Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Немој да експлодираш, а мало пре си причала да си пуна позитивне енергије.

Него од сутра можда будем одсутна два-три дана, па рекох да се јавим цурама да не мисле да сам их заборавила.

Ma naduvala sam se domestosom, ribala kupatilo i sad me boli glava ....a mislila sam da berem tresnjice k0307.gif

Ja cu im preneti da si se javila, nemoj da brigas i cim budes mogla javi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko Beko!!! Drago mi je da si nam se vratila, nedostajala si nam!!!h13034.gif

Jekić, lepo se provedi, uživaj i budi "vredna"! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro devojke!

stigla vestica,tako da danas idem kod mog dr,da vidimo sta da radimo dalje. nadam se klomifenu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro devojke!

stigla vestica,tako da danas idem kod mog dr,da vidimo sta da radimo dalje. nadam se klomifenu :P

A zašto klomifen? Jesi li njega koristila i za prvu trudnoću? Problem sa ovulacijom ili šta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,tada pre trudnoce, nisam imala ni jednu ovulaciju cele godine,a sada..evo vidis po tikeru,porodila sam se pre 6,5 meseci i opet nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,tada pre trudnoce, nisam imala ni jednu ovulaciju cele godine,a sada..evo vidis po tikeru,porodila sam se pre 6,5 meseci i opet nista

Pa možda ti je rano još...je li ti ovo prva menstruacija od porođaja? Možda će da se ustali sad posle prve trudnoće...a kako si pre proveravala ovulacije, folikulometrijom? Izvini što te gnjavim pitanjima, ali zanima me, a mislim i ostale, dobro je da razmenjujemo iskustva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne gnjavis me :rolleyes: . imam PCOS i pre prve trudnoce smo bukvalno godinu dana bili na ispitivanjima svega i svacega,pogotovo ja sa hormonima. sve je meni tu ok,ali taj odnos lh i fsh katastrofa.da ne duzim...ja sam ovulaciju dobila posle jedne ture klomifena, stop injekcija i inseminacija i ostadoh trudna a nisam uopste imala veru u to. samo sam slusala one koji kazu da je iui potpuna glupost. evo sada sam ih zvala i zakazali su me za sutra ujutro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se onda da će i ovaj put da bude kao prošli, da ti sve uspe iz prve ;) Ja nemam baš lepo iskustvo za klomifenom...imam ovulacije, tj. imala sam pre njega, a onda je moja dr, ne znam zašto, odlučila da mi da klomifen i cikloproginovu i taj ciklus nisam imala uopšte ovulaciju...onda sam promenila doktora, on mi je rekao da batalim sve to čim imam ovulacije, nemam policistične jajnike i hormonski status mi je dobar, tako da sad pijem čajeve, pa bi trebalo sledeći ciklus da idem na folikulometriju, da vidim da li se sve vratilo u normalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno. ja nikada nisam imala redovne bas zbog PCOS ali sam uvek bila na pilulicama i hormonski status je tu potpuno balansiran. mada nama je puno znacila iui jer ni mm nisu sjajni rezultati,naglo su se pogorsali te godine,ali kada su izdvojili ove najbrze maratonce :rolleyes: znas vec dalje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno. ja nikada nisam imala redovne bas zbog PCOS ali sam uvek bila na pilulicama i hormonski status je tu potpuno balansiran. mada nama je puno znacila iui jer ni mm nisu sjajni rezultati,naglo su se pogorsali te godine,ali kada su izdvojili ove najbrze maratonce :rolleyes: znas vec dalje :lol:

Drago mi je da vam je ipak uspelo i to iz prve, pošto uglavnom se žale na insemenaciju, kako baš i nema koristi od nje, ali eto, vama je baš pomoglo...

I ja sam dugo pila pilule, ali zbog kontracepcije, ali čim sam ostavila, odmah prpvi ciklus sam imala ovulaciju, išla sam na folikulometriju i tako sve od tad, osim ovo posle klomifena...nadam se da će se vratiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da ce se vratiti. a zasto ti je ona dala uopste taj klomifen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo price....

