Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

jao moja svekrva je prema meni dobra e sad barem ispred mene jer sigurno me ogovara i prica o meni okolo,to sam ustanovila sta god da se desi ona se svadja svojim sinom ali kad je covek slusa tacno se vidi da prica dvosmisleno i da se to odnosi na mene a ne na njega,ali mm je odj...na brzinu ali meni nije sve jedno jer ja sam ukapirala o cemu je rec i krivo mi jer se trudim koliko god mogu,ali navikla sam je ja na jednu losu naviku,posto u pocetku kad sam se udala ja sam preuzela sve kucne poslove na mene a kasnije i kuvanje.a njoj je ostalo da ide na poso i da dodje sa posla i legne,sta god je uzela da radi ja sam rekla pusti ja cu jer sam se osecala glupo posto ovde kod nas tesko nalazi poso ja nisam radela i faktici ona ni sve kupovala,ali kasnije joj to preslo u naviku da kad dodje od posla stalno kaze jajo meni nje dobro i ode da legne i tako zaspi i probudi se uvece oko 8,a leti isto tako u kuci ne pipa nista samo sadi njeno cvece gde se ja nesmem pitati nista,kad sam ostala trudna ja joj kazem da nemogu toliko sa usivacem da se bakcem jer me mnogo izmore oni cupavi tepisi sto treba po sat vremena jedno mesto da se usisa,a ona kaze ma pusti ja cu i tako ga bog ubije,na kraju uznem i ja to zavrsim!e kad se beba rodila sve je kupila nista nije tela od nikog da pozajmim i pomagala mi prvih 15 dana posle je pocelo po starom,i dan danas tako traje mislim da kad bi zivela sama sa svojim mm i da sve to radim sigutno mi nebi bilo tesko jer znam da sam sama i kad god hocu nesto da uradim ne treba nikog pitati dal ovo smem ovde da stavim ili za bilo sta drugo!ali kako vreme prolazi sve postaje mi teze jer ja nisam nici rob da ona ne pipa nista a ja sve pa nije jedina koja radi,a i u kupovini svari mi se mesa i stalno mi nabacuje njeno misljenje i uvek ona najbolje zna a mi neznamo nista!ali dobro je zto smo rezili malo vise da se potrudimo i da odemo da zivimo negde sami sa nasom cerkom i da mi se nemesa u zivot i da mi ne prica kako da vaspitavam cerku!uh sto me to nervira ja sam rekla mm da joj kaze da se u vaspitanje ne mesa, jao mogla bi o ovome bibliju da napisem ali vidim ima i gore od moje!zelim vam srecu i da se nenervirate i da zivite vas zivot sa vasim muzevima i decom a njihovo je proslo!

Meni moja hoce stalno da pomogne, iako ne zivimo sa njom, a meni bas to smeta! kao sto sam ranije napisala kad dodje ne zna da ode kuci! Ovo je MOJA kuca, a ne njena i ne volim da mi se ona mesa... Ajd bar da zna nesto da uradi ko svet... Stalno se poziva da nam kuva neke ruckove zato sto je kuvarica po stuci. Celu kuhinju mi isprska i umasti. Ja sam jako pedantna i imam neka pravila vezana za kuhinju, a ona mi kosti iz pasulja odlaze u cinujicu za sladoled i sta ne... Nezna ni ruke da opere posle wc-a! Fuj!!! A sudove kad pere ubi boze, sve u istoj vodi, sve bude masno, grozno! I onda kad joj ja kazem da ne dolazi i da ja ne volim da mi se ona tu mesa ispadnem nezahvalna i mm mi kaze da "imam stap u guzici" :) Jednom sam je zvala da pegla (kad sam se bila tek porodila) prvo je rucala, pa se svadjala sa mm, pa je telefonirala, oa je pila kafu i onda je ispeglala 3 majice i morala da zuri na autobus! I za te 3 majice je sedela kod nas ceo dan. A najgore od svega je to sto mm bude uzasno nervozan kad ona dodje jer mu stalno nesto popuje, i onda kad ode kuci ja ostanem sa nervoznim covekom da se bakcem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moja hoce stalno da pomogne, iako ne zivimo sa njom, a meni bas to smeta! kao sto sam ranije napisala kad dodje ne zna da ode kuci! Ovo je MOJA kuca, a ne njena i ne volim da mi se ona mesa... Ajd bar da zna nesto da uradi ko svet... Stalno se poziva da nam kuva neke ruckove zato sto je kuvarica po stuci. Celu kuhinju mi isprska i umasti. Ja sam jako pedantna i imam neka pravila vezana za kuhinju, a ona mi kosti iz pasulja odlaze u cinujicu za sladoled i sta ne... Nezna ni ruke da opere posle wc-a! Fuj!!! A sudove kad pere ubi boze, sve u istoj vodi, sve bude masno, grozno! I onda kad joj ja kazem da ne dolazi i da ja ne volim da mi se ona tu mesa ispadnem nezahvalna i mm mi kaze da "imam stap u guzici" :) Jednom sam je zvala da pegla (kad sam se bila tek porodila) prvo je rucala, pa se svadjala sa mm, pa je telefonirala, oa je pila kafu i onda je ispeglala 3 majice i morala da zuri na autobus! I za te 3 majice je sedela kod nas ceo dan. A najgore od svega je to sto mm bude uzasno nervozan kad ona dodje jer mu stalno nesto popuje, i onda kad ode kuci ja ostanem sa nervoznim covekom da se bakcem...

