Mama bojanina prica

odgovora

Objavljeno

mislila sam da nista ne napisem jer mi je tesko i da citam vase postove..

strasno.. samo mi mame i buduce znamo kako je to i koji bol osecamo jer nam je sudbina tako cesto u tudjim rukama..

ne znam ni sama sta pisem.. potresla sam se jako i rekla sebi da necu ici na forum ali ne mogu da spavam vec dve noci.. stalno razmisljam o tome..

RIP mama Bojana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno saucesce porodici.

Tako tuzna vest,ne mogu da verujem da se ovako nesto moze dogoditi. Ni ona ni njene bebe nisu to zasluzile :( . Bila je retko iskrena i divna osoba,iako se nismo poznavale iz njenih postova se to vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li ne ko rezultat obdukcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li ne ko rezultat obdukcije?

Niko nista ne javlja a i mene zanima?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li ne ko rezultat obdukcije?

svi to cekamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista mi je teško da bilo šta kažem jer, čini mi se, u takvi slučajevima prave reči i ne postoje. Lično je nisam poznavala, na forumu sam u poslednje vreme retko jer je situacija u mojoj porodici posle mog porodjaja postala delimično gusta... U svakom slučaju, teško mi je i sada a još teže bi mi bilo da sam je poznavala... Toliko mi je teško da ne smem više ni njene postove čitati jer mi srce postaje sve gorčije u grudima. Želim mama Bojaninoj porodici izjaviti lično saučešće i zamoliti ih da svu svoju pažnju od sada pa nadalje posvete malenim andjelima jer bi svakako to mama Bojana sada činila da je sa nama, na ovom svetu. Neka počiva u miru jer je po postovima vidim bila dobra žena, osoba i prijatelj i nadam se da je sada srećna, u raju, što njena dva mala andjela žive i što će nastaviti njenim stopama, tamo gde je ona, nažalost, stala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na ringeraji procitala da je jedna clanica izjavila da je cula na vestima,da je umrla od sepse...koliko istine ima u tom izvestaju sa vesti ne znam....sve u svemu tuga pregolema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na ringeraji procitala da je jedna clanica izjavila da je cula na vestima,da je umrla od sepse...koliko istine ima u tom izvestaju sa vesti ne znam....sve u svemu tuga pregolema....

Nije o Bojani bila rec...Jos jedna porodilja je umrla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li ne ko rezultat obdukcije?

Rezultati obdukcije bice gotovi krajem Januara a mozda i posle toga kalkulise se sa datumima mozda cak i krajem februara, tako nam je receno u zavodu za sudsku medicinu u Nisu, zasto tako dugo stvarno ne znamo (mozda zbog praznika).

Inace Bojana nije umrla od sepse kako smo procitali da je neko prokomentarisao.

Problem je nastao 4 sata posle porodjaja, doslo je do zastoja u radu bubrega, trosila je dosta plazme, misili su da ima unutrasnje krvarenje medjutim posle hiruske intervencije utvrdjeno je da nema krvarenja ali ima dosta tecnosti u predelu abdomena a posto nije mogla da izbaci svu tu tecnost onda su otkazivali i drugi organi jetra, srce joj je stalo u jednom trenutku i radili su reanimaciju citavih 40 minuta .....

Medjutim najbolje da sacekamo rezultate obdukcije kako ne bi prejudicirali u zakljuccima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala što si podijelila informacija sa nama, da znamo šta je pošlo po zlu...

Strašno...samo ću to reći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćuftice, hvala ti na informacijama. Ne preostaje nam ništa drugo sem da čekamo rezultate... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaista strasno,ali nazalost svi smo mi svesni rizika anestezije...koliko god bila to rutinska operacija uvek postoji sansa za komplikacije i naravno nesavesno lecenje nasih lekara....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije o Bojani bila rec...Jos jedna porodilja je umrla...

Boze blagi, zar ima vise smrtnih slucajeva na porodjaju i to u istom porodilistu??? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na informaciji Ćuftice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćuftice, veliko ti hvala.

Lepo reče Lilika, kada se uzima totalna anestezija, to vam dođe kao lutrija. To mi je rekao i jedan anesteziolog, nikada se ne zna kako će nečije telo da "reaguje" na to. :( u svakom slučaju, iskreno kakvi god rezultati bili obdukcije, ako se ustanovi greška lekara, još više će da boli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tek taj apsurd da se kod nas carski radi jos uvek u opstoj anesteziji,uz sve mogucnosti komplikacija iste...grrrrrrrrrr Ne mogu da opisem koliko sam razocarana.Stalno mislim na mamaBojanu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuftice, hvala puno jos jednom.

Sve je ovo bilo jako potresno. Hvala Bogu pa su bebe dobro. Valjda ce ih zivot vise maziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćuftice, veliko ti hvala.

Lepo reče Lilika, kada se uzima totalna anestezija, to vam dođe kao lutrija. To mi je rekao i jedan anesteziolog, nikada se ne zna kako će nečije telo da "reaguje" na to. :( u svakom slučaju, iskreno kakvi god rezultati bili obdukcije, ako se ustanovi greška lekara, još više će da boli :(

mozda totana anestezija dodje kao lutrija, ali anesteziolog dodje mnogo vise kao lutrija. ali doktori nikad nece reci nista protiv svog kolege uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda problem nije nastao zbog anestezije. Znam za istovetan slučaj, kada se žena umrla posle porođaja tako što su još prvo otkazali bubrezi, pa jetra.., a porađala se potpuno prirodno, bez ikakve anestezije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se mama Bojana uopšte budila iz anestezije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda problem nije nastao zbog anestezije. Znam za istovetan slučaj, kada se žena umrla posle porođaja tako što su još prvo otkazali bubrezi, pa jetra.., a porađala se potpuno prirodno, bez ikakve anestezije.

da..ja sam pomislila na hellp sindrom..jako je tezak za prepoznavanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Da li se mama Bojana uopšte budila iz anestezije?

    Mislim da nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije...

u nedelju u 12h je uradjen carski. posle toga se probudila ali je opet u 16h izgubila svest. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au bwe, au..toliko toga pošlo po zlu..sve do tragičnog ishoda..jadna Bojana :(

Ona je i sama pisal da je imala problema sa oticanjem i jednim bubregom :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da..ja sam pomislila na hellp sindrom..jako je tezak za prepoznavanje..

Lilika sta je hellp sindrom?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ova tema je zatvorena za odgovore.

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.