Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Ista situacija, preslikana <_< Ja sam mog kumila mesecima da se odselimo od nje, ali on se pokupio tek kad sam ga posle poslednje svadje sa njom nazvala telefonom i rekla da idem, s njim ili bez njega-valjda se i preko telefona culo koliko sam van sebe. Tog dana mi je rekao da je otvorio oci, ali i dan-danas dopusta neke stvari koje ja ne mogu da zamislim da bih mogla ikome da dopustim, pa ni rodjenoj majci. I s vremena na vreme mi natukne da ne veruje da je ona bas zla, samo joj se valjda sa mnom omaklo... :angry: A da sam imala gde da odem, kao ti, sigurno bih otisla i trazila razvod. Samo, ja sam bila u njihovoj kuci, njihovom gradu, njihovoj drzavi, nikog svog ni od korova, na 2000 km od mojih, pa nisam ni imala gde. Da znas, danas mi je drago zbog toga, jer da sam imala, sigurno bih prenaglila i procerdala sve... Tako da, samo polako... Verujem da si se iz ljubavi udala za tm, i toga se treba sto cesce setiti, pogotovo kad upadnete u takve krize.

Moji roditelji su se razveli dok sam bila mala i znam koliko sam to tesko podnela i nosila se sa tim. Ja cu sve sto je u mojoj moci da uradim da do toga ne dodje, ali ako druga strana tj mm ne saradjuje necu gubiti vreme i dozvoliti da moje dete gleda i zivi u takvoj porodici gde odnosi nisu zdravi. Vreme ce pokazati. Drago mi je da si ti uspela, a ja necu prenagliti bas kao sto si rekla "samo polako." Docice sve na svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Danijela uzasa :angry: :angry:

Ali ti si bar dobila serpe kad si rodila unuka a ja ni cvet :lol: :lol: :lol:

Jo, ja prosto ne vrerujem - ja sam od svoje dobila kuvanu kokošku u tepsiji i pogaču i so, to se valja - ni torta, ni ručak, ni očišćena kuća... Ja sam bila frapirana, jer sam očekivala da će zbog svog sina i unuka dabude bolja... Al šta ćeš, takve su...

E, moj slučaj je apsolutna podrška mog muža, a to je nju izluđivalo - ja se ne svađam, baš kad se prepunim kulturno joj vratim, ali je mm sređivao sve te "stvari"...

