Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jao vidi njih sto se zale na kilazu, hahaha! Ja necu svoju da pisem :P dovoljno je da znate da sam izuzetno sklona gojenju, i da sam vec zestoko prekardasila sve norme... 

kam, prepelicja jaja vrede samo ako ih pijes kontinuirano i obavezno presna! U tom slucaju su jako zdrava, narocito pomazu ljudima sklonim alergijama, znam zato sto smo sestra i ja uvek od njih patile pa su moji zbog rtoga drzali prepelice, da bismo svaki dan imali sveza jaja. Dovoljno je minut da ih kuvas i ona gube sva zdrava svojstva. Jesi me ti pitala da li smo u Italiji? Nismo, u Svajcarskoj smo ali u italijanskom kantonu, na granici sa Italijom. Muz mi je Italijan tako da ovde nemamo problem sa jezikom, kao kad smo ziveli u nemackomm delu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, iste smo po visini :D sad mi lakse da nisu sve mrsave :D ja sam usla u ovu trudnocu sa 69 kg a idealna mi je oko 64 kg. Sad imam 75 :wacko: dajem sebi fore do 85 kg i vala ne bih bas preko toga. A sto se ishrane tice gledacu da malo testa smanjim a slatko izbegavam koliko mogu a samo mi se jede da zlo bude vece :wacko: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, sta mi rece za jaja, znaci dzabe sam ih kupila. Rece mi ova zene na pijaci da treba da se piju ziva ali ja to ne smem ni za zivu glava. Ja se uzasno bojim salmonele, jaja barim po pola sata. Jutros sam jedno jajce isprzila na oko. Hehehe Kaze mi mama u onom Sulejmanu on jede 10 prepelicjih jaja za dorucak, sva na oko. :D

Ja nisam mrsavica, nego sam niska, imam 154cm i onda se najnormajlnije osecam kad imam 45-46. Sa mladjom sam zatrudnela sa 44,700, to je bilo sest meseci posle dojenja. A na kraju dojenja sam imala 42 i bila stvarno kao les. Drzala dijetu i dojila jer mi je dete bilo alergicno. :( Druga trudnoca me malo povadila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa cu da kukam, samo cete da slusate...imam 1,60m  sta da vam kazem, ovih 50 i kusur kg mi je sada jos i ok, u prvoj trudnoci sam 9 kg dobila u 8 i 9 mesecu pa vi vidite, do tada kao sve super, ja se utesila....kad ono sve na kraju dobila:D

Sto se gvozdja tice meni je mesec pre trudnoce bilo 28, tako da jos uvek ne pijem nista osim folne, oligovita, spiruline i magnezijuma.... i da hocu ne smem, visak gvozdja nije bas dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene 

nova sam ovde,ceprkam po temama al nigde da nadjem o prenatalnim testovima 

ima li neka od vas iskustva sa tim posto su razlike u cenama od 395 do 700 e za iste stvai koje ispituju?

Pa mi nije jasno sto je za jednu te istu analizu kod jednih 400e a kod drugih 700e. To su ogromne razlike u ceni 

Nisam cula da je u bilo kojoj lab cena ispod 550 evra i to za osnovni paket, koji je samo za trizomije 13.18,21, sve ostalo ukljucujuci i polne hrmozome i one sve mikrodelecije, to je mnogo skuplje od 650-700e.Tako da za 390 e stvarno ne znam sta ima osim amniocenteze koja se privano radi po toj ceni otprilike.

Nisam radila nijedan test, mada imam 36 godina ali mi je dabl bio odlican, cekam jos i ekspertski Uz u 23 nedelji

Zoe86 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna , prepade me. Jos i dobro izgurah dan kako sam rano ustala. Ali me sad zabolese stomak i ledja. Predugo sam stajala. Ovde se prolepsalo vreme, upeklo sunce, divno. Ali mi moramo da spavamo, nista od setnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa dobro, kad se uzme u obzir i visina onda smo tu negde... ja 165cm vis

kam izvini please nije uopste smesno sto glupost procitah, nego kao kad dete deset puta zeznes na istu foru, ja se svaki put iznova i iznova strecnula i pogubila kad sam naisla na taj post

jaoooj vreme, milina prava 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista Vesna, opusteno :)

Vreme je bilo divno, ali dok smo se mi probudili pao je mrak.

