Ekcem

odgovora

Objavljeno

ok,nisam znala.hvala

nema na cemu :)

kakva je to krema 'sudokrem'? prvi put cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja najstarija devojcica ima ekcem, imala je i najmladja ali se vec neko vreme ne javlja, pa se nesto nadam i da nece. Prvo smo koristili didermal, ali to samo po tri dana, regulise situaciju ekspresno, ali se problem isto tako ekspresno i vrati. Probali smo sebamed, nevenovu mast i svasta nesto, na kraju joj je Prof. Dr. Filip Ser dao elidel kremu i ona je spora ali jako jako efikasna, i koristimo Johnson's top to toe za kosu i Dove zuti bez grudvica. A kod malene je pomogao sinoderm, pa ti pokusaj nesto od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema na cemu :)

kakva je to krema 'sudokrem'? prvi put cujem.

sudokrem sam dobila u bg paketu kad sam se porodila proizvodi se u irskoj pise da je namenjena za zastitu koze prekrivene pelenama,za kozu sa ekcemom aknama i dekubitisom,za opekotine,smrzotine,ogrebotine..stvarno je dobra kostaq negde oko 400 dinara 60 grama ima je u vecim apotekama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo isto imali ekcem.... sad kad videh temu skontah da vise nemamo.... cesce se pojavljivalo zimi cini mi se... ni ne secam se sad... ali htela sam da kazem da smo mi dobili mast Galsana.... u drzavnoj apoteci je prave i meni je bila dobra... sergej je imao od rodjenja pa kazem leti redje ili nikako pa ponovo zimi... i evo sad ce tri godine za dve nedelje... dosla zima ali ja mislim da od od prosle zime toga vise nema.... a nisam od pocetka koristila tu mast vec negde od njegove godine ipo dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su pedijatri i dermatolozi govorili da ce se ekcem sam povuci poslije 3-ce godine, dok se bukvalno i potpuno izljecenje moze ocekivati od 4-te godine. Do tada moze nestajati, pa se vracati, mjestimicno ili potpuno. Kreme sa kortikosteroidima pomazu, ali se ne smiju mazati cesto i dugo (dakle do 7 dana, jednom dnevno).

Tako je meni objasnjeno.

Taman kada pomislim da smo se rijesili ekcema, i da je sve ok, on nas ponovo baci u ocaj... Dosadna bolest, koja Mihaila cini jako nervoznim... :(

Da, kako je Mali Sergej napisala, jaci je zimi, ali nama je i ljeti bio izrazen... Nema mi druge nego da ga mazem kremama i da cekam... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, da li si povezala od cega mu se javlja ekcem?

Pavlu se javlja od hrane. Kako pojede nesto, tako mu se pojavi na nogama ekcem. Samo sto sam resila da mu ne stavljam kreme sa kostikosteroidima, posto je sklon alergiji i ekcemu i to sto ce se za dva dana koza zalecin=ti nista ne znaci, jer cim pojede nesto odma izlazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je ekcem nasljedan- mm ima. :( Samo sto se njemu javio negdje u pubertetu, a Mihi je od rodjenja, pa nas tjese da ce potpuno nestati nakon 4 godine, ako ne i prije.

A od koje hrane se javlja kod Pavla? I u kom uzrastu mu se prvi put pojavio, od kako si mu uvela kasice?

I mi smo sumnjali na jaje, mlijeko, ovo, ono... Ma, to sve kod nas nema veze, jer mu se prvi put javio sa 3 mjeseca, a tada je samo dojio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je ekcem nasljedan- mm ima. :( Samo sto se njemu javio negdje u pubertetu, a Mihi je od rodjenja, pa nas tjese da ce potpuno nestati nakon 4 godine, ako ne i prije.

A od koje hrane se javlja kod Pavla? I u kom uzrastu mu se prvi put pojavio, od kako si mu uvela kasice?

I mi smo sumnjali na jaje, mlijeko, ovo, ono... Ma, to sve kod nas nema veze, jer mu se prvi put javio sa 3 mjeseca, a tada je samo dojio.

Ali mozda dok je dojio, preko mleka ono sto si ti jela mu je smetalo...

I Pavle je oko treceg meseca dobio prvi put ekcem... Ustanovili smo da je alergican na mleko tek kad sam mu dala AD mleko - tada je bas imao plihove po licu, a ja sam inace pre toga pila dosta jogurta i ostale mlecne proizvode (mleko ne volim). A kad je poceo da jede reagovao je na paradajz, papriku, visnje, belance, jednom posle virsli je imao pecate po nogama jedno mesec dana (ocigledno mu smetaju i neki aditivi).

Idemo za neki dan na testiranje, pa se nadam da cemo saznati na sta je sve alergican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje, u selu kod Sopota (ne u mom) ima izvor vode koja leči kožne bolesti. Kažu da leči 40 različitih, između ostalog i ekcem.

