Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Ja ne shvatam zašto svekrve toliko vole da se mješaju.Otkada se moja naljutila na mene,ne šalje mi poruke mogu vam reći da mi sve više prija.Nema nje da mi šalje negativnu energiju,i savjete šta i kako kad beba dođe.Ja idem u školu za roditeljstvo i mislim da dr i sestre znaju najbolje.Ne dozvolite da vam se bilo ko meša u brak i roditeljstvo.Puno je loših primjera.Moja majka je ostavljala mene i braću kod tatine majke iz poštovanja.Samo mi znamo kako nam je bilo.Ponižavala je mog brata konstantno,a ja sam jedan dan pobegla od nje i sedela napolju dok nije pao mrak.Moj brat je jadan ćutao dok ga je nazivala raznim ružnim imenima.

Ništa majki nismo pričali.Ja sam brojala dane kad će moji doći po nas.Svoje dijete ne ostavljam nikome.Moj svekar mnogo psuje,a svekrva je negativna i pije antidepresive.

Neka,neka vide dijete poigraju se s njim nema problema,ali višednevno ostavljanje kod bake i deke nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne shvatam zašto svekrve toliko vole da se mješaju.Otkada se moja naljutila na mene,ne šalje mi poruke mogu vam reći da mi sve više prija.Nema nje da mi šalje negativnu energiju,i savjete šta i kako kad beba dođe.Ja idem u školu za roditeljstvo i mislim da dr i sestre znaju najbolje.Ne dozvolite da vam se bilo ko meša u brak i roditeljstvo.Puno je loših primjera.Moja majka je ostavljala mene i braću kod tatine majke iz poštovanja.Samo mi znamo kako nam je bilo.Ponižavala je mog brata konstantno,a ja sam jedan dan pobegla od nje i sedela napolju dok nije pao mrak.Moj brat je jadan ćutao dok ga je nazivala raznim ružnim imenima.

Ništa majki nismo pričali.Ja sam brojala dane kad će moji doći po nas.Svoje dijete ne ostavljam nikome.Moj svekar mnogo psuje,a svekrva je negativna i pije antidepresive.

Neka,neka vide dijete poigraju se s njim nema problema,ali višednevno ostavljanje kod bake i deke nema potrebe.

Trazice ti sami kad porastu, bez obzira na to kakva je baba...majka mog oca je stvarno uzasna osoba, ali sam ja strasno volela da idem kod nje jer je prema meni bila dobra...

I jos nesto iskusna mama da ti kaze...ne znaju sve lekari i sestre najbolje, to ti zabluda. Milion puta ces biti u situaciji da instinktivno uradis drugacije i slobodno uradi jer mama zna najbolje bez obzira na to sto joj je prvi bebac :) dakle slusaj sebe i svoju mamu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazice ti sami kad porastu, bez obzira na to kakva je baba...majka mog oca je stvarno uzasna osoba, ali sam ja strasno volela da idem kod nje jer je prema meni bila dobra...

I jos nesto iskusna mama da ti kaze...ne znaju sve lekari i sestre najbolje, to ti zabluda. Milion puta ces biti u situaciji da instinktivno uradis drugacije i slobodno uradi jer mama zna najbolje bez obzira na to sto joj je prvi bebac :) dakle slusaj sebe i svoju mamu. :rolleyes:

Dobro,moja baka je bila stvarno specifičan slučaj.Odrastala je u zabiti gde je donedavno uvedena struja.Rodila je 8-ro dece,sama,i ceo život bila gruba kao i život što je bio prema njoj.Al meni je žao što smo mi morali da doživljavamo njena gruba kažnjavanja,ustajala sam u 4 ujutru,sama pojila po 9 krava kao 9-godišnje dete,i trpela njene uvrede.Mislim da je psihičko maltretiranje deteta mnogo pogubnije.A psovke su takođe nešto što ne želim da moje dete čuje od bake ili deke.

A najgore od svega je što je non-stop pričala ružne stvari za MOJU RODJENU MAJKU,to me bolelo više nego bilo šta.Mom bratu je rekla da je srpsko g.. zato što je moja majka iz Srbije.A ona tipična crnogorka.

Sve ja to vjerujem što ti kažeš,ali sam prije pristalica nauke,nego nekih bapskih recepata,a sujevjerje ne podnosim.Moja svekrva je užasno sujevjerna,ona misli da detetu odmah treba vezivati nekakve konce po rukama itd.

Opet ja ti kažem kako je meni kao detetu bilo teško ostajati sa očevom majkom,jer je bila užasna prema nama.Nijednom nam ništa lepo nije rekla.Ja sam radila do iznemoglosti samo da bi barem jednom bila sretna,ali ništa od toga.Hvalila je druge unučiće koji je nisu čak ni posjetili.

