Tv ili ne ??

odgovora

Objavljeno

Moj strah je da ne usvoji neki model ponašanja sa crtaća kao što ti Milice kažeš,to Neće,pa da govori ne,ne i ne.Upravo je to ono što me tera da porazmislim kakve bih joj crtaće puštala.Dok je mala dobri su ti jednostavni kratki crtaći.Što ti kažeš kratke rečenice.Ovaj Pokoyo mi se zasad najviše svideo,ima neku poruku a kratko traje.Ja nikad nisam bila za TV i slično,ali sam uvidela da deca malo bolje razumeju neke stvari ako pogledaju crtać.Mislim da su crtaći dobri i za razvijanje mašte.Pokušavam često da se setim šta su meni crtaći značili,i definitivno neki razvitak mašte.Naravno postoje crtaći koji se meni ne sviđaju jer su stvarno agresivni.Npr mornar popaj,tom i džeri..od onih koje znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa većinom stavova ovde iznetih, u poslenjih nekoliko postova. Moj sin još nije progovorio, ali to je OT, i ja se trudim da minimalno provodiispred tv-a. Nisam sigurna ima li to veze, i ćerka je po malo gledala i progovorila na vreme. Ali kad odete kod logopeda, odmah graknu, nikako tv! Meni tv služi da bi počeo da ruča, malo mu privuče pažnju, posle mogu i da isključim. Najviše voli baby tv, pepu i malo kraljevstvo, ostalo i ne puštamo. On bi gledao i više, ali mi ne damo. Čerka gleda druge crtaće, ona je starija, ali ni njoj ne damo one agresivne, meni je za nju Minimax zakon. Pre neki dan detaljno mi je objasnila kako se prelazi ulica, mi joj ponavljali dvesta puta, jer se sama vraća iz škole, a ona upamtila sa Minimaxa.

Nisam za to da deca uopšte ne gledaju tv, ne koriste internet i sl, ali roditelj je tu da ga kontroliše. Sve je to sastavni deo sadašnjice i bolje da klinci budu upoznati sa tim, nego da budu van tokova. Naravno, umerenost i kontrola se podrazumevaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar ja sam pomenula čudesnu šumu.I mi smo ga gledali toliko puta da znam svaku rečenicu napamet.Što se video kaseta tiče,ja ih jošu uvek gledam kad odem kod mojih.Moja mama je snimala nas kad smo bili mali,pa odgledamo nekad te kasete da se prisetimo stariiiih dana.Ja nemam ništa protiv hrvatskog jezika,samo ovde sam ja imala problem i sa ekavicom kao dete a kamoli sa hrvatskim rečima.Ne znam,možda se sad vremena promenila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mladja cerka uopste ne gleda tv. Nju to uopste ne zanima. Starija gleda Minimax, dok za to vreme mladja se igra za sebe. Ma, uopste je ne privlace crtaci.

Kad sedne na kauc pored starije i pogleda u tv, to je znak da ce da zaspe za dva minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ewo da i mi nesto kazemo ovdje....moja Andjela ne voli bas da gleda Tv tj paznja je drzi 5 sekundi ili 10 ako je u pitanju crtac. :D Nju prosto ne drzi mjesto.

Ona vise voli slikovnice, bajke...to voli da lista i prica pricu na svom jeziku... ;)

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete gleda Tv samo ako se prikazuje neki njoj zanimljiv crtani-Nodi,megaminimals i jos poneki na Minimaxu. Ovako slabo,ne drzi je mesto,prosto nema vremena da sedne 5 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac voli da gleda tv (nista novo) i jako se raduje kad joj pustim spotice na kompu ili telefonu. Pokusavam da nadjem info o tome sta, kako i koliko treba bebi davati da gleda/slusa, gde je granica izmedju stetnog i podsticajnog itd. Ne uspevam da nadjem nista u pretrazi, za dosta rezultata treba 100 postova. Ima li takve teme teme ili da otvorim? A i ako otvorim, da li da bude o muzici ili o kompjuteru, tv-u i telefonima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj davati bebi da gleda tv.

