Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Vago nadam se da je ipak sve ok.

Ja sam danas isla po nalaze mm.Dakle , broj se povecao za 6 miliona sada ima ukupno 10, ali zato je se pokretljivost smanjila za 15 % i ukupno ima 5 % pokretnih sp. od minimum 40. Dr nam je preporucio neke tablete,pa nakon 2 meseca koristenja da ponovo vadi nalaze. Nadam se da ce do tada da bude poboljsanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa najveći fazon je što mi je Belopavlović to i dijagnostikovao, mada je rekao da se pre kiretaže još jednom dobro pogleda...

Višnjevac je školski drug mog muža tako da mi nije problem da dođem do njega...

Pijem kafu i razmišljam na koju stranu da krenem...

Onda svakako poslusaj dr-a i neka to jos neko pogleda. Zaista se nadam da je sve u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja sad se načitala da je missed abortion, normalno formiran plod ali mu je prestalo srce da radi a oni su mi rekli da plodu fale delovi za 7. nedelju i da se nije dobro formirao ali da mu kuca srce... sada meni ništa nije jasno...

Ja radim na takvom radnom mestu gde sam izložena hemikalijama tj. organskim rastvaračima pa sam razmišljala da je možda to neki uzrok.

Posle ovog ne znam šta da radim ni šta da kažem...

U meni je neka gadna sumnja da je sve u redu...

Curka mi braonkasto ali jak malo, par kapi dnevno.

Trudnoća nije 7. nedelja kako oni kažu već 4. nedelje pošto znam kad sam ovulirala i možda se ti delovi još nisu razvili...

Otiću sutra kod drugog ginekologa da vidi...

Javljam vam se sutra.

Hvala na velikoj podržci...

E pa najveći fazon je što mi je Belopavlović to i dijagnostikovao, mada je rekao da se pre kiretaže još jednom dobro pogleda...

Višnjevac je školski drug mog muža tako da mi nije problem da dođem do njega...

Pijem kafu i razmišljam na koju stranu da krenem...

Obavezno idi na još jedno mišljenje, i ako ti je sve ok odmah otvaraj trudničko. Ako radiš sa hemikalijama...možda nije zgoreg da budeš sigurna da ti neće oštetiti bebca. To braonkasto se dešava da curka, i to nije ništa strašno, ali mene je stvarno zabrinulo to oko delova koji možda fale :( držim ti palčeve čvrsto čvrsto da to tvoje malo srculence nastavi da kucka i da sve što treba da se razvije, razvije. A jesi li pitala dr. da li su delovi normalno razvijeni ako je u pitanju 4ta nedelja, jer kažeš da znaš da ti je tad bila ovulacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vago nadam se da je ipak sve ok.

Ja sam danas isla po nalaze mm.Dakle , broj se povecao za 6 miliona sada ima ukupno 10, ali zato je se pokretljivost smanjila za 15 % i ukupno ima 5 % pokretnih sp. od minimum 40. Dr nam je preporucio neke tablete,pa nakon 2 meseca koristenja da ponovo vadi nalaze. Nadam se da ce do tada da bude poboljsanja.

Probaj i sa nekim prirodnim lekićima. Ako nema kod vas slobodno kaži pa da šaljem ako se odlučite.

pozdrav i ljubi dečkonju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje cekalice eeeevoooo i mene cela 2meseca il tri me nije bilo..... uselila sam se u novu kucu pa tamo jos nemam internet...eee ovako svim trudnicama cestitam a vi cekalice samo napred...jel ko ceka taj i doceka... TRUDNA SAMMMMMMM :D.... i presrecna sam...16.09. idem na expertni pa vam se javljam :D evo ocesite se sve o mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u šoku.

Missed u 7. nedelji, ima srčana radnja ali plod je prestao da se razvija još u trećoj.

Cista na desnom jajniku veličine narandže.

U četvrtak kiretaža i punktiranje ciste.

Nemam više šta da dodam...

Koliko sam ja sad se načitala da je missed abortion, normalno formiran plod ali mu je prestalo srce da radi a oni su mi rekli da plodu fale delovi za 7. nedelju i da se nije dobro formirao ali da mu kuca srce... sada meni ništa nije jasno...

Ja radim na takvom radnom mestu gde sam izložena hemikalijama tj. organskim rastvaračima pa sam razmišljala da je možda to neki uzrok.

Zao mi je sto prolazis kroz sve to :( Nadam se da ce ipak biti sve u redu i mozda ne bi bilo lose da sacekas sa kiretazom ako su prognoze lose, daj sansu mrvici da se razvije kad je vec toliko jaka da joj kuca srculence.

drage moje cekalice eeeevoooo i mene cela 2meseca il tri me nije bilo..... uselila sam se u novu kucu pa tamo jos nemam internet...eee ovako svim trudnicama cestitam a vi cekalice samo napred...jel ko ceka taj i doceka... TRUDNA SAMMMMMMM :D .... i presrecna sam...16.09. idem na expertni pa vam se javljam :D evo ocesite se sve o mene :D

Češ-češ :P Uživaj u trudnoci!

