Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Pozdrav drage mamice 2013,4! Sećate se te autosugestije koja pali? Želim vam svima ne što želite već što Bog sprema kao najbolje za vas!

Veoma sam srećna što sam u klimatizovanoj kući i što mogu ćaskati sa vama!

VelNes ja zbog tebe počela da češće čitam i treći trimestar i plusiće jer navijam da sve bude OK pa da što pre vidim lepe vesti da ste super prebrodili porođaj! :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cackaliceeeeeee lengua.gif

:ok0561.gif

Ja to namerno pisem kako bih te dovukla malo vamo :D:P

Tu sam ja m0781.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje plusićke, samo da vam se javim i da vam pošaljem jedan veeeliki poljubac! :wub:

U poslednje dve nedelje imam toliko posla da ne znam više gde udaram. Samo da prođe još ova nedelja, pa ko preživi pričaće. :) Ovaj mesec pravimo pauzu što se tiče bebe, a sledeći mesec idemo na moreee tako da se iskreno nadam da ćemo uspeti nešto da smućkamo na moru. :rolleyes:

Ljubim vas puno! I samo da znate da mi nedostajete jaaako! :wub:

Empress, Ljubinka i simona1107 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Moram da vam se požalim :( meni veštica traje evo već 11 dana, s tim što je prva četiri bilo normalno pa sam mislila da se završila ali nastavila je da curka i evo poslednja tri dana kao da mi je 4 ili 5 dan,a ne 11. Danas sam se baš zabrinula. I ne samo to. Sinoć smo imali keks,misleći da mi veštica prolazi,i u toku odnosa me je zabolelo nešto dole skroz nisko. Ne znam da lí su jajnici u pitanju,ali nastavilo je da me boli pa sam zaspala.Evo jutros i dalje osećam bol kad se na primer sagnem da se obujem..Ako budem krvarila naredna tri dana otići ću kod doktorke.

Inače, posle HSG-a svaki ciklus naredni mi je baš čudan i čudno bolan dole. Ne znam da li je od toga,ali sve što više razmišljam sve sam više zabrinuta. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo ja bih na tvom mestu otisla ako je moguce vec sutra da se proveri sto ti toliko traje. A sto se bola tice mislim da nije nista ozbiljno jer u toku ciklusa je sve mnogo osetljivije 'unutra' nego inace!

Javi sta se desava cim saznas!!!

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaa Najo, upravo sam se zalila na temi pitajte ginekologa da mi vesticara traje 11 dana! Ne znam sta je ovo, meni je kao prvi dan svaki, po nekoliko tampona i ulozaka, vrucina, malaksalost.........

Isla ja da pitam u autobusu na trgu, Crvenog krsta, sa koliko kg mogu da dam krv, je l jos uvek 50, i koliko dana od kraja vesticare treba da prodje, oni kazu, da sa 50kg i to ako menstruacija tog meseca nije trajala duze od 7dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaa Najo, upravo sam se zalila na temi pitajte ginekologa da mi vesticara traje 11 dana! Ne znam sta je ovo, meni je kao prvi dan svaki, po nekoliko tampona i ulozaka, vrucina, malaksalost.........

Isla ja da pitam u autobusu na trgu, Crvenog krsta, sa koliko kg mogu da dam krv, je l jos uvek 50, i koliko dana od kraja vesticare treba da prodje, oni kazu, da sa 50kg i to ako menstruacija tog meseca nije trajala duze od 7dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sackili,moraću da odem ako ne prestane za dan,dva.

Veveričice, i tebi ide 11 dana? Meni je inače poranilo 10 dana pa se evo produžilo za tih 10 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sackili,moraću da odem ako ne prestane za dan,dva.

Veveričice, i tebi ide 11 dana? Meni je inače poranilo 10 dana pa se evo produžilo za tih 10 dana.

Da da, 11 dana vec i to onako bas ozbiljno, kao prvog dana... Mm poceo da me ispituje da l' ga ja mozda to izbegavam, il sta, na kraju mu lepo rekoh: je l hoces da se skidam da se uveris?!?!?!

Moja je kasnila 2 dana, al' zato evo je odugovlaci se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Moram da vam se požalim :( meni veštica traje evo već 11 dana, s tim što je prva četiri bilo normalno pa sam mislila da se završila ali nastavila je da curka i evo poslednja tri dana kao da mi je 4 ili 5 dan,a ne 11. Danas sam se baš zabrinula. I ne samo to. Sinoć smo imali keks,misleći da mi veštica prolazi,i u toku odnosa me je zabolelo nešto dole skroz nisko. Ne znam da lí su jajnici u pitanju,ali nastavilo je da me boli pa sam zaspala.Evo jutros i dalje osećam bol kad se na primer sagnem da se obujem..Ako budem krvarila naredna tri dana otići ću kod doktorke.