12 dana posto vestice nema, jutro...popila sam kafu, odvela malenu u vrtic pa reko sad cu kuci da se presvucem pa na bus do centra da vadim krv, pa sa kumom na kafu dok nalazi budu gotovi, i kad ih pokupim idem pravo kod mm na posao da mu saopstim lepe vesti...tako sam razmisljla dok sam isla do kuce od vrtica.

Ulazim u kupatilo da se presvucem i imam sta da vidim vestica mi se smeje crkava od smeha, samo sto mi nekaze:"A sta je ti se ponadala?". Mislila sam da cu da vrisnem od muke.

Tako da me stavite na spisak 18 Maj +/- 12 dana,ako ova opet odluci da me tako nervira

Dosadnjakovicka,da li cemo ovog meseca cuti nesto lepo? <_< Ona je stvarno resila da nam zagorcava zivot <_<

Ивана84 прича ти је супер, а бога ми има да је остварим, него морала сам мало да је преправим, нисам знала да ме замишљаш као сабласног косачаb0251.gif

:lol: jekic,ovo sa balerinom je stvarno dobro :lol:

:lol: :lol: :lol:

ne krijem se!!!

citam sta se sve izdogadjalo u mom odsustvu!

od veceras ponovo sam sa vama!

mnogo mi nedostajete!

ljubim vas!

maliveseljace sta ima novo kod tebe?

Pa di si ti jeko? Nemo' vise tako da nestajes na 100 god,da se brinemo ovde t0160.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih t2924.gif

P.S. pogledajte u obavestenjima,postavila sam parodiju na one male blizance sto "pricaju" mnogo je dobro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro moje cekalice drage nisam dugo prasila evo evo da nadoknadim g33001.gif mislim ja na vas uvek da znate g33005.gif

Pa di si my bejbe,jel sve u redu s' tobom? Zabrinuo si me malo juce,naviko sam da si tu t4705.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tu sam bejbe al juce dan frtutma malu vodila doktoru pa kosila dvoriste umorila se ko konj u 8 zaspala mm poslovni telefon zvonijo u pola 10 tela sam ga ubiti do 11 nisam zaspala i tako...........ok sam beybe samo sad imam dosta posla pred uskrs i deca imaju kontrolne al prijavim se ja i tako stoji ...hhehehehe :lol:

Dobro bejbe,bitno da je sve u redu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

p.s. Suncokret, bas sam se smejala, hvala ... odoh da obucem desnu carapu :lol:

Reci koja dobra fora,gledala sam 5 puta,mnogo je dobro :lol: Najbolje kad mu kaze"sta se smejes k'o retard" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo price....

12 dana posto vestice nema, jutro...popila sam kafu, odvela malenu u vrtic pa reko sad cu kuci da se presvucem pa na bus do centra da vadim krv, pa sa kumom na kafu dok nalazi budu gotovi, i kad ih pokupim idem pravo kod mm na posao da mu saopstim lepe vesti...tako sam razmisljla dok sam isla do kuce od vrtica.

Ulazim u kupatilo da se presvucem i imam sta da vidim vestica mi se smeje crkava od smeha, samo sto mi nekaze:"A sta je ti se ponadala?". Mislila sam da cu da vrisnem od muke.

Tako da me stavite na spisak 18 Maj +/- 12 dana,ako ova opet odluci da me tako nervira

Glupa veštica. Nego draga, moj ti je savet da odmah odeš kod dr, jer ako treba da vadiš neke hormone to se radi određenim danima ciklusa, pa da ne bi gubila vreme odmah kod dr da vidiš šta i kako.

