Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ja juce bila da radim briseve i laborantkinja mi kaze izgleda vam je danas ovulacija jer ima dosta sekreta na spekulumu :huh: a meni 11dc. Bas sam se zbunila i sad pojma nemam kad je O a ciklusi su mi uglavnom na 28dana i cekala sam je kasnije a ne juce ali ipak bio je keks sinoc za svaki slucaj :) 

kaficica, Jeca 90, Ada29 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A belanceta nigde. Kao i obicno sto ga ne vidim nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada,i jel su bili ok rezultati svega? 

Tamara, moze O biti ranije. Udri ti x svaki drugi dan sto je sigurno sigurno je ;) mada taj sekret nekad danima traje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce bila da radim briseve i laborantkinja mi kaze izgleda vam je danas ovulacija jer ima dosta sekreta na spekulumu :huh: a meni 11dc. Bas sam se zbunila i sad pojma nemam kad je O a ciklusi su mi uglavnom na 28dana i cekala sam je kasnije a ne juce ali ipak bio je keks sinoc za svaki slucaj :) 

Meni prosli mesec bio 12-13 dc isto sam bila kao ti :huh: jer inace sam navikla ili sam bar umislila da su mi ovulacije od 16-21 po bazalnoj temperaturi...

Ada,i jel su bili ok rezultati svega?  

Amh mi je 6,6 (granicna vrednost je 5 ili 5,5), to je doktorica rekla da je super, jedino sto su veci rezultati pa ukazuje na policisticne jajnike koje kao sto je i utvrdjeno imam. Suk pod opterecenjem mi je malkice iznad normale, dobila sam da pijem Siofor i to je to.. Mada i ne cudim se jer sam 4 godine zivela pod tolikim stresom da sam se tresla, stomak mi se prevrtao od nervoze i svasta jos ponesto :D

Ne znam, ja mislim da meni najveci problem trenutno rade ciste, da mi zato izostaju ovulacije, a pri stimulaciji da mi zato daju slabe rezultate... Bar mislim jer dosta smo analiza uradili i za sada samo je cista problem...  E sad, videcemo sta ce biti sa papa testom, da nemam i tu neki problem. Mada sam vec nedelju dana prehladjena oddole :( Samo mi nije jasno kako sam se uspela prehladiti jer podkosulju nosim, ledja mi nikad nisu gola, napolju od kako su krenule hladnoce nosim zimske cizme sa krzom, u sobi nosim suse sa krznom i spolja i izunutra... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni prosli mesec bio 12-13 dc isto sam bila kao ti :huh: jer inace sam navikla ili sam bar umislila da su mi ovulacije od 16-21 po bazalnoj temperaturi...

Amh mi je 6,6 (granicna vrednost je 5 ili 5,5), to je doktorica rekla da je super, jedino sto su veci rezultati pa ukazuje na policisticne jajnike koje kao sto je i utvrdjeno imam. Suk pod opterecenjem mi je malkice iznad normale, dobila sam da pijem Siofor i to je to.. Mada i ne cudim se jer sam 4 godine zivela pod tolikim stresom da sam se tresla, stomak mi se prevrtao od nervoze i svasta jos ponesto :D

Ne znam, ja mislim da meni najveci problem trenutno rade ciste, da mi zato izostaju ovulacije, a pri stimulaciji da mi zato daju slabe rezultate... Bar mislim jer dosta smo analiza uradili i za sada samo je cista problem...  E sad, videcemo sta ce biti sa papa testom, da nemam i tu neki problem. Mada sam vec nedelju dana prehladjena oddole :( Samo mi nije jasno kako sam se uspela prehladiti jer podkosulju nosim, ledja mi nikad nisu gola, napolju od kako su krenule hladnoce nosim zimske cizme sa krzom, u sobi nosim suse sa krznom i spolja i izunutra... 

E pa super onda sto si krenula sa Sioforom on ce resiti dosta toga. Pitam te jer i ja imam PCOS i nisan imala O nikada bar ne u tom periodu kad sam zelela da zatrudnim vec su mi stimulacijom izazivali. Jer ste probali sa Klomifenom ili nekom stimulacijom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ni ja ovulacije uopste bez stimulacije. A stimulacija mi je kombinacija prednisolona, klomida i merional inekcija i jedna pegnil inekcija pre pucanja folikula i to je to..

