Ljubomora

odgovora

Objavljeno

za pravu ljubav je potrebna doza ljubomore i njeno iskazivanje u vecini slucajeva se svodi na iskazivanje kroz salu, peckanja i tome slicno, mada se neretko moze desiti i neka scena koja je isprovocirana u vecini slucajeva totalno nebitnim detaljima i u vecem procentu se vezuje za dalju proslost...

Da, kod nas su prisutne ove situacije... Ovde sam se pronasla 100 %.

Mna, treba napisati da se nista od ovoga ne odnosi na tebe i Klunija, jer ste vi u svakom smislu posebni. Zar je kod vas potrebno pricati o bilo kakvom dokazu ljubavi? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,ne nikako Boki....ove situacija peckanje---šala.....to nikako nije 'ljubomora' to je jednostavno zezanje.....a LJUBOMORA ni u jednim knjigama nije 'zavedena' kao dobra osobina....ni prema kome....... ja sam postojala i pre 'klunija' i nikada sebi nisam dozvolila da budem ljubomorna......ajd dobro hormoni su me tresli posle porođaja prvog pa tu sam malo naginjala ka ljubomori al' sam se ubrzo posle 'osvešćivala'.....

kako je to ljubomora dobra samo u vezi i braku....pa ljubomora je ljubomora...onda je valja 'imati' i preme drugarici,poznanici,drugu,prijatelju,mami,tati....ljubomora postoji i međ' decom ali se svi trudimo da je otklonimo zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda i u tom peckanju ima malo ljubomore? :unsure: E sad, ja ne znam da li se ljubomora moze podijeliti na blazu i ostale, ali ona postoji u mnogo oblika svuda oko nas. Slazem se oko toga da se treba boriti protiv nje, jer nista dobro ne moze donijeti, pogotovo ako se ne odnosi samo na partnera, nego i na druge ljude u okolini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odnosi na nadprosecno inteligentne osobe, koje znaju kako da manipulisu okolinom...

gde ima mnogo ljubomore radi se prvenstveno o nesigurnosti kod partnera da ne pocini isto sto i on sam... u pitanju su u vecem broju osobe sa prosecnom inteligencijom koje idu onom starom "napad je najbolja odbrana"

za pravu ljubav je potrebna doza ljubomore i njeno iskazivanje u vecini slucajeva se svodi na iskazivanje kroz salu, peckanja i tome slicno, mada se neretko moze desiti i neka scena koja je isprovocirana u vecini slucajeva totalno nebitnim detaljima i u vecem procentu se vezuje za dalju proslost...

mada u jako malom procentu moze se takodje raditi i o nekom psihickom problemu koji se u vecini slucajeva vezuje za traumaticno detinjstvo gde je on sam bio prisutan cestim izlivima ljubomore medju roditeljima i nazalost to iskustvo ce vuci kroz ceo svoj zivot ako ne potrazi strucnu pomoc...

mozete prihvatiti ili odbaciti moje istrazivanje ali cak i moja licna iskustva gore navedenu teoriju potpuno potvrdjuju...

Slazem se sa ovim,u prvom delu ko da je nas opisivala,mm obicno zna da napravi neku scenu kad u opste nema povoda za to pa mu se udavim od smeha i prozivam ga kako je izgubio totalno samopouzdanje i sigurnost u sebe,naravno,vrlo cesto se poteze pitanje proslosti...pokusaji manipulacije ne pale jer ni meni ne manjka inteligencijaa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da napomenem da ovde ne polemišem o tome da li i koliko je ko ljubomoran samo se jako zalažem za teoriju da je ljubomora bilo koje vrste loša i nikako ne može biti dokaz ljubavi,pozdravčić!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da napomenem da ovde ne polemišem o tome da li i koliko je ko ljubomoran samo se jako zalažem za teoriju da je ljubomora bilo koje vrste loša i nikako ne može biti dokaz ljubavi,pozdravčić!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slazem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ema81, generalno se slazem sa tobom,mada znam i za neke izuzetke koji prave prosek ovim teorijama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, moj bivsi isto uopste nije bio ljubomoran a mene to izludjivalo, a sad novi decko, dodje kod mene i vidi cizme na stiklu ispod ogledala pa me ispituje gde si sinoc isla, nisi mi rekla, ili ja sam na fb, on na fb, pa onda kaze ti ne chatujes sa mnom, ko zna sa kim chatujes i kickuje me sa svog profila :blink:

Ili sedimo u kaficu, njegov prijatelj pridje i cestita mi novu godinu (i njemu btw) i vrati se za svoj sto, i on onda nece da dodje kod mene, kao to mu je znak da mi imamo tajnu vezu. Nadje snimak iz moje srednje, neka bleja sa drustvom gde mi je jedan drug poljubio vrat pa pravi skandal oko toga, nece da prica sa mnom ceo dan... Uf, bas zamara, ipak mi je bilo bolje dok me niko nista nije pitao :D

:angry::blink: Izvini što ja ovako direktno... ali šta ti tražiš sa njim?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry::blink: Izvini što ja ovako direktno... ali šta ti tražiš sa njim?!