Danas sam malo osluskivala i ponovo mi se dva puta ucinilo da beba mrda. Ne vredi ne mogu ni da osetim normalno jer cim legnem neko oko mene skace. I drmaju krevet i samo gledam da me neko ne povredi. Ako raskomotim stomak onda dolaze i stiskaju ga, kao gde si beboooo, sta radiiiis. Ova mladja grubijanka kad krene da se naslanja... Jedna beba, sta je tek ceka kad se rodi. :D

MatroNadja, Bubu 2 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

koliko imas godina? pitam, ne znam da li radis zbog godina ili iz svojih razloga...a cene se razlikuju od lab.do lab.kao i od grada do grada- ko kako osljari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima,32-e

I ne bi na tu amino ni pod razno...a bune me te razlike u cenama od po 200e, jel to razlika zato sto jedne lab salju u Ameriku,druge u Svedsku,trece u Svajcarsku-pa tipa sto blize to jeftinije za isti test :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima,32-e

I ne bi na tu amino ni pod razno...a bune me te razlike u cenama od po 200e, jel to razlika zato sto jedne lab salju u Ameriku,druge u Svedsku,trece u Svajcarsku-pa tipa sto blize to jeftinije za isti test :-(

pa eto imas i starije clanice koje nisu radile...ja imam 30, isto nisam.jedino dabl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiki MalaNina ti je objasnila razliku u cenama, zavisi od toga sta test podrazumeva. Godine ti nisu faktor preko 35 salju na AC e sad ne znam razlog zbog kojeg treba da ides na testiranje ako je dabl los mozes tripl mada je to samo statistika najvazniji je ekspertni uz a ako on nije dobar koji god taj test uradis a rezultati ne daj boze nisu dobri opet moras na AC ili kordo jer doktori samo rezultate od tih metoda smatraju validnim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32god i ne bih na amino ni pod razno...

koliko imas godina? pitam, ne znam da li radis zbog godina ili iz svojih razloga...a cene se razlikuju od lab.do lab.kao i od grada do grada- ko kako osljari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke! Ja tek sad pijem jutarnju kaficu :-) Sinoć skitali, na rodjendanu bili, danas spavali do 11.30h. Deca ustala, doručkovali i odmah pao dogovor da idu kod bake da prespavaju, a ja sad treba da se nategnem, po ovakao lepom danu, da usisam, stavim novogodišnje ukrase pod krevet, operem sudove, veš mašinu uključim u nabavku i da ne pominjem šta sve. Ali ništa dok se kafica ne popije :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo trenutno na Sumarickom jezeru. Lepota, divota! Restartujem se kad dodjem ovde!! Jos je zaledjeno...

Shana, kolika su ti deca? Moje nece da spavaju van kuce.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćera J., mi ima 8.god., a sin L. ima 4.god. ;-) i obožavaju da spavaju kod moje mame. Sin ume da traži da dođemo po njega uveče pred spavanje kad recimo ostane kod sveki, inače sa sekom sve hoće :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su. Meni je starija par puta prespavala kod moje mame i jednom kod sveki, ali kad je bila skroz mala 2,5-3 god. Od kad se ova mala rodila nece da cuje. Pa ne forsiram.