Дуњасаки честитам, желим ти досадну трудноћу :wub:

Ваго тражи и друго мишљење, надам се да су ипак погрешили.

Ја сам вам ових дана по докторима, радила брисеве, мокраћу, дала крв, колпоскопија рекла ми само и хормоне да одрадим не знам кад сутра опет идем, каже да не зна како нисам до сад остала трудна, све је како треба, гледала ми базалну температуру, и то је добро, и шта сад, не знам како и шта даље.

Ја ћу повремено да вам се јавим, можда једном месечно, чисто због мојих старих чекалица да буду у току.

И тако љубим вас све.

t4855.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek citam ovu temu, mada vec nisam deo nje, ali moram da uskocim jer imam strasnu zelju da vam nekako pruzim snagu i nadu. I ja sam posle 2 spontana i 4 godine pokusavanja odlucila do promenim svoje razmisljanje i urodilo je plodom, bez obzira na negativna misljenja specijalista.

Strah porazi vise ljudi na zemlji nego bilo sta drugo, zato ne bojte se, verujte , jer ako znate sta zelite, a znate , onda je sve moguce, ni nebo nije granica ako iz srca zelite.

Oni koji su dovoljno ludi da misle da mogu promeniti svet, su upravo oni koji to cine.

Puno lepih i zdravih bebica vam zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje cekalice eeeevoooo i mene cela 2meseca il tri me nije bilo..... uselila sam se u novu kucu pa tamo jos nemam internet...eee ovako svim trudnicama cestitam a vi cekalice samo napred...jel ko ceka taj i doceka... TRUDNA SAMMMMMMM :D.... i presrecna sam...16.09. idem na expertni pa vam se javljam :D evo ocesite se sve o mene :D

Jupiiiiiiiiiii, što reče Ljubinka ČEŠ-ČEŠ

Дуњасаки честитам, желим ти досадну трудноћу :wub:

Ваго тражи и друго мишљење, надам се да су ипак погрешили.

Ја сам вам ових дана по докторима, радила брисеве, мокраћу, дала крв, колпоскопија рекла ми само и хормоне да одрадим не знам кад сутра опет идем, каже да не зна како нисам до сад остала трудна, све је како треба, гледала ми базалну температуру, и то је добро, и шта сад, не знам како и шта даље.

Ја ћу повремено да вам се јавим, можда једном месечно, чисто због мојих старих чекалица да буду у току.

И тако љубим вас све.

Joj kako je lepo videtite opet.

:wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Дуњасаки честитам, желим ти досадну трудноћу :wub:

Ваго тражи и друго мишљење, надам се да су ипак погрешили.

Ја сам вам ових дана по докторима, радила брисеве, мокраћу, дала крв, колпоскопија рекла ми само и хормоне да одрадим не знам кад сутра опет идем, каже да не зна како нисам до сад остала трудна, све је како треба, гледала ми базалну температуру, и то је добро, и шта сад, не знам како и шта даље.

Ја ћу повремено да вам се јавим, можда једном месечно, чисто због мојих старих чекалица да буду у току.

И тако љубим вас све.

Ljubim te...i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjasuki CESTITAM !!!!!

Jekic bas lepo sto si pocela sa analizama :wub: ,samo napred i javljaj nam se cesce.....falis :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla kući, sinoć mi je krenuo spontani ali sam ipak sačekala jutro i uradili su mi kiretažu...

Ležim i oporavljam se...

Nadam se da me jednom čeka treća sreća...

Ljubim vas sve i želim vam brze i divne trudnoće...

Oprostiću se od vas na duže vreme jer ne planiram u narednih godimu dana trudnoću...Velika pusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vago,jako mi je zao. :(

Zelim ti srecu u narednoj godini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla kući, sinoć mi je krenuo spontani ali sam ipak sačekala jutro i uradili su mi kiretažu...

Ležim i oporavljam se...

Nadam se da me jednom čeka treća sreća...

Ljubim vas sve i želim vam brze i divne trudnoće...

Oprostiću se od vas na duže vreme jer ne planiram u narednih godimu dana trudnoću...Velika pusa...

:( Bar nisi morala sama da donosis tako strasnu odluku... Neka ti je sa srecom u buducnosti, kad god ti odlucis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoća je sama po sebi bila visokorizična zbog polupregrade u materici. Doktor mi je bio rekao da su mi kritična prva tri i poslednja tri meseca, međutim eto desilo se u petom. Super sam se osećala u petom mesecu, nikakve naznake za spontani nije bilo, pokušali su da mi urade serklaž, ali nisu uspeli, probušili su mi vodenjak i dan nakon toga sam imala pobačaj. Iako sam znala da postoji bojazan od pobačaja mnogo sam teško podnela. Zato se sada radujem vemenu koje dolazi jer ćemo opet moći da pravimo bebicu.

zanima me kako su ti otkrili polupregradu u materici?

ja sam imala dve hvala bogu uspesne trudnoce ,ali prica je vrlo cudna-materica mi je podeljena na dva dela.

pisacu ti u pp da ne davim ostale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla kući, sinoć mi je krenuo spontani ali sam ipak sačekala jutro i uradili su mi kiretažu...