O BOZA KAKAV LIK... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazi djavola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je postao ljubomoran na BEBAC...da li je to normalno?

Odnosno, sada se pitam da li možda ima tu opravdanja...hm...šta vi mislite?

Koliko vidim sve ste aktivne na bebac-u u večernjim satima...otprilike od 20-22 časa....tako i ja...a on bi u tom periodu radio svašta sa mnom...

Mislite li da je u pravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je postao ljubomoran na BEBAC...da li je to normalno?

Odnosno, sada se pitam da li možda ima tu opravdanja...hm...šta vi mislite?

Koliko vidim sve ste aktivne na bebac-u u večernjim satima...otprilike od 20-22 časa....tako i ja...a on bi u tom periodu radio svašta sa mnom...

Mislite li da je u pravu?

Ja sam aktivna jer moj dodje umoran pa nece nista da radi inace ja bi al sta je tu :angry: ,ma covek je s pravom ljubomoran,navali kad hoce :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...neću ja...u povjerenju...AnaN i ja ne volimo "navale" te vrste.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se izjasnim na temu: mm nije ljubomoran, a nisam ni ja. Oboma nam imponuju tudji pogledi i interesovanje (kad ga bude) za partnera jer smo ponosni na ono sto imamo kraj sebe. Samopouzdanje na tom polju mislim da nam ne manjka.

S druge strane nismo takve prirode da bi ono drugo imalo razloga da sumnja u vernost, verujemo jedno drugom, pricamo otvoreno o svemu i nema mesta sumnji i paranoji.

Recimo meni je jedan kolega (takodje i mentor u to vreme) pod uticajem alkohola priznao da bi probao da bude samnom da nisam udata. Mm je umro od smeha i rekao da mora da ga zeza kad mu se bude pruzila prilika. Jos jedna situacija sa trenerom u teretani i porukicom u mom kartonu- i mm-u i meni je bilo zabavno. Imala sam prilike da i u braku odbijam udvarace, uvek bih mm-u pricala o tome i zajedno bismo se smejali. Posebno se smejemo tome sto me mala na igralistu redovno predstavlja tatama, nikad mamama! Mm se zeza da hoce da mi pomogne da nekog "pokupim" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PO meni je to sve stvar poverenja.ja sam [oseivna i ljubomorna osoba po prirodi i takva sam bila u vezama kad god ,,nanjusim`` da mi je druga polovina sklona,,izletima``-NIKADA NISAM POGRESILA!

ali za mm nisam uopste ljubomorna,ko ni on za mene,od samog starta je tu bila maximalna iskrenost i otvorenosti .nema potrebe da jedno drugog pitamo i ispitujemo gde se i sa kim krece,oboje smo svesni kakvu osobu imamo pored sebe i to je super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odje lav,mna i secerko cuvajte se, umiljate mace :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je postao ljubomoran na BEBAC...da li je to normalno?

Odnosno, sada se pitam da li možda ima tu opravdanja...hm...šta vi mislite?

Koliko vidim sve ste aktivne na bebac-u u večernjim satima...otprilike od 20-22 časa....tako i ja...a on bi u tom periodu radio svašta sa mnom...

Mislite li da je u pravu?

Kako bih se ja samo slatko smijala ovom tvom postu, da nemam istu situaciju... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez zezanja sada,ljubomora NIKADA nije i ne predstavlja dokaz ljubavi.....već jednostavno proizilazi iz jedne određene doze nesigurnosti te osobe koja je ljubomorna!

Slažem se, lepo si to rekla.

