Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutro trudnice :) sve citam ovde al slabo sta pisem ne stizem jos sad kako lepo vreme doslo :D nama kontrola u utorak jedva cekam. Beban se razmahao na sve strane. 

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas, juce sam isla da zakazem eksp, i jedva sam docekala sa joj se pozalim da konstantno imam probadanja u donjem delu, kao kontrakcije.. Iako uzimam utrogestan vag 2x po 200gr kaze moram da pogledam grlic u kakvom je stanju, jao Boze.. ja gori bol nisam osetila :( sve je ok, uz takodje, potvrdila da je decak. Uglavnom gura guzica, malo je veca i nestasna.. nema brige cvrst grlic, cak mi je smanjila vaginalete, samo uvece..zalim joj de i sto curka od vag konstantno, da mi jako smeta, ne znam da li uopste stavljam dobro, sve je to ok kaze..Cak sam joj rekla da mi je neprijatno i da me pregleda, puna sam utr. Kaze nemojte ga prati, tako treba a meni to ne smeta - bljak! Gadna sam samoj sebi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas, juce sam isla da zakazem eksp, i jedva sam docekala sa joj se pozalim da konstantno imam probadanja u donjem delu, kao kontrakcije.. Iako uzimam utrogestan vag 2x po 200gr kaze moram da pogledam grlic u kakvom je stanju, jao Boze.. ja gori bol nisam osetila :( sve je ok, uz takodje, potvrdila da je decak. Uglavnom gura guzica, malo je veca i nestasna.. nema brige cvrst grlic, cak mi je smanjila vaginalete, samo uvece..zalim joj de i sto curka od vag konstantno, da mi jako smeta, ne znam da li uopste stavljam dobro, sve je to ok kaze..Cak sam joj rekla da mi je neprijatno i da me pregleda, puna sam utr. Kaze nemojte ga prati, tako treba a meni to ne smeta - bljak! Gadna sam samoj sebi :(

i meni je tako bilo, bol, stezanje stomaka ponekad i vise od 30 puta u toku dana. Grlic razmeksan od 6 meseca i uloziv za jagodicu. Dva puta lezala u bolnici, koristila i nifelat. A za pregled da ne pominjem, ne da je neprijatno nego pomalo i boli kao da nikad nisam bila na pregledu. Sekret uzasno pojacan mada uvek sterilan. 

Laboratorija uvek nesto nije u redu ili transaminaze ili leukociti koji su sad dogurali do 16.

al me smirivalo da je bebac dobro i evo nas u 37. nedelji ^_^

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svratila da vidim šta ima, baš sam se sad oneraspoložila kad pročitah za našu Kam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svratila da vidim šta ima, baš sam se sad oneraspoložila kad pročitah za našu Kam.

I ja sad videh na drugoj temi,stvarno tuzno:(

Kam, drzi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad i ja videla. Muka mi je. Bas sam se potresla. Strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda kad misliš da si najopasniji i rizičan period pregrmeo, tako nešto da se desi u petom mesecu. Drži se Kam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam:( . Bas to sto Shana kaze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam ne mogu da verujem:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ne znam sta da napisem. Bas mi je zao. Saljem ti veliki zagrljaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, tu sam.

Dosla sam da vas obidjem. Nadam se da ste sve dobro. Nemojte da mi se rastuzujete i da mislite crno, samo napred.

Otisla sam u petak na kontrolu kod moje dr..jos mi se rezultati popravili hgb se sa 91 popeo na 103, grlic cvrst ne treba serklaz, uzela briseve..dok ne dodjosmo do UZ. Stalo srce, hitno bolnica. Da mm nije bio pored mene ne bi mogla vrata da potrefim. Onda na prijemu ponovo UZ..terala sam dr da ukljuci ton da vidimo cuje li se srce koliko sam bila u neverici..naravno nema nista. Konzilijum je dalje odlucivao kako ce to da se izvedr i dalje nista necu da vam pisem. Posle hp analize cemo mozda nesto znati, sta je bio uzrok. Cesto se pravi uzrok nikada ne otkrije. Krivila sam i sebe i druge zbog nerviranja i stresa. Bog je dozvolio da se to desi i to je to, moramo da prihvatimo koliko god bilo tesko.

Sinoc kad je bilo najteze sam rekla sebi: Nema sanse ponovo da prolazim kroz ovo, nikada, nikada vise! Onda sam se vec jutros pribrala. Sto mi rece moja drugarica jutros koja mi je kao sestra: Pa zivot je jaci od smrti, ne moze smrt da pobedi, mora da pobedi zivot!

Sad samo zelim da je ovo kraj, da ne bude nikakvih komplikacija i da se ziva i zdrava vratim mojim devojcicama. U svemu ovome to mi je bio dodatni strah, da zivu glavu izvucem.

