Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo i mene, vratila se iz Doma zdravlja. Imala zakazano u 14.10h, doktorka je bez problema na posao stigla u 14.40, a mene prozvala u 15.15.,tako da sam od ku'e krenula u 13.00, a vratila se u 16.15, baš se iznervirah. Dobih silnu papirologiju, doznake,uput za komisiju (nisam ni znala da je sad u Vladetinoj komisija za sve), recept, uput za Gradski zavod u Džordža Vašingtona (da li je neko skoro išao tamo za briseve? Na kom spratu beše?), urinokulturu i pašću u nesvest šta sve treba da odradim u narednim danima jer kod moje dr već 2.2. imam uz, pa bih da imam sve to što mi je tražila. Reče mi dr iz Doma zdravlja, da žene koje su radile 4d u klinici ''P..ić'', nisu uopšte zadovoljne tretmanom i onime što dobiju, a dobiju šture informacije i slike na cd.Tako da ja prelomih da ću zakazati provereno u ''A....fe'', kao i u prethodnim trudnoćama, ali ću morati više da platim za taj ekspertski 4d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas sam te uzela, malo od jabuke malo od breskve :D

Ticana, dobro dosla. :babymommy:

Nisam jedina znaci :lol:

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, vratila se iz Doma zdravlja. Imala zakazano u 14.10h, doktorka je bez problema na posao stigla u 14.40, a mene prozvala u 15.15.,tako da sam od ku'e krenula u 13.00, a vratila se u 16.15, baš se iznervirah. Dobih silnu papirologiju, doznake,uput za komisiju (nisam ni znala da je sad u Vladetinoj komisija za sve), recept, uput za Gradski zavod u Džordža Vašingtona (da li je neko skoro išao tamo za briseve? Na kom spratu beše?), urinokulturu i pašću u nesvest šta sve treba da odradim u narednim danima jer kod moje dr već 2.2. imam uz, pa bih da imam sve to što mi je tražila. Reče mi dr iz Doma zdravlja, da žene koje su radile 4d u klinici ''P..ić'', nisu uopšte zadovoljne tretmanom i onime što dobiju, a dobiju šture informacije i slike na cd.Tako da ja prelomih da ću zakazati provereno u ''A....fe'', kao i u prethodnim trudnoćama, ali ću morati više da platim za taj ekspertski 4d.

U An.....je dosta, ja kad sam pitala rekli su mi a je EUZ 10.000 din,ipak sam odustala,kod mene ovde je 5000din, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ticana, dobrodosla :)

Bubu 2, ti u Frontu svaki put daju drugacije info... ja sam zvala pre nekih mesec dana, i rekli mi da ne mogu tek tako da zakazem, da oni eksp rade samo ako postoji napismeno od doktora zasto se trazi ekspertski... i ja digla ruke od njih, otisla u Vis......ku i bez problema zakazala... e pre desetak dana isla u savetovaliste u Frontu, zbog bolova i doktorka me posalje na cetvrti da mi zakazu ekspertski, zbog zadebljane posteljice, na cetvrtom i pored toga sto me dr iz savetovalista najavila, i napisala pismenu preporuku prodjoh ozbiljno ispitivanje zasto me salje, sta kaze, na sta sumnja.... ma ispitali me samo tako i na kraju mi zakazali jedva. 

u Vis sam nakon toga otkazala, jer mi moj doktor iz dz rece da oni bukvalno po minut gledaju ultrazvuk, ne detaljno i dugo kako bi trebalo... znaci kod njih sigurno mozes zakazati, ali nisu bas detaljni.

jedna clanica je pisala da je uspela da zakaze u Zvedari, i bila je bas zadovoljna. pa pokusaj i tamo

 

Izmenjeno od strane VesnaBesna
Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, vratila se iz Doma zdravlja. Imala zakazano u 14.10h, doktorka je bez problema na posao stigla u 14.40, a mene prozvala u 15.15.,tako da sam od ku'e krenula u 13.00, a vratila se u 16.15, baš se iznervirah. Dobih silnu papirologiju, doznake,uput za komisiju (nisam ni znala da je sad u Vladetinoj komisija za sve), recept, uput za Gradski zavod u Džordža Vašingtona (da li je neko skoro išao tamo za briseve? Na kom spratu beše?), urinokulturu i pašću u nesvest šta sve treba da odradim u narednim danima jer kod moje dr već 2.2. imam uz, pa bih da imam sve to što mi je tražila. Reče mi dr iz Doma zdravlja, da žene koje su radile 4d u klinici ''P..ić'', nisu uopšte zadovoljne tretmanom i onime što dobiju, a dobiju šture informacije i slike na cd.Tako da ja prelomih da ću zakazati provereno u ''A....fe'', kao i u prethodnim trudnoćama, ali ću morati više da platim za taj ekspertski 4d.