Bila sam danas,naredna dva dana idem da mi uzmu sve potrebne briseve,papu,ultrazvuk...Dobra je,nema kod nje cekaj godinu dana,ajde odmah da vidimo da li nesto ne stima...kod onog starog je sve bilo ok.Ova nova se bas posveti tebi kao osobi i u prici,nisi samo jedan broj vise.Videcemo,a ko zna,mozda me vestica i zaobidje ovaj mesec(mada cisto sumnjam da cu biti te srece)k07009.gif

Kako kod tebe napreduju tresnjice?Joooj zene dajte vec neka da obraduje sebe i nask07086.gif

Volim takve dr. koji ne gube vreme.

Radila sam urinski na 4 dan kasnjenja i bio je negativan, ali posto je ovoliko dugo kasnila mislila sam da je tad bilo prerano pa da se u urinu nije pokazalo tako da sam danas milila otici da vadim krv na betu, ali me je gospodja preduhitrila. Planiram sad kad je odlezim da idem kod dr. na redovan pregled i da vidim sta nevalja posto mi je i prosli mesec kasnila ali 7 dana. Nesto definitivno nevelja i moracu time da se pozabavim,jer moja malene ja svakim mesecom sve starija,a ja stvarno nezelim da ona bude 4 god ili vise starija od bate ili seke i ovako sam vec 6 meseci prkoracila zeljenu razliku.

I ja sam hetela malu razliku. A izgleda da će biti baš velika. Ako bog da da rodim još jedno bebče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedne mracne ali lepe veceri,Jekic je izasla u setnjut10109.gif,tu negde iza coska,"sasvim slucajno" srela je dobro znanu neprijateljicut123001.gifkoja je plasila sve buduce mame na forumu...Resila je da joj se suprostavi,podeli joj park07017.gif i resi je se za narednih bar 9 mesecis14048.gif Cekalice su spokojno uzivalet117008.gif u ne dolasku "doticne",i uskoro su poceli da im se videt6201.gif,a zatim ih je vrlo brzo it8302.gifposetila.....

Ha, ha, ha

:lol: :lol: :lol:

ne krijem se!!!

citam sta se sve izdogadjalo u mom odsustvu!

od veceras ponovo sam sa vama!

mnogo mi nedostajete!

ljubim vas!

dobro došla

Пих доместос, и мене од њега боли глава, користиом Ајакс, не смрди ко Доместос а исто очисти.

Драги иде на пут, и решио да ме поведе, што је супер јер су ми сад плодни дани, значи бићеt1520.gif

Поздрав драге моје и куцкамо се чим будем моглаt4807.gif

I da se vratite kao trojac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da ce se vratiti. a zasto ti je ona dala uopste taj klomifen?

E nemam pojma...meni su malo duži ciklusi, pa ovulacija bude kasnije oko 20. dana i ona mi rekla možda nisu kvalitetne, a i da ih malo pogura napred...kad sam to rekla ovom novom dr, on se smejao...

Zvončice naša, pa ti si baš bila vredna! :D

Ja sam sad kupila boje za jaja, jedva čekam Veliki petak, mnogo volim da farbam i ukrašavam jaja, prošle godine sam ofarbala 3 gajbice-oko 90 komada :D I sve se pojelo i razdelilo, tako da ću i ove godine isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja obozavam praznike,najvise Bozic,to mi je "najtopliji" praznik,pa onda Vaskrs,tucanje jajima,divno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste moje čekalice-trudilice? Mora da ste mnogo vredne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej ja danas privodim kraju veeeliko spremanje stana i jedva cekam petak da farbamo jaja...i mene praznici cine posebnom srecnom....nego imam i jedno pitanje za vas,cim prodje vesticara idem na kontrolu,ali nesto sam pratila pa mozda i neko od vas zna da li je ovo ok......kada sam ostala trudna prvi put,tacno na 28. dan ciklusa se javilo blago krvarenje i stalo je isti dan.....sto bi znacilo da je ovulacija skolski padala tacno na 14.dan.....e sada mi se ciklus skratio na 25.dana....i osecam ovulaciju oko 11.dana,kao da su mi jajnici otekli,pritisak pri naglom sedanju,trcanju i to traje par dana...a trajanje vestice mi se skratilo sa 7 dana na 5....ja nesto racunam da je to normalno,skratio se ciklus,pa samim tim se pomerila i ovulacija i skratila se vesticara.....mozda ce vam ovo zvucati i glupo,ali jbg ja sam panicar cudo jedno....pogotovu sada pred pregled :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ti je to normalno...već sam napisala da prva faza ciklusa od menstruacije do ovulacije može da se skrati ili produži, ali da ona druga faza, od ovulacije od menstruacije skoro uvek i kod skoro svih traje 14 dana, tako su meni objasnili...ja sam ti drugi primer, produžili su mi se ciklusi na 35 dana, pa mi je ovulacije oko 21. dana, što mu opet dođe 14 dana pre menstruacije...biće sve u redu, bez panike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

