Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

nini jel ti sta pomogo pregnil oko zaceca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nini jel ti sta pomogo pregnil oko zaceca?

ja sam isla na iui, dal je pomoglo ne mogu da tvrdim. Dva meseca sam zaredom primila. Prvi mesec sam radila test trake i kad je bila pozitivna dobila odmah pregnil i sutra isli na iui. Tad nije uspelo. A drugi put su mi pratili folikolumetrijom i kad su folikuli bili 22 i 23 mm odmah sam dpbila pregnil 5000j sutradan je radjena iui al smo i mi bili vredni dal to vece ili sutra,ne secam se. E tad je uspelo i imamo devojcicu. Oba puta je bilo u guzu al bolelo je pucanje folikula. Jel tebi prate ili radis trakice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isla na iui, dal je pomoglo ne mogu da tvrdim. Dva meseca sam zaredom primila. Prvi mesec sam radila test trake i kad je bila pozitivna dobila odmah pregnil i sutra isli na iui. Tad nije uspelo. A drugi put su mi pratili folikolumetrijom i kad su folikuli bili 22 i 23 mm odmah sam dpbila pregnil 5000j sutradan je radjena iui al smo i mi bili vredni dal to vece ili sutra,ne secam se. E tad je uspelo i imamo devojcicu. Oba puta je bilo u guzu al bolelo je pucanje folikula. Jel tebi prate ili radis trakice?

cele nedelje idem na folkometriju i danas folikul bio 18 pa mi dala nalog za pregnil od 5000 da se bocnem sutra u 12 a keks prekosutra mada cu ja i sutra....inace u pon sam imala jos jedan ali sta je bilo sa njim nije ni dr sigurna danas videla samo ovaj od 18...prvi put primam pregnil a nikad nisam ni stimulaciju klomifenom

sta ti mislis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cele nedelje idem na folkometriju i danas folikul bio 18 pa mi dala nalog za pregnil od 5000 da se bocnem sutra u 12 a keks prekosutra mada cu ja i sutra....inace u pon sam imala jos jedan ali sta je bilo sa njim nije ni dr sigurna danas videla samo ovaj od 18...prvi put primam pregnil a nikad nisam ni stimulaciju klomifenom

sta ti mislis?

pa ne znam, ne boh da nagadjam.... Ja sam pila klomifen jer nisam imala ovilacoje zbog pcos a ti ih ocigledno imas pa ti ne treba. udrite vi veceras jedan pa prekosutra opet. Dr verovatno pretpostavlja da ce taj do sutra jos narasti i sazriti mada mogla te i ujutru pogledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ocito mi ovulacije nisu kvalitetne pa zbog toga a sutra subota ne rade cak moram da idem na drugi kraj grada u drugi dom zdravlja jer ni ovaj ovde ne radi....bas nezgodna situacija a mm radi nocu od sedam do sedam pa keks imamo u toku podneva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pila klomifen od 4-8 dana i primala inekcije merional uporedo, 10 dan ultrazvuk, 12 dan ujutro pregnil 5000 i kazu keks 13 dan uvece.

prvi mesec nije uspelo, sad sam u toku drugog meseca stimulacije sa gore navedenim lekovima :)

e da, sve inekcije sam primala u stomak i samo me pregnil peko ali nista strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oni probaju, svako razlicito reaguje. Glupo je reci ali stvarno je pola u glavi. Tad kad mi je uspelo isla sam samo da bi odradila jer sam mislila da nema nista od toga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja sad vec idem samo tako.. :D. Trenutno sam skoncentrisana da prvo sama sebi da izlecim ciste...

 

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj u stomak ja tako moram fraxiparin svaki dan u trudnoci ali kod njega je igla ko dlaka tanka a kod pregija neznam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(joj u stomak ja tako moram fraxiparin svaki dan u trudnoci ali kod njega je igla ko dlaka tanka a kod pregija neznam?

kod pregnila dobijes ampule i kupis posebno iglu i spric e sad, prvi put mi drugaric davala a drugi put u domu zdravlja, pa kako budu raspolozeni. Ja sam stvarno dobila u guzu. Ti pitaj jel moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su sve davali sa tankom malom iglom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da za stomak ide tanka a dr mi rece samo da kupim inekcije i stavim u frizider a za spric nista...nece valjda onom igletinom u stomak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure dal znate i ovo

kila kod muskarca kako utice na plodnost

mm vec godinu dana boli stomak kod prepona,krvna slika je super a njega i dalje boli ja sve nesto kontam da je kila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure dal znate i ovo

kila kod muskarca kako utice na plodnost

mm vec godinu dana boli stomak kod prepona,krvna slika je super a njega i dalje boli ja sve nesto kontam da je kila

najbolje da ga lekar pogleda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

morace al sam pitala dal neko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure dal znate i ovo

kila kod muskarca kako utice na plodnost

mm vec godinu dana boli stomak kod prepona,krvna slika je super a njega i dalje boli ja sve nesto kontam da je kila

ti muskarci... boli ga godinu dana i on jos nije otisao kod dr... c c c :P ne znam moze li kila ikako da utice, meni bas i nema neke logike ali nije da se nesto razumem posebno u kile (sem u ove moje prekobrojne :ph34r:) ali vi i ne znate da li je kila ili ne, moze svasta da bude, mozda i nesto sto ometa zacece.

simona1107 i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam javim da sam bila kod dr, dao mi je uput za ks, i rekao da privatno odradim hormone štitne žlezde. 

