Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Jutro plusicke :wub:

jutro Vevericice kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko zna - videcemo.

:D Hahaha! Nemoj samo da ti tm pretera sa muckalicom. :D Uzima se po jedna supena kasika ujutru i uvece.

Iwka, Sackili, neka nam je sa srecom sa muckalicom i neka nam smucka u stomacicima nesto lepo.

ne verujem da ce mm to i jesti, nije nesto za zdravom hranom, a ovako njemu muckalica bas i ne treba toliko, mislim u ove svrhe :D

smuckace videces, opet ja pozitivno ali moram nekako sebe da nateram :D samo da smuckamo... :D nece valjda da skodi ako pojedem vise? :D

Imam PCOS. Meni su moj ginekolog i dr. kod kojeg idemo zbog "steriliteta" rekli da je meni dovoljna samo mala stimulacija sa tim lekovima da dođe do začeća. Na osnovu čega oni tako misle, nemam pojma. Ali uglavnom hoće da uradim taj HSG pre nego što počnem da pijem taj Siofor ili Glukofaz. I meni je potpuno logično da bilo kakva vrsta terapije treba da traje min. 3 meseca. Ali eto od mm snaja je isto bila kod tog dr.-a kod kojeg i mi idemo i dao joj je neki lek za progesteron i bukvalno joj rekao da će se sledeći put videti kada ona bude trudna i da će se to desiti u naredna 2 meseca. Naravno da niko nije verovao. Počela je da pije te tablete (nešto na B se zove) 12-i dan ciklusa i posle par dana je ostala trudna. Svi smo bili u šoku! Evo sad' je 4 i po meseca trudna.

Nadam se da ćemo i mi imati sreće da bude tako kao što je rekao. :)

svaka cast za snajku ..... stvarno bi bilo lepo da tako sve prodjemo ..sad sokiraj i ti nas i njih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad ja padobranac,stvarno sta je s Jekic,gde je ona ,nema je na forumu,jel se cuje ko s njom?Pozdrav svima :wub:

znam da je napustila forum, nisam se skoro čula sa njom.

Ništa, krećemo ispočetka. Imam zakazano 19-og kod državnog ginekologa da uzmem uput za Betaniju, pa onda idem da zakažem za sledeći mesec HSG, pa da vidimo da li je i tu sve u redu. E onda posle toga dobijam taj Glukofaz ili Siofor i dr. kaže da nam garantuje trudnoću u naredna 2 meseca. Hajmo i to čudo da vidimo. :)

Sutra ću da kupim sve potrebne sastojke za mućkalicu. pa nek' ide život! Od viška glava ne boli. :)

pozdravi tvog docu, ako i ti ostaneš za dva meseca u drugom stanju posle terapije da nas sve vodiš kod njega.

A zna li neko sta je sa Tajci? Ona je, cini mi se, vec trebala na VTO :unsure:

i mene to zanima, od srca joj želim da ŠTO PRE ZABEBI

Drage moje, lepe vesti! Radila sam test DVE CRTICE :wub:

napokon lepe vesti, jupiii

sladja84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coca Ns- CESTITAM!!!!!!!! Ajde neka je sa srecom! Dolazi kod nas na Prvi trimestar! :) :) :) :)

Drage plusicke, radila sam double. Uz je super a rezultati krvi su stigli jutros, deluju mi ok ali konsultovacu se i sa dr veceras kad pogleda. Tako da sam SRECNA!!!! :) :) :)

Srecno sa muckalicom, nisam nikad probala al deluje ukusno i zdravo!

Poljupci svima.

Ljubinka, VelNes i CocaGomboca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima, juče sam bila van kancelarije i jedva sam čekala da dođem danas da pročitam sve što ste u međuvremenu pisale :D . Ja moju vešticu očekujem danas ili sutra, mada od simptoma nemam ništa, ali nikad se ne zna. Jedva se uzdržavam da ne uradim betu, danas je 25 dc. Inače, ono što me brine ja da sam primetila da mi je vagina već nekoliko dana jako suva. Da li ima neko neku ideju o tome? Ljubum vas sve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima, juče sam bila van kancelarije i jedva sam čekala da dođem danas da pročitam sve što ste u međuvremenu pisale :D . Ja moju vešticu očekujem danas ili sutra, mada od simptoma nemam ništa, ali nikad se ne zna. Jedva se uzdržavam da ne uradim betu, danas je 25 dc. Inače, ono što me brine ja da sam primetila da mi je vagina već nekoliko dana jako suva. Da li ima neko neku ideju o tome? Ljubum vas sve :D

