Recepti za makarone i spagete

odgovora

Objavljeno

moje dete svakog cetvrtka je dolazilo iz vrtica sa pricom:Mama napravi mi špagete kao sto Goca pravi!!!Ja nađem recept za bolonjeze i napravim kad dete kaze NISU TE!!!Pitam ja vaspitacice kakve su to spagete a ona ce:Ja sam 5 puta pokusala da ih napravim i ni jednom mi nije uspelo...uglavnom deca se otimaju oko njih traze jos po jednu porciju...Tak ja dođem do kuvarice i ona mi da fantastican recept preukusne su :wub: ELEM ovako:

Glavicu luka proprziti na ulju,dodati junece mleveno meso,posoliti,pobiberiti i malo proprziti,zatim dodati vode da lepo ogrezne i to ostaviti da se krcka jedno 45 minuta...na samom kraju ubaciti makarone u tu masu (bitno je da idu makarone ne prokuvane tj pravo iz kese i kuvati jos 5-10 min,zatim skloniti sa vatre i ostaviti 30 min da se makarone lepo u tom vrucem dokuvaju...bitno je da vode ima dovoljno kad se makarone ubace da mogu lepo da nabubre.Prvi put kad sam pravila bila sam skepticna jer mi je nekako grozno izgledalo mleveno meso kuvano u vodi dok nisam ubacila makarone koje su to lepo upile i pustile svoj soft.Moze se dodati svakakvih zacina po ukusu ja stavljam origano i stavim malko pelata..sve po zelji..uglavnom kuvarica kaze da je glavni stos u tim makaronama koje se kuvaju sa mesom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moj muž našao na netu, a sad se često nalazi na meniju.

250gr makarona (dovoljno za dvoje)

konzerva paradajza (u komadu)

sveža bazilika

200gr tvrdog sira

šaka maslinki

2-3 čena belog luka

50gr margarina

kašika brašna

250ml mleka

kačkavalj po želji

(umesto konzerve paradajza i sveže bazilike može i barilin ili bilo koji drugi sos paradajza sa bazilikom)

Testenina se skuva, ali samo 2/3 od vremena predviđenog za kuvanje (np. ako je vreme kuvanja testenine 9 min, vi kuvajte 6 min). Ocediti testeninu.

Iseckati konzervu paradjza štapnim mikserom, sipati u šerpicu i dodati baziliku (u slučaju da je gotov sos - samo ga istresite u šerpicu). Kad proključa smanjiti vatru i dodati sir iseckan na kockice, naseckane maslinke i sitni naseckan beli luk. Sve lepo izmešati, dodati oceđenu testeninu i dobro izmešati.

Vatrostalnu činiju (ili u čemu već planirate da zapečete)premazati sa malo maslinovog ulja i tu sipati testeninu sa paradajzom.

U drugu činijicu zagrejati margarin, kad se otopi dodati kašiku brašna, propržiti i dodati mleko. Kad sos počne da se zgušnjava njime preliti testenine.

Narendati kačlavalj i posuti preko sosa.

Rernu zagrejati na 200°C ili 250°C i zapeći testenine. Oko 20-25 minuta.

Moje dete obožava te testenine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavicu luka proprziti na ulju,dodati junece mleveno meso,posoliti,pobiberiti i malo proprziti,zatim dodati vode da lepo ogrezne i to ostaviti da se krcka jedno 45 minuta...na samom kraju ubaciti makarone u tu masu (bitno je da idu makarone ne prokuvane tj pravo iz kese i kuvati jos 5-10 min,zatim skloniti sa vatre i ostaviti 30 min da se makarone lepo u tom vrucem dokuvaju...bitno je da vode ima dovoljno kad se makarone ubace da mogu lepo da nabubre.Prvi put kad sam pravila bila sam skepticna jer mi je nekako grozno izgledalo mleveno meso kuvano u vodi dok nisam ubacila makarone koje su to lepo upile i pustile svoj soft.Moze se dodati svakakvih zacina po ukusu ja stavljam origano i stavim malko pelata..sve po zelji..uglavnom kuvarica kaze da je glavni stos u tim makaronama koje se kuvaju sa mesom...

