Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Cokana i moj savet ti je da to preseces u korenu, da lepo sednes i porazgovaras sa tm, a kada vas dvoje sednete i u miru porazgovarate sve ce biti drugacije, on se zasigurno vise nece lomiti i shvatice kako stoje stvari. E, a onda lepo svekru kuc-kuc na vrata i sa sve osmehom iznesete vasu odluku da posle crkvenog vencanja idete na odmor i da od dodatnih troskova t.j. ruckova nema nista (barem ne o vasem trosku) ;). Samo polako, mirno i stalozeno i sve ce biti ok.

Jao ceo zivot nesto seckamo i lepimo :lol:

I ja sam uvek za miran razgovor ali je moj dragi u fazonu koliko kostaju moji zivci,platicu,i to me uzasno nerviraaaaa :blink:

Ma nemam ja nista protiv ruckova i okupljanja ali da nas dvoje placamo njegovo izivljavalje e to ne moze...

Pa sta fali jednom rucku kod kuce za najuze drustvo i rodbinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ceo zivot nesto seckamo i lepimo :lol:

I ja sam uvek za miran razgovor ali je moj dragi u fazonu koliko kostaju moji zivci,platicu,i to me uzasno nerviraaaaa :blink:

Ma nemam ja nista protiv ruckova i okupljanja ali da nas dvoje placamo njegovo izivljavalje e to ne moze...

Pa sta fali jednom rucku kod kuce za najuze drustvo i rodbinu?

E upravo zbog toga treba da se usaglasite (a ja verujem da hocete) da je to nebulozno i da moze i bez toga ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se i ja sa vama,nema popustanja :angry:

M trenutno nije tu,a to nije za telefon tako da strpicu se...

Mada vidim da ce pasti dobra rasprava :wacko:

Bolje ti je da sad pokazes svoj stav i stavis tacku na to, nego da moras ceo zivot da trpis izivljavanje budala, govorim ti ovo iz iskustva, ja nikako da stavim tacku posto moji S&S ne kapiraju ocigledno, ja sam uvek kriva, a iskreno da mm nije uz mene ne znam da li bi ovaj brak opstao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E upravo zbog toga treba da se usaglasite (a ja verujem da hocete) da je to nebulozno i da moze i bez toga ;).

Isto kažem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zenske :)

Bice to sve ok,ali to za stav se podrazumeva.

Nikad nisam bila tip koji cuti i samo trepce pa necu ni sad....

Kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zenske :)

Bice to sve ok,ali to za stav se podrazumeva.

Nikad nisam bila tip koji cuti i samo trepce pa necu ni sad....

Kiss

;) ;) ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ceo zivot nesto seckamo i lepimo :lol:

I ja sam uvek za miran razgovor ali je moj dragi u fazonu koliko kostaju moji zivci,platicu,i to me uzasno nerviraaaaa :blink:

Ma nemam ja nista protiv ruckova i okupljanja ali da nas dvoje placamo njegovo izivljavalje e to ne moze...

Pa sta fali jednom rucku kod kuce za najuze drustvo i rodbinu?

Svekar poziva goste u restoran a vi da platite? Jaaaaooooj! Ja sam toliko zivcana zbog ovih mojih ludaka...uuuh... moj savet ti je: " svadjaj se ako treba!" Ja sam nadrljala zbog toga da nema svadje i prepirki, sada mi dusu jedu! Ubedi muza i ne popustaj. Ako mu se pravi gala neka i plati gala, a ne da izigrava ne znam kakvog domacina, a sin i snaja da placaju njegovo izivljavanje radi cega? Da se prica kako je on napravio, pozvao, rekla- kazala... Pazi, od ovoga zavisi kakav uticaj imas na svog muza, ako ga ne ubedis, za neke druge situacije mislice da je njihova rec presudna i da ce uvek biti kako oni zele i kazu, a ti si poslednja rupa na svirali (ti se tu kao nista ne pitas) pa ce oni sve sa svojim sinom ubuduce da polemisu i razmatraju, tako da ce vremenom dati sebi za pravo da misle da ti nemas pravo glasa, da se ti nista ne pitas itd. Mozda gresim, ne znam. Dajem ti savet prema svom iskustvu, a ti sama odluci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice zivaca, oni ne mogu ni da se plate ni kupe, a kad puknu ne mogu da se sastave ponovo... Reci ti njemu neka plati on zivce tati, jer od restorana nema nista :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je Ognjena naucio da peva Dadu didu hocu r*bu i on celi dan ponavlja :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene lude ste sa svojim SveKRIVAMA :)