Nadam se da je to to! Meni je u prvoj trudnoci sekret bio povecan tako da sam u danima ocekivanja vece i posle- svaki put kad odem u ve ce, a to je bilo na svaka 3 sata otprilike, uvek imala malo belanceta na papiru! Bilo mi je cudno, i kad osetim da klizi na dole plasila sam se da nisam prokrvarila pa sam bila u panici dok se ne uverim da je papir snezno beo. A u ovoj trudnoci mi nije pojacan sekret! Tako da me je to jedino bunilo- svi ostali simptomi su tu ali mi je bilo cudno sto se to razlikuje. Srecom, razlika je i u brzim ali kratkotrajnijim mukama i redjim povracanjima, tako da sam odusevljena! :)

Jos da se da nadam da mi i porodjaj bude laksi, da nastavim trend! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, lepe vesti! Radila sam test DVE CRTICE :wub:

Coco jos jednom od srca cestitam! divno je videti trudnice ovde :) ulivate mi nadu :wub:

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iwka, evo ti recept za mućkalicu. :)

100g oraha

100g badema

100g neslanog kikirikija

100g lešnika

100g kokosa

100g susama

100g oljuštenih semenki bundeve

100g oljuštenih semenki suncokreta (neslanih)

100g suvog grožđa

100g suvih smokvi

100g suvih šljiva

100g suvih kajsija

i sve to naseckaš ili staviš u blender i pomešaš sa 1kg meda.

Uzima se po jedna supena kašika ujutru i uveče.

Odlično je i za tebe i za tm!

I naravno, sve mora biti sirovo. ;)

Ja sam u ovo jos dodala susenu brusnicu i brazilski orah u istoj razmeri, ne moze da skodi ;)

I ponavljam da je mm pre nego sto cu zatrudneti imao 20% pokretnih plivaca sto je ocigledno i bilo dovoljno za bebu, posle trudnoce sve do jesenas nismo proveravali spermogram, nista nije bitno menjao u zivotu sem sto je proslo leto jeo muckalicu i jesenas, nekih 5 meseci posle toga br. pokretnih plivaca se popeo na 65% :rolleyes:

Bila je Jekic u pravu ima ukus bonzite :D samo sam ja izbacila kokos i suvo grozdje ...meni su i blizanci dosta :DDDDDDDDDDDDDDDD

Nista ne izbacuj! Suvo grozdje je prepuno antioksidansa i ko zna cega sve a kokos je odlican za regulaciju metabolizma i rada stitne zlezde i samim tim i regulise hormone. Postoje citava lecenja iskljucivo kokosom i kokosovim uljem, maltene da nema bolesti koju ne moze da izleci.

Ništa, krećemo ispočetka. Imam zakazano 19-og kod državnog ginekologa da uzmem uput za Betaniju, pa onda idem da zakažem za sledeći mesec HSG, pa da vidimo da li je i tu sve u redu. E onda posle toga dobijam taj Glukofaz ili Siofor i dr. kaže da nam garantuje trudnoću u naredna 2 meseca. Hajmo i to čudo da vidimo. :)

Sutra ću da kupim sve potrebne sastojke za mućkalicu. pa nek' ide život! Od viška glava ne boli. :)

Glukofaz/Siofor nije nikakav lek za stimulaciju trudnoce. On samo spusta insulin na normalnu granicu i time stedi jajnike koji su isforsirani naglim porastom secera. Ne razumem zasto ti ne daju odmah da pijes neki od ta dva leka, ne moze da skodi a taman dok prodje najmanje 2 meseca dok odradis hsg jajnici ce biti spremni i odmorni za nov pokusaj. Ja ne bih cekala da se sve zavrsi pa tek onda da pocnem sa lekom jer ako imas PCOS (IR je skoro sasvim sigurno da imas jer on i dovodi do pcos) bez obzira na trudnocu treba da preduzmes nesto, bilo da izbacis sve secere i UH iz ishrane, bilo da se potpomognes Glukofazom. Uostalom, moj endokrinolog kaze da to i ne spada u lekove (ne znam zasto, valjda sto i ne leci nista :huh: ) da se koristi vise od 50 godina i da su odlicna iskustva a izmedjuostalog ima i antikancerogeno dejstvo.