Ovo mi je drugi mesec kako primam tu stimulaciju, imam ovulaciju ali samo jedan folikul. I hm... nekako mi sad se ne osecam trudnom :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ado, jel pijes Siofor redovno? I jesi li korigovala ishranu (sto manje UH)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, ni doktori ne mogu bas da se usaglase da li je prazan folikul moguc ili ne. Kako god, ako u ovulatornoj fazi estradiol ne bude dovoljno visok (200-250 jedinica/cegagod) smatra se da je taj folikul prazan, tj. da nije bilo jajne celije u njemu ili da ta j.c. nije kvalitetna (ziva, razvijena...). Dakle, za dobru ovulaciju nije vazno samo da folikul pukne vec i da iz njega izadje kvalitetna jajna celija. Da bi ta j.c. bila kvalitetna o njoj treba voditi racuna cak 3 meseca pre nego sto bas ta j.c. dostigne ovulaciju jer njen zivotni ciklus toliko traje. Ono sto danas jedemo, pijemo, pusimo... se odrazava na j.c. koja ce za 3 meseca ovulirati. Zato i sve terapije (i prirodne i sinteticke) uglavnom i daju efekat najranije nakon 3 meseca. Samo stimulisanje folikula nece dati rezultate u kvalitetu jajne celije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros uradila test (of course :P) i kao nesto mi se ucini da vidim. Ne vredi da slikam jer bas moram da napregnem mastu da bi se nesto kao naziralo. Dok je test bio svez i mokar malo se i bolje videlo ali kako se osusio moze se reci da je beo (mislim, to bi svako normalan rekao :D)

Sad racunam, jedini x je bio pre 10 dana ali O je mozda bila dan-dva nakon ixa, ko zna.... Sutra ujutru drzite fige :)

Do danas sam radila testove koje mi je Sena poslala i malo sam se i smorila od njih, skroz su surovi i ni tracak nade ne propustaju :P a ovi, sto kupujem u apoteci, lepo me pustaju da se lozim, kao nesto vidim a ono corak. Ali sta cu, bas volim da se nadam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh:Meni prosli mesec bio 12-13 dc isto sam bila kao ti :huh: jer inace sam navikla ili sam bar umislila da su mi ovulacije od 16-21 po bazalnoj temperaturi...

Amh mi je 6,6 (granicna vrednost je 5 ili 5,5), to je doktorica rekla da je super, jedino sto su veci rezultati pa ukazuje na policisticne jajnike koje kao sto je i utvrdjeno imam. Suk pod opterecenjem mi je malkice iznad normale, dobila sam da pijem Siofor i to je to.. Mada i ne cudim se jer sam 4 godine zivela pod tolikim stresom da sam se tresla, stomak mi se prevrtao od nervoze i svasta jos ponesto :D

Ne znam, ja mislim da meni najveci problem trenutno rade ciste, da mi zato izostaju ovulacije, a pri stimulaciji da mi zato daju slabe rezultate... Bar mislim jer dosta smo analiza uradili i za sada samo je cista problem...  E sad, videcemo sta ce biti sa papa testom, da nemam i tu neki problem. Mada sam vec nedelju dana prehladjena oddole :( Samo mi nije jasno kako sam se uspela prehladiti jer podkosulju nosim, ledja mi nikad nisu gola, napolju od kako su krenule hladnoce nosim zimske cizme sa krzom, u sobi nosim suse sa krznom i spolja i izunutra... 

sta da kazem sem sutra i prekosutra se bacam opet u akciju posto danas radim pa cemo videti sta ce biti :) a evo danas nesto vise kao belicasto nego kao belance..

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ado, jel pijes Siofor redovno? I jesi li korigovala ishranu (sto manje UH)?

Pijem redovno. Korigovala ishranu ali korigovala sam je tako sto jedem vise povrca i voca, a UH inace ne jedem, ne privlaci me slatko, nikad i nije, i ranije sam mozda mesecno pojela jedan red cokolade i to je to...