Ja sam na to bila zaboravila, pa se sad setih kad sam videla Borjanin post da mali ima nasledan od tate - setila sam se ženice čiji je mali baš imao problem (svaki mesec na klinici po nedelju dana zbog ekcema, isto nasledio od tate a bio je bebica, bebica).

Mi smo njoj doneli vodu da proba, ne može da odmogne - i spasili se.

Znam da je i klinac od tatinog poslovođe pre nekoliko godina izlečio bradavice po prstima i rukama, al to je već druga tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje, u selu kod Sopota (ne u mom) ima izvor vode koja leči kožne bolesti. Kažu da leči 40 različitih, između ostalog i ekcem.

Ja sam na to bila zaboravila, pa se sad setih kad sam videla Borjanin post da mali ima nasledan od tate - setila sam se ženice čiji je mali baš imao problem (svaki mesec na klinici po nedelju dana zbog ekcema, isto nasledio od tate a bio je bebica, bebica).

Mi smo njoj doneli vodu da proba, ne može da odmogne - i spasili se.

Znam da je i klinac od tatinog poslovođe pre nekoliko godina izlečio bradavice po prstima i rukama, al to je već druga tema.

Ovo je odlicna preporuka.Cini mi se da se ta voda moze svuda lako naci.Kod nas ima na Mokroj Gori.Leci sve kozne bolesti,konjuktivitis itd,itd.Mi je cesto uzimamo onako mm se leti umiva i pere noge sa njom.

Mozda da potrazite ovako nesto prirodno lekovito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dermatolog mi rece da je definitivno nasljedan... :unsure:

Dobro je sto idete na testiranje. I ja sam htjela, ali 4 razlicita pedijatra su rekla da cu bezveze baciti pare...

Trenutno nam ekcem stagnira, pomalo se cese, ali ga umiri A derma krema, koju mazem ujutru i uvece. Kortikosteroide koristim samo kada bas moram.

Sto se tice hrane... Jednom mu je moja baka dala cokoladu, a on je odmah to vece sebi napravio rane na prevojima ruku i nogu koliko se cesao. Medjutim, moja snaja mu je, ne znajuci za to dala ponovo, ali ovaj put nikakvu reakciju nije imao. Isto je i za mlijeko, jaje... Taman pomislim da je neka namirnica uzrok, nakon par dana se uvjerim da nije. Znam da mu smeta bilo koji materijal, sem 100% pamuk, omeksivac, i previse topla prostorija zimi.

Izgleda da se povremeno javlja kada mu opadne imunitet, jer sa ekcemom u paketu dolazi i kasalj, pa slinavi, kao pred prehladu (ali do nje, na svu srecu, ne dodje)... Zato pije "Probiokid imuno", i nabavila sam i sirup od bokvice za podizanje imuniteta.

Tako, dovijamo se nekako... Ako se bude slucajno vratio u nekom tezem obliku, trazicu testiranje, bez obzira sta mislili doktori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je odlicna preporuka.Cini mi se da se ta voda moze svuda lako naci.Kod nas ima na Mokroj Gori.Leci sve kozne bolesti,konjuktivitis itd,itd.Mi je cesto uzimamo onako mm se leti umiva i pere noge sa njom.

Mozda da potrazite ovako nesto prirodno lekovito.

To je super da ima i u tvom kraju. :) :) :)

Ova ne sme da se pije, a znam da se kad se koristi u lekovite svrhe, da kad se sa njom opereš ne smeš da se brišeš, nego pustiš da se koža sama osuši. I ne koriste se pri tom sapuni, niti drugi šamponi. Samo čista mlaka voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi na svu srecu idemo na institut, idemo konkretno samo za mleko, ali sam ih zvala danas da pitam mora li uput i za ostale analize posto se u medjuvrmeenu pokazalo da reaguje na jos neke namirnice, i rekli su mi kad dodjemo da napomenem dr pa ce odma i to da urade...

Inace sam i ja imala problem sa tim ceskanjem, po tim prevjima na nogama i rukama, bukvalno je pravi zive rane sebi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje, u selu kod Sopota (ne u mom) ima izvor vode koja leči kožne bolesti. Kažu da leči 40 različitih, između ostalog i ekcem.

Ja sam na to bila zaboravila, pa se sad setih kad sam videla Borjanin post da mali ima nasledan od tate - setila sam se ženice čiji je mali baš imao problem (svaki mesec na klinici po nedelju dana zbog ekcema, isto nasledio od tate a bio je bebica, bebica).

Mi smo njoj doneli vodu da proba, ne može da odmogne - i spasili se.

Znam da je i klinac od tatinog poslovođe pre nekoliko godina izlečio bradavice po prstima i rukama, al to je već druga tema.

Ovo je odlicna preporuka.Cini mi se da se ta voda moze svuda lako naci.Kod nas ima na Mokroj Gori.Leci sve kozne bolesti,konjuktivitis itd,itd.Mi je cesto uzimamo onako mm se leti umiva i pere noge sa njom.