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CocaNS cestitam i ovde :wub:

Jedva cekam sliku testa, sad odmah letim u temu da vidim jesi li ga postavila :wub:

Ivka, ja onako, polu sludjeno, u guzvi :D Dete mi se penje na glavu, a ja hocu da mi se penje bar jos jedno :lol: mada se i dalje drzim broja 4, pa koliko bude :)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CocaNS cestitam i ovde :wub:

Jedva cekam sliku testa, sad odmah letim u temu da vidim jesi li ga postavila :wub:

Ivka, ja onako, polu sludjeno, u guzvi :D Dete mi se penje na glavu, a ja hocu da mi se penje bar jos jedno :lol: mada se i dalje drzim broja 4, pa koliko bude :)

ko nije sludjen u ovoj drzavi... :D. ti si jos dobra kad samo polu :D mene neka nervoza uhvatila, ne bi mi puna usta cigara pomogla :D. a bezobraznih stranki danas ko za inat i vise nego sto treba... jedva se suzdrzavam.... broj 4 je lep broj. :) moj tata kaze, 4 dece, dva zenska deteta i dva muska, tako je najlepse, svako moze da kaze da ima i brata i sestru :D

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko nije sludjen u ovoj drzavi... :D. ti si jos dobra kad samo polu :D mene neka nervoza uhvatila, ne bi mi puna usta cigara pomogla :D. a bezobraznih stranki danas ko za inat i vise nego sto treba... jedva se suzdrzavam.... broj 4 je lep broj. :) moj tata kaze, 4 dece, dva zenska deteta i dva muska, tako je najlepse, svako moze da kaze da ima i brata i sestru :D

Ih, meni je nekako lepsa kombinacija najstariji brat i jos tri seke :ph34r: al' koliko god i sta god bude necu da se zalim, samo da ima dece :wub:

Iwka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih, meni je nekako lepsa kombinacija najstariji brat i jos tri seke :ph34r: al' koliko god i sta god bude necu da se zalim, samo da ima dece :wub:

sve su kombinacije lepe kad ih ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, lepe vesti! Radila sam test DVE CRTICE :wub:

Čestitaaam!!! Želim ti da imaš najlakšu moguću trudnoću i da naravno sve bude kako treba. Jupiii! Još jedan bebirončić! :wub:

CocaGomboca i Yora volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne verujem da ce mm to i jesti, nije nesto za zdravom hranom, a ovako njemu muckalica bas i ne treba toliko, mislim u ove svrhe :D

smuckace videces, opet ja pozitivno ali moram nekako sebe da nateram :D samo da smuckamo... :D nece valjda da skodi ako pojedem vise? :D

svaka cast za snajku ..... stvarno bi bilo lepo da tako sve prodjemo ..sad sokiraj i ti nas i njih :D

Neće da škodi, naravno, ali muški mogu da imaju "mali problem" ako preteraju sa tim. :lol:

Ma ja ću samu sebe šokirati ako to bude tako kao što su rekli. Kod mene uvek sve ide naopako. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da je napustila forum, nisam se skoro čula sa njom.

pozdravi tvog docu, ako i ti ostaneš za dva meseca u drugom stanju posle terapije da nas sve vodiš kod njega.

i mene to zanima, od srca joj želim da ŠTO PRE ZABEBI

napokon lepe vesti, jupiii

Ako stvarno bude tako, ima sve da idete kod njega! :D

Yora i Iwka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u ovo jos dodala susenu brusnicu i brazilski orah u istoj razmeri, ne moze da skodi ;)

I ponavljam da je mm pre nego sto cu zatrudneti imao 20% pokretnih plivaca sto je ocigledno i bilo dovoljno za bebu, posle trudnoce sve do jesenas nismo proveravali spermogram, nista nije bitno menjao u zivotu sem sto je proslo leto jeo muckalicu i jesenas, nekih 5 meseci posle toga br. pokretnih plivaca se popeo na 65% :rolleyes:

Nista ne izbacuj! Suvo grozdje je prepuno antioksidansa i ko zna cega sve a kokos je odlican za regulaciju metabolizma i rada stitne zlezde i samim tim i regulise hormone. Postoje citava lecenja iskljucivo kokosom i kokosovim uljem, maltene da nema bolesti koju ne moze da izleci.

Glukofaz/Siofor nije nikakav lek za stimulaciju trudnoce. On samo spusta insulin na normalnu granicu i time stedi jajnike koji su isforsirani naglim porastom secera. Ne razumem zasto ti ne daju odmah da pijes neki od ta dva leka, ne moze da skodi a taman dok prodje najmanje 2 meseca dok odradis hsg jajnici ce biti spremni i odmorni za nov pokusaj. Ja ne bih cekala da se sve zavrsi pa tek onda da pocnem sa lekom jer ako imas PCOS (IR je skoro sasvim sigurno da imas jer on i dovodi do pcos) bez obzira na trudnocu treba da preduzmes nesto, bilo da izbacis sve secere i UH iz ishrane, bilo da se potpomognes Glukofazom. Uostalom, moj endokrinolog kaze da to i ne spada u lekove (ne znam zasto, valjda sto i ne leci nista :huh: ) da se koristi vise od 50 godina i da su odlicna iskustva a izmedjuostalog ima i antikancerogeno dejstvo.

