Siroki povoj - da ili ne?


odgovora

Objavljeno

E ovako ja zivim u Irskoj vec godinu dana trunda sam 4 mesec, ovde niko nije cuo za svedsku pelenu svi samo koriste pampers, kako sam ja navikla da vidjam bebe sa svedskom pelenom i kako meni bebe deluju nestabilno i "pijano" bez njih imam zelju da ih koristim moja majka ih je koristila na meni i na mome bratu kukovi su nam se lepo razvili i moja mama kaze nikad nam nisu smetale,al posto ona nemoze da se seti svih detalja ja cu ovde da pitam, da li ih koristite? Kad ste pocele (od prvog dana ili kasnije) ? Do kog uzrasta ste ih koristile? Da li je bebi vruce u njima? Da li ih koristite preko noci? Dolazim u Beograd u novembru i planiram da ih kupim zato mi takodje treba informacija koliko bi mi komada bilo dovoljno da imam (tetra pelena i svedska pelena) Hvala puno unapred!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo izlazili sa Moki (nadimak by Stefo) iz bolnice sestra koja nas je spremala mi je rekla da joj ona ne bi stavljala siroki povoj te da se to jos samo kod nas praktikuje. Posto je bilo +40 napolju ja sam joj stavljala samo nocu. Na prvoj UZ kontroli nakon 10-ak dana dr je rekao da nema potrebe da joj stavljam vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juče bili na UZ kukova i sve je dobro i po savetu dr. nema potrebe da više koristimo široki povoj. Jupiii sloboda! :lol:

A i one lepe bodiće što sam odložila kao male možemo koristiti još neko vreme :D

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juče bili na UZ kukova i sve je dobro i po savetu dr. nema potrebe da više koristimo široki povoj. Jupiii sloboda! :lol:

A i one lepe bodiće što sam odložila kao male možemo koristiti još neko vreme :D

super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas zvanicno skinuli siroki povoj :D sad slobodno mlatimo nogicama

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, koji povoj do 6 meseci? Ko to savetuje u danasnje vreme? :rolleyes:

To je mozda bilo nekad, mozda i sad savetuju pedijatri stare skole.

Sta bi bilo da zivite u inostranstvu, do kad bi tamo stavljali bebi siroki povoj?

Mislim da stvarno vise nema potrebe za sirokim povojem, polako se i on izbacuje iz upotrebe, bas kao sto se izbacilo i ono povijanje u kiflu.

Da zivimo u inostranstvu deca nam se ne bi radjala na ovaj nacin na koji se radjaju pa sirokog povoja ne bi ni bilo.

Ja sam Miki stavljala siroki povoj do 9meseci i to do 6meseci non stop, a posle samo nocu. Jedini lepsi dan nego prohodavanje mi je bio taj kada smo totalno skinuli siroki povoj, malo je falilo da mi dete prohoda sa sirokim povojem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je nosio do 5meseca,i nisam ni pomisljala da mu ih skinem ranije,bila je zima,tako da mu nisu smetale cak su ga lepo i grejale,e kad poceo da se sve cesce dize da sedne skinuli smo.

E,sad,Stomaklije je pitala koliko bi joj trebalo komada..ja sam imala 20 jednih i 20 drugih,i to mi je bilo dosta u smislu da sam opusteno mogla da perem i susim da mi ne zafale.Da nije bila zima sigurno ne bih imala toliko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi ih nosimo, ludim od sirokog povoja! Jos sad krenule vrucine deca ce nam se upaliti od toliko slojeva. Ali ne smem samoinicijativno da ih skinem, a patronazna kaze da nam je podneblje tako, sklono iscasenju kukova.

Jos kad je utegne hoce creva da joj iskoce, obavezno je prepovijem cim ode...

Mi sa mesec dana idemo kdo pedijatra na prvu kontrolu, jel ce tada da nam kaze da li nastavljamo nosenje ili ne? Ne znam kakva je procedura? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.