Svi su ljudi drugačiji,kao što i kažeš tvoja baka je bila super prema vama.

A moja svekrva jeste dobra žena,al mnogo psuje,toliko da joj je to prešlo u strašno ružnu naviku.Toga se ja plašim da moje dete ne nauči od nekog ko mu je ipak mnogo blizak.

A moja mama je divna žena,nekad i previše divna.Trebala je biti manje fina sa svekrvom,koja joj je zagorčala život.Kada je prošlo godinu dana od vjenčanja a majka još nije trudna,rekla joj je ako ti ne možeš ima ko može.Ili kad je prvo djete bilo žensko,ja ;) ,ona je rekla eto kad je oženio srbijanku dobiće samo žensko dijete.Torture raznorazne,jadna majka došla iz Beograda,nije znala šta je snašlo.

Ja joj se divim koliko je trpela,al isto tako kažem sebi,ja trpeti neću,a ni moje dijete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ne treba da trpite ni ti ni dete, samo htedoh da kazem, videces vrlo brzo po detetu da li mu je tamo fino ili nije, pa se prema tome upravljaj. Rano ti je da opterecujes mozak takvim brigama, bice vremena kasnije...step by step :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja o mojoj, stvarno ne mogu ni jednu lepu reč da kažem. Prvo zato što živimo zajedno, drugo zato što ne smem reč da joj kažem, jer je u stanju da se naljuti zbog gluposti i tri nedelje i više ne progovara sa mnom, a ipak nam dolazi tu na sprat i kad sam ja u sobi ona ćuti, kad ja izađem ne zna šta će pre da ispriča sa svojim jedincem.

Bila sam trudna, nikad mi ništa nije pomogla, ni počistila, ni ručak spremila, volela je da mi se izdire za gluposti, ali kad smo same, ne pred svojim sinom, mojim mužem, pošto mu je isprala mozak da me voli!!! :D

Porodila sam se, nabije se u sobu kod bebe, probudi je da bi je ljuljala po 1-2h (ali stvarno), pričala joj, dok sam ja za to vreme sa koncima na onoj stvarčici peglala pelene, čistila... A da, peglala mi je, al kad nam neko dodje. Pošto ona uvek mora da se utrese, čim nam neko dodje, ona tad dodje, pa uzme da pegla ono što ja nisam završila (a to obično bude po nešto malo)

Volela je da digne nos kad ne obučem dete kako ona kaže, a po njoj bi dete trebalo i leti na 40 stepeni da nosi duge rukave, jednom sam joj rekla da je to moja stvar kako ću da je obučem i narednih 17 dana (brojala sam) nije htela da priča sa mnom. I dan danas je ista.

Moji roditelji su na 15 minuta voznje kolima i kod njih idem jednom u dve nedelje na 3-4h, a i tad mi presedne. Čim dodjem od njih, odmah "Pa gde si ti bakina lepotice, ceo dan te nisam videla". Ja naravno prećutim, jer šta da kažeš nekome ko je nerazuman, al mi ponekad dodje da joj kažem "Seljančuro, vidjaš unuče svaki dan po 7-8h i to ti malo, pa moraš da mi nabiješ na nos i kod roditelja kad odem." Ma treba da bude srećna što uopšte i sme da mi dolazi kad hoće. Moje drugarice uvek drže vrata pod ključ i svekrve mogu da im udju jednom dnevno, a nekad i nijednom.

Jeste da je ona u prizemlju, a mi na spratu, ali non- stop je tu, a NAJVIŠE MRZIM ŠTO OBAVEZNO MORA DA BUDE KOD NAS NA SPRATU KAD NAM NEKO DOĐE!!!

Ja stvarno ne očekujem od nje da me voli, ali zašto samo ja mora da budem tolerantna i sve trpim ćuteći. Ja ako sam snaja, nisam rob kome svako može da se istriše kad god poželi.

E ja sam zapravo to. Trpim i ćutim sve vrste poniženja i je**nja u zdrav mozak, ali sam je zato udarila tamo gde najviše boli. Unuče joj je dozvoljeno da vidja samo kod nas i u dvorištu. Šetanja van nema!!! Pa nek oseti i ona malo bol.

