Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Za Kansen sam sigurna da moze u trudnoci...ja sam imala taj problem radila i bris...ispostavilo se da je samo spolja i to od najlon carapa...to vise ne koristim

Znam kako ti je uzmi kansen dok ne odes doktoru

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Ljubooo... ♡♡♡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo, ekcem itekako moze na genitalijama, cak je to jedno od tipicnih mesta zbog vlage i toplote. Posle terapije, ako ne bude efekta , probaj s pantenolom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jes’ Ljubinka i to sto kazes - samo bi mom detetu palo na pamet: ‘Sta je sa mamom ovaj mesec? Operacija, virus, anestezije, rendgen, morfijum... intervju za novi posao... hmmm, mislim da je ovo pravi trenutak da se i ja pojavim’ :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno nemam reci za ntu tvoju skolsku. Stvarno nema pametnija posla nego da prati tvoj profil i lupeta. Uzas :angry: a ra rodbina <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa p.jos malo i stize beba :wub: diiivnooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neumesnih komentara će uvek biti, samo se treba nekako zaštiti od toga da nas to ne tangira, ko ih j...

Seno, grlim te!!

Nataša, još malo pa stiže beba, divnoo! :wub:

E ja sam polako ponovo počela da skupljam analize. Počela sam, naravno od hormona i AMH-a. Ovako stoje stvari trenutno u ovom ciklusu a definitivno sam se odlučila za Prag! Pala je konačna odluka.

Prolaktin 438 (102-496 mIU/L)

FSH 5,92 (3,5-12,5 mIU/L)

LH 3,81 (2,4-12,6 mIU/L)

Estradiol 23,2 (25-195 pg/ml)

Testosteron 0,21 (0,06-0,82 ng/ml)

FT3 4,01 (3,10-6,80 pmol/l)

FT4 19,61 (12,00-22,0 pmol/l)

TSH 2,230 (0,40-4,00 )

Malo mi se TSH povećao, obzirom na to da je pre nekoliko meseci bio 1,330.

E sad niži mi je estradiol, šta to zapravo znači nisam sigurna. Čekam još par dana i AMH, videćemo. AMH mi je inače bio poslednji put pre nekih dve godine 0,536 (što je baš nisko) videćemo sad i jedva čekam.

Sledeće ovih dana ili za vikend što budem radila su trombofilije.

*TJ*, Zone*, Isabella i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, odlicni su ti rezultati :)

Tsh jeste povecao vrednost u odnosu na prethodno merenje ali sad je na idealnoj vrednosti za trudnocu.

Estradiol u ovoj fazi ciklusa (pretpostavljam da si radila 2-3. dc) se najcesce ni ne radi jer nije bitan i puno varira od osobe do osobe, a ne bi valjalo da je visi od granicne vrednosti jer to moze da ukaze na pocetak menopauze, ukoliko su Lh i Fsh u inverziji. Tvoji svi rezultati su odlicni, navijamo i za ostale :)

Ne znam da li si bila u Pragu ali tesko da mogu da zamislim lepse mesto da se zacne beba :rolleyes:

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, super su rez. Mozda u trombofilijama cuci odgovor. Kako ste se odlucili za Prag?

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo, da, radila sam 3-eg dana ciklusa. Jedino me brine AMH, ne mogu da ga dočekati.

Što se tiče Praga, nisam nikada bila tamo. Ionako nisam bila na odmoru ove godine i eto da iskoristim :D Huh, ja se nekako nadala da ću tamo otići turistički ali dobro, ne treba više čekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, super su rez. Mozda u trombofilijama cuci odgovor. Kako ste se odlucili za Prag?

Možda, videćemo.

Vagala sam i vagala poduže vreme, i shvatih da ne treba baš puno da razmišljam jer svuda ima negativnih a i pozitivnih iskustava i kod nas i tamo. Za njih sam se prvenstveno odlučila zbog metoda koje koriste, a koje nema kod nas, a i zbog čuvene doktorke Sonje. Dosta sam čitala o njoj a i o tim metodama, a opet ako sam definitivno odlučila da ne čekam već da radim vto onda neka budem "potkrepljena"...ne znam da li me razumeš :D mislim, naravno, na kraju sve zavisi od same žene ali svakako da zavisi i od tempiranja i znanja doktora i embriologa.

nataša p. i Ljubinka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati AMH. E sad, moje pitanje je kolika je verovatnoća da pogreše? Rezultat AMH je 4,177 i spadam kao pod optimalnu plodnost a prošli rezultat kao što sam i napisala gore je bio 0,536 što je veoma nisko. O čemu se ovde radi? Zar AMH ne može da raste već opada??

Ljubinka i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeee Najo za dobre rezultate :wub: AMH ti je dobar koliko sam ja upucena. Meni je bio 10,nesto i to je oznacavalo PCOS. Ne bi trebalo da moze da raste ali isto tako postoji mogucnost da su proslog puta pogresili. Ovo mi je realniji rezultat jer mlada si ti da imam tako male rezerve jajnih celija sta znam... :unsure:

Jel si radila ti bese OGTT test,HSG cisto da se jajovodi provere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo iz sveg srca navijam da prva vto uspe i da uskoro mazis svoju tibu :wub:

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo rezultati su ti odlični! Baš mi je drago i da je pala odluka za Prag :)

Držim ti fige iz sve snage :* ;)

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala vam puno, šta bih ja bez vas.