Vidiš, to ti uopšte nije loša ideja što si ubacili i brazilski orah. :)

Što se tiče Glukofaza, stvarno ne znam šta bih ti rekla... :unsure: Dr.-a je samo rekla da nema potrebe da ga dugo pijem. Sada kada sam sve ovo čula od vas svih, moraću da je pitam za detalje. :) Je l' mogu ja njega onda sama da uzmem da pijem? Pošto mi je dr.-a juče otišla na more, pa ne mogu da je priupitam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke! Do sada sam bila pasivni član, ali sam u isčekivanju druge crtice odlučila da vam se pridružim sa mojim ludilom od nestrpljenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke! Do sada sam bila pasivni član, ali sam u isčekivanju druge crtice odlučila da vam se pridružim sa mojim ludilom od nestrpljenja :)

Dobro nam došla i brzo otišla u trudnicke teme :)

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke! Do sada sam bila pasivni član, ali sam u isčekivanju druge crtice odlučila da vam se pridružim sa mojim ludilom od nestrpljenja :)

Dobrodosla! Brzo otisla! :D jel imas neke simptome? ili predosecaj? kad treba da ti "ne" dodje? :D

ps: Tj ja ubacujem dodatne sasrojke :D nece skoditi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)! imam još dobrih nedelju dana da se nadam, da mi (neće) doći :D

U suštini smo tek počeli, ovo je drugi mesec, bolje rečeno prvi, prošlog meseca se nismo BAŠ potrudili :) Što se simptoma tiče, više ne znam ni ja, mislim da je još rano. Ako smo uspeli, onda sam trudna tek nedelju dana, a juče sam bila toliko blesava, da sam uradila test, koji je, naravno, bio negativan :o Nestrpljiva i to je!

Iwka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)! imam još dobrih nedelju dana da se nadam, da mi (neće) doći :D

U suštini smo tek počeli, ovo je drugi mesec, bolje rečeno prvi, prošlog meseca se nismo BAŠ potrudili :) Što se simptoma tiče, više ne znam ni ja, mislim da je još rano. Ako smo uspeli, onda sam trudna tek nedelju dana, a juče sam bila toliko blesava, da sam uradila test, koji je, naravno, bio negativan :o Nestrpljiva i to je!

:D

sve smo mi nestrpljive :D ponovices ga kad zakasni pa ce pokazati :) ja sam isto jednom uradila bila prerano a tad jos nisam ni ovulaciju racunala... :) sad vec mickalicu spremam cim se vratim sa posla, malo da podstaknem organizam... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš, to ti uopšte nije loša ideja što si ubacili i brazilski orah. :)

Što se tiče Glukofaza, stvarno ne znam šta bih ti rekla... :unsure: Dr.-a je samo rekla da nema potrebe da ga dugo pijem. Sada kada sam sve ovo čula od vas svih, moraću da je pitam za detalje. :) Je l' mogu ja njega onda sama da uzmem da pijem? Pošto mi je dr.-a juče otišla na more, pa ne mogu da je priupitam. :)

Obicno ne savetujem uzimanje leka na svoju ruku, ali mislim da ovo mozes slobodno, da nece da skodi. A i onako dr. planira to da ti da, ni ja ne razumem zasto ne bi pocela odmah sa tim, njemu treba 2-3 meseca da odradi posao. Mozes desetak dana da uzimas jednu dnevno a posle toga po dve. I ako ostanes trudna u medjuvremenu on nece da ti skodi, ja ga jos uvek uzimam i verovatno cu da ga uzimam do kraja trudnoce.

Ćao devojke! Do sada sam bila pasivni član, ali sam u isčekivanju druge crtice odlučila da vam se pridružim sa mojim ludilom od nestrpljenja :)

Dobrodosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta vaša mućkalica je bomba :D, sad sam videla šta sve ide u nju. Ako to počnem da dajem dragom, biće svega :D :D :D

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicno ne savetujem uzimanje leka na svoju ruku, ali mislim da ovo mozes slobodno, da nece da skodi. A i onako dr. planira to da ti da, ni ja ne razumem zasto ne bi pocela odmah sa tim, njemu treba 2-3 meseca da odradi posao. Mozes desetak dana da uzimas jednu dnevno a posle toga po dve. I ako ostanes trudna u medjuvremenu on nece da ti skodi, ja ga jos uvek uzimam i verovatno cu da ga uzimam do kraja trudnoce.

Dobrodosla!

Pa je l' mogu da ga kupim bez recepta? I šta da uzmem - Glukofaz ili Siofor? Mislim, ako može da se uzme bez recepta onda sigurno ne škodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta vaša mućkalica je bomba :D, sad sam videla šta sve ide u nju. Ako to počnem da dajem dragom, biće svega :D :D :D

Dobrodošla, mućkala i brzo nam nešto smućkala! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.