Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Sanja cestitke od srca,javi nam lepu betu:babymommy:

Uco srecan rodjendan i zelim ti sto pre jos jednu bebicu,Ljubo jesi radila test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zeMske,al kazem ne verujem dok ne vidim betu pa UZ :D

Simptomi:zadnjih par dana mi se vise lala i mokre gacice pa stalno mislim da je veca. Stomak bolucka kao da ce veca al opet malo drugacije. I zatvor,da :ph34r:

Pocela sam piti aspirin pre mesec dana,a inace pijem i glukofaz vec dugo.

Ljubinka, Bubu 2, .Naja. i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh:Hvala vam zeMske,al kazem ne verujem dok ne vidim betu pa UZ :D

Simptomi:zadnjih par dana mi se vise lala i mokre gacice pa stalno mislim da je veca. Stomak bolucka kao da ce veca al opet malo drugacije. I zatvor,da :ph34r:

Pocela sam piti aspirin pre mesec dana,a inace pijem i glukofaz vec dugo.

a sto aspirin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto aspirin?

u prosloj sam pila par meseci pre trudnoce i sve do ulaska u 9ti mesec. Moj tadasnji gisa kaze ne moze skoditi samo pomoci. Bolja prokrvljenost materice. I sada kada sam bila kod gise na kontroli pre mesec dana,a drugi dr je u pitanju,rece mi da je aspirin ok. Samo su poprecna misljenja za treci trimestar steti li ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco srecan rodjendanko :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Sanja, divne vesti! :wub:

Čestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja - divno! Cestitam i nek’ je laka i dosadna trudnoca... a Zmu ce doci sebi - ima devet meseci da se privikne na ideju :D

 

Uco srecan rodjendan i da sledeci sacekas sa jos jednim mirisljavim zamotuljkom! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja :wub::wub:

Lepa crtica,želim ti jos lepšu beticu,i najlepšu bebicu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učo, srećan rođendan! Sve neke lepe vesti i događaji danas. :wub: 

Ljubo, kako si ti danas? Ima li kod tebe šta novo? 

Meni stigla v, razbija me stomak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco srecan ti rodendanac! Sve najbolje i zameni taj jedan mesec Ljubu, a ja preuzimam ostatakza obe! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece moju vesticu niko da zameni, toliko me voli da nema nameru da me ostavi na miru <_< tu je ona, jeste slabija nego inace i trebalo joj je punih 48h i vise da krene ali je ipak tu. Vise srece sledeci put, i sledeci, i sledeci, i sledeci... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zeneeee :wub:

Ljubo :( :angry: ima da ti prebijem tu vesticu!!!

Margaritta zar i tiii :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja čestitam od srca, baš mi je drago!! :wub:

Mora nekad da se nagradi i čekanje prve bebe :)

Učo srećan rođendan, pa da kreneš Sanjinim stopama. ;)

 

Ljubo, ne daj se, ti si veliki borac! Ua za glupu vešticu, uaaa :angry:

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U srećan rođus!

Sanja, čestitam, pa da sve cure povučeš za sobom!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sanja, hehehehe divnoooooo!!!! Bas sam prijatno iznenadjena! Cekamo betu.

 

Učo, srećan rođendan! Želim ti barem jednu bebicu uskoro :)

Izmenjeno od strane .Naja.
učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

:D Sanja, cesssssstitam :babycrib: Srecno i doooosadno neka bude :wub:

Uciteljice, srecan rodjendan i sve zelje da se ostvare :)^_^:wub:

Ljubo, sledeci krug je nas ;) :wub: :wub:

Izmenjeno od strane iskrica123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam - po ovoj mojoj aplikaciji sto mi preporucila Ilina plodni dani su od prestanka menstruacije do ovulacije. Je l' to tacno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam aplikaciju menstrualni kalendar i po tome su plodni dani od 11-15dc,za moju duzinu ciklusa a to je 28 dana.

Mardz, generalno nikad se ne zna. O je sredinom ciklusa ali opet zna da bude par dana razlike. Tracice za O su dosta pouzdane. Plivaci mogu da prezive i do 72h,tako da i x posle vece zna biti pun pogodak.

Meni krenulo malo braonkasto.i bolucka tiba.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da vas pitam - po ovoj mojoj aplikaciji sto mi preporucila Ilina plodni dani su od prestanka menstruacije do ovulacije. Je l' to tacno? 

To je apsolutno tacno :lol::lol::lol: smejem se zato sto po tome ako pravis bebu od prestanka menstruacije pa do OVULACIJE, onda nema sanse da omasis ovulaciju, ali kako ta aplikacija zna kad je tebi tacno ovulacija ;) Te aplikacije rade po sistemu - broj dana koliko traje ciklus pa podeljeno na 2. Ako si ti stavila da ti je ciklus prosecno dug 32 dana tebi ta aplikacija pokazuje da ti ovulacija pada na 16. dc i uzima u obzir par dana pre kao plodne ali to nije tacno jer se ustvari od ukupnog broja dana, bez obzira koliki to broj bio, oduzima maximalno 14 dana i to mu dodje kao neka racunica za ovulaciju. Ali ni to nije pouzdano jer nekim osobama treba oduzet 10, nekima 11 ili 12 dana a nekima 15 ili 16. U tim aplikacijama se sve bazira na prosecnim vrednostima i zato nije nikako pouzdano, pogotovo ne za nas koje duze vreme pravimo bebu. Jedina pouzdana tehnika za utvrdjivanje ovulacije je folikulometrija, Lh tracice su ok u vecini slucajeva ali samo uz vidi sta se tacno desava.

Izmenjeno od strane Ljubinka
*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ljubo. Ja racunam da nema omaske ako se krene na vreme. :D A aplikacija racuna prosecnu duzinu ciklusa na osnovu prethodnih podataka pa valjda vadi prosek. Nismo dosli dotle da bas gledamo na uz i lovimo plodne dane, dosad nismo imali problema sa zatrudnjivanjem, sto ne znaci da necemo. Nego ja sam se opteretila nesto, sve se tripujem da ce ovog puta teze ici pa razmatram sve opcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ljubo. Ja racunam da nema omaske ako se krene na vreme. :D A aplikacija racuna prosecnu duzinu ciklusa na osnovu prethodnih podataka pa valjda vadi prosek. Nismo dosli dotle da bas gledamo na uz i lovimo plodne dane, dosad nismo imali problema sa zatrudnjivanjem, sto ne znaci da necemo. Nego ja sam se opteretila nesto, sve se tripujem da ce ovog puta teze ici pa razmatram sve opcije.

nemoj da si negativna, zasto bi islo teze ovog puta, nema razloga kad vam vec lepo ide sve su sanse da se tako i nastavi :)

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, cestitam:baby:

I ja sam se pitala da li aspirin moze da skodi, ako ne postoji rizik od zgusnjavanja krvi, oprecna su misljenja.

*andjelcic* i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

san

pocni da verujes i zovi jos nekoga sa sobom!

sana zenooo ....ko koridor 10 je:Didi po betu i zelim ti skolsku i bezbriznu...ajd suni tu prasinu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.