Uzivajte u svojim bebicama. Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drz' se Kam koliko mozes. Ljubimo te :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam draga, ne znam sta bih ti rekla. Budi jaka koliko mozes za sebe i za svoje devojcice. Grlimo te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste zene? Neme beban bas tuce gore ispod sika pitacu sutra mozda se okrenuo glavom na dole pa sad nogicama tuce gore :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, blago tebi, meni je bas nisko, toliko da me udara u besiku, dole mi je sve nateceno i dalje, posebno kad duze hodam, pocinje da boli bas. Grlic mi je izmeren4,9 tako da trenutno nema problem, ali definitivno bih morala da mirujem, sto ja ne radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel nosis onaj pojas? Meni je i prva beba bila visoko ma do kraja, vec sam imala napone a on se nije spustio sto nije bas super. Sad se nadam da ce pred porodjaj da se spusti lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina i mene mlati dole. Gledam da ne sedim kad sam kod kuce ili kad negde odem, nego onako na bok. Ja davim, al kako mere grlic? Jel to rade na ekspertnom? Ja se toga uopste ne secam od prve trudnoce. Ma ni da mi je neko spominjao grlic..a bio je bebac nisko, mada ne ovoliko nisko. Sad se sva obradujem kad me oko pupka udari :). Za pojas sam se i ja mislila, al cula sam da ide samo ako dr preporuci. Jer se misici stomaka onda opuste, a funkciju prepuste pojasu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merenje grlica je  meni radjeno na ekspertskom, sada u 23. nedelji, a u prosloj trudnoci na uz negde oko  24,25 nedelje, tada je bio 3,4, cm a sada je bolji 4,9 cm.Radi se obavezno kada se nisko nosi i posebno kada trudnica ima kontrakcije.Radi se vaginalnom sondom.Ja pojas nosim, olaksava mi vise problem sa kicmom,ali me dole i dalje pritiska, tu pojas ne pomaze puno.

učiteljica i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženice, dobar dan i od mene! Nisam imala nešto volju ni da pišem zbog svega onoga sa Kam, ali mi lakše kad ćaskamo ovde sve zajedno. Moj sin i ja spremili ledene kocke :-) Jedva čekam da se ohlade, pa da možemo da ih isprobamo :-) Veliki sam pleh napravila, izdržaće valjda i do našeg praznika :-) Zezaju me svi, pošto sam pregled zakazala za 8.mart, sigurno je da je devojčica, da nema dileme, a ne znaju da je nama stvarno svejedno, samo da je sve ok i da saznamo pol zbog priprema i deca bi oko imena da se usaglase, a i njih mukice udaviše svi pitanjima oko pola :-) Sutra vodimo L. kod urologa za ono što sam vam pominjala, ništa ga nisam pripremala, jer kako rekoše neće mu ništa sutra raditi, pogledaće i reći će šta treba da odradimo dok sledeći put ne dođemo ponovo, valjda se didermal maže 6 nedelja. Ja još uvek ne osećam jake udarce bebe, više onako lupkanje, nema još onog talasanja stomaka, sve mislim još je mala beka da bih toliko to osećala ili je još rano, nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uciteljice od tebe sutra ocekujemo izvestaj:baby:

I ja sam danas pravila kolace mom decaku. Njegov omiljeni, bakin kolac:). A sinoc je crtao porodicu. Nacrtao mene ogromnu, a tatu malog. Ja pitam sto sam ja tolika, kaze on pa kad si sve pojela :lol:. Onda je i tatu nacrtao iste visine. I meni nacrtao bebu u stomaku i bebi nacrtao pisu :lol:. Ja ga pitam, a sta ako bude devojcica, a on sav kao jao nisam se toga ni setio. Inace i sebi i tati je crtao pise. Muska posla. :D

Shana, mene je od skoro pocela beba jace da udara, pre neke dve nedelje. I da se vidi da se stomak pomera. Pa rano je jos da ti krenu jaki udarci. Zamisli jos 4 meseca imas pa zvezde bi brojala da su sad vec jaki. Nego mi sve nestpljive pa samo osluskujemo:)

Izmenjeno od strane Cipelic
učiteljica, Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da sutra ja ranom zorom na uz :wub: jedva cekam. 

Alhahaha Cipelic ismejah se za crtez. I mene crtali sa stomakom ko bure. Joj meni je vec tesko sa stomakom a ima 3 meseca jos do kraja, odnosno sva sam sebi teska. Vec od stomaka ne vidim dole moram bas da se nagnem haos. Ovakav stomak mi je u prvoj t.bio u 8.mes a sad jos ni u 7.nisam usla.

Shana, slazem se sa Cipelickom rano je za jake udarce. I menw od skoro bas siba a pre toga lupkanje i to ne bas ceo dan. Cini mi se da ova bebica nije tako aktivna ko V sto je bio. E sad videcemo do kraja :D 

miliccam i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve mene i izvestaja. Beban ovako super imamo 800g kaze odgovara nedelji trudnoce i prednjacimo glavicom kao sto sam pretpostavljala da se okrenuo gospodin mali posto non stop tuce gore ispod grudi :D Imala je fore pa gledala sve organe i kaze malo ali malo besika i zeludac uvecani ali kaze mozda se nagutao malo pre plodove vode pa hoce to da ne brinem. Svakako cu je sl.put podsetiti da proveri opet te organe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! :baby:

Mi cekamo taju pa da idemo bakama i keki da kupimo poklone za 8. mart.

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.