JA sa mojom bas nemam problema , gleda me isto kao i svoju cerku , stvarno sam srecnica sto se toga tice ali mi imamo prababu ( svekrvinu mamu) koja nam svima zajedno jede kosti u duetu samo sto mm i ja najvise ispastamo jer zivi sa nama , tj ne u istoj kuci nego pored nas , ima 86 godina a zna tako da j**e kao da je u najboljim godinama ... A njene bisere sad kad bih vam prepricavala ne biste verovali da tako nesto moze da izadje iz usta osobe od 86 godINA ... Toliko je boli uvo za sve da mi se ponekad cini da ce nas sve nadziveti...

Znam o cemu pricas,baba mm je opterecena sexom a za ostalo da ne pricam :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se slazem sa svekrom? Hmmmmm, pa nekad mi otpozdravi na dvoristu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se i ja sa vama,nema popustanja :angry:

M trenutno nije tu,a to nije za telefon tako da strpicu se...

Mada vidim da ce pasti dobra rasprava :wacko:

Draga, bolje i sad jedna dobra rasprava nego posle stalne čarke. Ovako jednom raspravom dve muve ubijaš.

Tvoj dragi će shvatiti da imaš svoj stav a i tvoji s&s će shvatiti da nemože sve kako oni hoće. A mešaće, nesekiraj se. Daljina nije problem ako su takvi da vole da se mešaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno, preseci to u korenu i krej. Hocu na more, tacka. Nemamo para za sve, tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HOCU NA MORE I TACKA... :lol: :lol:

E tako ce i biti...

Nije mi dragi jos stigao sa puta ali jedva cekam da dodje da popricamo i da skinem tu brigu sa glave....

Uh najbolje bi bilo da mi jedan matori lezilebovic pokvari raspolozenje oko svadbe. :angry:

Iako bi mogli da mi budu i deda necu se ustrucavati da kazem sta mislim,jer nije to jedino,ima on hiljadu i jednu fix ideju.

A mm ako me ne podrzi,a realno sam 100% u pravu,stvarno cu se zapitati koliko je njemu stalo do mene i naseg mira... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice zivaca, oni ne mogu ni da se plate ni kupe, a kad puknu ne mogu da se sastave ponovo... Reci ti njemu neka plati on zivce tati, jer od restorana nema nista :lol:

[/quoMa mm je u fazonu,sve moze samo me pusti u .... :huh: sto mene uzasno nervira,ne voli da se svadja i raspravlja,a tatica mu je mnogooo naporan pa brzo popusti... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jednostavno ona me ultra nervira od kad sam rodila Taru posebno mesto na skali nerviranja zauzima...danas mi kaze pa ne mora ona piti ad ako nece daj joj soka to voli sigurno...sledece prinosi svekar konzervu piva prema bebi meni prtisak skace, da deda malo pive...joj kad je mm dreknuo mislim stavarno... onda sledeca je ta cucla na flasici ne vlaja slabo ide i ona se muci treba je malo makazama zaseci, sledeca, kupice baka karton sokica pa da imas kad dodjes, ako ti oni ne daju da ti ja dam...to je za pola sata bilo vise nisam mogla pa smo imali obaveza i otisli...

sve isto kao i kod moje sveki :lol: :lol: :lol: :lol: ista situacija prepisano sve, posle je bilo sve gore i gore dok joj mm nije rekao da se malo smiri ;) ;) mada to kod nje ne pali :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jednostavno ona me ultra nervira od kad sam rodila Taru posebno mesto na skali nerviranja zauzima...danas mi kaze pa ne mora ona piti ad ako nece daj joj soka to voli sigurno...sledece prinosi svekar konzervu piva prema bebi meni prtisak skace, da deda malo pive...joj kad je mm dreknuo mislim stavarno... onda sledeca je ta cucla na flasici ne vlaja slabo ide i ona se muci treba je malo makazama zaseci, sledeca, kupice baka karton sokica pa da imas kad dodjes, ako ti oni ne daju da ti ja dam...to je za pola sata bilo vise nisam mogla pa smo imali obaveza i otisli...