Ležim i oporavljam se...

Nadam se da me jednom čeka treća sreća...

Ljubim vas sve i želim vam brze i divne trudnoće...

Oprostiću se od vas na duže vreme jer ne planiram u narednih godimu dana trudnoću...Velika pusa...

Bas mi je zao sto sve to prozivljavas. Ako je za utehu, mislim da je dobro sto ti je krenuo spontani i priroda uradila svoje, inace bi na muci teskoj bila. I eto, znas da ti i tm mozete da zacnete bebu, bice treca sreca, sigurna sam. Tako je i meni bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla kući, sinoć mi je krenuo spontani ali sam ipak sačekala jutro i uradili su mi kiretažu...

Ležim i oporavljam se...

Nadam se da me jednom čeka treća sreća...

Ljubim vas sve i želim vam brze i divne trudnoće...

Oprostiću se od vas na duže vreme jer ne planiram u narednih godimu dana trudnoću...Velika pusa...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla kući, sinoć mi je krenuo spontani ali sam ipak sačekala jutro i uradili su mi kiretažu...

Ležim i oporavljam se...

Nadam se da me jednom čeka treća sreća...

Ljubim vas sve i želim vam brze i divne trudnoće...

Oprostiću se od vas na duže vreme jer ne planiram u narednih godimu dana trudnoću...Velika pusa...

:( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kreten, osećala sam kao da treba da dobijem, i naravno da sam odmah uradila test...i bio je negativan... :( A lepo sam sebi obećala da pre 6.9. neću raditi test. Pih, karakter -1!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla kući, sinoć mi je krenuo spontani ali sam ipak sačekala jutro i uradili su mi kiretažu...

Ležim i oporavljam se...

Nadam se da me jednom čeka treća sreća...

Ljubim vas sve i želim vam brze i divne trudnoće...

Oprostiću se od vas na duže vreme jer ne planiram u narednih godimu dana trudnoću...Velika pusa...

:( :( :(

Svako dobro, želim ti puno uspeha naredne godine. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kreten, osećala sam kao da treba da dobijem, i naravno da sam odmah uradila test...i bio je negativan... :( A lepo sam sebi obećala da pre 6.9. neću raditi test. Pih, karakter -1!

Veruj da ni ja ne bih mogla da čekam datum... Tako da nisi jedina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla kući, sinoć mi je krenuo spontani ali sam ipak sačekala jutro i uradili su mi kiretažu...

Ležim i oporavljam se...

Nadam se da me jednom čeka treća sreća...

Ljubim vas sve i želim vam brze i divne trudnoće...

Oprostiću se od vas na duže vreme jer ne planiram u narednih godimu dana trudnoću...Velika pusa...

žao mi je draga. Odmoraj pa se vidimo za godinu dana ali u temi prvi trimestar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kreten, osećala sam kao da treba da dobijem, i naravno da sam odmah uradila test...i bio je negativan... :( A lepo sam sebi obećala da pre 6.9. neću raditi test. Pih, karakter -1!

Kikiriki ja jos mucim sebe i cekam 6.9. (bas nam se poklopio datum) ...kupila sam test jos pre 4 dana i svako jutro molim samu sebe da izdrzim jos jedan dan... A i ja imam simptome VEC kao da cu da dobijem :angry: Bezveze! Mada koliko sam nervozna-ne bi me cudilo i trojke da nosim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene moje slabo ulazim tj.nestignem Mali Andjeo je na godisnjem dolazi u utorak bila je dobro do pre neki dan pa je neku noc prokrvarila jako se isprepadala al beba je uredu srce kuca lepo se razvija i dr kaze da neke membrane sta li vec se nisu zatvorile sad odmara jos uvek malo krvari al ona je ok ...eto toliko

Bitno da je sve u redu sa bebuskom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vago,bas mi je zao..al i ja isto mislim da je bolje sto je priroda odradila svoje nego da si ti morala da se odlucis na tako nesto..u svakom slucaju ocekujemo te za tih godinu dana u prvom trimestru.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ja jos mucim sebe i cekam 6.9. (bas nam se poklopio datum) ...kupila sam test jos pre 4 dana i svako jutro molim samu sebe da izdrzim jos jedan dan... A i ja imam simptome VEC kao da cu da dobijem :angry: Bezveze! Mada koliko sam nervozna-ne bi me cudilo i trojke da nosim <_<

I ja isto imam siptome vestice,a bas smo se nabrali tresnjica i bas sam se nadala da necu dobiti..a sve mi nesto izgleda kao da hocu...i ja n=bih sad vec otisla da kupim test,ali mislim da je jos rano pa da se ne ubedacim bez veze :lol: to se ja jos nadam da prelazim u prvi trimestar :rolleyes: cekam 28.pa cemo videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.