Nokti-Nega,nadogradnja,lakovi...

odgovora

Objavljeno

Ma nemam pojma nadjoh neku sliku,pali mi napamet kad sam videla tvoje tako sredjene da nadjem neke iz totalno druge krajnosti :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemam pojma nadjoh neku sliku,pali mi napamet kad sam videla tvoje tako sredjene da nadjem neke iz totalno druge krajnosti :lol: :lol: :lol:

Trebala si da vidiš moje juče, presađivala sam neko cveće, a zaboravila sam da stavim rukavice, setila se kad je već bilo kasno, bili su slični ovima, jedva sam ih očistila :lol:

Sad stvarno, baš sam se navikla na duže nokte, sve mogu da radim sa njima, kucanje, čišćenje, spremanje, kuhinja, sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O,

nokti... Održavanje i na nogama i na rukama redovno i pravo zadovoljstvo... :lol:

Sećam se da sam ih krenula puštam u 5. razredu OŠ i kad me mama nije razbila...

Prva njena dozvola u 1. srednje, i od tad jednom godišnje isečem nokte do "živca" da se regenerišu. I u porodilištu sam imala sasvim male... :rolleyes:

Ne mogu se zamislim bez njih... :lol:

Ne mažem ih često od kako imam malog, ali uvek imam beli sedefasti - bilo koje marke.

Inače ih imam ili baš u tamnim nijansama - bordo, braon, ili svetlim - boja kože, bledo roze, krem... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ne znam gde da postavim ovo pitanje, pa ću ovde! U poslednje vreme nokti su mi mnogo krti, pucaju i listaju se. Probala sam ulje za jačanje noktiju iz Avon kozmetike, ali nije pomoglo. Imate li vi neki predlog, nešto što je vama pomoglo?

Evo tebi jedan narodni lek - ja sam ga koristila i nema kome nisam rekla i nije upalilo.

Posebno je zgodan za nokte koji se listaju.

BELI LUK - oljuštiš jedan čen i pređeš svaki nokat, ponoviš na nekoliko dana - kad se setiš i tako se dobro regenerišu da nećeš verovati! :)

Ruke neće smrdeti - mažeš vrhove nokta koji rastu - ne prste ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obovazavam negovane ruke i nokte ! pre trudnoce sam zadnjih 10 godina imala ojacanje ,da tako kazem posto nikad nisam volela previse duge nokte nego umereno , tek preko jagodica ... Volim sve boje u zavisnosti od godisnjeg doba i prilike ... Od kada sam se porodila toliko su mi ojacali moji nokti da mi ojacanje i nadogradnja nisu potrebni ali zato je lak uvek tu ... Preporucujem OPI ( ali originalni , posto ima puno kopija koje su uzasne) JESICA i L'OREAL ima divne tamne nijanse !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bas gledala te OPI lakove nikad nisam probala, znaci dobri su(pai trebali bi koliko su skupi) ...ovde nema drugih samo orginal tako da necu promasiti :)

Jesu skupi ali su stvarno dobri, ja sam slucajno naletela na kopiju , ista je cena i pakovanje identicno ali kad godinama koristis nesto razlika u kvalitetu se odmah primeti tako da sam se zeznula jednom ali od tad kupujem samo na proverenim mestima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Гледала сам ово скоро, жена ради супер ствари, само за ово доста треба стрпљења и слободног времена.

Originalno,bas mi se dopada!Ali ja zaista jedva ugrabim vremena i da stavim jedan sloj laka na nokte,a tek eksperimentisanje...misaona imenica! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage, dajte neki savet, neverovatno me nervira kada se lak oljuska cim ga namezes! KOJI SU LAKOVI POSTOJANI, KOJA MARKA? Mislim i na vodu i na ciscenje itd :D Maybelline sminku koristim, ali lakovi mi se ama bas uopste ne svidjaju, obicni GoldenRose mi traje 100x duze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz iskustva ni jedan.

Pa da znas da si i upravu! Citala sam po netu kao neke savete da lak duze stoji, stavis ga u zamrzivac, pa onda prvo mazes neki kao podlogu, pa dva sloja onog koji hoces, pa neki djavo za fiksiranje ili stavis ruke u ledenu vodu iiiiitd... Pa ja ako trebam sve to da uradim j**** ti lakiranje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage, dajte neki savet, neverovatno me nervira kada se lak oljuska cim ga namezes! KOJI SU LAKOVI POSTOJANI, KOJA MARKA? Mislim i na vodu i na ciscenje itd :D Maybelline sminku koristim, ali lakovi mi se ama bas uopste ne svidjaju, obicni GoldenRose mi traje 100x duze!

Iz iskustva ni jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne drzim u friz, ali te podloge i preko zavrsni sloj stavljam sto kazu strucnjaci nadlak i podlak :), malo jeste bolje ono ne spadne u prvom kontaktu sa vodom, ali u toku dana vec se oguli :) prestala sam i da lakiram nokte jer nemam bas uvek vremena da namazem, pa je bolje da nemam nego onako izguljeno, bas nekad kad kad mi dodje nalakiram, ali na nogama stalno lakiram.

Na nogama mi uglavnom svaki traje milion godina :D A i ja najvise mrzim kad vidim polu oljusten lak na noktima, posebo tamne boje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nogama mi uglavnom svaki traje milion godina :D A i ja najvise mrzim kad vidim polu oljusten lak na noktima, posebo tamne boje!

