Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

prvo,pozdrav svima(nova sam ovdje)....meni je lijepo musko ime aleksej i damjan, a zensko elena i kalina....inace sam u 8. nedjelji trudnoce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvo,pozdrav svima(nova sam ovdje)....meni je lijepo musko ime aleksej i damjan, a zensko elena i kalina....inace sam u 8. nedjelji trudnoce..

Pozdrav Sunny!!! Dobrodosla. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmišljamo nešto o imenima.Tri imena su u opticaju:Dušan, Mihajlo i Mateja..koje se vama najviše svidja?

Clara, meni se sviđaju Mihajlo i Mateja, mala prednost za ovo prvo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvo,pozdrav svima(nova sam ovdje)....meni je lijepo musko ime aleksej i damjan, a zensko elena i kalina....inace sam u 8. nedjelji trudnoce..

Ćao Sunny, dobro nam došla! Evo da ti pomognem, meni su lepa imena Aleksej i Kalina. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvo,pozdrav svima(nova sam ovdje)....meni je lijepo musko ime aleksej i damjan, a zensko elena i kalina....inace sam u 8. nedjelji trudnoce..

Dobrodošla sunny..jesu lepa imenat4614.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hteo da se zove Živojin, ali, cela porodica htela da me se odrekne, pa onda smo nekako kompromisno dali ime LAZAR :)

Nije loše, ali, bolje je Živojin :) - Žika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj... to je bas tema...

Ja sam pre sest godina rodila devojcicu i dali smo joj ime MINA...mada sam ja htela da bude TEONA(pa se niko nije sa tim slozio)

Sada sam ponovo trudna i ponovo je devojcica, tako da ce sada biti TEONA, mada me niko u tome sem muza ne podrzava.

TEONA je musko, grcko ime (pravoslavni kalendar 18.01.-Krstovdan), mada kod nas ne bi gag bas dali muskom detetu, inace objasnjenje ko je on bio imate na http://www.spcoluzern.ch/index.php?pg=2110&lang=sr

I tako me danas sabotiraju, a eto ostace na tati da odluci da li ce biti TEONA ili TEA... posto se vec cetiri godine trudino da ostanem trudna, ovo vise ima povezanosti sa tim da je OD BOGA (Teo-gr. Bog).

Inace meni lepih imena ima najvise za decake:

PAVLE

MATEJA

DIMITRIJE

MIHAJLO

za devojcice slabo da znam neko lepo ime :P:)

Теона је дивно име. Наша кћи се зове Јефимија (по монахињи Јефимији, у световном животу Јелена, супруга Угљеше Мрњавчевића, написала чувену похвалу кнезу Лазару, укратко..). Да је био син звао би се Вукан или Григорије. Док сам била трудна нисмо знали пол, па смо га звали Харалампије. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D A Lazar je ipak lepse. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Теона је дивно име. Наша кћи се зове Јефимија (по монахињи Јефимији, у световном животу Јелена, супруга Угљеше Мрњавчевића, написала чувену похвалу кнезу Лазару, укратко..). Да је био син звао би се Вукан или Григорије. Док сам била трудна нисмо знали пол, па смо га звали Харалампије. :D

Jefimija je prelepo i retko ime..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hteo da se zove Živojin, ali, cela porodica htela da me se odrekne, pa onda smo nekako kompromisno dali ime LAZAR :)

Nije loše, ali, bolje je Živojin :) - Žika :)

Mogu da zamislim izraz lica tvoje supruge kada si joj predlozio ime Zivojin :)

Lazar je bas lepo ime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da zamislim izraz lica tvoje supruge kada si joj predlozio ime Zivojin :)

Lazar je bas lepo ime :)

:) Danas sam bio u opštini da prijavim rođenje deteta iiiiii mislio sam da mu dam, lepo, srpsko ime ... ali, sam ostao pri dogovoru, ostao je Lazar :)

Nema to veze, ime kao ime, bitno je da bude normalan čovek, a kako se zove, to nema mnogo veze, u ostalom, žena ga je nosila 9 meseci, pa je njoj ostaje pravo da mu dodeli ime ... Jedino što nije moglo da se dogodi, to je da bude Mateja i Luka :) Stefan i Nikola :)