Gradski zavod je drugi ulaz, na prvom spratu odmah levo je laboratorija. ja sam bila par puta... pazi samo, od 10-10:30 im je pauza, pa ne moras bas u to vreme jer stvarno svakakvi dolaze, a ceka se oko pola sata sigurno jer iako rudnice imaju prednost, bas dosta i njih ima, ne zakazuje se pa svi doktori salju trudnice tamo

ja sam nesto razmisljala da idem u p...c na 4d, ali cisto zbog tog cd/a, da imam uspomenu. kapiram da ce mi ovi u frontu odraditi ekspetski valjano, tako da mi neka preterana objasnjenja i nisu neophodna... drugo, oni su mi na dva minuta od kuce, pa sam ih i zbog toga odabrala... ici cu za dve/tri nedelje pa cu vam javiti utiske

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna, hvala na detaljnom odgovoru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Dobro jutro, dobar dan! :)Ja i dalje imam mucnine, a taman sam se pohvalila kako mi je bolje. Pogotovo od frizidera i zamrzivaca, meni to toliko smrdi da ne mogu da vam opisem. Nema nicega pokvarenog, sam miris frizidera me tera na povracanje. 

Mi juce rezervisali letovanje. :D Nisam mogla da prihvatim da ne idemo, pa sam se dvoumila dal prva smena pocetkom juna, bila bih tada kraj sedmog, pocetak osmog.. ili poslednja smena, krajem septembra kad beba bude imala oko 2 meseca.. I odlucih se za poslednju, posto imam obicaj da se ranije poradjam da ne bude da se poradjam u Grckoj.  Samo da da Bog da bude sve u redu, valjda cemo se nekako dokotrljati do dole. 

Izmenjeno od strane k a m
Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan i od mene...

Sto se tice exuz ja sam dva puta,a sutra i treci radila na Zvezdari.Jako sam zadovoljna i tamo nema greske ko god od dr da se padne.Jeste da zakazivanje treba mesec dana ranije.

Sto se tice vitamina...slazem se da je bolje uneti prirodnim putem...ali opet koliko toga treba pojesti u toku jednog dana da bi nadoknadio potrebu za vitaminima?

Kam super za more...mi ove godine necemo ici...realno mozemo jer mi je termin u maju pa septembar bi bio super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacu da dobijem Zvezdaru da vidim kako se zakazujei da li primaju pacijente koji nisu iz BG. Hvala. 

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke! Kam, tema ti je odlična što se letovanja tiče. Ja sam baš o tome razmišljala ili da idemo početkom juna ili da ne idem uopšte. Meni nešto rano bebu sa dva meseca da vodim na more. Sa drugom bebom smo išli na more kada je imao 4 meseca. Tako da se kod nas sad razmatra varijanta da deca idu sa tatom, svekrvom i kumovima i njihovom decom. Naravno to je njgora varijanta za mene, jer ću ja crći bez njih i od brige za njima, ali kako mogu da im uskratim more, kad se najviše tome leti raduju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E stvarno su bezobrazni ovi iz ''A..,fe'', baš sam im sad prokomentarisala, s obzirom da se snimaju razgovori. Kakav bezobrazluk za 4d da traže 99000, a taj isti pregled sam ja u prvoj i drugoj trudnoći kod njih plaćala oko 4000 din., sa popustom jer sam više puta dolazila, a sad neće ni popust da daju. E pa neću kod njih, stvarno su ga preterali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, ako ti nije frka zbog puta mozes pocetkom juna. I ja sam razmatrala ali sam ipak odustala jer sam se uvek poradjala dosta pre termina. Zato se odlucismo za 19.-29.09. Racunam da cu se ja do tada oporaviti (dace Bog), a beba svejedno sisa i spava. Idemo sa mojima, plus nas 5..busom, a bebu cu u AS.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, ako ti nije frka zbog puta mozes pocetkom juna. I ja sam razmatrala ali sam ipak odustala jer sam se uvek poradjala dosta pre termina. Zato se odlucismo za 19.-29.09. Racunam da cu se ja do tada oporaviti (dace Bog), a beba svejedno sisa i spava. Idemo sa mojima, plus nas 5..busom, a bebu cu u AS.

