Masina za pranje sudova

odgovora

Objavljeno

Jel prao neko u masini onaj veliki pleh sto ide u rernu?

Cista da znam da li i kako moze da stane.

Ja nisam pokušavala...ali mislim da možeš da ga nekako namontiraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да покушам опште да појасним, не односи се искључиво на машине за прање посуђа.

Сада је у свери електронике наступио период хипер продукције, углавном се плаћа име, мање квалитет и све се своди на дизајн. Ту и тамо се провуче по која техничка иновација али све у принципу исто.

Највећи проблем са производима фирми ВОКС, ФОКС, ВЕГ, ВИВАКС и сл што нема резервних делова а чак ни сами сервиси не знају шта је где и у који модел уграђивано, јер нису поштоване сервисне процедуре, не зна се ко је какав модел увозио за које тржиште и сл. Оне све углавном одраде свој гарантни период а после, како се заломи.

Није да их не треба куповати, једноставно, не треба се посебно односити према таквим уређајима, користити их и када се покваре, ако је јефтина поправка поправити ако није, на смеће.

Није много боља ситуација ни са бољим прозвођачима, БОШ, КАНДИ, ИНДЕСИТ, ГОРЕЊЕ и др. једноставно за 200 - 300€ не може да се очекује неки посебан квалитет пластике и осталих "потрошних" елемената, али бар делова има па се може поправити.

Закључак, све је то мање - више исто, ако ради, све у реду :)

Свако добро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel prao neko u masini onaj veliki pleh sto ide u rernu?

Cista da znam da li i kako moze da stane.

O da itekako . Ja je parkiram sa strane donje fioke ili na zadnjem zidu tako da prskalica kad se vrti ne udara , stavis pleh pa probas da zavrtis prskalicu , ako nigde ne kaci slobodno ! Znas kakvi su mi plehovi? Kaoooo novi ! Kad bih mogla i rernu da uguram u masinu bas bih bila sretna ! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da itekako . Ja je parkiram sa strane donje fioke ili na zadnjem zidu tako da prskalica kad se vrti ne udara , stavis pleh pa probas da zavrtis prskalicu , ako nigde ne kaci slobodno ! Znas kakvi su mi plehovi? Kaoooo novi ! Kad bih mogla i rernu da uguram u masinu bas bih bila sretna ! :D :D :D

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da itekako . Ja je parkiram sa strane donje fioke ili na zadnjem zidu tako da prskalica kad se vrti ne udara , stavis pleh pa probas da zavrtis prskalicu , ako nigde ne kaci slobodno ! Znas kakvi su mi plehovi? Kaoooo novi ! Kad bih mogla i rernu da uguram u masinu bas bih bila sretna ! :D :D :D

Znaci, moguce je?! Jupiiiiiii.....

Dodje mi sad da izvadim sve prljave sudove iz masine i ubacim samo onaj najveci pleh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, moguce je?! Jupiiiiiii.....

Dodje mi sad da izvadim sve prljave sudove iz masine i ubacim samo onaj najveci pleh.

Ma ne zauzme ti vise od jednog tanjira , stavis ga uspravno uz zid masine , na prvi zubac za tanjire ... i dalje redjas od volje !!! Blistaju plehovi ! Ja u masinu ne stavljam samo velike serpe jer mi zauzmu pola masine i ostali sudovi mi se ne operu kako treba jer serpa preklopi pola prskalica ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne zauzme ti vise od jednog tanjira , stavis ga uspravno uz zid masine , na prvi zubac za tanjire ... i dalje redjas od volje !!! Blistaju plehovi ! Ja u masinu ne stavljam samo velike serpe jer mi zauzmu pola masine i ostali sudovi mi se ne operu kako treba jer serpa preklopi pola prskalica ....

Mozda se nismo razumele...

Mislim na onaj veliki pleh, onaj najveci sto je istih dimenzija kao i rerna.

Da bih njega uspravno ubacila, treba da izvadim gornju korpu, ali probacu i to....ako uspe tako ili nekako da ga iskrivim. Videcu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda se nismo razumele...

Mislim na onaj veliki pleh, onaj najveci sto je istih dimenzija kao i rerna.

Da bih njega uspravno ubacila, treba da izvadim gornju korpu, ali probacu i to....ako uspe tako ili nekako da ga iskrivim. Videcu...

Veliki moze, ja izvadim korpu i polozim dole pleh, a viljuske i ostalo gore u one resetke. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opere se on ali ne i ostalo suđe ako je u mašini.

Ja sam pokušala da ga ubacim, ali ne isplati mi se samo njega prati.

On svojom površinom brani strujanje vode u smjerovima koji su predviđeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, samo ne sme nista ispod njega da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam pisala ovde, ali ajde... Da li neko ima WEG masinu? Da li je dobra? Da li mi je potrebna masina od 12 kompleta ili je prevelika? Dobili smo je za svadbu i mm hoce da je proda i kupi neku manju? Ova je stvarno glomazna.