Inače, posle HSG-a svaki ciklus naredni mi je baš čudan i čudno bolan dole. Ne znam da li je od toga,ali sve što više razmišljam sve sam više zabrinuta. :(

Sackili,moraću da odem ako ne prestane za dan,dva.

Veveričice, i tebi ide 11 dana? Meni je inače poranilo 10 dana pa se evo produžilo za tih 10 dana.

Najo duso, idi ti kod lekara odmah i nemoj da cekas. Ne zato sto krvaris i dalje (svakoj od nas se bar jednom desilo da joj se produzi ciklus), vec zato sto te i dalje boli.

Moze biti da je pukao neki kapilarcic, ili da apsolutno nije nista, jednostavno organizmu tako doslo sad, ali bolje idi i proveri jer ces se ti osecati psihicki lakse.

mozda je HSG na tebe imao takav uticaj.

Ja sam, na pr., posle kiretaze krvarila svih 35 dana dok nisam dobila prvu mens., i mogu ti reci da mi je bilo frka bas, jer svim devojkama ovde sa istim problemom je krvarenje prestalo posle 7 dana max.

Za to vreme sam 3 puta isla kod lekara (davali mi hormone, ja nisma htela da pijem i td...) i na kraju, kad sam dobila pravu i obilnu mens. pao mi je kamen sa srca.

Takodje, od kiretaze potpuno su mi drugacije mens., osecaj u stomaku.... cak me 7-8 meseci nisu bolele grudi (sto je inace uvek bio slucaj). Tek se sad nekako sve unormalizovalo (sto se tice simptoma), ali mi zato mens. traje 3-5 dana, sto me malo plasi.

Doktorka mi je rekla- sto ti mens. duze traju znak je da je endometrijum deblji i bolji. Kad su krace- tanak je.

Ne znam sta da ti kazem, osim da odes kod gin. i da ne brines.

Ljubac!

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da vam ispricam moje iskustvo od juce.

Napokon sam otisla kod one Ruskinje i posle dve godine i 10 promenjenih lekara, mislim da sam nasla svog ginekologa.

Prvo, zena je odmah krenula od price analiza- hormoni, trombofilije, pracenje ovulacije... Zamislite, nije mi rekla da se opustim! :blink::lol:

Odusevila me je jer je odmah krenula u trazenje uzroka!

Plan je sledeci:

Kad dobijem sledecu mens. 3. dana idem da vadim hormone, insulin i AMH. 21. progesteron.

Rekla mi je da 4. dc krenem sa klomidom (to je verovatno klomifen na stranjskom jeziku :D). I da ga pijem dva ciklusa, pet dana 2x1.

Treba mi vas savet! (iako sam citala da ge od vas preoprucuju bez lekara): Da li je bezbedno da ga uzimam na svoju ruku i zasto?

Nikada to nisam pila, a nisam se mnogo ni udubljivala u detalje, pa mi recite kako on radi.

Kad dobijem sledecu mens. pa 9. dana odem kod nje (to ce biti negde oko 27. avgusta, gore-dole) pocinje sa folikumetrijom i tada joj nosim rezultate svih trombofilija, pa ce ona da utvrdi da li treba jos nesto dodatno da radim.

Ovog puta sam se zainatila opasno! :angry:-_-

A vi kako te? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

''6. Ne izlažite se stresu

Hormonalna ravnoteža je preduslov za plodne dane ciklusa. Stalna napetost i užurbanost traže preduzimanje konkretnih mera: žene koje su pod stresom često imaju povišene vrednosti prolaktina. Taj hormon, zadužen za proizvodnju mleka tokom dojenja, može sprečiti ovulaciju ili poremetiti usađivanje jajašca u materici."

-Kako, na knjizevni nacin da nam se kaze da se opustimo! :D

Ja ne znam da se opustim... :(

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce li neko da dodje da se druzi sa mnom? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo duso, idi ti kod lekara odmah i nemoj da cekas. Ne zato sto krvaris i dalje (svakoj od nas se bar jednom desilo da joj se produzi ciklus), vec zato sto te i dalje boli.

Moze biti da je pukao neki kapilarcic, ili da apsolutno nije nista, jednostavno organizmu tako doslo sad, ali bolje idi i proveri jer ces se ti osecati psihicki lakse.

mozda je HSG na tebe imao takav uticaj.

