Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Uco hvala :) i za imendan, mada je meni pravo ime Iveta, Ivana mi se uvek vise svidjalo :) a tikere sam sad skontala :D i hvala za upozorenje :D ja ti tako sama sebe teram.... juce greskom m pomenula pl. dane :D a on nece uopste o tome vise ni da prica... a niko nije svestan da kad ostane prazna kuca, samo mi ostajrmo i to ns godisnjem taman idealno vreme za muckanje :D ...

Vevericice bas bzvz za sestru.... :(

TJ sami da te je cula :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco hvala :) i za imendan, mada je meni pravo ime Iveta, Ivana mi se uvek vise svidjalo :) a tikere sam sad skontala :D i hvala za upozorenje :D ja ti tako sama sebe teram.... juce greskom m pomenula pl. dane :D a on nece uopste o tome vise ni da prica... a niko nije svestan da kad ostane prazna kuca, samo mi ostajrmo i to ns godisnjem taman idealno vreme za muckanje :D ...

Vevericice bas bzvz za sestru.... :(

TJ sami da te je cula :D

Ako nije čula, samo zovi da je metlom teramo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, od mene ništa ni ovaj ciklus. nije došla veštica, tek mi je 12.dc ali folikuli su potpuno stali sa rastom, provereno jutros na uz. Opet borba sledeći mesec, ali odlučila sam bez merenja bazalne. Nadam se da će biti u skorije vreme boljih vesti.

Sackili, šta se dešava sa tobom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.najo. :( :( :( steta...

TJ i metlom i usisivacem ima da je teram :D

i Najinu isto :)

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.najo. :( :( :( steta...

TJ i metlom i usisivacem ima da je teram :D

i Najinu isto :)

A šta da se radi... idemo dalje. Samo ne znam što mi se to dešava sa folikulima, hormoni su mi bili sasvim u redu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta da se radi... idemo dalje. Samo ne znam što mi se to dešava sa folikulima, hormoni su mi bili sasvim u redu..

a sta je dr rekao? ja nisam ni znala da tako moze? to znaci da ti je o bila ranije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta je dr rekao? ja nisam ni znala da tako moze? to znaci da ti je o bila ranije?

Pa O nije ni bilo, nisam dobro odreagovala na klomifen, jer su folikuli stali sa rastom. Tak jedan vodeći je bio 15x14 i evo posle tri dana isti je ostao. Doktora kaže sledeći ciklus će mi dati neki drugi lek, pa ćemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, od mene ništa ni ovaj ciklus. nije došla veštica, tek mi je 12.dc ali folikuli su potpuno stali sa rastom, provereno jutros na uz. Opet borba sledeći mesec, ali odlučila sam bez merenja bazalne. Nadam se da će biti u skorije vreme boljih vesti.

Sackili, šta se dešava sa tobom?

:( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, baš mi je žao... :( Pa verovatno su ti zato i stali sa rastom kad' nisi dobro odreagovala na Klomifen. I za šta uopšte i služi taj Klomifen pošto sam ja dobila da ga pijem pre HSG-a?!

Vidiš, Iwka, to sa usisivačem ti uopšte nije loša ideja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bitno da ima lekova a oni koriste uvek prvo klomifen.... treba napraviti stvarno baby prasinu pa kad kazes kod gin da planiras trudnocu, raspe se kao iz pinjate :D i sve bude u najboljem redu :D i sve ugkedamo plusiceeeeee :D

danas sam mastovita :D

usisivac je za ove nase moderne ve.....tice. sa sve cudnim simptomima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad' sam pročitala na nekom sajtu da je Klomifen stimulator ovulacije i da pomaže da se normalno oslobodi jedna ili više jajnih ćelija, a ako je tako, meni uopšte nije jasno zašto ja to trebam da pijem pre HSG-a?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ nema veze klomifen sa HSG-om, jer HSGom proveravaš prohodnost jajovoda, a on se ionako radi pre O a posle vece. Ali recimo ja taj mesec, kad je radjen HSG, ja sam pravila pauzu, zbog zračenja i antibiotika koji se pije posle intervencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja :( :( :( Klomifen je najslabiji lek za stimulaciju, sledeći put sa jačom stimulacijom će sigurno biti bolje..