Zovi je samo na ručak....ponekad...kad ti spremiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zovi je samo na ručak....ponekad...kad ti spremiš...

A to se onda pretvori i u kaficu pa da se malo poigra sa unukom pa bas je sestra sad zvala samo da joj se javi... Nikad kraja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to se onda pretvori i u kaficu pa da se malo poigra sa unukom pa bas je sestra sad zvala samo da joj se javi... Nikad kraja :D

Pa zato te akcije izorganizuješ kao dobra snaja jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje, pa tad stisni zube a sve ostalo vreme je ignoriši, nemaj vremena, ne javljaj se na telefon, spavaj, imaj goste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zenice,citam prethodne postove,pa pomislim da ja i imam srece sa svekrvom i svekrom :mellow: Mi smo u zajednici ziveli pune 2 godine, i za svo to vreme nismo imali nikakvih problema,nisu se mesali u nase odluke, niti su pitali zasto tako a ne ovako.. Sto se tice kuvanja,svekrva je kuvala svo vreme (ja pretezno,ako mi je nesto posebno volja da skuvam),a i iskreno prijalo i je da me ceka spremljen i podgrejan rucak kad se s posla vratim ;) Ciscenje i ostalo,znalo se,ne ceka ona na mene,ne cekam ja na nju,kad koja stigne uleti..Dal joj je nesto smetalo u mom ponasanju,verovatno jeste,ne znam..Nikad nije pokazala ili mi nesto rekla,a nisam nista ni od okoline cula.. Videcemo kako ce biti kad beban dodje,dal ce tad poceti da se mesa u njegovo podizanje...Nadam se da ni tu nece,uhhh... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juče bili kod negovih, sad je njegov tata smislio da se beba treba zvati Milan jer je Milan podigao kuću u kojoj živimo :blink: :blink: :blink: a sveki hi hi sad kad je čula za Milana...sad joj je dobar i Mihailo hahahahahha (samo je jednom suptilno spomenula nekog čuvenog pijanistu Krunoslava...a mi kao ne vidimo na koju vodu ona tera vodenicu) a meni oni stvarno nisu jasni, ako smo mi smislili da je Mihailo šta bre ima oni da se mešaju. Mislim da imenu Milan ništa ne fali, ali opet mi ćemo da ga biramo, a ne oni!!!

Najljepse ime... :wub:

Nego, jeste li vi imali nedoumica oko pisanja tog imena (jer, kada se izgovara, cuje se MihaJlo)? Ja sam htjela da se pise bas tako, sa j, ali je pobijedio mm. I sada mi je bas drago!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najljepse ime... :wub:

Nego, jeste li vi imali nedoumica oko pisanja tog imena (jer, kada se izgovara, cuje se MihaJlo)? Ja sam htjela da se pise bas tako, sa j, ali je pobijedio mm. I sada mi je bas drago!

Pa ruska verzija je Mihail tako da smo kompromisno stali na Srpsko ruskoj verziji Mihail-o Mihailo a ima toga i ovde tako da neće biti ni nešto čudno. Čula sam i zaverziju Mijailo :blink: ali to mi se ne sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ruska verzija je Mihail tako da smo kompromisno stali na Srpsko ruskoj verziji Mihail-o Mihailo a ima toga i ovde tako da neće biti ni nešto čudno. Čula sam i zaverziju Mijailo :blink: ali to mi se ne sviđa.

Lepo,i meni se dopada..Staro ime,al lepo legne malenom bebanu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo,i meni se dopada..Staro ime,al lepo legne malenom bebanu :rolleyes:

A kako ćete vi vašeg mališu nazvati, jel već imate ime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juče bili kod negovih, sad je njegov tata smislio da se beba treba zvati Milan jer je Milan podigao kuću u kojoj živimo :blink: :blink: :blink: a sveki hi hi sad kad je čula za Milana...sad joj je dobar i Mihailo hahahahahha (samo je jednom suptilno spomenula nekog čuvenog pijanistu Krunoslava...a mi kao ne vidimo na koju vodu ona tera vodenicu) a meni oni stvarno nisu jasni, ako smo mi smislili da je Mihailo šta bre ima oni da se mešaju. Mislim da imenu Milan ništa ne fali, ali opet mi ćemo da ga biramo, a ne oni!!!