U ponedeljak ću ići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke sad sam bila kod ginekologa kod kog idem privatno vec godinama, uradih papu , kolposkopiju i briseve na mikro,ureo i hlamidiju (u sredu rezultati) i pitala sam ga sta misli o ovom losem sprermogramu mm, i reko je za one semenkice sa medom i tako to, nego ono sto je za mene novost reko   je da uzme da pije "Tribestan", da su ga ranije donosili iz Bugarske jer ga nije bilo kod nas ali da pitam u apoteci jer je cuo da ga sad ima. Ja odem obidjem 5 apoteka i nadjem u jednoj, "Ivancic i sinovi" uvoze a proizvodi se u Bugarskoj, to je skroz na biljnoj bazi biljke Tribulus  i pise da se koristi za "potenciju,libido itd" ali sam nasla po forumima da su uspesno popravljali spermogram sa njom. Ovaj doktor kaze da je odlicna za to. Inace kosta 2400 din, mi je kupismo pa cemo sad da vidimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ti muskarci... boli ga godinu dana i on jos nije otisao kod dr... c c c :P ne znam moze li kila ikako da utice, meni bas i nema neke logike ali nije da se nesto razumem posebno u kile (sem u ove moje prekobrojne :ph34r:) ali vi i ne znate da li je kila ili ne, moze svasta da bude, mozda i nesto sto ometa zacece.

bili mi ljubo kod dr i radio sve analize dobre su cak i kilu pogledao ma svog ga ispipa i kaze sveje o.k....ali meni opet sumnjiv taj bol...morace do urologa

to mu se desva bas kad povuce nesto tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ljubo hvala na odgovoru i savetu po pitanju Majre. Pokusacu vec sledece nedelje da zakazem ....predpostavljam da broj mogu naci na netu. Inace stigao mi je rezultat AMH , posle tri stimulacije u zadnjih 6 meseci moj AMH je 4.87 ng/ml. Po referentnim vrednostima opet je najbolja moguca ali je nenormalno to da je vrednost istog hormona pre oko godinu ipo dana bila 1,47 ng/ml. Iskreno prvi put radjeno u biomedici sada konzilijum po preporuci lekara.... Cestitke devojkama koje su ugledale svoje crtice u poslednjih 10ak dana, laganu trudnocu vam zelim ❤❤❤

Izmenjeno od strane testic
Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke sad sam bila kod ginekologa kod kog idem privatno vec godinama, uradih papu , kolposkopiju i briseve na mikro,ureo i hlamidiju (u sredu rezultati) i pitala sam ga sta misli o ovom losem sprermogramu mm, i reko je za one semenkice sa medom i tako to, nego ono sto je za mene novost reko   je da uzme da pije "Tribestan", da su ga ranije donosili iz Bugarske jer ga nije bilo kod nas ali da pitam u apoteci jer je cuo da ga sad ima. Ja odem obidjem 5 apoteka i nadjem u jednoj, "Ivancic i sinovi" uvoze a proizvodi se u Bugarskoj, to je skroz na biljnoj bazi biljke Tribulus  i pise da se koristi za "potenciju,libido itd" ali sam nasla po forumima da su uspesno popravljali spermogram sa njom. Ovaj doktor kaze da je odlicna za to. Inace kosta 2400 din, mi je kupismo pa cemo sad da vidimo. 

A sta sam ja pisala pre neki dan? A? A? :P Jesam li rekla da sam naisla na caj od babinog zuba (tribulus terrestris) koji je odlican za neplodnost a narocito musku? To je upravo biljcica od koje se prave te tablete. Upravo je Bugarska je razvila proizvodnju te biljke. Kod zena podstice proizvodnju Lh a kod muskaraca testosterona a kod oba pola deluje kao afrodizijak, ali regulise i ostale hormone. Sigurno je da su te tablete super i lakse su za koriscenje od caja ali su i skuplje. Preko Kupinda sam nasla da caj iz Bugarske kosta 600din., e sad treba uporediti za koliko je to dana u odnosu na tablete i da li je isplativije, ali znajuci muskarce - lakse im je uvaliti tabletu od 3 puta dnevno caja ;) Videcu sutra na zemunskoj pijaci kod travara da li ga ima i posto je.

Evo jos malo o toj biljcici http://www.lekovitebiljke.com/lekovitobilje/babin-zub-biljka-tribulus-terrestris-caj-priprema-cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo hvala na odgovoru i savetu po pitanju Majre. Pokusacu vec sledece nedelje da zakazem ....predpostavljam da broj mogu naci na netu. Inace stigao mi je rezultat AMH , posle tri stimulacije u zadnjih 6 meseci moj AMH je 4.87 ng/ml. Po referentnim vrednostima opet je najbolja moguca ali je nenormalno to da je vrednost istog hormona pre oko godinu ipo dana bila 1,47 ng/ml. Iskreno prvi put radjeno u biomedici sada konzilijum po preporuci lekara.... Cestitke devojkama koje su ugledale svoje crtice u poslednjih 10ak dana, laganu trudnocu vam zelim ❤❤❤

poslacu ti broj na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili mi ljubo kod dr i radio sve analize dobre su cak i kilu pogledao ma svog ga ispipa i kaze sveje o.k....ali meni opet sumnjiv taj bol...morace do urologa

to mu se desva bas kad povuce nesto tesko...

naravno da je sumnjivo ako toliko dugo traje. Obavezno da se pregleda. Da li je tm do sada radio spermogram? Mozda moze i varikokela da bude, u nekim slucajevima moze da boli, a ona svakao dovodi do neplodnosti koja je resiva u ovom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moracemo da odradimo i spermogram nekad je valjao ali ko yna sta se moye iyjaloviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.