ne krijem se!!!

citam sta se sve izdogadjalo u mom odsustvu!

od veceras ponovo sam sa vama!

mnogo mi nedostajete!

ljubim vas!

maliveseljace sta ima novo kod tebe?

Juuuhuu! Bas si nam nedostajala, a malo smo se i brinuli kako si. Da nisi mrdnula vise!

Ja mislim da ti je to normalno...već sam napisala da prva faza ciklusa od menstruacije do ovulacije može da se skrati ili produži, ali da ona druga faza, od ovulacije od menstruacije skoro uvek i kod skoro svih traje 14 dana, tako su meni objasnili...ja sam ti drugi primer, produžili su mi se ciklusi na 35 dana, pa mi je ovulacije oko 21. dana, što mu opet dođe 14 dana pre menstruacije...biće sve u redu, bez panike ;)

Najveci zbun mi je bio kada sam isla na UZ, ali iz nekih drugih razloga ne zbog folikulom. Bio mi je 30. dan ciklusa i dr mi je rekla da upravo imam ovulaciju, tj. da cu sutra imati, i da ce mi vestica doci za nedelju dana :huh: I tako je i bilo. Svo moje znanje i informisanost na tu temu pada u vodu. Steta sto tada nisam iskoristila tu ovulaciju (a i bio je maj - moj mesec za zatrudnjivanje), tek smo se bili vencali, ni punih mesec dana, iako sam htela odmah bebu reko', ne moram bas prvi mesec. Sad bi mi dete kretalo u skolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najveci zbun mi je bio kada sam isla na UZ, ali iz nekih drugih razloga ne zbog folikulom. Bio mi je 30. dan ciklusa i dr mi je rekla da upravo imam ovulaciju, tj. da cu sutra imati, i da ce mi vestica doci za nedelju dana :huh: I tako je i bilo. Svo moje znanje i informisanost na tu temu pada u vodu. Steta sto tada nisam iskoristila tu ovulaciju (a i bio je maj - moj mesec za zatrudnjivanje), tek smo se bili vencali, ni punih mesec dana, iako sam htela odmah bebu reko', ne moram bas prvi mesec. Sad bi mi dete kretalo u skolu.

A vidiš kod mene se ovo što sam pisala o 14 dana od ovulacije do menstruacije, do sad svaki put pokazalo tačnim, išla sam na folikulometrije, znam tačno kad mi je bila ovulacija i posle 14 dana, pošto ne bude ništa, dođe veštica...tako mi rekli doktori, tako i pročitala na netu i tako i bilo...mada uvek ima izuzetaka, sve je moguće, nije isti ni svaki ciklus kod jedne žene, a tek od žene do žene ima razlika...e i meni isto sad krivo, ni mi nismo hteli da pravimo bebu odmah čim smo počeli da živimo zajedno, nego da prođe svadba, pa medeni mesec, pa ajde onda-a ono tad neće :lol: :lol: :lol: prvo mi nismo hteli, sad ono neće, da nam vrati malo :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.