Ima moja mama WEG, kosristi je vec 5god i super prezadovoljna je! :)

Ona ima valjda za 18kompleta, neku koja je veca od njihovog frizidera :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u cudu :unsure: Masina mi lupa stalno posudje, naime u proslom stanu smo imali gorenje masinu vidim misljenja su podeljena nasa je bila super ona velika, sad u ovom stanu masina je Beko isto velika takva za 12 osoba ili kako vec...da li moze neko ko ima ovu masinu da me posavetuje kako se pali odnosno sta ja krivo radim pa mi lupa case odnosno staklene zdjele i ostalo ili je jednistavno masina pokvarena..stalno nesto nadjem polomljeno pri tome nije padalo nigde nije palo u istom polozaju u kojem ostavim tako ga nadjem samo slomljeno tj kao da je od temp. puklo perem na E kao ekonomcni 50 onaj mod tj na 2 programu..i bas mnogo vrucina bude i svo posudje bude prevrelo znam da mora, ali ovoliko kod gorenja nije nikad...

Hajde da ne pamtetujem,

ali meni su dali savet da zarotiram prskalice nakon što popakujem suđe, da slučajno negde ne udara! ;)

Kako puklo od T od 50 Co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li smem da perem one filtere od aspiratora u mašini za sudove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počela sam da koristim mašinu pre koju nedelju i obožavam je :D Mm i ja smo je dobili davno,ali smo je tek sada namestili i prezadovoljna sam. Nema više haosa u kuhinji,sudovi čisti,a ne stojim ceo dan pored sudopere!

Juče sam našla Finish tablete na akciji, tablete plus osveživač gratis i još so na sniženju! :D Opermila sam se skroz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram da kupim masinu za sudje. S tim sto bi u mojoj kuhinji mogla jedino stati neka manja vrsta, da je siroka oko 45 cm.

Ima li neko tu manju vrstu i koje je marke?

Smucili su mi se sudovi vise :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi hteli da uzmemo tu manju,ali sreca ga smo dobili standardnu jer nas je 5 u kuci ,plup kuvanje za bebu...

Mislim da je za troclanu porodicu,45cm ok !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi hteli Gorenje inox 45cm,nema ni ekran ni nista-obicna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela bih i ja vecu da mi ima gdje stati. Nego moja kuhinja je vrlo mala.

Moja mama ima Bekovu, vecu.

Koja je po vama dobra marka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam tu manju, ugradnu, gorenje. Evo dve godine radi punom parom :D Koliko god da košta, isplati se, ja sam stvarno prezadovoljna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela bih i ja vecu da mi ima gdje stati. Nego moja kuhinja je vrlo mala.

Moja mama ima Bekovu, vecu.

Koja je po vama dobra marka?

Ja sam puno puta ovde hvalila Bosch masine, i opet cu. Ako finansijski mozes da se pokrijes stvarno su besprekorne.

Ja nikad nisam osetila nista lose niti imala bilo kakav problem sa masinom a evo vise od godinu dana pere, pa i dva puta na dan nekad. Ja sudove ne sapiram, samo sacistim. Sve opere lepo. Nikad nista nije slomila. Samo povremeno ubacim ono sredstvo za ciscenje mlaznica. Koristim finish tablete, so i sjaj i prezadovoljna sam.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram da kupim masinu za sudje. S tim sto bi u mojoj kuhinji mogla jedino stati neka manja vrsta, da je siroka oko 45 cm.

Ima li neko tu manju vrstu i koje je marke?

Smucili su mi se sudovi vise :wacko:

mi imamo candy malu csf 4575 e. odlicna je. oseca se, doduse, miris deterdzenta, ali ne na sudovima, vec kad otvorim posle pranja. sto se velicine tice, ipak mislim da je to dovoljno. peremo cesce, ali tako mi i odgovara - nema potrebe skupljati dugo, a i ima stvari koje cesto koristim, a mrzi me rucno da perem. ranije je pranje rucno bilo zadatak mm-a, i ja sam se skroz odvikla, pa mi je smor i jednu casu rucno da operem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Elin, dobili je, za sad radi ok, svako veče je uključujem, koristim Finish tablete, so i sjaj, što kaže Andisam, toliko sam se navikla na nju da kad treba nešto ručno da operem baš mi se ne da. Obožavam je

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje tablete vi koristite, one tvrde sa crvenom kuglicom u sredini ili one sto imaju gel u sebi? Kupila sam sam te tvrde ali nikako nisam zadovoljna kako operu, svaki put se desi da neke stvari moram da vratim na ponovno pranje. To mi se nikad nije desilo sa gel tabletama, ovaj put ajd da probam velim nema sustinske razlike osim cene, ali izgleda da je ovde koliko para toliko muzike :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te tvrde sa crvenom kuglicom. Meni super peru, nikad se nije desilo da se ne rastopi kuglica, dok mojoj mami jeste, dok je koristila Somat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rastopi se tableta, nista od nje ne ostane, samo ne opere dobro, pogotovo na gornjem nivou. Mislila sam prvo da je do masine (posto je stan iznajmljen a masina je neka starije generacije) ali s onim tabletama s gelom nije mi se nikad desilo da dvaput vracam nesto na pranje. Jedva cekam da ih potrosim, a uzela veliko pakovanje posto takva uvek uzimam da se ne cimam svaki cas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.