Jedva smo joj objasnili da se ne meša u naš život, pa ako nam već ništa ne pomaže, nek i ne odmaže. I sad ima ispade, al smo mi na relaciji moja devojačka kuća - i njihova, pa se ne nerviram svaki dan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovoj kuci je jako komlikovano stanje... Citajte sad... Kuca ima prizemlje, visoko prizemlje, prvi sprat i potkrovlje. Tu zive od mog muza tetka iliti sestra od mog svekra (u prizemlju), muzevljev stric iliti brat od mog svekra (visoko prizemlje) a moji svekar i svekrva imaju ovaj prvi sprat i potkrovlje jer samo oni imaju decu. U potkrovlju sada zivimo moj muz i ja, i trenutno jos uvek vodim borbu sa svekrvom da mi sebi opremimo sve u potkrovlju i da nemamo nikakve veze sa njima. U kucu se zadnji put ulagalo pre 30 godina, a kad su umrli roditelji mog svekra vise ni to staro niko nije odrzavao. Kada sam usla u ovu kucu isam znala sta pre da sklonim i sta pre da uzmem da brisem. Moja svekrva je tip zene koja voli da se kurci kako je ona neko mudo i kad dodje iz Nemacke spiska na hiljade evra ovde samo da bi se pokazala pred drugima kako ona ima a to sto joj se kuca raspada i prozori lupaju kad je vetar jer ne mogu da se zatvore, to nema veze. Borim se sa njom da poizbacujem ovu starudiju bar iz potkrovlja za koje se borim, ali ona mi ne dozvoljava nista da pipnem. Otprilike mi diriguje i odlucuje o mojoj sudbini i o tome u kakvim cu uslovima da zivim sa muzem i detetom. Ali ne dam se tako lako. Neku starudilu sam bacila, a nesto sam spustila kod njih na sprat pa nek se ona jebenise sa tim sranjem. Kuca ima veliko dvoriste. Moj muz je imao pit bula a ja mesanca patuljastog snaucera i jednu macku. Sada cu da vam se pozalim na tetku mm (ta tema nema) koja mi je ucinila za mene strasnu stvar. Posto zivi u prizemlju smetao joj je taj pit bul u dvoristu koji je imao 10 godina. Pre 20 dana moj muz ga je video kako nepomicno lezi sa ukocenim nogama kao kod mrtvacke ukocenosti ali je disao i gledao. Ker nije mogao da se pomeri. Odveli smo ga odmah kod veterinara a zatim nas je poslao na privatnu kliniku na Bezanijskoj kosi, primio je sve moguce protiv otrove, snimali su mu glavu kimeni stub i rekli da je udaren u glavu bas jako. Dali mu infuziju i nekoliko inekcija, noge su mu se otkocile ali i dalje nije mogao da hoda, poslali nas kuci sa recju ako mu do sutra ne bude bolje morace da se uspava da se ne muci. Medjutim u toku noci je cvileo kao lud i noge su mu se ukocile ponovo, sutradan ujutru je dosao veterinar i uspavao ga. Nisu znali sta je uzrok, ali to je to. Zatim je tetka otisla na more. Inace moja kuca je mala pa je boravila u kuci a u dvoriste smo je pustali da se poigra, piski, kaki... 1 avgusta kao i svaki dan kuca je bila napolju, uvece posle usla u kucu i posle ponoci pocela da povraca... ni manje ni vise nego krv. Frka panika sta cemo vec je bilo kasno da se zove veterinar. Dala sam joj vodu pila je kao luda i povracala sve vise i vise... ujutru je doslo do toga da su joj na usta izlazile ogromne kolicine krvi i da vise nije mogla da ustane. Pozvali smo veterinara i rekao nam je da je ker otrovan i cim tako reaguje da je trovan zadnjih 7 dana sigurno i to jakim otrovom za pacove. I pripremio nas na to da ce poceti da krvari na sve otvore... to je bila za mene nocna mora, da vidim moju lutkicu da krvari na guzu, usi ribicu, nos... Rekla sam mu da dodje da je uspava da se ne muci. Posle 10 min ostvarilo se ono sto je veterinar rekao, pocela je neizmecno da krvari na guzu u velikim kolicinama i da povraca krv. MM ga je nazvao da mu saopsti za to krvarenje na guzu i da pozuri da se ne muci i kako se okrenuo da je pogleda moja lutkica vise nije disala. Tako da sam posle par noci nespavanja sela na internet i gledala od cega je to mogao da bude otrovan onda drugi ker, ne bili saznala ko je to uradio. I saznala sam, otrovan je sprejom protiv bubasvaba i svih tih odvratnih insekata, simptomi su ti koje je on imao. A za moju lutkicu je bilo utvrdjeno da je otrovana otrovom za miseve i pacove. I zamislite kako ih je otrovala tetka mog muza? Posto zivi u prizemlju smetale su joj bube koje setaju po stazi i ona je uzela sprej i svuda ga isprskala i ker se trovao dok ga nije otrovala i zvala je komsiju da joj popunjava neke rupe u stazi iz koje su izlazile te bube. Ali fora je u tome sto u kuci nije buba imala. Kad je otrovala tog kera, bila je igrom slucaja u mesnoj zajednici a tamo su delili otrov za pacove i meseve i receno joj je da ne moze da ga stavlja ako ima kera u dvoristu. Medjutim ona je mislila da je necemo izvaliti jer je ona na moru. Tako da je pre odlaska na more posula otrov po celom dvoristu, a on zbog lepog mirisa i arome privukao je moju lutkicu i ona se tako trovala danima dok joj se nije natalozilo toliko otrova u krvi da je onako uginala. Sada ne razgovaramo sa njom i nemam nameru da govorim, zabranili smo joj da ulazi kod nas. Mom svekru je rekla kako ona nije znala... ????? Nije znala da su kerovi svaki dan u dvoristu, kao da zivi na Marsu. Lazovcina jedna, namerno je to uradila jer se plasila da ne spustim moju kucu u dvoriste da zivi u kucici od pit bula pa ih je sve pootrovala. A kad je dosla kod nas posle mora napravila se luda i kao : Jel ste vi nesto ljuti na mene? Kad je nisam isutirala niz stepenice, kucka jedna! Hoce zena celo dvoriste za sebe pa to ti je, po cenu svega. Zivljenje u ovoj kuci mi je jako ograniceno sto sa strane svekrve sto zbog ove budaletine. Pokusacu nekako da ubacim slike kuca da ih vidite samo kako su bili preeeslatki, mnooooogoo sam se rastuzila ali nemojte da me grdite jer tema nije o kucnim ljubimcima nego o ludoj jetrovi moje svekrve koja je inace alkoholicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaDani,ti losi odnosi sa svek. i tetkom mogu mnogo da poremete dobru atmosferu,lako je reci da iskuliras ili ne obracas paznju,ali nije to bas tako.