Ja sam, na pr., posle kiretaze krvarila svih 35 dana dok nisam dobila prvu mens., i mogu ti reci da mi je bilo frka bas, jer svim devojkama ovde sa istim problemom je krvarenje prestalo posle 7 dana max.

Za to vreme sam 3 puta isla kod lekara (davali mi hormone, ja nisma htela da pijem i td...) i na kraju, kad sam dobila pravu i obilnu mens. pao mi je kamen sa srca.

Takodje, od kiretaze potpuno su mi drugacije mens., osecaj u stomaku.... cak me 7-8 meseci nisu bolele grudi (sto je inace uvek bio slucaj). Tek se sad nekako sve unormalizovalo (sto se tice simptoma), ali mi zato mens. traje 3-5 dana, sto me malo plasi.

Doktorka mi je rekla- sto ti mens. duze traju znak je da je endometrijum deblji i bolji. Kad su krace- tanak je.

Ne znam sta da ti kazem, osim da odes kod gin. i da ne brines.

Ljubac!

Evo i ja da vam ispricam moje iskustvo od juce.

Napokon sam otisla kod one Ruskinje i posle dve godine i 10 promenjenih lekara, mislim da sam nasla svog ginekologa.

Prvo, zena je odmah krenula od price analiza- hormoni, trombofilije, pracenje ovulacije... Zamislite, nije mi rekla da se opustim! :blink::lol:

Odusevila me je jer je odmah krenula u trazenje uzroka!

Plan je sledeci:

Kad dobijem sledecu mens. 3. dana idem da vadim hormone, insulin i AMH. 21. progesteron.

Rekla mi je da 4. dc krenem sa klomidom (to je verovatno klomifen na stranjskom jeziku :D). I da ga pijem dva ciklusa, pet dana 2x1.

Treba mi vas savet! (iako sam citala da ge od vas preoprucuju bez lekara): Da li je bezbedno da ga uzimam na svoju ruku i zasto?

Nikada to nisam pila, a nisam se mnogo ni udubljivala u detalje, pa mi recite kako on radi.

Kad dobijem sledecu mens. pa 9. dana odem kod nje (to ce biti negde oko 27. avgusta, gore-dole) pocinje sa folikumetrijom i tada joj nosim rezultate svih trombofilija, pa ce ona da utvrdi da li treba jos nesto dodatno da radim.

Ovog puta sam se zainatila opasno! :angry:-_-

A vi kako te? B)

Jaoj super! Pomras se, pomeras, pa de sledeceg meseca uhvate trudnicke mucninee! Ja planiram da odem kod tog vaseg dr, al' covece nikako da se skrasimo kod kuce... :S

''6. Ne izlažite se stresu

Hormonalna ravnoteža je preduslov za plodne dane ciklusa. Stalna napetost i užurbanost traže preduzimanje konkretnih mera: žene koje su pod stresom često imaju povišene vrednosti prolaktina. Taj hormon, zadužen za proizvodnju mleka tokom dojenja, može sprečiti ovulaciju ili poremetiti usađivanje jajašca u materici."

-Kako, na knjizevni nacin da nam se kaze da se opustimo!

Ja ne znam da se opustim... :(

Mislim da retko ko od nas ume da se opusti...

16. Održavajte testise hladnim !!!!!

Muzu led u gace! :D

Ili

554885_657001204328202_1333339443_n.jpg

Hoce li neko da dodje da se druzi sa mnom?

Ja sam tuj ;)

Empress, VelNes, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prijavim, ja se sinoć vratila sa mora, inače živim 100 km od mora, tako da idem svaki vikend. :P Bili smo sa nekim društvom, nas tri para. Inače, sa jednim sam u svađi jer uvek me nešto stalno bocka, ustvari on je pravi muški šovinista, ali rekoh danas ti neću dozvoliti da me iznerviraš. :D Tako sam uživala na ležaljci, ma šta da vam pričam, vetrić duva, muzika svira... Kada smo došli kući, rakoh da obnovimo gradivo, nikad se ne zna, mada internet kaže da su mi do petka bili plodni dani. Tako da ako i ovog meseca ne uspemo, stvarno ću se zabrinuti. ;) Ovog meseca sam odlučila ništa testovi, ništa beta sve dok ne kasni bar jedan dan. Sve vas ljubim :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da vam ispricam moje iskustvo od juce.

Napokon sam otisla kod one Ruskinje i posle dve godine i 10 promenjenih lekara, mislim da sam nasla svog ginekologa.

Prvo, zena je odmah krenula od price analiza- hormoni, trombofilije, pracenje ovulacije... Zamislite, nije mi rekla da se opustim! :blink::lol:

Odusevila me je jer je odmah krenula u trazenje uzroka!