Ne dajem joj da gleda, tj ne postavljam je ispred tva, ali kad smo u dnevnoj sobi ume da se "zalepi" na par minuta i gleda. Pustam joj muziku mnogo, ali bez gledanja. Al, onda se ja osecam kao da sa mnom nesto nije u redu jer me svi zivi pitaju sto joj ne pustam spotove na YT, kao da sam zaostala zbog toga. Ima par lepih animacija, kao vizuelna stimulacija, sa nekim uklapajucim oblicima itd. To joj nekad dam na 10-15 min da gleda. Ima i onih klipova od po pola sata, sat na YT sa lepim, domacim pesmicama, a ja sam u dilemi da li da joj dajem da gleda i slicice. Vidis, ja sam dete odraslo ispred TVa, i jako me buni sto moje mama i baka, prosvetni radnici, najpre traze bebi da puste crtace kad smo sa njima. Meni to nije bas drago, ali nisam pametna. Ja sam pored tva i muzike naucila jako rano engleski, pocela da se igram jako mastovitih igara, sama ih izmisljala imitirajuci ono sto vidim na crtacima. Naravno, to su bili lepi crtaci. Nece tv gledati, svakako, ali ne znam ima li nesto podsticajno u vizuelnim animacijama? I dalje ne mogu da nadjem teme. :( 

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana, evo je tema

Meni je jedna Montesori vaspitacica, zena koja se bavi tom metodom decenijama rekla da do dve godine nema tv-a, niti elektronskih uredjaja. E sad, nekad te muka natera kad si sam pa moras nesto da odradis i to je najlakse resenje, ali eto to je njen savet. 

Bojana1990 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac voli da gleda tv (nista novo) i jako se raduje kad joj pustim spotice na kompu ili telefonu. Pokusavam da nadjem info o tome sta, kako i koliko treba bebi davati da gleda/slusa, gde je granica izmedju stetnog i podsticajnog itd. Ne uspevam da nadjem nista u pretrazi, za dosta rezultata treba 100 postova. Ima li takve teme teme ili da otvorim? A i ako otvorim, da li da bude o muzici ili o kompjuteru, tv-u i telefonima?

 

http://www.bebac.com/forum/index.php?/topic/939-crtani-filmovi/

 

Bojana1990 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana, evo je tema

Meni je jedna Montesori vaspitacica, zena koja se bavi tom metodom decenijama rekla da do dve godine nema tv-a, niti elektronskih uredjaja. E sad, nekad te muka natera kad si sam pa moras nesto da odradis i to je najlakse resenje, ali eto to je njen savet. 

Ovo mi treba, vrv nisam trazila kako treba, trazila sam pod TV, muzika, muzika za bebe...izlaze mi druge teme. Kad ukucam "TV", ne izadje nista :( Montessori je sjajan koncept, onu tabelu sa aktivnostima po uzrastu imam memorisanu jos od fax-a. :) Elem, iybegavam elektroniku duze od 15, 20 min dnevno, bas kad je hica. Ali jako mnogo ljudi to podrzava, od kojih sam i mnoge prosvetne radnike cula da misle da je to ok. Trebalo bih da znam bolje, ali kad je beba u pitanju, ko bi da eksperimentise? Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nikakva stimulacija upravo suprotno. I nije dobro za akomodaciju oka bebi pogotovo, a i detetu do 2 god. Posle ok ali povremeno i ne predugo..

Naravno mozes da ides i onom logikom - i ja sam tako mojima pa im nista ne fali..sto je u principu samo linija manjeg otpora.

Dakle za bebu nije dobro, ali ako moras ponekad da joj pustis nesto ne bi li bila mirna 5 minuta, tako je kako je. Inace muzika bez slike moze uvek i preporucuje se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.