Mozda da potrazite ovako nesto prirodno lekovito.

Buhla, Borjana - jeste videle? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je odlicna preporuka.Cini mi se da se ta voda moze svuda lako naci.Kod nas ima na Mokroj Gori.Leci sve kozne bolesti,konjuktivitis itd,itd.Mi je cesto uzimamo onako mm se leti umiva i pere noge sa njom.

Mozda da potrazite ovako nesto prirodno lekovito.

Eeee sta mi sve nismo probali... Ima kod Srebrenice banja Guber, i tamo smo nabavljali neku vodu koja lijeci kozne bolesti... On je tako jako plakao svaki put kada smo ga kupali, da je to strasno. Na zalost, nama nije pomoglo. :(

Mazali smo ga kremama koje je pravila travarka iz Bijeljine (za nju je Tigrica vjerovatno cula), kupali smo ga samo u kamilici, kupovali krema toliko da im se ni naziva ne bih mogla sjetiti.... I jos uvijek nista... :(

Ali, trudicu se i dalje! Nesto mora uspjeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee sta mi sve nismo probali... Ima kod Srebrenice banja Guber, i tamo smo nabavljali neku vodu koja lijeci kozne bolesti... On je tako jako plakao svaki put kada smo ga kupali, da je to strasno. Na zalost, nama nije pomoglo. :(

Mazali smo ga kremama koje je pravila travarka iz Bijeljine (za nju je Tigrica vjerovatno cula), kupali smo ga samo u kamilici, kupovali krema toliko da im se ni naziva ne bih mogla sjetiti.... I jos uvijek nista... :(

Ali, trudicu se i dalje! Nesto mora uspjeti!

Uh... Baš nezgodno... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace sam i ja imala problem sa tim ceskanjem, po tim prevjima na nogama i rukama, bukvalno je pravi zive rane sebi :(

Da, da te dusa zaboli... Kada vidim krv, sva pretrnem. Kako li je tek njima... :(

Ivancice, Cicana, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je super da ima i u tvom kraju. :) :) :)

Ova ne sme da se pije, a znam da se kad se koristi u lekovite svrhe, da kad se sa njom opereš ne smeš da se brišeš, nego pustiš da se koža sama osuši. I ne koriste se pri tom sapuni, niti drugi šamponi. Samo čista mlaka voda.

Da,da tako je i sa ovom vodom.

Borjana,valjda je mna pisala o tome kako su Andji izlecili ekcem.Valjda im je dr Milojevic pravio neku posebnu kremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana,valjda je mna pisala o tome kako su Andji izlecili ekcem.Valjda im je dr Milojevic pravio neku posebnu kremu.

Problem kod tih krema je sto jednom djetetu pomognu, a kod drugog nemaju efekta. Tako da se na tudje preporuke ne mogu puno osloniti. Nama su dva dermatologa pravili posebne kreme, ali u koje su stavljali kortikosteroide... I pomagale su kratkotrajno.

Inace, nije toliko strasno, samo sto dugo traje i iscrpljuje... I njega i nas.

Kortik. pomognu, pa kroz koji dan, mjesec, idemo iz pocetka... Ako sam takvu kremu koristila dva puta, pa se ekcem javi i poslije toga, idem kod narednog pedijatra, dermatologa... I tako u krug...

Ali, svaki put kada ga pobijedimo, toliko energije i elana dobijemo, da u sljedecu borbu idemo jaci, a ne oslabljeni. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stasi se u subotu pojavilo crvenilo na licu, danas smo bili kod dr kaze da je ekcem, dobili smo neku kremu (sad neznam kako se zove napisacu sutra) da je mazemo pa da vidimo dal ce se povlaciti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stasi se u subotu pojavilo crvenilo na licu, danas smo bili kod dr kaze da je ekcem, dobili smo neku kremu (sad neznam kako se zove napisacu sutra) da je mazemo pa da vidimo dal ce se povlaciti :(

Ako se pojavilo samo na licu, i ukoliko krema sadrzi kortikosteroide, nestace poslije par dana, ne brini. Samo joj ubuduce koristi posebne kreme za lice, jer koza sa ekcemom ne trpi suvocu. Bice to ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se pojavilo samo na licu, i ukoliko krema sadrzi kortikosteroide, nestace poslije par dana, ne brini. Samo joj ubuduce koristi posebne kreme za lice, jer koza sa ekcemom ne trpi suvocu. Bice to ok. :)

Pa to nam je i dr rekla, dosta joj je suva koza na licu, posebno sad u zimskom periodu, za to nam je prepisala neku biljnu kremu kaze da je mazem i po nogicama, posto hoce da bude suva koza kad se nose stramplice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to nam je i dr rekla, dosta joj je suva koza na licu, posebno sad u zimskom periodu, za to nam je prepisala neku biljnu kremu kaze da je mazem i po nogicama, posto hoce da bude suva koza kad se nose stramplice ;)

Uh, bre :( Javi kad se popravi stanje i koja je kremica....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.