Plan je sledeci:

Kad dobijem sledecu mens. 3. dana idem da vadim hormone, insulin i AMH. 21. progesteron.

Rekla mi je da 4. dc krenem sa klomidom (to je verovatno klomifen na stranjskom jeziku :D). I da ga pijem dva ciklusa, pet dana 2x1.

Treba mi vas savet! (iako sam citala da ge od vas preoprucuju bez lekara): Da li je bezbedno da ga uzimam na svoju ruku i zasto?

Nikada to nisam pila, a nisam se mnogo ni udubljivala u detalje, pa mi recite kako on radi.

Kad dobijem sledecu mens. pa 9. dana odem kod nje (to ce biti negde oko 27. avgusta, gore-dole) pocinje sa folikumetrijom i tada joj nosim rezultate svih trombofilija, pa ce ona da utvrdi da li treba jos nesto dodatno da radim.

Ovog puta sam se zainatila opasno! :angry:-_-

A vi kako te? B)

Empi, super za doktorku ;)

Sto se tice klomifena, pa neces ga uzimati na svoju ruku, rekla ti je da dosjes 9dc da baci pogled ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj super! Pomras se, pomeras, pa de sledeceg meseca uhvate trudnicke mucninee! Ja planiram da odem kod tog vaseg dr, al' covece nikako da se skrasimo kod kuce... :S

Mislim da retko ko od nas ume da se opusti...

Muzu led u gace! :D

Ili

554885_657001204328202_1333339443_n.jpg

Ja sam tuj ;)

Hahahahahahahhahahahaha smejem se ko luda, ludajo jedna! :D

Nema mi druge nego u avliju pa na crevo! :D

Empi, super za doktorku

Sto se tice klomifena, pa neces ga uzimati na svoju ruku, rekla ti je da dosjes 9dc da baci pogled

Ali sta on tacno radi? Izaziva/pojacava ovulaciju?

Je l si ga i ti pila samo 5 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali sta on tacno radi? Izaziva/pojacava ovulaciju?

Je l si ga i ti pila samo 5 dana?

Da, draga, to je stimulator ovulacije. Pije se 5 dana na pocetku ciklusa, jajnici stvaraju folikule, videces posle sa doktorkom da li treba da primis pregnyl za pucanje istih, sto ne bi bilo lose. Jel ti pominjala inseminaciju mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emp super sto si napokon dosla do te dr :) A klomid ili klomifen (isto S drugo P) ovde nikad niko nije preporucivao da se uzima na svoju ruku, bas naprotiv kritikujemo kad se to radi jer, iako je najblazi lek za stimulaciju O nije sasvim naivan, bez kontrole lako moze da folikul predje u cistu, ili da ne odgovara npr. kao Naji.

Klomifen je blokator estrogena pa na taj nacin stimulise rast folikula ali nuspojava je tanji endometrijum, ali to ces vec sve ispratiti na uz. Sto kaze Anchy, pa ti i ne uzimas na svoju ruku jer ti je dr to prepisala a i ispratice desavanja.

Sad ja imam jedno pitanje (ustvari 2 :P )

1. mm mi je kupio Klomifen citrat, grcka proizvodnja pa je i uputstvo samo na grckom <_< od 50 mg a najvise me zbunjuje sto u pakovanju ima 24 tablete :huh: Svaki Klomifen koji sam do sada uzimala je imao po 10 u pakovanju i te sam znala kako da pijem (5 dana po 2) ali nisam obracala paznju od koliko su mg bili. Da li je neko imao prilike da naidje na ovakvo pakovanje i da li znate koliko je mg pakovanje sa 10 komada?

2. Pre nekih godinu dana se ovde spominjao lek koji je isto za stimulaciju O ali je bolji od Klomifena i ne tanji endometrijum - zna li neko kako se zove? Meni je u glavi da je na slovo M :huh: i secam se da se pisalo kako je dosta skuplji od Klomifena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka, zove se Femara, ima 30 tableta. Cena je oko 3500 rsd, i navodno ne tanji endometrijum kao klomifen. Mislim da se neko susreo sa klomifenom od 24 tablete (kako i ne bi, kad je sve iz uvoza), i nema da brines, svi su od 50mg, druga doza ne postoji ;) Empi, :lol: :lol: :lol: , super za novu dr., nema da brineš za Klomifen, najblazi je za stimulaciju, ima malo da protrese jajnike ;) A prati se zbog cista,zato i ides na UZ, jer često hoce da se jave..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.