Tvoj muz mora da shvati da je problem veliki i da on reaguje.

Vidis ja sam mislila da ti ljudi kad odu u inostranstvo malo se prosvetle,prosire vidike,ali sve se vise uveravam da nije tako.

Ti se nama slobodno jadaj i iskreno se nadam da ce se tvoja situacija popraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moja lutkica, zvala se Lora... 7.11.2007.- 1.8.2011. :(

kub-DSC009.jpg

A ovo je jedna velika maza od pit bula koji me stitio u trudnoci i nikome nije dao da mi pridje,... zvao se Dzo i imao je 10 godina :(

vn-DSC031.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaDani,ti losi odnosi sa svek. i tetkom mogu mnogo da poremete dobru atmosferu,lako je reci da iskuliras ili ne obracas paznju,ali nije to bas tako.

Tvoj muz mora da shvati da je problem veliki i da on reaguje.

Vidis ja sam mislila da ti ljudi kad odu u inostranstvo malo se prosvetle,prosire vidike,ali sve se vise uveravam da nije tako.

Ti se nama slobodno jadaj i iskreno se nadam da ce se tvoja situacija popraviti.

I ja se nadam... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, tj. žene :) sad mi je lakše kad vidim da nisam jedina koja živi sa skotom. U suštini mislim da je glavni problem mm koji sve probleme ignoriše i ne obraća pažnju na to koliko me njegovi terorišu.

Naravno, kad on nije tu. Kad je on kod kuće mamica skuva kafu, spremi doručak, a kada on radi ona dohvati dete, pušta ga da rastura po kući dok ja spremam doručak, perem, peglam, čistim, teško joj je čak i u prodavnicu da ode po hleb.

Kao, voli dete najviše na svetu, a nikad se nije setila ni kiflu da mu kupi.

Da ne pričam da mi krade veš, nosi moju obuću, pere kosu mojim šamponom...

Ali mm uvek nađe opravdanje za svoju mamicu i zato- razvod u najavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, tj. žene :) sad mi je lakše kad vidim da nisam jedina koja živi sa skotom. U suštini mislim da je glavni problem mm koji sve probleme ignoriše i ne obraća pažnju na to koliko me njegovi terorišu.

Naravno, kad on nije tu. Kad je on kod kuće mamica skuva kafu, spremi doručak, a kada on radi ona dohvati dete, pušta ga da rastura po kući dok ja spremam doručak, perem, peglam, čistim, teško joj je čak i u prodavnicu da ode po hleb.

Kao, voli dete najviše na svetu, a nikad se nije setila ni kiflu da mu kupi.

Da ne pričam da mi krade veš, nosi moju obuću, pere kosu mojim šamponom...

Ali mm uvek nađe opravdanje za svoju mamicu i zato- razvod u najavi...

:blink: Ma neces se valjda zbog svekrve razvoditi?! Ne radi se to tako, zenoo! Nego lepo odes kod svoje mame, a razvodom samo pripretis :lol: Pa da vidis kako ce sve da se sredi ;) Bar kod mene uvek pale samo drasticna resenja, iako se uvek trudim da razgovaram sto vise, o onome sto se desava, o svojim osecanjima... Ali plastika je plastika! U svakom slucaju, bar ovde mozes uvek da se pozalis kad te svekrva izvede iz takta... Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, hvala na razumevanju, a što se tiče izvođenja iz takta, eto me već ujutru, kad kao furija uleti u sobu, bez kucanja, da vidi da ki se probudio "babin dukat"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, tj. žene :) sad mi je lakše kad vidim da nisam jedina koja živi sa skotom. U suštini mislim da je glavni problem mm koji sve probleme ignoriše i ne obraća pažnju na to koliko me njegovi terorišu.

