Udaja

odgovora

Objavljeno

Mm i ja samo se uzeli sa nase 23god... Nijednom se nismo pokajali, on kaze da je presrecan u braku, da je ostvarenje svih njegovih snova i bas ono sto od zivota ocekuje. Ja sam nedavno jedan vikend provela sama u kuci bez njega i male i odmah krenula sa depresijom i pitanjem: "Sta bih ja bez vas?" Znam ja da bih mogla, znam da bih i kao single bila srecna, ali mi je toliko udobno u porodicnom zivotu da prosto ni sama ne mogu da verujem... Posebno ne mogu da verujem zato sto sam oduvek verovala da "nisam materijal za brak" i da nece mene niko dugo zadrzati ili istrpeti... Svejedno prevarila sam se...

A godine- i mm i ja samo do tih svojih 23 dosta toga prosli, videli, proputovali, obrazovali se, stekli iskustva i dobrih i losih i ojacali i sebe, i nasu vezu... Brak je bio logican sled dogadjaja u vezi i cini se da nam pase oboma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diskutabilna tema. Većina forumašica zna moje mišljenje, ali i da se ovdje potpišem. Generalno, nemam ništa protiv braka, ali ne treba žuriti. Svako životno doba ima svoje čari...

Slazem se sa (malo da napisem prethodni nik) Filipom. Mislim da neke stvari treba zavsriti na vreme, naravno ako zelis i ako si takav (fakultet, ludovanje i sl) pa onda uploviti u mirne vode, moze se i kasnije, ali malo teze. Ne zalim sto se nisam ranije udala, naprotiv. Radila sam sta sam htela, koliko su mi mogucnosti dozvoljavale putovala, bila u par veza, zavrstila fax, zaposlila se,napravili kucu, ostala trudna :)....i udaja. Jedino mislim da ranije treba roditi dete. Pre mm nisam imala duge veze, a vec treci dan nase veze sam mu rekla da cu se udati za njega :). Joj, kad se samo setim njegovog pogleda i osmeha :);), sad se ja tako smejem :).

Mnamama, Svaka vam cast, a tebi na iskrenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino sto sam naucila u zivotu je da zivot nema pravila...

videla sam svakave veze,znam roditelje nekih mojih drugarica koji su se zabavljali ,bukvalno 3 meseca,vencali se i sad su vec 30 godina zajedno,znam neke koji su se zabavljali po 7-8godina,vencali sepa se razveli posle nekog vremena...prosto,zivot ne daje nikakvu garanciju.

mislim da je cest problem kod onih koji maldi udju u brak to sto vremenom ,,prerastu`` jedno drugo,razviju se u 2 razlicite osobe,sazreju u razlicitim pravcima ili jedno od njih dvoje ne sazri uopste..postaju nezadovljni,pitaju se sta zivot jos ima da im priustiili prosto ne znaju kako da se nose sa odredjenim problemima na koje nailaze jer nemaju prethodnog iskustva...

sve to zavisi kako se kome zalomi,nista drugo

Slažem se ..evo moj lični primer da sam se udala prvi put posle 6,5 godina zabavljanja..mislila sam da je to to, rodila i bebicu u tom braku i ubrzo shvatila da to nije to..svako bi pomislio da sam luda, al ja jednostavno više nisam videla sebe sa tim čovekom..jedno je zabavljanje, drugo je život..posle toga upoznala mog medića, sa kojim se zabaljala nekih dva meseca ukupno, pre nego počeli da živimo zajedno, napravili bebicu i prvi put sam srećna i nekako zadovoljna, spokojna..razlog tome može biti i u mom mediću, koji je 12 godina stariji od mene, razumem me u potpunosti, jednostavno zrela je osoba..možda sam i ja vremenom sazrela, shvatila šta volim i želim u životu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se ..evo moj lični primer da sam se udala prvi put posle 6,5 godina zabavljanja..mislila sam da je to to, rodila i bebicu u tom braku i ubrzo shvatila da to nije to..svako bi pomislio da sam luda, al ja jednostavno više nisam videla sebe sa tim čovekom..jedno je zabavljanje, drugo je život..posle toga upoznala mog medića, sa kojim se zabaljala nekih dva meseca ukupno, pre nego počeli da živimo zajedno, napravila bebicu i prvi put sam srećna i nekako zadovoljn, spokojna..možda sam vremenom sazrela, shvatila šta volim i želim u životu.. :)

E ti si bas primer iz krajnosti u krajnost :)

Samo ti nama uzivaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ti si bas primer iz krajnosti u krajnost :)

Samo ti nama uzivaj :)

hehhe..jesam li :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sve zavisi kakva si osoba, ako voliš da izlaziš, da se do kasno družiš sa drugaricama, da putuješ i upoznaješ svet oko sebe, onda ti je brak zatvor... :)

PS.ova tema treba da bude u temi "BRAK"!