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh nesto da napisem, ali odlucih da se samo slozim sa Sanjom :D

Najo, ne secam se da li si rekla koju dozu si pila, ja nisam isla dalje od 2 dnevno, i svaki put sam odlicno reagovala, al eto nismo svi isti. Bice bolje sa necim jacim. Kakvi su ti bili LH i FSH?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, od mene ništa ni ovaj ciklus. nije došla veštica, tek mi je 12.dc ali folikuli su potpuno stali sa rastom, provereno jutros na uz. Opet borba sledeći mesec, ali odlučila sam bez merenja bazalne. Nadam se da će biti u skorije vreme boljih vesti.

Sackili, šta se dešava sa tobom?

E Nale bas mi je zao :((((((( borimo se dalje

ja dobih danas tako da i od mene sipak. Jajnike na sunce sesir na glavu pa ce biti bolje! od danas sam na odmoru barem zvanicno do 20. avgusta pa cu biti 'vredna'.

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ nema veze klomifen sa HSG-om, jer HSGom proveravaš prohodnost jajovoda, a on se ionako radi pre O a posle vece. Ali recimo ja taj mesec, kad je radjen HSG, ja sam pravila pauzu, zbog zračenja i antibiotika koji se pije posle intervencije.

Pa zato mi i nije jasno zašto sam dobila da pijem Klomifen pre HSG-a. Trebam da počnem da ga pijem par dana pre veštice (baš ću pogledati kad' tačno pošto sam već i zaboravila). I još nešto sam dobila uz Klomifen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nale bas mi je zao :((((((( borimo se dalje

ja dobih danas tako da i od mene sipak. Jajnike na sunce sesir na glavu pa ce biti bolje! od danas sam na odmoru barem zvanicno do 20. avgusta pa cu biti 'vredna'.

E Sackili, baš mi krivo... :( A taman sam se ponadala da će nas obe posetiti roda. :rolleyes: Ja se još uvek "borim" sa vešticom. Videćemo da li će sutra doći.

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, jesi ti sigurna da je klomifen u pitanju? On se počinje piti prvih dana ciklusa, a ne pred kraj istog :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato mi i nije jasno zašto sam dobila da pijem Klomifen pre HSG-a. Trebam da počnem da ga pijem par dana pre veštice (baš ću pogledati kad' tačno pošto sam već i zaboravila). I još nešto sam dobila uz Klomifen.

Nema sanse da su ti dali da pijes klomifen par dana pre vestice. On se pije na pocetku ciklusa. Proveri ti to, ili nije klomifen u pitanju ili ga ne pijes tako kako mislis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, jesi ti sigurna da je klomifen u pitanju? On se počinje piti prvih dana ciklusa, a ne pred kraj istog :blink:

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ ja mislim da je to to! Jedva cekam tvoje dve crtice, jako verujem u njih, simptomi su ti pravi trudnicki!

Iwka, kako si?

Tara, vrlo moguce da jeste implantacijsko. Za tri dana treba da dobijes, kontam da ni za tri dana nije rano da uradis betu.

Meni je beta dva puta bila pozitivna, prvi put na dan kasnjenja trocifrena, drugi put treceg dana kasnjenja je bila 25.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vevericice, ok sam, ovo vec polako prolazi, bas kratko traje ova zadnja dva puta :)

zasad ceka i navijam za sve koje cekaju da ne docekaju :).... a sta cu drugo.... razmisljam sta i kako na prirodan nacin pomognem sama sebi... dok ne dobijem doktora i ne zakazem... a druga opcija je da zaboravim za sada dok ne zavrsimo kupatilo.... i tako....

Kako si ti? ima li sta novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jai dalje čekam.... Sutra ujutru radim test pa vam javljam :wub:

Iwka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzim fige :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.