Učo, radila sam HSG i prohodni su mi jajovidi. A i radila sam i OGGT i imam IR (na Glukofažu sam).

Što se tiče AMH-a sve se plašim da nije greška ovaj poslednji rezultat zato što sam inače do sada imala problema sa folikulima, nisam reagovala na Klomifen samo na Gonal koji je dosta jači..e sad ne znam. Dođe mi opet da uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, posto u domu zdravlja nikako ne zele da mi daju uput za hormone jer nemaju osnova da mi daju, to je skupo (!?), ja rekoh ajde daj sta das odradila sam dva meseca za redom folikukometriju u DZ da bar to ne placam, da vidim bar da se tu proces odvija kako treba i sve je ok. Sledece mi je u planu ako stigne vestica za vikend da ode mm da uradi spermogram, pa ako je tu sve ok onda cu da platim privatno hormone, i eventualno ono ureoplazma i tako to...

Hormoni jesu skupi, I da ih sama ne bi placala u dz moras da imas dijagnozu steriliteta. Meni je Dr odmah nakacila tu dijagnozu kad sam otisla da kukam prvi put bas zbog placanja.

Najo, pridruzujem se navijanju I drzanju figa, I da, Prag je stvarno diiiivno mesto da se zacne beba.

Meni vreme taaaako sporo tece, najsporije do sad, sto znaci da mnogo ocekujem a sto opet, znaci da cu verovatno I mnogo da se razocaram sledece nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javim malo ovde... Mi radimo na bebici,ali vrlo cesto ne potrefimo kad treba jer bas tada nismo zajedno <_<

Sada idemo tri nedelje na more pa nam se mozda posreci.

Imam malo muke sa sekretom,ali nista konkretno doktorica ne sme da mi da dok ne prestanem da dojim. A ja nikako da prestanem. Ne znam da li je meni ili bebi vise zao :(

Sve nesto sto pomogne trenutno. Ali nije nista tako ni starasno,a mozda ke vec i proslo :)

Inace sada je vec dve meseca sve ok,izgleda da su mi pomogli probiotski tamponi koje sam koristila kad dobijem,sada sam uzela jos dva pakovanja za ovaj ciklus.

Ljubim vas puno i drzim vam svima fige. Citam vas redovno i pratim sve,i ovde i na Vto...

Nadam se da niko nece da zameri ali najvise navijam u poslednje vreme za Ljubu i Pilce :wub:

Za sve navijam ali nekako na njih svaki put pomislim kada udjem ovde sa zeljom da vidim i te plusice ...

Ljubim vas puno devojke i nastavite da budete snagatori ( kao i do sada)

Sto se tice ovih dobronamernih nemam komentar,licno nikad nikog nisam pitala nesto tako intimno niti mi je padalo napamet... Niti mi se to podrazumeva za bilo koji period zivota... Babe i njihove price...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo ,drzim figeeeee :wub:

Moji stric i strina o kojima sam povremeno pisala isto idu u Prag. Kao i njima ,zelim i tebi da vam Prag ostane u najlepsem secanju

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najooo lutkooo samo napred tsh idealan... Ljubim te i samo napred.. cekamo te na temi vto-a i nadamo.se uspehu ;)

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati AMH. E sad, moje pitanje je kolika je verovatnoća da pogreše? Rezultat AMH je 4,177 i spadam kao pod optimalnu plodnost a prošli rezultat kao što sam i napisala gore je bio 0,536 što je veoma nisko. O čemu se ovde radi? Zar AMH ne može da raste već opada??

Zabluda je da se radjamo sa odredjenim brojem jajnih celija, postoje studije o tome da se i jajne celije obnavljaju, odnosno da mogu da se stvaraju tokom zivota, kao i celije mozga za koje se do skoro verovalo da one mogu samo da odumiru bez mogucnosti da se regenerisu. Za obe stvari se pokazalo da dosadasnja nauka nije bila sasvim u pravu i da mnogo toga utice na dnk. AMH mnoge klinike za vto i ne traze kao obaveznu analizu bas zato sto je promenljiv. AMH je dobro uraditi jer u odnosu na ostale hormone se moze dosta toga zakljuciti. Npr. ako je previsok ukazuje na PCOS i to znaci da je moguce da se vrednost AMH promeni kad se sredi uzrok PCOS-a, kao npr. IR. Nizak AMH uz visok estradiol pokazuje da su zalihe jajnih celija pri kraju. Mislim da uvek nizak ili visok AMH idu sa poremecenim vrednostima hormona a tvoji hormoni su odlicni i sasvim je za ocekivati normalnu vrednost AMH. Ti si zivi dokaz kako se sve moze dovesti u red, pa i AMH, pravilnom ishranom i fizickom aktivnoscu. Potrudila si se i rezultat nije izostao i to samo treba da ti da jos veci podstrek i nadu da si na korak od bebice :)

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala vam puno, šta bih ja bez vas.

Što se tiče AMH-a sve se plašim da nije greška ovaj poslednji rezultat zato što sam inače do sada imala problema sa folikulima, nisam reagovala na Klomifen samo na Gonal koji je dosta jači..e sad ne znam. Dođe mi opet da uradim.

Najo a jesi nastavila da piješ Inofolic? Da nije možda od njega? Lupam sad ali eto pade mi na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, ja nesto ne zarezujem taj amh. Fsh ukazuje na rezerve jajnika i ne valja kada je visok a kod tebe je on super, tako da ne brigas. Kad planirate u Prag, da navijamo? Je l se tu ceka na red?

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.