Naravno, kad on nije tu. Kad je on kod kuće mamica skuva kafu, spremi doručak, a kada on radi ona dohvati dete, pušta ga da rastura po kući dok ja spremam doručak, perem, peglam, čistim, teško joj je čak i u prodavnicu da ode po hleb.

Kao, voli dete najviše na svetu, a nikad se nije setila ni kiflu da mu kupi.

Da ne pričam da mi krade veš, nosi moju obuću, pere kosu mojim šamponom...

Ali mm uvek nađe opravdanje za svoju mamicu i zato- razvod u najavi...

Jooj, sve su skoro iste. :D

ako ti je mama blizu, ti svako malo kod nje na odmor...

Kad se samo setim, ja oribam celu kuću, ms dođe i rastura na sred dnevne sobe stare perjane jakne i vunene da pravi jastučiće... Ja sam sve govorila mm, a i sad kad se desi, i on to rešava. Mojoj smeta to što me muž podržava, pa onda još više pokušava.

Klasika...

Mi smo se sa Stefanovih 11 meseci bukvalno preselili kod moje mame od ponedeljka do petka, ja sam se vartila na posao, a njega nije imao ko da čuva - i mnooooogooo je bolje. Ja manje obraćam pažnju, a sveki je kako kad - jedan dan iznenađujuće fina, jedan joj svi smetaju.

Mojoj njena deca što ih je rodila nisu dovoljno dobra, pa ja ne mogu bolje da očekujem....

Hehe, hvala na razumevanju, a što se tiče izvođenja iz takta, eto me već ujutru, kad kao furija uleti u sobu, bez kucanja, da vidi da ki se probudio "babin dukat"...

Moja je ušla samo jednom....

Najbolje rešenje za ovakve "slučajeve" je ne živeti sa njima, al nemamo svi tu sreću da imamo nešto svoje, pa da se opustimo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamisite da jutros nije uletela u sobu... čak je i hleb i mleko kupila, i doručak pripremila... To zato što joj je sinčić bio kod kuće, inače nema ništa...

By the way, posle doručka NJEMU sam dala dete da ga pričuva, da ja properem neke stvarčice i promenim posteljinu, izađem iz kupatila i zateknem NJU kako šeta dete po dvorištu u sobnim patofnama, uz opravdanje kako tata ne ume da ga čuva, ništa mu neda.

A ja se budala nadala da će da se prihvati nekog posla... Sudovi od doručka čekaju mene, u dnevnoj sobi prašine, može da se piše, zato što ona i svekar tu spavaju u krevetu na rasklapanje... Haos...

A mm kaže: "Samo se žališ, to su tri tanjira"... Nije poenta u tri tanjira, sve mene čeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamisite da jutros nije uletela u sobu... čak je i hleb i mleko kupila, i doručak pripremila... To zato što joj je sinčić bio kod kuće, inače nema ništa...

By the way, posle doručka NJEMU sam dala dete da ga pričuva, da ja properem neke stvarčice i promenim posteljinu, izađem iz kupatila i zateknem NJU kako šeta dete po dvorištu u sobnim patofnama, uz opravdanje kako tata ne ume da ga čuva, ništa mu neda.

A ja se budala nadala da će da se prihvati nekog posla... Sudovi od doručka čekaju mene, u dnevnoj sobi prašine, može da se piše, zato što ona i svekar tu spavaju u krevetu na rasklapanje... Haos...

A mm kaže: "Samo se žališ, to su tri tanjira"... Nije poenta u tri tanjira, sve mene čeka...

Onda nek ih opere on ;)

Ili nek kupi mašinu za sudove. :)

Imala sam sl. situaciju, al mm je drugačije reagovao, reko je pred svima da punim sudoperu da će on da opere kad dođe sa posla, a pošto je sramota (S&S) da sin pere a snajka da sedi... da viš kako pereeee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti moras sa muzem da popricas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam sl. situaciju, al mm je drugačije reagovao, reko je pred svima da punim sudoperu da će on da opere kad dođe sa posla, a pošto je sramota (S&S) da sin pere a snajka da sedi... da viš kako pereeee :)

:lol: :lol: :lol: Dobra fora!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Dobra fora!!!

