Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

TJ, jesi ti sigurna da je klomifen u pitanju? On se počinje piti prvih dana ciklusa, a ne pred kraj istog :blink:

Nema sanse da su ti dali da pijes klomifen par dana pre vestice. On se pije na pocetku ciklusa. Proveri ti to, ili nije klomifen u pitanju ili ga ne pijes tako kako mislis.

Hm... Ne znam kako bih vam rekla, ali najprostije rečeno, ja nisam normalna!!! Dobro je pa nisam otišla u apoteku da kupim Klomifen i da sam počela odmah da ga pijem. Ne znam samo odakle mi taj Klomifen u glavi?! Budala! <_<

Sada ćete pući od smeha - nisam dobila nikakav lek već vaginalete. :) Dobro je pa nisam počela i vaginalete da pijem. :lol: Zajedno sa Klomifenom. :lol:

Dobila sam Neo-penotran forte - po 1 vaginaleta uveče pred menstruaciju i Dovicin capsule, ali to nemam pojma kada trebam da pijem. Sada trenutno u isto vreme NEčekam vešticu i nabavljam uput za Betaniju da radim HSG sledeći mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ ja mislim da je to to! Jedva cekam tvoje dve crtice, jako verujem u njih, simptomi su ti pravi trudnicki!

Iwka, kako si?

Tara, vrlo moguce da jeste implantacijsko. Za tri dana treba da dobijes, kontam da ni za tri dana nije rano da uradis betu.

Meni je beta dva puta bila pozitivna, prvi put na dan kasnjenja trocifrena, drugi put treceg dana kasnjenja je bila 25.

Veverice, što bi rekli:"Iz tvojih usta u Božije uši". Ja se iskreno nadam da je to konačno to, jer je stvarno ogroman stres razočaravti se iz meseca u mesec. Sve ste prošle i prolazite kroz to, pa znate kako je. Sačekaću još par dana, pa ako ne dobijem do tad' onda ću uraditi testić. Je l' mi veruješ da imam strah da uradim test da se ne bih ponovo, po ko zna koji put, razočarala?! Jedino što me danas ceo dan buni je jak, konstantan bol u desnom jajniku (bol koji se naravno širi i na leđa). Ne popušta nikako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, e tako već moze ;) Dovicin se pije posle HSG, i ja sam ga pila. A vaginalete idu pre, kao prevencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za sta su ti lekovi i vag sto si dobila? Belina testa je nesto najgore na svetu :( ja ga od prosle trudnoce vise ne radim. 13ti mesec se nadamo drugoj bebi. Malo sa trekidima, malo sa dozvolama lekara resila sam da ne pitam vise nista orl hirurga, radim pa sta pre ispadne operacija centra za ravnotezu ili beba.

Uostalom, da nisam tako bebu prosvercovala i prvi put ja sigurno jos ne bih imala ni jedno dete.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vevericice nemoj tako.... imala bi sigurno!

a i mene interesuje za sta su vaginalete, ja sam ih dobila isto pre zahvata da stavim a bila sam u frci nije mi ni palo na pamet da pitam za sta su....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za sta su ti lekovi i vag sto si dobila? Belina testa je nesto najgore na svetu :( ja ga od prosle trudnoce vise ne radim. 13ti mesec se nadamo drugoj bebi. Malo sa trekidima, malo sa dozvolama lekara resila sam da ne pitam vise nista orl hirurga, radim pa sta pre ispadne operacija centra za ravnotezu ili beba.

Uostalom, da nisam tako bebu prosvercovala i prvi put ja sigurno jos ne bih imala ni jedno dete.

To sam dobila zbog HSG-a. Treba da mi vide prohodnost jajovoda. Ako sad' dobijem, sledeći mesec radim HSG i onda počinjem da pijem taj neki Glukofaz ili Siofor zbog PCOS i kaže dr. da ćemo odmah ostati trudni. Videćemo šta će biti... :unsure: Iskreno, malo se i plašim tog HSG-a. :)

A reci mi, Veverice, kakvih ti problema imaš sa centrom za ravnotežu? I otkad'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vevericice nemoj tako.... imala bi sigurno!

a i mene interesuje za sta su vaginalete, ja sam ih dobila isto pre zahvata da stavim a bila sam u frci nije mi ni palo na pamet da pitam za sta su....