Hhahahaha :lol: :lol: :lol: , dobra ti imena! Meni je moja prije porodjaja iznijelacijelu literaturu o tome kako e mi se dijete zvati i koje ime je najpogodnije! :blink: Pa koje ima nosi koju boju i koju energiju! Sto cuda! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to nista mi kad smo rekli da ce se zvati Staša moja je odma rekla da je to glupo ime ako ocemo tako neko bolje Stana i sad je ponekad tako zovne al ja sam je oterala u piiip :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je nezadovoljna imenom bebe. Ona je htela da se zove Antonije, po njenom pokojnom dedi, pa je bila jako besna što je mm "stao na moju stranu" i "dopustio" da se mali zove Vasilije! :P

Inače joj je sutra rođendan... :wacko:

Šta je prikladan rođendanski poklon za svekrvu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je nezadovoljna imenom bebe. Ona je htela da se zove Antonije, po njenom pokojnom dedi, pa je bila jako besna što je mm "stao na moju stranu" i "dopustio" da se mali zove Vasilije! :P

Inače joj je sutra rođendan... :wacko:

Šta je prikladan rođendanski poklon za svekrvu?

Knjiga, "Kako se odseliti u Australiju i otpočeti tamo nov život" :D

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je nezadovoljna imenom bebe. Ona je htela da se zove Antonije, po njenom pokojnom dedi, pa je bila jako besna što je mm "stao na moju stranu" i "dopustio" da se mali zove Vasilije! :P

Inače joj je sutra rođendan... :wacko:

Šta je prikladan rođendanski poklon za svekrvu?

Ma, ne mogu da verujem. Šta ima da im se sviđa ili ne sviđa, kad nekog upoznaju pa ne druže se s tim nekim zbog imena :angry: i unuku-ka će voleti svakako. Treba da se raduju što se beba lepo razvija a ne da nerviraju trudnicu sa takvim glupostima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je nezadovoljna imenom bebe. Ona je htela da se zove Antonije, po njenom pokojnom dedi, pa je bila jako besna što je mm "stao na moju stranu" i "dopustio" da se mali zove Vasilije! :P

Inače joj je sutra rođendan... :wacko:

Šta je prikladan rođendanski poklon za svekrvu?

Neznam za tvoju al za moju bi najbolji poklon bio da joj uplatim seansu kod psihjatra :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm...

I jedna i druga ideja su dobre, mada bi meni lično više odgovaralo da se odseli u Australiju! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm...

I jedna i druga ideja su dobre, mada bi meni lično više odgovaralo da se odseli u Australiju! :D

Napravi kompromisno rešenje..pošalji je kod psihijatra u Australij :D

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napravi kompromisno rešenje..pošalji je kod psihijatra u Australij :D

:lol::lol::lol:

Volim kompromisna rešenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad mi je lakse :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam za tvoju al za moju bi najbolji poklon bio da joj uplatim seansu kod psihjatra :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva... bilo bi jako dugo kad bih sve primere nabrajala (pogotovo od kad sam se porodila). Samo ću jedan.

Dok sam bila trudna oko 33.nedelje išli na 4D. Čim smo videli snimak i slike, mm kaže da liči na mene. U povratku idemo da se pohvalimo njegovima. Pokažem ja slike, a sveki kako je ista moja zaova i time njen muž. Kažem ja kako je mm rekao da je na mene, a ona: "Ma kakvi! Ista ...! Uostalom, šta se buniš? Bar će ti dete biti lepo!" :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva... bilo bi jako dugo kad bih sve primere nabrajala (pogotovo od kad sam se porodila). Samo ću jedan.

Dok sam bila trudna oko 33.nedelje išli na 4D. Čim smo videli snimak i slike, mm kaže da liči na mene. U povratku idemo da se pohvalimo njegovima. Pokažem ja slike, a sveki kako je ista moja zaova i time njen muž. Kažem ja kako je mm rekao da je na mene, a ona: "Ma kakvi! Ista ...! Uostalom, šta se buniš? Bar će ti dete biti lepo!" :blink:

Baš delikatna žena...ma bre, pa ni jedna nije dovoljno dobra za njenog sina... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva... bilo bi jako dugo kad bih sve primere nabrajala (pogotovo od kad sam se porodila). Samo ću jedan.

Dok sam bila trudna oko 33.nedelje išli na 4D. Čim smo videli snimak i slike, mm kaže da liči na mene. U povratku idemo da se pohvalimo njegovima. Pokažem ja slike, a sveki kako je ista moja zaova i time njen muž. Kažem ja kako je mm rekao da je na mene, a ona: "Ma kakvi! Ista ...! Uostalom, šta se buniš? Bar će ti dete biti lepo!" :blink:

neces verovati ja kad sam se porodila svi vicu kako beba lici na mene (sto jeste apsolutno je ista kao ja kad sam bila mala),a moja sveki vice kako lici na moju zaovu i zapenila bre kao luda a ona ni s od slicnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.