:angry: :angry: :angry: Ufff... Jeste, mama i tata su vestac i vestica, a baba voli svoju princezicu najvise na svetu... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam o cemu pricas,baba mm je opterecena sexom a za ostalo da ne pricam :lol: :lol: :lol:

hahahha tek sad sam ovo videla , ma kod nase je pitanje dal joj je dole "ONA" ili "ON" tako da to nije al sto zna jezikom da j..e sve od reda pa to ne zna niko ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mrzimmmmm je jednostavnooo jutros je zvala mm na tel i rekla da kupimo bebi flasicu sa 6 rupa i da ih ja jos izbusim ili da uzemem pa da izbusi ona, i sve tiho d aja ne cujem njena kolegica rekla beba od 2 mes. njenog sina u 5 min popije sve...ja mislim da treba bar 2 mes da se malo proluftiram i tamo odem na 15 min.kako moja mama moze biti normala nije mi jasno...mm je poluudeo i rekao mi njoj odsad po tvom trebamo zaliti iz solje pa udavila se nema veze...

Milice mislim da nam je ista svekrva :lol: :lol: :lol: ja sam na to kad mi je rekla odgovorila nema problema dacu ja njoj casu pa neka ona pije sama kad hoce i koliko hoce, one rekla da sam ja luda :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok se nisam porodila, kada me neko pita kakva mi je svekrva, ja sam imala samo reci hvale za nju.....zaista, divna jedna zenica!

Ali, ali ali, od kada sam se porodila mi tako ide na zivce sa svojim savetima i komentarima da je to da poluuuuuuuudis!!! Nije mi jasno zasto je to tako sa svim svekrvama :( Ova umesto da me utesi, samo mi dize pritisak. Naprimer kada bebica place, moja mama uvek ima neki smirujuci komentar o tome, i uzme je pa je nosa, pa joj peva, a mene tesi, kaze pa bebe placu, to je normalno, evo sada ce da se smiri.....i tako da meni odmah bude lakse, a svekrva cim beba zaplace pita mene jaaaaao pa sto place, sta joj je sad, da nije gladna, ili zedna, ili joj je vruce, ili hladno, ili je nesto boli, ili ima temperaturu. Dakle ja odlepim skroz na skroz!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok se nisam porodila, kada me neko pita kakva mi je svekrva, ja sam imala samo reci hvale za nju.....zaista, divna jedna zenica!

Ali, ali ali, od kada sam se porodila mi tako ide na zivce sa svojim savetima i komentarima da je to da poluuuuuuuudis!!! Nije mi jasno zasto je to tako sa svim svekrvama :( Ova umesto da me utesi, samo mi dize pritisak. Naprimer kada bebica place, moja mama uvek ima neki smirujuci komentar o tome, i uzme je pa je nosa, pa joj peva, a mene tesi, kaze pa bebe placu, to je normalno, evo sada ce da se smiri.....i tako da meni odmah bude lakse, a svekrva cim beba zaplace pita mene jaaaaao pa sto place, sta joj je sad, da nije gladna, ili zedna, ili joj je vruce, ili hladno, ili je nesto boli, ili ima temperaturu. Dakle ja odlepim skroz na skroz!!!!