Ajd Ljubinka navijam pa da beta bude sto veca ;)

Izmenjeno od strane Ada29
mazanera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada ja i pored ja dva meseca bila na Klomifenu samo i nisam nijedan folikul imala tako kazu a nisu nista hteli jace da mi daju da jajnici ne buknu vec poslali na VTO.Taj mesec kad sam pila drugi put klomifen ostala sam trudna iako folikula navodno nije bilo. S obzirom da je kod tebe bolja situacija jer ih ima bice to ok i uskoro crtica pozitivnih ;)

Ljubo navijam iz sve snage :wub: pa da dodjes trudna na tortu :D 

Ljubinka, Namazana Sova i Ada29 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada ja i pored ja dva meseca bila na Klomifenu samo i nisam nijedan folikul imala tako kazu a nisu nista hteli jace da mi daju da jajnici ne buknu vec poslali na VTO.Taj mesec kad sam pila drugi put klomifen ostala sam trudna iako folikula navodno nije bilo. S obziromce da je kod tebe bolja situacija jer ih ima bice to ok i uskoro crtica pozitivnih ;)

Ljubo navijam iz sve snage :wub: pa da dodjes trudna na tortu :D 

e jedino ako sam T imam opravdanje za jedno parcence :P

ali mislim da nisam, ujedam sve oko sebe i boli me glava, svi znamo koga to na najavljuje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad se ne zna. Simptomi pms-a su slicni kod kod T ;) 

Ja videla danas kap krvi sveze na gacicama i obrisala se bilo malo a ulozak sad beo :huh: nista mi nije jasno...oce li krenuti vise. Kod gise nisam zakazala jer ih nisam dobila a zene cekaju od 4 do 7 ujytru da zakazu strasno. Moracu vezu da potezem <_< 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od nedelje osecam bas neke neprijatnosto i cesto mokrim. Danas sam uradila nalaz urina I imam dosta bakterija I leukocita u urinu. Sutra idem kod dr da vidim sta dalje, pretpostavljam da cu dobiti antibiotike. 

Da li ova infekcija sada pravi problem jer sam bila sigurna da je ovaj mesec TAJ :D, danas mi je 16dc. I ja sam ubedjena da sam trudna. Hahaha imam neki osecaj. Od kada pokusavamo postala sam vidovita. :D

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu2, pitaj da ti prepiše neke ab koji mogu u trudnoći, za svaki slučaj. Mada kažu da u prvih 21 dana od začeća ništa nema uticaj na plod. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad se ne zna. Simptomi pms-a su slicni kod kod T ;) 

Ja videla danas kap krvi sveze na gacicama i obrisala se bilo malo a ulozak sad beo :huh: nista mi nije jasno...oce li krenuti vise. Kod gise nisam zakazala jer ih nisam dobila a zene cekaju od 4 do 7 ujytru da zakazu strasno. Moracu vezu da potezem <_< 

a koliko ti beban ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uf bre Bubu valjda nece morati ab :wacko: navijam da si T :)

Beban 10,5 mes ali nisam jos nijednom dobila. Imali smo x jos kad posle toga sam imala par dana neki rozi sekret bezveze i stao i sad juce kap krvi i to bas sveza. 

Sanjice radila sam test pre mozda nedelju dana ali beo je bio. Nemam vise u zalihama. Inace u poslednje vreme non stop idem u wc ali stvarno mislim da sam se prehladila jer non stop sedim na podu sa bekanom dok ga pazim. Ne osecam se nisamo trudno :D 

Izmenjeno od strane učiteljica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzeh rezultate ks. Dr se odusevio, kaze da mi je ks savrsena, ne da nisam anemicna nego su mi svi parametri super. Nikad bolju ks licno nisam imala. Sto me vraca na pocetak. Sumnjam i na zube da me muce, posto mene zubi cudno bole, kad bole. Cekam da dobijem pa da odem da snimim. Kad smo kod toga, koliko je to snimanje stetno za eventualnu buducu trudnocu, moram li da cekam neko vreme nakon snimanja?

učiteljica i Ilina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu2, pitaj da ti prepiše neke ab koji mogu u trudnoći, za svaki slučaj. Mada kažu da u prvih 21 dana od začeća ništa nema uticaj na plod. 

hvala. Ovo me bas tesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.