;) ;) Al je upalilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene lude ste sa svojim SveKRIVAMA :)

JA sa mojom bas nemam problema , gleda me isto kao i svoju cerku , stvarno sam srecnica sto se toga tice ali mi imamo prababu ( svekrvinu mamu) koja nam svima zajedno jede kosti u duetu samo sto mm i ja najvise ispastamo jer zivi sa nama , tj ne u istoj kuci nego pored nas , ima 86 godina a zna tako da j**e kao da je u najboljim godinama ... A njene bisere sad kad bih vam prepricavala ne biste verovali da tako nesto moze da izadje iz usta osobe od 86 godINA ... Toliko je boli uvo za sve da mi se ponekad cini da ce nas sve nadziveti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek smo mi krive za sve ali najvise me nervira ono:"Eto,rekli smo ti a ti nista ne slusas,mi smo stariji!"Ja sam kriva sto se plasi nose("ko zna kako sam ga prvi put stavila cim sad nece da sedne na nju").I ko zna kako sam ga prvi put stavila u bazen cim se plasi da udje.I sve ko zna kako sam ovo,kako sam ono!!!

Klasika. Sve što je loše - mama je kriva, jer ne sluša starije.

Mm se sad tako namerno pošali pred s&s kad Stefan nešto zabrlja ili neće.

Da vidiš kako odmah ućute...

hehehe, moj svekar je Luku gurao u ljuljasku pre dve godine na placu i on se uplasio toliko da jos uvek nece da sedne na ljuljasku..

Svašta.

I pretpostavljam to nije ništa strašno pošto je njegovo delo.

A da si ti to uradila ispalo bi da si prenaglila i preterala sa forsiranjem, jer ipak je on mali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene lude ste sa svojim SveKRIVAMA :)

JA sa mojom bas nemam problema , gleda me isto kao i svoju cerku , stvarno sam srecnica sto se toga tice ali mi imamo prababu ( svekrvinu mamu) koja nam svima zajedno jede kosti u duetu samo sto mm i ja najvise ispastamo jer zivi sa nama , tj ne u istoj kuci nego pored nas , ima 86 godina a zna tako da j**e kao da je u najboljim godinama ... A njene bisere sad kad bih vam prepricavala ne biste verovali da tako nesto moze da izadje iz usta osobe od 86 godINA ... Toliko je boli uvo za sve da mi se ponekad cini da ce nas sve nadziveti...

:) :) :) :) :)

Pitanjce: a lej ne živiš sa svekrvom u zajednici?

A baba... Ko baba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) :) :) :) :)

Pitanjce: a lej ne živiš sa svekrvom u zajednici?

A baba... Ko baba...

Ne zivimo zajedno ali svako jutro pijemo prvu jutarnju zajedno i dosta vremena provodmo zajedno , znam da je to razlika ali vidim da ima i onih svekrva koje sa razdaljine od preko 500km uspevaju da gurnu nos gde im nije mesto....

Moja zivi na salasu , imaju farmu , puno rade , dodje svako jutro da mi donese mlekce za Marka sveze iako ima gomilu stvari na grbaci , ako spavam ona nam skuva kafu i ceka da ustanem , stvarno je divna zena , nekad mi se cini da bolje funkcionisem sa njom nego sa mojom mamom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam procitala sve odgovore pa ne znam da li ovo sto cu napisati vec postoji na temi...

Suprug i ja zivimo dalekooo pa se ne vidjamo cesto ni sa njegovima ni sa mojima.

Svekrva je ok za sada(od skoro smo u braku)ali svekar uh :angry: njega ne razumem.

Oboje su stariji ljudi,hm oko 60 god jer je i mm stariji od mene bas.

A moj problem je sledeci i izvinite ako preteram u pisanju...

Za dve nedelje ce biti nase crkveno vencanje i svadba u Srbiji,i skoro je sve gotovo.Sve finansiramo nas dvoje,stim sto su nam roditelji(uglavnom moji,al nema veze) zavrsavali organizaciju svadbe.

Njegovi su trenutno u losoj finansijskoj situaciji i ok,mi nismo trazili novac od njih.Ali moj svekar se ponasa kao da lezi na parama,sepuri se ,jelte on zeni sina,a pritom pojma nema koliko kosta jedna svadba,i utrkuje se sa svojim zeljama i prohtevima(i naravno predlaze najskuplje varijante,da to sve bude gala).