Napolju je pretoplo, kao prolece. Skuvali smo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ima 5,6 g i tek pre 6 mesec je pocela da spava kod bake i deke, zbog toga sto joj je tamo bata, od devera mali...inace smo godinama pokusavali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eej! Mi smo danas na terasi kafenisali. L, mm i ja. Pretoplo bilo,a terasa nam je bas osuncana. Posle isli kod rodjaka pa kad dosli kuci rucali i L i ja u setnju isli sa mojima, a mm ostao da gleda utakmicu. L je sinoc spavao kod s i s. Njemu je to dozivljaj,jer mu i brat od tetke dodje pa zajedno. Uzivancija. Al ja sam prvi put jedva prezivela. Nisam ni znala da sam tako luckasta do tad. Mm me zezao da odem i ja kod babe pa da spavam sa njima. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja budna i ne mogu da se uspavam od 4:30, smara me ovo ali ovako ludujem u svakoj trudnoci. Definitivno osecam pokrete, prekjuce je bas ceo dan bila aktivna. Ali stalno na istom mestu a to je i mesto koje me povremeno onako bolucka, ne bih rekla bas bol ali osecam tu nesto. Vrv se tu malo nagurala i tu su noge. Pretpostavljam. Kad ono bese beba pocinje da se tumba, ne mogu da se setim. Sad ima dovoljno prostora za akrobacije ali ima li snage.. Ja sam najmirnija kad su devojcice sa mojom mamom, kad su sa sveki ipak malo grizem nokte dok se ne vrate. A i sa mm nisam bas opustena, jer znam da je on preopusten. Inace, otisao je u dnevnu da spava jer bi da spava sa otvorenim prozorom, pa sam ja najstarije dete ubacila kod mene u krevet, da mi ne bude prazno. :D Sutra imamo goste pa moram da pospremim stan, umesim nesto a i valjalo bi da izvedem decu prepodne na vazduh. Danas sam se konacno ofarbala, uzela sam garnier olia, pise da nema amonijaka. Pokrila mi je sede jos da vidimo kako je postojana. Nadam se da ste pametnije od mene i da spavate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro 

Kam, super za pokrete :wub:

Moj beban ludovao celu noc u stomaku samo se tupkao i vrteo se ko čigra. Sutra na kontrolu jedva cekam :wub:

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, tj. već je dobar dan i od nas :-) Ja opet odvalila sa spavanjem, J.kod moje mame, a L. se sinoć vratio, posvađao se sa sekom i naljutio se na nju, pa sam ipak otišla po njega. On još spava. Čekam da ustane, pa da doručkujemo, pa u nabavku i po seku. Legla mi plata prva sa bolovanja umanjeno, tj. do 11.1. što sam radila, pa za tih 11 dana. Sad dok platim vrtić i nabavku i vratim ćeri dug iz njenog šteka :-) ode sve. Dolazi joj sestra od tetke na pidžama party, što kaže Kam moram nešto umesiti. Bar sam kuću juče pospremila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove moje odose sa svekrvom u setnju i to jedva. Natezemo se celo jutro i sa jelom i sa oblacenjem. Ja pospremila malo, ostao mi parket. A sad cu da pocnem da spremam nesto dok nisu tu, mirna mi glava. Jos dobro i funkcionisem kako ne spavam. Ne znam dal umisljam ali cini mi se da se malo bolje osecam od prosle nedelje od kad pijem tothemu. Ali videcemo sta kazu rezultati za par nedelja. Sad pijem 2x2 kako mi je rekla, ok se osecam, nista mi nije. Tako cu 10 dana pa cu da smanjim na 2x1. Setila sam se da mi je u drugoj trudnoci odgovarao Feroglobin, da mi je popravljao KS pa cu je kasnije pitati da uzmem to. Mada u njemu ima svasta nesto, a ja vec pijem Pregnacare, ne znam da ne preteram sa vitaminima. Nesto mi ovo mnogo crvenkasto primilo, uzela sam svetlo cokolada. Obicno uzimam neke lesnik nijanse i svetlo smedje i posto imam crveni pigment (mama mi je prirodno ridja) uvek mi primi na zlatno sto mi ne smeta, ali sad mi ensto bas crvenkasto. Ne volim da menjam farbe. A i cula sam da u trudnoci farba drugacije prima. Ali mi je bar pokrila sede, da nije jos ni to posizela bih. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, sta radite?

Pitanje za mame kojima se bebe vec javljaju iz stomaka. Jeste li imale dana kad budu jako malo aktivne? Meni juce i danas bas se slabo javlja..mada oba dana sam u pokretu bila,al opet uplasim se. Sad sam pustala glasnu muziku i malo me drmnula,al nista jace. A mm vice da mi beba verovatno sve po spisku sad iz stomaka,jer je diram. Ma nek me bar sutne iz besa:wub:

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.