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lav Dimitrije je dobio svoje ime po mojoj resenosti da svom sinu dam neko snazno, zvucno ime. A kako je trudnoca bila jako rizicna a uz njega u sebi sam pocela da osecam hrabrost i jacinu koju nisam osecala do sada - usledilo je ime Lav. A ovo Dimitrije - e pa tako mi se htelo :P

Prelijepo ime :)

A cujem ga u poslednje vrijeme cesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da zamislim izraz lica tvoje supruge kada si joj predlozio ime Zivojin :)

Lazar je bas lepo ime :)

Za ime Lazar sam cula da ima neko bzv biblijsko znacenje..ne znam da li je to tacno, jer sam na taj komentar cesto nailazila na forumima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u ostalom, žena ga je nosila 9 meseci, pa je njoj ostaje pravo da mu dodeli ime ...

:)

Razuman covek,nema sta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto jos uvek neznam pol bebice a u velikoj sam frci inace sto se tice imena....Ima zaista puno prelepih imena ali ja neznam da se odlucim a u stvari jos mi ni jedno nije bas onako ozbiljno zapalo za uvce.....Evo na primer liste koje sam pocela da pravim,pomozite mi glasanjem-inace za sada imam Andjelu i Djoleta.....volela bih moja mala srecica ima jedno zaista jedinstveno i lepo ime.............................................

MUSKA IMENA - Luka;Pavle;Stevan;Filip;Danilo;Tadija ZENSKA IMENA- Nevena;Ema;Lena;Neda;Martina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOSTAt8525.gif

NIKŠAt8503.gif

MINJAt8542.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAA, pa nemoj da kradeš ideje ( šalim se)! Alexin sinčić se zove Nikša.

MUSKA IMENA - Luka;Pavle;Stevan;Filip;Danilo;Tadija ZENSKA IMENA- Nevena;Ema;Lena;Neda;Martina

Ova boldovana su moji favoriti, eto da ti pomognem u odabiru. Pozz i dobro nam došla NATY!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAA, pa nemoj da kradeš ideje ( šalim se)! Alexin sinčić se zove Nikša.

MUSKA IMENA - Luka;Pavle;Stevan;Filip;Danilo;Tadija ZENSKA IMENA- Nevena;Ema;Lena;Neda;Martina

Ova boldovana su moji favoriti, eto da ti pomognem u odabiru. Pozz i dobro nam došla NATY!

Hvala ti bas si srce......................puno ce mi znaciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za decaka odlucila Aleksa, a ako bude devojcica, muzi bira ime, ja se necu mesati. Inace, imamo vec Andjelu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još ništa ne odlučih heheh..vaga, vidi se :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još ništa ne odlučih heheh..vaga, vidi se :lol:

Valjda ces da ga izvagas dok se ne porodis! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda ces da ga izvagas dok se ne porodis! :lol: :lol: :lol:

Nadam se :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je 11 . septembar . 2010 . god . Mislim da je lepo ime Andrea ! Jer je neobicno :D sta vi mislite ?

Moj mladji brat Nikola rodjen je 11.sptembra,a to je inace dan kada je bio rodjen i nas veliko PATRIJARH PAVLE... A to mi je inace prelepo ime za decaka... Meni je termin 28.07.,ali ako bude bas 30.07 (na Ognjenu Mariju) bice Marija... to mi je nekako lepo. Imala sam drugaricu cija je mama zelela da se ona zove Angelina,ali se tati nije svidjalo...kada se ona rodila na taj svetac,mama je pitala tatu: ''Kako ti se svidja nasa devojcica?'' i on je rekao: ''Kao andjeo! Neka bude Angelina!'' <3 <3 <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se zbog pravopisnih gresaka...u sakama nemam osecaja,sasvim su utrnule,a i vid mi je malo zamucen zbog pritiska... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je 11 . septembar . 2010 . god . Mislim da je lepo ime Andrea ! Jer je neobicno :D sta vi mislite ?

Prelepo ime. I ja ga imam u vidu ako bude devojcica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.