Sve isto, prepisano! :lol: Kako li se samo nadjem u svakom postu o svekrvama... :rolleyes: Moja je vecito vikala da je gladna, nema veze sto je dete jelo 5 minuta pre toga! Ili npr. moja mama je mi je uvek govorila kako sam divna, posvecena mamica, gledala je sto vise da mi ulije samopouzdanja, jer ja nista pojma nisam imala na pocetku, a svekrva je uvek naglasavala kako je ona uvek znala svoju decu da smiri, kako eto to prave majke znaju... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mama je mi je uvek govorila kako sam divna, posvecena mamica, gledala je sto vise da mi ulije samopouzdanja, jer ja nista pojma nisam imala na pocetku, a svekrva je uvek naglasavala kako je ona uvek znala svoju decu da smiri, kako eto to prave majke znaju... :angry:

Ali svekrva nije mama niti to treba da bude. Dovoljno je da bude samo normalan rodjak koji gleda svoja posla. Iznervirala sam se citajuci sta su vam sve svekrve radile.

Moja je prilicno ok. Imamo srecu pa zivimo u odvojenim stanovima, ali smo prilicno blizu da mogu da joj odvedem unuku na cuvanje kad god to ja pozelim. Moja devojcica je puno voli i srecna je kad ode kod bake, a onda sam i ja srecna. Kod bake se sve sme. Kod mame postoje pravila. Ne slazemo se svekrva i ja oko toga-zato ja kad odem kod svekrve-skroz se iskljucim (sto odgovara i meni i njoj). Naglasila sam svekrvi da mnoge stvari koje su kod bake dozvoljene- ja nikad ne bih dozvolila kod kuce i da ne zelim da se mesam u bakina pravila a da van bakine kuce-pocinju mamina i da to mora da se postuje. I verujte, da iako ima samo 16 meseci vrlo dobro zna sta gde moze i sme da radi! Primera radi-kod bake moja cerka otvara-zatvara frizider kad god to pozeli, vadi i ubacuje sve unutra, pali i gasi prekidac zamrzivaca (-svaki put joj se odmrzne zamrzivac ali ona za unuku bas SVE) kod kuce to nikad ne radi.

E sad-ja nista ne radim oko svog deteta kad smo kod svekrve iz razloga da ne bi dosle u sukob. A sigurna sam da i baki to godi. Nekad mi je potrebno puno strpljenja da precutim nesto sto mi zasmeta ali ipak se uvek uzdrzim. Ni ona meni nikad nije prebacivala-a sigurna sam da i ja nju iznerviram. :unsure: Sta vise uvek me je pitala kako ja presvlacim, hranim i slicno (da bi i ona isto tako)

U sustini mnogo dobrog mi je ucinila i uvek se toga setim kad krene neka glupost da me nervira. Kad sam se porodila spavala je kod nas nedelju dana, a narednih par nedelja, da ne bi bila na smetnji, dolazila svakodnevno da ocisti stan. Od sudova, kupatila, peglanja-sve je radila. Skuva rucak u svom stanu da ovde bebi i meni ne dimi. Sve to zavrsi za sat, dva i ode da ne smeta. Vrlo cesto mi je bilo neprijatno jer sam pomisljala da zbog mene ima neki pogresan osecaj da smeta. Ali je jednostavno takva.

Eto napisala sam da postoje i one koje vode racuna da ne povrede druge. Ali tu je od vece vaznosti da li je zena luda ili normalna, dobra ili zla-a sad da li nam je svekrva, zaova, ujna ili strina-od manje je vaznosti.

I bitna stvar na koju me moja prijateljica redovno podseca- sinu se sve prasta, snaji se sve pamti!!! Neka vasi muzevi resavaju probleme sa njima a vi budite uvek mudre i nasmejane!!!

Anabanana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok se nisam porodila, kada me neko pita kakva mi je svekrva, ja sam imala samo reci hvale za nju.....zaista, divna jedna zenica!

Ali, ali ali, od kada sam se porodila mi tako ide na zivce sa svojim savetima i komentarima da je to da poluuuuuuuudis!!! Nije mi jasno zasto je to tako sa svim svekrvama :( Ova umesto da me utesi, samo mi dize pritisak. Naprimer kada bebica place, moja mama uvek ima neki smirujuci komentar o tome, i uzme je pa je nosa, pa joj peva, a mene tesi, kaze pa bebe placu, to je normalno, evo sada ce da se smiri.....i tako da meni odmah bude lakse, a svekrva cim beba zaplace pita mene jaaaaao pa sto place, sta joj je sad, da nije gladna, ili zedna, ili joj je vruce, ili hladno, ili je nesto boli, ili ima temperaturu. Dakle ja odlepim skroz na skroz!!!!