Ma mogu do sutra da pišem o prb. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odakle da pocnem..:D...NEMAM NI JEDNU LEPU REC da kazem za moju svekrvu..u pocetku mog braka sa njenin sinom je bila onako...ok...ali zadnjih god dana...uzasnaaaa....ljubomorna,posesivna....stalno se nesto ljuti sta god joj se kaze,a ona inace uvek sve svima govori u facu..ali njoj ne sme...kad sam bila trudna nikad mi nista nije pomagala,bila je u stanju da 2 dana prolazi pored vesa,sudova..itd a znala je da se ne osecam dobro,i da ne mogu sama ali je nije bilo briga...sad kad sam se porodila ljubomorna na moju mamu sto mi pomaze...pa ko ce ako nece ona..?..umislja gluposti u glavu,stalno dolazi nesto da se raspravlja....i imam jos mnogo materijala ali cu drugom prilikom..;D....sve u svemu,bolje da zivimo odvojeno,verovatno bi se bolje slagale,a ovako je ONA UVEK U PRAVU I NAJPAMETNIJA NARAVNO..:)...ali iskreno,boli me uvo za nju..:)...sad se pravim kao da nije u mojoj kuci,vec kao da mi je komsinica...sto manje pricamo to bolje za sve..;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...sto manje pricamo to bolje za sve..;D

Apsolutno se slazem! :lol: Sto manje- to bolje. Ja sam sad u fazonu "ko te *ebe" , kad ne moze lepo, ni ne mora. Prodjem, javim joj se i dosta. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odakle da pocnem..:D...NEMAM NI JEDNU LEPU REC da kazem za moju svekrvu..u pocetku mog braka sa njenin sinom je bila onako...ok...ali zadnjih god dana...uzasnaaaa....ljubomorna,posesivna....stalno se nesto ljuti sta god joj se kaze,a ona inace uvek sve svima govori u facu..ali njoj ne sme...kad sam bila trudna nikad mi nista nije pomagala,bila je u stanju da 2 dana prolazi pored vesa,sudova..itd a znala je da se ne osecam dobro,i da ne mogu sama ali je nije bilo briga...sad kad sam se porodila ljubomorna na moju mamu sto mi pomaze...pa ko ce ako nece ona..?..umislja gluposti u glavu,stalno dolazi nesto da se raspravlja....i imam jos mnogo materijala ali cu drugom prilikom..;D....sve u svemu,bolje da zivimo odvojeno,verovatno bi se bolje slagale,a ovako je ONA UVEK U PRAVU I NAJPAMETNIJA NARAVNO..:)...ali iskreno,boli me uvo za nju..:)...sad se pravim kao da nije u mojoj kuci,vec kao da mi je komsinica...sto manje pricamo to bolje za sve..;D

Sigurno ;) Al mi je drago da si "oguglala" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je bila i ljubomorna i najgora sad smo u dobrim odnosima kao ali je i dalje mrzim.. Moze da bude dobra koliko god hoce da mipokloni ceo svet ja nikad ne mogu da zaboravim sve to je rekla i uradila... Nervira me kad dodje, ka odemo kod nje, a tek kad drzi Unu.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je bila i ljubomorna i najgora sad smo u dobrim odnosima kao ali je i dalje mrzim.. Moze da bude dobra koliko god hoce da mipokloni ceo svet ja nikad ne mogu da zaboravim sve to je rekla i uradila... Nervira me kad dodje, ka odemo kod nje, a tek kad drzi Unu.... :angry:

Isti osjećaj me prati....čak i kada jedem njen ajvar :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti osjećaj me prati....čak i kada jedem njen ajvar :(
:( isto.... Ma samo kad znam da je od nje pa sta god da je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je bila i ljubomorna i najgora sad smo u dobrim odnosima kao ali je i dalje mrzim.. Moze da bude dobra koliko god hoce da mipokloni ceo svet ja nikad ne mogu da zaboravim sve to je rekla i uradila... Nervira me kad dodje, ka odemo kod nje, a tek kad drzi Unu.... :angry:

Isti osjećaj me prati....čak i kada jedem njen ajvar :(

:( isto.... Ma samo kad znam da je od nje pa sta god da je....

Uf, bre ženske.... :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da sam sebicna sto ovako se osjecam,ali vjeruj nervira i mene moja kad drzi moju malenu..Nervira me jer je tri mjeseca nije pogledala,nije zvala ni pitala za nju a sad glumi baku..Sto puta u sebi kazem izbroji suti,ali ev naglas da kazem nervira me i tacka..Nadam se da nisam sebicna i da mi Bog nece to vratiti u zivotu..Ne branim joj,nek je uzme ali me nervira njena pojava..

Jutros me moja mama uspjela da rasplace jer mi je rekla da odem kod S,pruzim ruku,da idemo jedni drugim da ovakav zivot ne ide dalje..Kako ne shvata da mi je ovako lijepo,da ja mogu bez nje kao i ona bez mene,da ne branim mm da ide,ali ja ne mogu da predjem preko nekih stvari i zazmirim..Necu se svadjati sa njom,ali ona i dalje mene mrzi ogovara i gleda ispod ociju..