Napisala je SANJA TM - vaginalete se koriste kao prevencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam dobila zbog HSG-a. Treba da mi vide prohodnost jajovoda. Ako sad' dobijem, sledeći mesec radim HSG i onda počinjem da pijem taj neki Glukofaz ili Siofor zbog PCOS i kaže dr. da ćemo odmah ostati trudni. Videćemo šta će biti... :unsure: Iskreno, malo se i plašim tog HSG-a. :)

A reci mi, Veverice, kakvih ti problema imaš sa centrom za ravnotežu? I otkad'?

Imam Meniereov sindrom. Od kad je to se ne zna, a tek sa 14god mi je specijalista napisao tu dijagnozu na nalazu, iako sam imala pre toga vec 2 operacije zbog tog problema. U porodilistu su mi sa sondama kroz nos ugurali i piacianeus bakteriju, ona mi je napala unutrasnje uvo i pocela da pravi ciste, tako da sam vec kad sam izasla iz porodilista imala gnojenje iz uva i nisam vise imala koscice iz srednjeg uva (cekic nakovanj i uzengiju) i imala sam istopljenu bubnu opnu. Tada je sve pocelo. Imala sam do sada 3 operacije, ciste koje su mi se svaki put ponovo pojavljivale prosirile su se i na centar za ravnotezu i ostetile ga, sto je izazvalo i Meniereov sindrom, to je bolest centra za ravnotezu. To se leci lekovima dok ne dodje do odredjenog stadijuma, onda se vrsi operacija, kada ciste vec pocinju ozbiljno da ugrozavaju centar za ravnotezu i kada mi se zdravstveno stanje ozbiljno pogorsava i pored lekova. Trajno se ne moze izleciti, sa tim sam navikla da zivim kao sto ljudi zive sa astmom (doduse i nju imam, ali alergijsku a ne plucnu), dijabetesom, visokim pritiskom i sl. Posto mi je trenutno stanje jos od prosle trudnoce doslo do operacije, ali tako stoji i miruje, cak se za divno cudo povremeno i poboljsa, operacija se odlaze. A za to vreme je pitanje biti ili ne biti, tj raditi na bebi ili ne. Trudnoca i Meniereov sindrom, misljenja su podeljena, a o tome se ni na internetu ne moze bas puno toga pronaci. Od svojih lekara jako tesko mogu da izvucem sve informacije koje me zanimaju...

Ja sam u trudnoci imala terapiju koju i pre toga, ali u manjim dozama, hvala Bogu dete mi je zivo i zdravo. Mislim da se o ovom sindromu ni ne zna previse u Srbiji, jer su lekari poprilicno zbunjeni kad im se pojavim sa svojom dijagnozom i vecina lekara me prosledjuje dalje ili vraca mom lekaru ne znajuci sta ce sa mnom. Pored ovoga imam i vestacku bubnu opnu, timpanoplastiku, zato sto su mi ciste jos u porodilistu istopile moju, a posle toga i jednu prirodnu. Sad je pitanje koliko mi je ova treca bubna opna cela, ostecena jeste, ali neophodna mi je da bi mi cuvala dalje centar za ravnotezu koji vec sad nije u zavidnom stanju, tj realno je dosta ostecen. Sada trenuno idem na funkcijsku dijagnostiku centra za ravnotezu, timpanometriju i audiometriju i kod hirurga koji na kraju sve to prati. To su tri razlicita lekara, i ta tri razlicita lekara ne mogu da se dogovore da li da mi dozvole trudnocu ili da mi zakazu operaciju, stalno se neko od njih premislja i porice odluku drugih koliega, iako su svega u par ambulanti jedan pored drugo.

I tako cekajuci ja njihovu dozvolu za bebu, verovatno jos ne bih docekala ni za prvu.

Napisala je SANJA TM - vaginalete se koriste kao prevencija.

Ali od cega? Ja sam totalno pobrkala nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooooooooooooo!

Ja pravim prebranac i depiliram svoje telo! :D

PasUlj se kuvao 3 sata da bi na kraju ostao polu skuvan, pa cemo ga krckati sutra, nemam zivaca vise da cekam. :D A neki budjavi vosak iz Lilija (koj me moj terao da ga kupujem kad kupujem vec godinama isti roler) ne mogu da odlepim sa noge (jer je to onaj 'hladni', sto se skida trakama)! Lepo cu da se roknem! :D

Na kraju cu da gurnem nogu pored prebranca da ga otopim, jer ne mogu ovakva na posao! :D

A vi kako te? :P

Cao drage moje! Kod mene sve Ok. Odem po malo u šetnju, obavim neki poslić, malo u šoping... i tako preguram dane do uz, koji je sutra pa do lab. zbog double prekosutra! Jedva čekam!