Ko da je mojoj sestrica....

:lol: :lol: :lol:

Od prvog do poslednjeg reda.... Moja je mene zvala sa posla da me pita jel kakio.

To joj je bilo prvo kad je vidim u toku dana.... :blink: :blink: :blink:

Mogla bi roman da napisem... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali svekrva nije mama niti to treba da bude. Dovoljno je da bude samo normalan rodjak koji gleda svoja posla.

Naravno! Ali da ne bude ni svom sinu kao majka vec tamo neka koja pokusava da ga ubedi da on nista ne zna a da je ona popila svu pamet sveta :angry: Ona jos nije ni bila videla moju cerku uzivo, samo preko skajpa, a vec se izdirala na mm-a kako je ne drzi dobro, kako ona vrlo dobro zna kako dete place kad je gladno, a on ne zna da prepozna... :blink: Uzas.

Uglavnom, tvoja svekrva mi zvuci kao moja baka, moja divna predivna baka (tatina mama) :rolleyes: I moju mamu je znalo svasta kod nje da iznervira, i dan-danas je tako, ali joj je sve prastala jer je baka stvarno sve nama podredila, i nikad nije prebacivala to sto se trudila oko nas i sto nam je uvek bila pri ruci, za sve! Nedostaje mi moja baka :(

Moja je mene zvala sa posla da me pita jel kakio.

Jos nesto u cemu sam se nasla :P Mojoj je to bilo glavno pitanje, i sve se ljutila sto necemo da je poslusamo da detetu stavljamo cepice kad ne kaki par dana, jer je, Boze moj, ona to radila svojoj deci. A ne zna da je to normalno kod beba koje samo sisaju, jer s tim nema iskustva, vazno da meni soli pamet i unosi nervozu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet! Dokle vise? :(

Dakle, ne znam na koji nacin da objasnim koliko mene pogadja dvolicnost te zene! Na svaki moguci nacin je pokusala da unisti moj brak (i sama je rekla da to nece potrajati), izbacila me iz kuce itd, a sad, sad mi trazi posao!!! Naravno da je i mm u velikoj meri kriv za moj danasnji bes, jer je ostavio upaljene stranice koje mu je ona poslala, a gde se traze prevodioci... I dalje ne mogu da shvatim da on ne vidi koliko je to ogavno, skrnavo i fuuuuj! Pa da ona zeli dobro mojoj porodici, kao prvo ne bi bila onakva kucka prema meni dok smo ziveli kod nje, kao drugo, i sad kad vise nismo s njom, kad joj je receno da nam ne treba u zivotu, a pogotovo da ja ne zelim nista da imam sa njom, povukla bi se i ostavila bi nas da zivimo u miru! Ali ne! Mora ona da ispadne majcica koja sedi satima pred kompjuterom i zrtvuje se, trazi nam posao... Toliko sam pobesnela, i na nju i na mm-a, sto joj uopste prica stvari iz naseg zivota, tipa da hocu da nadjem posao, da sam se od besa tresla i plakala, pa je mm otisao i napisao joj da nas ostavi na miru. I sta je ona odgovorila? Pa glumila je zrtvu, naravno!! Eto ona je jadnica samo jednom pogresila, a on joj preti da nece vise pricati s njom, gde je tu pravda?? A gde je pravda za moju decu koja treba da trpe nervozu svojih roditelja zbog nje?!?! :angry: Bas sam se uplasila danas za bebu u stomaku, toliko se umirila da sam se plasila da joj nisam nastetila svojim besom :( Sva sreca pa bas danas idem na pregled... Ali nemam vise snage za ova preganjanja... Mm-u vise ne verujem, ma sta da mi kaze. On i dalje pada na njene jadikovke, a zbog svega ispastamo samo moje cerke i ja. Mislim da bih je ubila da mogu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.