Ili iz nepoverenja, a ako nekome ne veruješ, ne treba ni da budeš sa njim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li u vasem braku ljubomore i koliko? Ja sam po prirodi umereno ljubomorna, da ne kazem po potrebi..ali iskreno posle trudnoce i porodjaja se moja ljubomora itekako rasplamsala...tesim sebe da je to samo zbog opadanja samopouzdanja u toku trudnoce, visak kilograma, otecenost i ostale propratne pojave...sta vi mislite o tome? Kako to prevazici?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA NE SMEM MUZIKU DA SLUSAM IZMEDJU OSTALOG... TJ.MORAM DA PAZIM KAD BIRAM PESMU JER MOZDA SAM JE POSVETILA NEKOM... TO ME UZASNO NERVIRA... :angry: PA SLUSAM SAMO KAD SAM SAMA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mm je ljubomoran. Ali i ja sam. :) Normalno ona zdrava ljubomora, nista preterano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurna sam da kada bi one devojke koje se žale na "hladnoću" muževa stvarno imale neku aferu sa strane , muž bi to osetio i bez histerije i ljubomorisanja otišao..sa velikim razočarenjem u sebi. Barem koliko ja mog muža znam, to bi bila i njegova reakcija jer on isto tako ne pravi ama baš nikakav problem nit oko izlazaka nit oko druženja sa drugaricama, ali mislim da bi mi bilo bolnije da vidim razočarenje u njegovim očima da vidi da sam ga izdala nego pritnost osećaja da on nije hladan i da mu je stalo do mene.

Ljubomora je pogrešan način da se traži dokaz ljubavi. Ljubav se mnogo više vidi u donošenju stvari sa pijace, izdržavanju tebe kad si bez posla, deljenje doma sa tobom i u odluci da imate zajedno decu nego u primedbama o garderobi koju si obukla za izlazak ili drugom muškarcu kog si pogledala u prolazu.

kiki, svaka ti je zlatna !

Bez zezanja sada,ljubomora NIKADA nije i ne predstavlja dokaz ljubavi.....već jednostavno proizilazi iz jedne određene doze nesigurnosti te osobe koja je ljubomorna!

:D

za pravu ljubav je potrebna doza ljubomore i njeno iskazivanje u vecini slucajeva se svodi na iskazivanje kroz salu, peckanja i tome slicno, mada se neretko moze desiti i neka scena koja je isprovocirana u vecini slucajeva totalno nebitnim detaljima i u vecem procentu se vezuje za dalju proslost...

onda treba da sam srecna jer je mm upravo takav..

iskreno, sada sam i ja takva. naime, ranije stvarno nisam nikada bila ljubomorna ali sam na pocetku veze pa i braka postala ljubomorna. a to ne zato sto sam ja 'svrljala' pa se bojala da ne dobijem istom merom, vec zato sto sam se nagledala svakakvih budala i jednostavno je posle bilo tesko prihvatit i shvatiti da je mm zaista takav kakav jeste... vremenom sam to prevazisla i sad je sve kroz neku salu, kao sto rece Micilici oboma nam prijaju tudji pogledi. ja sam srecna kad neko pozitivno komentarise mm jer to je zapravo cestitka i meni.. a takodje i on voli da se sredim i da me svi vide!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA NE SMEM MUZIKU DA SLUSAM IZMEDJU OSTALOG... TJ.MORAM DA PAZIM KAD BIRAM PESMU JER MOZDA SAM JE POSVETILA NEKOM... TO ME UZASNO NERVIRA... :angry: PA SLUSAM SAMO KAD SAM SAMA...

Joj mila ne dozvoljavaj to molim te,ne čini ustupke jer ces za kratko vreme sedeti sama učetri zida da ne bi pogledala u stranu gde je neki muskarac,da ne obuces nesto a da misli da je zbog nekoga isl. nemoj to da dozvolis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA NE SMEM MUZIKU DA SLUSAM IZMEDJU OSTALOG... TJ.MORAM DA PAZIM KAD BIRAM PESMU JER MOZDA SAM JE POSVETILA NEKOM... TO ME UZASNO NERVIRA... :angry: PA SLUSAM SAMO KAD SAM SAMA...

Joj mila ne dozvoljavaj to molim te,ne čini ustupke jer ces za kratko vreme sedeti sama učetri zida da ne bi pogledala u stranu gde je neki muskarac,da ne obuces nesto a da misli da je zbog nekoga isl. nemoj to da dozvolis!

kao sto kaze bezveze to ne dozvoljavaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry::blink: Izvini što ja ovako direktno... ali šta ti tražiš sa njim?!

Neam pojma. Promenio se malo sad. Valjda je cackao i cackao i trazio i trazio i nista nije nasao pa mu laknulo. No, racunam, sa kim kod da sam uvek ce da ima nesto sto me nervira. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.