:lol::lol::lol:

Kao da pričaš moju priču....grize te zato što patiš, zato što ti je teško....vjeruj to će biti stalno tako dok ne pređeš preko nekih stvari. Ne želim da te uvjeravam u suprotno, samo ti dajem savjet....znam po sebi...grizla sam se u sebi...naglo smršavila, sve oko sebe pokušava ubjediti, ali jednostavno ne ide... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Kao da pričaš moju priču....grize te zato što patiš, zato što ti je teško....vjeruj to će biti stalno tako dok ne pređeš preko nekih stvari. Ne želim da te uvjeravam u suprotno, samo ti dajem savjet....znam po sebi...grizla sam se u sebi...naglo smršavila, sve oko sebe pokušava ubjediti, ali jednostavno ne ide... :(

U prevodu my baby- diži ruke, jer ne vredi - samo sebi škodiš negativnom energijom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prevodu my baby- diži ruke, jer ne vredi - samo sebi škodiš negativnom energijom ;)

Sebi najviše...zatim svom braku....ali se ništa ne može postići. Ako ja ovako tvrdoglava nisam uspjela...onda je to stvarno fenomen. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To s mrsanjem bi mi sad dobro doslo hehe,ne bi se bunila..Salu na stranu..Hvala ti,ja i jesam poslusala tvoj savjet onda i pokusala da pricam s njom,ali ona nece..I vjeruj sad bi presla preko svega sto je do sad uradila i rekla,ali ona i dalje tjera po svome i to me vrijedja..Ne zeli nikakav kontakt..Otpisala me.Zeli moje dijete u ruke,ali ne i mene..Jedva ceka da odraste i da joj sama dodje,to je vec rekla..I mm jos dok smo bili u finim odnosima i isli joj cesto je rekla--mozes li ti ikad bez zene doci ili ti ne dozvoljava??Et sad je mirna,ja ne idem..Otisla bih samo kad bi ona to zeljela,radi mira u mome srcu ali...

Ako je tako onda cooliraj....dobila si bitku. :)

Kada curica malo poraste pošalji ju sa tatom kod bake, to ne možeš zabraniti, a dobro će ti doći malo odmora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Digla sam ali moja mama me uspjela rasplakati..Kaze to je nikakav problem,svako nesto trpi,ti si sama u dalekom svijetu,oticices mozda ne sad za godinu a sve sto vrijeme vise prolazi sve je teze itd..Mislim ok shvatam,zao joj mene,nemam nikog sem mm..Ona misli da kad bi ja napravila prvi korak da bi to krenulo,ne poznaje moju S a ja joj ne mogu sve reci da je ne sikiram..

Onda kažeš mami, OK mama...bila sam, sve je OK. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da sam sebicna sto ovako se osjecam,ali vjeruj nervira i mene moja kad drzi moju malenu..Nervira me jer je tri mjeseca nije pogledala,nije zvala ni pitala za nju a sad glumi baku..Sto puta u sebi kazem izbroji suti,ali ev naglas da kazem nervira me i tacka..Nadam se da nisam sebicna i da mi Bog nece to vratiti u zivotu..Ne branim joj,nek je uzme ali me nervira njena pojava..

Jutros me moja mama uspjela da rasplace jer mi je rekla da odem kod S,pruzim ruku,da idemo jedni drugim da ovakav zivot ne ide dalje..Kako ne shvata da mi je ovako lijepo,da ja mogu bez nje kao i ona bez mene,da ne branim mm da ide,ali ja ne mogu da predjem preko nekih stvari i zazmirim..Necu se svadjati sa njom,ali ona i dalje mene mrzi ogovara i gleda ispod ociju..

Nisam zn ala da imas problem sa svekrvom... Ja sam morala da propricam sa njom a nakon toga sam se dosta svadjala sa mm jer sam ludela kad god je u mojoj ili uninoj b lizini tako da mi je odvratno sto smo u "dobrim odnosima"... Ali on je to trazio...

Jel tm hoce da se vas dve pomirite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da sam sebicna sto ovako se osjecam,ali vjeruj nervira i mene moja kad drzi moju malenu..Nervira me jer je tri mjeseca nije pogledala,nije zvala ni pitala za nju a sad glumi baku..Sto puta u sebi kazem izbroji suti,ali ev naglas da kazem nervira me i tacka..Nadam se da nisam sebicna i da mi Bog nece to vratiti u zivotu..Ne branim joj,nek je uzme ali me nervira njena pojava..

Jutros me moja mama uspjela da rasplace jer mi je rekla da odem kod S,pruzim ruku,da idemo jedni drugim da ovakav zivot ne ide dalje..Kako ne shvata da mi je ovako lijepo,da ja mogu bez nje kao i ona bez mene,da ne branim mm da ide,ali ja ne mogu da predjem preko nekih stvari i zazmirim..Necu se svadjati sa njom,ali ona i dalje mene mrzi ogovara i gleda ispod ociju..

Aaaa moja prica :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju sveki još nisam ni upoznla, niti imam želju <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.