Ako ćeš duže da ti stoji lak, rukavice kad nešto radiš i to je to... Ovako ni najskuplji neće stajati duže od jeftinog - isto će da se ljušti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ćeš duže da ti stoji lak, rukavice kad nešto radiš i to je to... Ovako ni najskuplji neće stajati duže od jeftinog - isto će da se ljušti ;)

Like :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja lakove za nokte obožavam ali dok ne potrošim ove što imam čvrsto sam odlučila da neću kupovati više :lol: Samo sreća pa se uglavnom svi zgusnu i postanu neupotrebljivi, a ne potrošim ni pola :P Imam ih u raznim bojama, što svetlijih, što tamnijih, na ruke stavljam svetlije, to mi je navika zbog posla, a zbog bebe nosim i kraće nokte, nekako mi tamni lakovi na kratkim noktima ne izgledaju lepo. Osim toga, i zbog tog guljenja su praktičniji jer se ne primeti odmah baš svaka praskica, mada ja lak svaki dan skidam i stavljam novi.

Što se marke tiče, na to stvarno ne gledam, bitno mi je da mi se dopada boja. Davati pare na neke skupe lakove mi je bezveze, najviše ih imam marke Essence, Astor, imam i Revlon i još par nekih koje sam kupila ovde u SAD, nisam čula za te marke. I oni Aura su mi sasvim ok, dobila sam dva na poklon i zadovoljna sam s obzirom na to da nisu skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisemo ovde o svemu, samo jos da promenimo naziv teme i to je to... :) Volela bih da pocnem time da se bavim ali o tom potom... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisemo ovde o svemu, samo jos da promenimo naziv teme i to je to... :) Volela bih da pocnem time da se bavim ali o tom potom... :)

Evo spojene teme.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna nasla sam resenje da ne lakiram nokte svako vece. :D

Inace volim drecave lakove,ali mi je stvarno postalo smaranje da ih svako vece ponovo lakiram,jer zbog toliko poslova lak ne moze da opstane ni 2 dana.Uvek sam bezala od gelova u boji,jer upropascavaju nokte.Nisam htela da stavljam gel pa po cenu da ih nemam nikako.

Pre tri dana stavila sam uv gel lak i prezadovoljna sam.Prvo nokti se ne ostecuju ni malo,jer se ne turpija nokatna ploca.Tretman traje svega nekoliko minuta.Super je sto ovo mozes ako ti dosadi ili kad istraje sama da skines.Lak ima tako divan sjaj,a izgleda potpuno prirodno nije onako debeo i neprirodan nokat kao od gela.Evo vec treci dan non stop u vodi,stoji kao da sam tek nalakirala.

E postoji i obican gel lak,za koji ne treba uv lampa i mozes sama kod kuce da uradis,ne traje kao ovo,ali u svakom slucaju traje duze nego obican lak.Planiram i to da kupim da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna nasla sam resenje da ne lakiram nokte svako vece. :D

Inace volim drecave lakove,ali mi je stvarno postalo smaranje da ih svako vece ponovo lakiram,jer zbog toliko poslova lak ne moze da opstane ni 2 dana.Uvek sam bezala od gelova u boji,jer upropascavaju nokte.Nisam htela da stavljam gel pa po cenu da ih nemam nikako.

Pre tri dana stavila sam uv gel lak i prezadovoljna sam.Prvo nokti se ne ostecuju ni malo,jer se ne turpija nokatna ploca.Tretman traje svega nekoliko minuta.Super je sto ovo mozes ako ti dosadi ili kad istraje sama da skines.Lak ima tako divan sjaj,a izgleda potpuno prirodno nije onako debeo i neprirodan nokat kao od gela.Evo vec treci dan non stop u vodi,stoji kao da sam tek nalakirala.

E postoji i obican gel lak,za koji ne treba uv lampa i mozes sama kod kuce da uradis,ne traje kao ovo,ali u svakom slucaju traje duze nego obican lak.Planiram i to da kupim da probam.

Stvarno???? Prvi put čujem! Ja sam posle 2 pune godine skinula gel ali to zvuči baš primamljivo....baš ću da se raspitam da li ovde toga ima u Novom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam ja i nadogradnju sa gelom i uv gel lak, ali moji nokti nista od toga ne prihvataju. :( Maksimalno nedelju dana mi izdrzi, pocne da se odlepljuje ili krza sa strane, a desavalo se i da mi se cela nadogradnja odlepi sa nokta (kao kad namazete obican lak u 10 slojeva). Probala kod vise manikirki, dakle nije do njih. Koliko sam shvatila, nokatna povrsina mi je suvise masna. Tako da ja kad me ne mrzi, mackam lak svaki drugi dan, a kad se smorim od toga (kao npr. sad), kupila sam bezbojni gel lak i imam kratke ali uredne nokte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uv gel lak se skida tako sto se na vaticu natopi aceton stavi se na nokat,zavije se u malo alu folije i drzi 5 min.To se podlupu i samo otkines.Nokat ostaje cist.Meni je kozmeticarka to objasnila,ali obicno kazu da moras da dodjes da ti skinu verovatno da bi uzeli novac.Zeznuto je samo kome se nokti listaju,pa to hoce da se izlista sa noktom i otpadne.

Nasha kazu da ima i do gel laka koliko traje,ali opet ti kazes da tebi ne moze ni nadogradnja. ;)

Mna a kako kazes da si posle 2 god skinula gel,zar nije izrastao sa noktom?

Ovo je super sto deluje potpuno prirodno,znaci kao normalan lak,samo sto ima sjaja i duze traje

Mna ovde kod nas negde ima,negde ne,ali sad se bas dosta trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, meni je tako otpao ceo sloj nokta, zato sam i pitala :(

imam uv lampu, ona mi spada u alat za izradu nakita, jer koristim i materijale koji se peku pod uv lampom, ali nisam pokusavala da radim nokte. Razmisljam se,,, pa da krenem u nabavku gelova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda da isprobam tecni kristal na noktima :P

jedini problem je sto se on ne skida :P mozda eventualno da posle sa njim iscupam ceo nokat :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.