Empy drago mi je sto si opet u 'akciji' i iskreno svim srcem se nadam da ce MumioFiciranje upaliti pre nego sto te opet oderu za pricu da samo treba da se 'Opustiš'.

Svim vecama poručujem da na starim adresama trenutno nema nikoga da se vrate za 1 godinicu.

Ljubim vas sve.

Dusa moja! :wub: I ja se iskreno nadam da ce mumioficiranje :D uspeti! Svidja mi se tvoja kreativna koNbinacija! Mozda mumio leci i neopustanje... tko ce ga znati.

Ljubim vas! :wub:

*andjelcic* i simona1107 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empiiiiiii nemam vise lajkova ali te

E ja ih imam, pa sam ti ga danas i dala, a sad ti dajem i :wub:!

Potajno preuzimam tvoj nik, jer postajem jaaaaako nestprljiva u ovoj misiji-Beba. Na kraju cu da ostanem Baba. <_<

Ljubila te ja! :wub:

Empi, želim ti puno sreće sa tim novim ginekologom. Mislim da taj 19755480 put mora uspeti. Grlim!

Hvala ti mila moja... :wub:

Oh, daj Boze! Vise mi ih je preko glave svih!

Jeste jeste to je radila cekalica nasa.

A ceka se toliko jer sad krecu odmori i oni tad nista od toga ne rade tako da videcu kad ce mi zakazati dal septembar ili oktobar,s tim sto mi sve zavisi i od nalaza koji moraju biti urednu,sterilni itd.

Brateeeeeeeeeeeee..... <_< FT1P!

Aj, nek ti je sa srecom i zelim ti da je sve sterino i savrseno!

I da Empi nadam se da ce nova doktorka biti pun pogodak

Hvala i tebi, draga... PA da ponovim opet... Oooooh, daj Boze! :)

Pa O nije ni bilo, nisam dobro odreagovala na klomifen, jer su folikuli stali sa rastom. Tak jedan vodeći je bio 15x14 i evo posle tri dana isti je ostao. Doktora kaže sledeći ciklus će mi dati neki drugi lek, pa ćemo videti.

Kakav uzas.... :( Bas mi je zao Najo... Ti i ja da se 'uvatimo i da se napijemo... i onako nemamo folikule, ne moze da skodi... <_<

Bas mi je zao... Ljubim te jako...

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... Ne znam kako bih vam rekla, ali najprostije rečeno, ja nisam normalna!!! Dobro je pa nisam otišla u apoteku da kupim Klomifen i da sam počela odmah da ga pijem. Ne znam samo odakle mi taj Klomifen u glavi?! Budala!

Sada ćete pući od smeha - nisam dobila nikakav lek već vaginalete. Dobro je pa nisam počela i vaginalete da pijem. Zajedno sa Klomifenom.

Dobila sam Neo-penotran forte - po 1 vaginaleta uveče pred menstruaciju i Dovicin capsule, ali to nemam pojma kada trebam da pijem. Sada trenutno u isto vreme NEčekam vešticu i nabavljam uput za Betaniju da radim HSG sledeći mesec.

Hahahahhahaha kakva si ti carica!!!! :lol: :lol: Ja sam mislila da sam ja jedina caknuta! Nemoj nista da se sekiras, i ja sam tako padnuta sa Marsa svaki dan i bas mi je lepo! :ph34r:

Neka ti je sa srecom ta tvoja misteriozna terapija pa da urodi jednom bekulicom!

Iwka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna Macko i TJ, zbunjuju me vasi tickeri... vise ne znam koja je koja! :D

Obe ste te Hello kitice! :wub:

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obe ste te Hello kitice! :wub:

Suuuuuunce tiiiiiiiiiiiiiii!!!! :lol: :lol: :lol:

Ovo je trebalo da zvuci sllatko... a ne perverzno!!!! :lol:

Izvinjavam se ! ^_^

*TJ*, Iwka, M@r@ i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco, dusooo... ja nisam imala pojma koliko je to tvoje ozbiljno.... :(

Joj Boze, bas sam se rastuzila... :( :( :(

Znam da je to tebi svakodnevica i da da si na sve vec navikla, ali ja ti zelim da se to primiri i da ti vise NIKAD ne pravi nikakav problem! A jos jedan bebac da bude nagrada za sve pretrpljeno... a vala pretrpila si svasta... :(

Grlim te mnogo i puno i ljubim te jos vise! ! !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali od cega? Ja sam totalno pobrkala nesto :)

Da ne bi došlo do infekcije. Zato vaginalete pre, antibiotik posle.
*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna Macko i TJ, zbunjuju me vasi tickeri... vise ne znam koja je koja! :D

Obe ste te Hello kitice! :wub:

:lol: :lol: :lol: Ne znam ti ja šta je to, kako god okreneš :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sada... Laka vam noc buduce, trudne i trenutne mame! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Ne znam ti ja šta je to, kako god okreneš

Pa na avataru ti je Hello kitty. Sta mu ona tacno dodje, nem pojma... valjda brend.

