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boga mi, vrcali bi hormoni po celom svetu, ako se za to ne bi potrudile one plusicke sto zive po inostranstvu onda bi za sigurno za to bila zasluzna Sena koja za mesec dana predje pola sveta :P

 

Za plusice uvek spremna da vrca hormone po belom svetu pa ko ziv, ko mrtav... :D A bas bi bila fora da grupno zabebimo! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni vise nista nije jasno, sad nemam ciste? Kaze nemas nijednu cistu ali imas policisticne jajnike i svi rezultati ti to pokazuju. I sad sta to treba da znaci???? Ne kontam, to je dobro, lose, sad imam te ciste, izrasline ili ne, treba da se lecim, pijem cajeve ili ne, da se nerviram ili ne :D o.O

uopste nista ne razumem

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni stigla gadura malopre....jako sam tuzna....jos i poranila....pihhhh

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannice, uaaa za vesticu :angry: a neka je poranila, to samo znaci da je i O bila ranije, sto je dobro, te O koje su do 15. dc su uglavnom kvalitetne, ovaj ciklus probajte da je uhvatite. A i bolje da je dosla ranije, najvise mrzim kad kasni pa se ponadam a ono cvrc <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada imam i ja policisticne jajnike 6 god unazad i imam dvoje dece,meni su se samo jednom poremetili hormone prilikom jakog stresa i morala sam da izazivam menstruaciju,dok dobijas redovno znaci da ti ne prave problem,pij Femisan kapi mislim da su i za P jajnike.

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni vise nista nije jasno, sad nemam ciste? Kaze nemas nijednu cistu ali imas policisticne jajnike i svi rezultati ti to pokazuju. I sad sta to treba da znaci???? Ne kontam, to je dobro, lose, sad imam te ciste, izrasline ili ne, treba da se lecim, pijem cajeve ili ne, da se nerviram ili ne :D o.O

uopste nista ne razumem

e tako su i mene zbunili skroz,prije 6 mjeseci sam saznala da imam pcos dobila sam hormonsku terapiju i pila mjesec dana to i caj od vrkute nakon tri mjeseca ostala trudna,nazalost blighted ovum ali na zadnjem pregledu kod privatnika mi je rekao da nevidi nikakve ciste vise to me potpuno zbunilo i neznam vise na cemu sam i dalje pijem caj od vrkute.. E da i propolis... Za tri mjeseca pocinjemo ponovo raditi na bebi pa cu videt kak ce nam ic..

Zelim ti srecu i da vam iduci mesec bude uspjesan  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamarice, uvek imas opciju da uradis betu i za sigurno znas da li ima bebe ili nema. Ako ima bebe onda se posavetuj sa dr da li je mozda bolje da odmah krenes sa ab jer je manja steta na pocetku a i da ne rizikujes spontani. Mozda ce ti u tom slucaju dr korigovati terapiju. Ima ovde bivsih plusicka koje su u tim prvim danima trudnoce pile bas stetne i jake antibiotike, neznajuci da su trudne, i sve je bilo u redu. Secam se da je Neca pila za helokobakter neke otrove i sve super.

Do 19. imas jos 6 dana brige i stresa, uradi betu i spasi se :) kakva god da je bice dobro. Uvek navijam da je pozitivna pa i sad, a ako nije i to je u tvom slucaju dobro jer mozes odmah da priones na terapiju i uglancas g-dju za sledeci ciklus :P

I ja sam pila prvih dana trudnoce, a u prvoj trudnoci jos i duze, a ukupno 5 meseci od cele trudnoce.

Tamara bitno da je zgadija nadjena, leci se ona uspesno i u trudnici.

Prasim cas bebi prasinicom! :**********

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke..evo mene na zalost opet na ovom forumu :( pre mesec dana sam imala spontani i radjena mi je kiretaza..plod je jednostavno prestao da se razvija i nije vise bilo srcane radnje..radila sam briseve i pronadjena mi je ureaplazma..doktor mi je rekao da je to bio uzrok spontanog i dao je mm i meni terapiju od 5 dana da pijemo antibiotik doksiciklin 2x1 na dan..e citala sam po netu da je svima terapija trajala najmanje 7 dana,a neki su cak menjali antibiotike..prva 4 dana piju jednu vrstu a sledecih 4 dana neke druge, a vidim da ima i onih koji su pili i po dve nedelje..stalno se sada pitam da li ce uspeti da se izleci za samo 5 dana posto je ja imam u malo vecem broju >10 000..nakon ispijene terapije moram da sacekam 3 nedelje da bi mi se organizam ocistio od antibiotika pa tek onda opet na briseve..izvinite znam da sam promasila temu ali mozda neka od vas zna odg,jako sam zabrinuta i nadam se da cemo uspeti brzo da je se resimo..molim vas za odg...ljubim vas :* <3

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin zao mi je zbog spontanog :-( 

Ja mogu da ti kažem da je meni prepisan doksicilin  (dovicin) 10 dana, nakon toga roksimisan 5 dana. Za mesec dana idem ma kontrolne briseve. Imam je u istoj kolicini kao ti.I ja sam dosta čitala i neka standardna terapija je dovicin+hemomicin  (ukoliko je po antibiogramu senzitivna na njih ) ,ali što se tiče samog dovicina rekla bih da se pije najmanje 7 dana...

Da li su ti prepisane vaginalete? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin,zao mi je:(

kod mene je bio isti slucaj,ali nikakva bakterija nije izolovana.

Jasmin voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja onda mislim da uzmem na svoju ruku jos dve kutije doksiciklina da popijem..vidim da ste i vi pile po 10 dana,a ja mislim da za 5 dana nece skroz da nestane..cula sam da nije uopste banalna i da treba da se tretira antibioticima..koristim i vaginalete gino daktanol, zaboravih to da napomenem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin,zao mi je:(

kod mene je bio isti slucaj,ali nikakva bakterija nije izolovana

meni je stvarno krivo sto se nama desava tako nesto a mlade smo,da nam nije bila zeljena trudnoca ona bi sigurno uspela,a posto smo je zelele ono se iskomplikovalo..uvek je to tako..namucimo se da zatrudnimo i kada se napokon desi ono nesto drugo nije dobro i onda dodje do ovoga..ne ponovilo nam se nikada vise :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam sta da ti kazem,al bar jos jedna kutija bi trebala,ne znam zasto je doktor tako prepisao,al opet odluci sama.Ginodaktanol su jako dobre vaginalete za kandidu i vaginalnu floru.

Ovo sto si rekla je jaaaako tacno,nadam se da ces se odmah izleciti a onda ubrzo ostati trudna i uspesno izgurati trudnocu.Ne mogu da verujem da ova bakterija takve komplikacije pravi,evo ja 2 god nisam ostajla trudna,kad ono...ureaplazma.Ne znam dal je zbog toga,ali sad se i ja nadam necemu kad je izlecim...

Jasmin voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin bas mi je zao. Drzim fige da se sto pre resis te bestije pa da budes jedna debela trudnica :) 

Jasmin voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin,ja nisam imala bakterije ali je mm imao i miko i ureaplazmu >10000, pili i on i ja 10 dana dovicin 2x1, sledeceg meseca ostala T,posle 10 meseci pokusavanja. Trebalo bi da povecas dovicin/doksiciklin na 10 dana,mislim da je malo 5 dana.

Ajde da brzo izlecite bestiju i da nas obradujes sledeceg meseca :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.