On zeli da pravi rucak sutradan za najuze goste opet u nekom restoranu,sa sve muzikom,ali bismo to platili nas dvoje :angry::blink: jer on para nema.

I to nam je saopstio juce,dve nedelje pred svadbu :o

Dok sa druge strane mm i ja smo planirali posle svadbe da odemo negde na odmor.Odakle sad pare za sve to?

Problem je sto vidim da se mm lomi,jer ne zeli da se svadja sa njim(i sta ode nase more na svekrova izivljavanja :angry: ).

Kako ja da reagujem,ne zelim nisakim da se svadjam ,ponajmanje sa mm.A opet ako sad popustim on ce nas tako zezati stalno.

Help?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam procitala sve odgovore pa ne znam da li ovo sto cu napisati vec postoji na temi...

Suprug i ja zivimo dalekooo pa se ne vidjamo cesto ni sa njegovima ni sa mojima.

Svekrva je ok za sada(od skoro smo u braku)ali svekar uh :angry: njega ne razumem.

Oboje su stariji ljudi,hm oko 60 god jer je i mm stariji od mene bas.

A moj problem je sledeci i izvinite ako preteram u pisanju...

Za dve nedelje ce biti nase crkveno vencanje i svadba u Srbiji,i skoro je sve gotovo.Sve finansiramo nas dvoje,stim sto su nam roditelji(uglavnom moji,al nema veze) zavrsavali organizaciju svadbe.

Njegovi su trenutno u losoj finansijskoj situaciji i ok,mi nismo trazili novac od njih.Ali moj svekar se ponasa kao da lezi na parama,sepuri se ,jelte on zeni sina,a pritom pojma nema koliko kosta jedna svadba,i utrkuje se sa svojim zeljama i prohtevima(i naravno predlaze najskuplje varijante,da to sve bude gala).

On zeli da pravi rucak sutradan za najuze goste opet u nekom restoranu,sa sve muzikom,ali bismo to platili nas dvoje :angry::blink: jer on para nema.

I to nam je saopstio juce,dve nedelje pred svadbu :o

Dok sa druge strane mm i ja smo planirali posle svadbe da odemo negde na odmor.Odakle sad pare za sve to?

Problem je sto vidim da se mm lomi,jer ne zeli da se svadja sa njim(i sta ode nase more na svekrova izivljavanja :angry: ).

Kako ja da reagujem,ne zelim nisakim da se svadjam ,ponajmanje sa mm.A opet ako sad popustim on ce nas tako zezati stalno.

Help?

Pa prvo sa mužem da se ispričaš i da se dogovorite šta ćete da radite.

Reci mužu da ne želiš da to pravite, i da popuštaš - to je vaša svadba i vi odlučujete.

Kad se sa njim dogovoriš, onda saopštite svekru da nećete taj trošak, jer idete na odmor i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa prvo sa mužem da se ispričaš i da se dogovorite šta ćete da radite.

Reci mužu da ne želiš da to pravite, i da popuštaš - to je vaša svadba i vi odlučujete.

Kad se sa njim dogovoriš, onda saopštite svekru da nećete taj trošak, jer idete na odmor i to je to.

nemoj da popuštaš. Jer ako sad popustiš, tm je navići na to i stalno će raditit kako mu tata kaže. Bolje i sad da se malo raspravljaš sa mužem nego posle stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj da popuštaš. Jer ako sad popustiš, tm je navići na to i stalno će raditit kako mu tata kaže. Bolje i sad da se malo raspravljaš sa mužem nego posle stalno.

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cokana i moj savet ti je da to preseces u korenu, da lepo sednes i porazgovaras sa tm, a kada vas dvoje sednete i u miru porazgovarate sve ce biti drugacije, on se zasigurno vise nece lomiti i shvatice kako stoje stvari. E, a onda lepo svekru kuc-kuc na vrata i sa sve osmehom iznesete vasu odluku da posle crkvenog vencanja idete na odmor i da od dodatnih troskova t.j. ruckova nema nista (barem ne o vasem trosku) ;). Samo polako, mirno i stalozeno i sve ce biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se i ja sa vama,nema popustanja :angry:

M trenutno nije tu,a to nije za telefon tako da strpicu se...

Mada vidim da ce pasti dobra rasprava :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.