A koja količina mesa i makarona je u pitanju? I koliko vode sipati da lepo stanu sve makarone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte neki recept za spagete sa kulenom. Udavi me muz, oce da mu to pravim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kulen ti je dobar da se mesa sa paradajzom, slaninicom itd...

evo nesto sto mi pravimo otprilike

100gr pancete

100gr kulena

250gr paradajza ( pelat ili kuvani ili tomatino )

beli luk u prahu

biber po zelji

origano

bosiljak

poenta je sve sitno iseckati, i na tihoj vatri kuvati kad sjedinis sa testom, nekih 5 min, samo da se sjedine ukusi i mirisi.

Od zacina isto mozes i nesto po svojoj zelji, a posto je kulen u pitanju, predpostavljam da tm trazi nesto ljuto ili pikantno, tako da mozes dodati malo tucane paprike ili eventualno ljutog senfa, ali vrlo malo.

Ko voli sa sirevima, jedan dobar recept npr

za 2 osobe

50gr gorgonzole

50gr edamera

50gr pavlake

100gr neutralne pavlake

biber

origano

bosiljak

to sve kuvati na jako tihoj vatri pustiti sireve da se rastope i sjedine, i paziti da ne zagori niposto. Po zelji dodati i dinstane pecurke i beli luk.

Najbolje uz ovo idu njoke, ali moze i bilo koja druga testenina po zelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kulen ti je dobar da se mesa sa paradajzom, slaninicom itd...

evo nesto sto mi pravimo otprilike

100gr pancete

100gr kulena

250gr paradajza ( pelat ili kuvani ili tomatino )

beli luk u prahu

biber po zelji

origano

bosiljak

poenta je sve sitno iseckati, i na tihoj vatri kuvati kad sjedinis sa testom, nekih 5 min, samo da se sjedine ukusi i mirisi.

Od zacina isto mozes i nesto po svojoj zelji, a posto je kulen u pitanju, predpostavljam da tm trazi nesto ljuto ili pikantno, tako da mozes dodati malo tucane paprike ili eventualno ljutog senfa, ali vrlo malo.

Ko voli sa sirevima, jedan dobar recept npr

za 2 osobe

50gr gorgonzole

50gr edamera

50gr pavlake

100gr neutralne pavlake

biber

origano

bosiljak

to sve kuvati na jako tihoj vatri pustiti sireve da se rastope i sjedine, i paziti da ne zagori niposto. Po zelji dodati i dinstane pecurke i beli luk.

Najbolje uz ovo idu njoke, ali moze i bilo koja druga testenina po zelji.

E bas ti hvala na receptu!

jedno pitanje, bijeli luk u prahu se kupuje? Nisam ga koristila nikad, ja uglavnom isjeckam obicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je, kupuje se u radnji u prahu, ja uglavnom uzimam onaj kotanyi, ako nemas najidealnije bi bilo da ga izgnjecis, da pusti svoje sokove ili najsitnije moguce iseckas, da ne bude krupno,pa da svojim ukusom ubije sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj sa gorgonzolom je extra, ja isto tako pravim, samo što pravim domaće njoke i ubacujem u saft...oooodlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to kad te ne mrzi ahahahaha, ali iskreno ne bih ih pravio nikad rucno, znam da su bolje,lepse,svezije i sve, ali samo kad pomislim kakav nered napravim u kuhinji i bez toga nije mi dobro ahahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Integralne spagete sa raznim povrcem i piletinom..to ja onako dodavala sta sam htela i ispalo odlicno :)

Na maslinovo ulje stavim prvo praziluk, pa sitnu iseckanu sargarepicu, pa crveni kupus, pa brokoli, (ili sta god imate po izboru od povrca)..onda one male ukiseljene kukuruzice, i to tako dok se ne izdinsta. Naravno so, biber, eventualno bosiljak jos

Posle izbacim to iz tiganja i u isti stavim sitno iseckanu crvenu papriku (baburu ili shilju svejedno) i piletinu pa to izdinstam.

Dodam kari i djumbir i od zacina..

Kad to bude gotovo, sve pomesam sa integralnim spagetama i stavim soja sos.

Mm i ja to obozavamo, a zdravo je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.