A za ovo drugo sto ne razumes, ne znam kako da ti objasnim, :D U svakom slucaju je manje lepo od tvog avatara! :D

I nocu bode u ledja! :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa na avataru ti je Hello kitty. Sta mu ona tacno dodje, nem pojma... valjda brend.

A za ovo drugo sto ne razumes, ne znam kako da ti objasnim, :D U svakom slucaju je manje lepo od tvog avatara! :D

I nocu bode u ledja! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kitty sam od početka *karijere na forumu*, pa se drzim toga.. Neka bode, i treba da bode :lol: :lol: :lol:
*andjelcic*, *TJ* i simona1107 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da jos dodam da sam jos pre 20godina izgubila sluh na tom uvu, a pre 5 meseci sam saznala da vise nema nade ni raznim aparatima i procesorima koji se ugradjuju i povezuju sa mozgom da vratim sluh na tom uvu, zato sto mi je doslo do tog stadijuma ostecenja da mi je nerv koji prenosi zvuk izumro. Zbog tih cisti takodje na svaka 3 meseca radim i tumormarker, jer tamo gde se nalazi toliko dugo cista postoji (NE DAJ BOZE) rizik od tumora, posebno posle truljenja nerva. Doktor mi predlaze da odredjeni deo toga uradi hiruski u ambulanti kroz usni kanal, da bismo operaciju odlozili jos malo, ali ja se toga toliko plasim jer je jako bolno i mislim da cu da izgubim svest od toga i zato sam odbila. Mislim da cu sledeci put pristati ali pre toga popiti nesto za smirenje da se na licu mesta ne bih predomislila.

A pored tog centra za ravnotezu koji mi je veliki problem od rodjenja imala sam jos gomilu raznih stvari koje na kraju svega toga dodju samo kao prolazna stvar. Kao sto su na primer 3 operacije ociju i lecila 90% slepila pre polaska u skolu, i operacija treceg krajnika koja je najbezazlenija na kraju. Astma, tako ponekad poremeceni hormoni, prevremena menstruacija (prvi put sam dobila sa 10god) i neke neobicne stvari sa secerom, ponekad se pitam da li sam u zacaranom krugu. A onda kazem sebi, to sam ja i pored svega srecna sam zato sto vodim normalan zivot kao i svi, i zato sto sve te moje nedostatke nikad niko nije primetio dok mu ja to nisam rekla. To je moj najveci uspeh, jer znaci da ja ustvari i jesam sasvim normalna osoba. :)

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kitty sam od početka *karijere na forumu*, pa se drzim toga.. Neka bode, i treba da bode

:D :D :D

.... jer moj muz vise ne hrce! :D

. A onda kazem sebi, to sam ja i pored svega srecna sam zato sto vodim normalan zivot kao i svi, i zato sto sve te moje nedostatke nikad niko nije primetio dok mu ja to nisam rekla. To je moj najveci uspeh, jer znaci da ja ustvari i jesam sasvim normalna osoba. :)

Ti si moj idol!!!! :wub:

Iwka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empice izvaljala sam se od smeha! Jesi li videla nove fensi smensi stiklice? :D

(molim omderatore da me ne opominju kaznenim poenima, sama cu skloniti link ako je neprilagodjen temi :D )

http://mojekrpice.rs...tne-platformice

Hhahahahahahhahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kad se zazelis, samo pomilujes stiklu i podsetis se lepote! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj sad stvarno cao... Moram da vidim sta cu s nogom. :huh:

Ljub ljub ljub!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hhahahahahahhahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kad se zazelis, samo pomilujes stiklu i podsetis se lepote! :D

Osh da ti kupim stikle? :P

Da mi je tih stikli ovih 5meseci koliko mm i ja ne zivimo zajedno... :S Evo vec razmisljam da ce ovaj ciklus da nam bude promasen sa Xovima, jer se vidjamo max 4x za vreme jednog ciklusa i tad retko kad sta uradimo pored deteta koje hoce da spava sa tatom :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.