Sorry :rolleyes: sto nisam stavila temu brak.I ja mislim da je prvenstveno to presudno kakva si osoba.Pravo da ti kazem imam malo godina,ali nekako sam prezasicena sa izlascima i umorna od trazenja necega imaginarnog,a nasla sam pravog cveka koga beskrajno volim kao i on mene.I mislim da mi sve vise odgovara taj miran porodicni zivot nego prozivljavanje svega sto sam vec prosla(izlasci do jutra,pijancenje,muvanje sa momcima koji su ustvari bezveze)Ali drugarice izgleda slute tu prosidbu na pomolu i iznose mi najgore stvari o braku,pa ne moze biti lose?Znam nije idealno daleko od toga,ali ne zamisljam ga kao kavez i zatvaranje u kucu.Ipak cilj svcakog coveka je porodica kad tad.Pozzdrav za tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi skim si u zatvoru... :lol: Ja sam se udala u 22.,dosta mlada,ali je meni lepo(naravno,ako virnes u kutak za jadanje videces da i u dobrim brakovima ima i uspona kao i padova).Mislim da je jako bitna komunikacija,zajednicko resavanje problema sto zivot donese.Ja pored toga sto sam udata sam izlazila i sa drustvom(vise mi je trudnoca kao zatvor nego brak),mastam o putovanjima(naravno sa njim),o novim poznanstvima,imamo nase planove... On mi je srodna dusa i ne mogu da zamislim ni 1 dan bez njega.U sustini,od kako smo se upoznali nije bilo ni 1dana da nismo bili zajedno.Cak i radimo zajedno-tad nam biznis najlepse cveta... Nadam se da ce uvek biti tako,radicemo na tome.

Pre nego sto smo se vencali(mada taj papir po meni nista nije promenio u nasem odnosu)smo ziveli zajedno,tako da sam znala da mi odgovara,upoznala sam sve njegove mane i vrline i prihvatila ih.Po meni bi svako trebao pre braka da proba zajednicki zivot-tek tad vidis neke stvari kako funkcionisu.

Inace,pre njega nikad ni jednu ozbiljnu ili duzu vezu nisam imala.

Ti si draga u najslicnijoj situaciji mojoj :rolleyes: Samo ja pre njega sam imala jednu ozbiljnu vezu koja je trajala dve i po godine.Ali tad sam zaista bila premlada.Imala sam 16god. i zabavljala sam se sa tim deckomdo svoje 18.Ali kad sad to pogledam sa ove distance to je bilo sve samo ne veza.Posle raskida smatrala sam da sam propustila mnogo podelivsi toliko vremena sa nekim ko mi nije ni slican.Onda sam krenula da izlazim kao nenormalna,vidjala se sa mnogo momaka koji su me jurili dok sam bila zauzeta,ali posle prvog sastanka svakog bih oterala od sebe.A i u to vreme bila sam okupirana svojim bendom,non stop probe, koncerti,putovanja...i tad sam smatrala da niko ne bi izdrzao moj tempo zivota.Ej devojka koju nekad vidis samo na pet minuta jer zuri da pakuje kofere :rolleyes: Sve dok se nije pojavio ovaj covek koga volim bezuslovno i bezrezervno.Ustvari prvi put volim nekog onakvog kakav je i znam da lil cu biti sa njim ili necu biti ni sa jednim drugim.On zavrsava fakultet i celo nase drustvo vidi svadbu na pomolu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

med.sister ne znam koliko imas godina, ali zeno uzivaj u svom zivotu...brak ti nece pobeci , a mladost hoce!

Imam 20godina :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razvodim se. Mislila sam da ce to teze da mi padne nego sto jeste. Mislim da mi je rana udaja otvorila oci. Navela me da razmislim sta stvarno zelim u zivotu, i utvidela sam da nisam srecna. Da to sto zelim, to sto mi treba nije tu. Nikad nebih menjala to iskustvo, i verovatno bih se opet udala, jer, je nezamenljivo i neprocenljivo. Napokon znam sta zelim. Ovim nebih nikog da obeshrabrim, ali, jednostavno, kod mene brak nije iyasao na najbolje, ali ja, moj zivot, svakako jeste. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milkyway, nadam se da je to ono sto ce te usreciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razvodim se. Mislila sam da ce to teze da mi padne nego sto jeste. Mislim da mi je rana udaja otvorila oci. Navela me da razmislim sta stvarno zelim u zivotu, i utvidela sam da nisam srecna. Da to sto zelim, to sto mi treba nije tu. Nikad nebih menjala to iskustvo, i verovatno bih se opet udala, jer, je nezamenljivo i neprocenljivo. Napokon znam sta zelim. Ovim nebih nikog da obeshrabrim, ali, jednostavno, kod mene brak nije iyasao na najbolje, ali ja, moj zivot, svakako jeste. :D

otkud sad to?????????????????????

znam da se takve stvari ne cestitaju :lol: , ali mlada si i zivot je pred tobom....!!!nemas dece i zato je sve to lakse!!!

uzivaj bre!!! nije kraj sveta!!!

mnoge zene procvetaju posle razvoda!!!!

ajde srecno!!! i naravno da ces naci novog muskarca, a sad ces nadamo se znati bolje da izaberes...svako iskustvo je vredno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,mislim da svako treba da stupi u brak kada oseca da je vreme,nekome to vreme dodje pre,nekome kasnije......U sustini treba zavrsiti neke stvari u zivotu koje smatrate da su vama bitne,pa onda uci u brak,da ne bi posle bilo da se niste iziveli i da prebacijete jedno drugom kako neke stvari niste uradili zbog tog istog braka.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bolje i dobar razvod nego los brak, ako vec nisi srecna u braku i treba da se razvedes. Nadam se da si pre svega o svem DOBRO razmislila i da je to ono sto zelis.

Inace, razvod se nekada i cestita...hm, moja mama i mi smo SLAVILI kada su se moji razveli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm... rana udaja.. nisam ja za ovu temu ... :D :D :D :D

Milkyway pa kako sad to ?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm... rana udaja.. nisam ja za ovu temu ... :D :D :D :D

Milkyway pa kako sad to ?????

Mirjana ti si za temu 'prerana udaja' :P .........u tim godinama kada si ti počela da 'bereš trešnje',ja sam se igrala barbikama :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana ti si za temu 'prerana udaja' :P .........u tim godinama kada si ti počela da 'bereš trešnje',ja sam se igrala barbikama :P

:lol::lol::lol:

mirjana je pish!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe jbg.. :D

napredna deca !! _ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milkyway srecno sa odlukom i sve naj u daljem zivotu ti zelim! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milkyway srecno sa odlukom i sve naj u daljem zivotu ti zelim! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me je iznendaio Milkyn post... :o Nekako sam stekla ustisak kroz njene postove da je srecna...

No,to je i jedino bitno draga-da si srecna.Zelim ti lep i lak novi pocetak,uzivaj... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milkyway, naćićeš ti svoju sreću! Napred, samo hrabro... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vezu sa svojim suprugom sam pocela u aprilu 2009. Nakon mesec dana pitao me je da zivimo zajedno. Da napomenem on je bi u Svajcrskoj,a ja u Srbiji. Planirali smo moj odlazak i kako bi sve to odradili. Ja sam bila nostalgicna zbog ideje o odlasku,bilo je brzo i u tom periodu,kraj avgusta test je pokazao dve crtice. Nismo se vencali zbog moje trudnoce,ali tesko da bih se ja odlucila u narednih pet godina da predjem u Svajcarsku.

Ne kajem se,u ovom trenutku smatram da sam dobro uradila i da se necu ni kasnije pokajati. Imam 22 godine i dosta toga ispred sebe,i imam sa kim to da podelim.

Svaka veza je individualna,ali ne vidim buducnost u braku pre dvadesete. Cast izuzecima,jer postoje,ali nisu tako cesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam odgovorim na brzaka. Nije to od jednom, to je ono sto znas svaki dan ali ne zelis sebi da priznas. Nije mi tesko, mislila sam da ce biti ali ne. Cak mi je mnogo lakse, opet se osecam zivom, osecam da imam buducnost, da mogu da poradim na sebi. Vec sam nasla posao, i to posao kojki sam oduvek sanjala da radim, tako da sledeci korak je samo da se glasnije smejem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milki, divno, drago mi je da se lakše diše...javljaj nam se ponekad. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milkyway....bas mi je drago sto si srecna, sto si nasla posao a za smejanje...bice i toga samo se ti druzi sa nama.b0220.gif SAMO NAPRED, GLAVU GORE I U NOVE POBEDE KRENI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.