Kam, nešto mi frka i početkom juna, svakako će i meni krenuti ranije treća je trudnoća, nema šanse da dočekamo 22.7., a u septembru bih onda ćerku morala da povlačim iz škole, da pišem molbu Nastavničkom veću da odobre da izostane sa nastave, nezgodno, kako god okreneš. Videću šta moja dr kaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i od nas! Moze caj. Ja malo pre dosla sa posla, pa rucali. L zaspao, muz ode na fudbal,a ja cu L da se pridruzim, kad popijem caj.

Shano, bas se secam kad ste vi tad planirali more. Znam da si mene ubedjivala da smemo otici na Zlatibor,al ja se bojala. A 20 dana je razlika izmedju nasih decaka. Sad tek ni ne pomisljam :D

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, meni starija krece u predskolsko ove godine. To je sad obavezno kao ali ne znam da li mi treba opravdanje zbog mora od dr ili sta. Svakako su za obe preporucivali more, za stariju zbog sekretornog otitisa, za mladju zbog astme i mogu da se pozovem na to ako dr bude htela da nam da opravdanje. Ako nece bas me briga, neka joj daju neopravdane. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatibor i slicne lokacije po Srbiji su mi skroz prihvatljive. Ako se ne mislite negde kupati onda moze i maj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni ništa ne može more da zameni, kad pomislim ko će bre da čeka 2018. Vidiš Cipelić, ja tebe sa L nagovarala, a vidiš Kam je hrabrija i od mene. Kažem nama je rekord bio sa 4 meseca, a ćerka je sa 6 meseci išla na Zlatibor, sa 8 meseci na more Grčka, a bata sa 4 meseca more, ispod toga ne bi smeli da idemo :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E stvarno su bezobrazni ovi iz ''A..,fe'', baš sam im sad prokomentarisala, s obzirom da se snimaju razgovori. Kakav bezobrazluk za 4d da traže 99000, a taj isti pregled sam ja u prvoj i drugoj trudnoći kod njih plaćala oko 4000 din., sa popustom jer sam više puta dolazila, a sad neće ni popust da daju. E pa neću kod njih, stvarno su ga preterali.

Rekoh ti ja, ka sam cula cenu odustala sam u sekundi:angry:

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo takodje vec gledali more, nasla sam super hotelcic poupansion, bazen i sopstvena plaza, blizu Soluna.....sve je to super dok ja nisam shvatila da ce u septembru beba imati 2,5 meseca i da je to bas vreme one prve vakcine,a moja doktrka je stava da je najbolje ici kad beba napuni 3 meseca ,a to mi je vec kasno i za ovu malu,koja krece  u predskolsko.Tako da ove godine, opet neka banja,na par dana

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekoh ti ja, ka sam cula cenu odustala sam u sekundi:angry:

Ma bezobrazluk! Sad ukačih na onim kuponima što ima, dve klinike koje daju popust na 4d uz, s tim što jedna daje na 4d uz, a kod druge ista cena za 2900, ali stoji ekspertski 4d uz, a nisam čula ni za jednu ni za drugu kliniku do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ove godine necemo more sta znam ne bih trudna ne mogu ni sad vec duze da sedim a sa bebom sta znam mala je ne bih se usudila :mellow:

E jel ste cule da ce povecati roditeljski dodatak za prvo, drugo, trece i cetvrto dete. Meni sad nesto kum pricao ali ne znam koliko je to istina... 

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ove godine necemo more sta znam ne bih trudna ne mogu ni sad vec duze da sedim a sa bebom sta znam mala je ne bih se usudila :mellow:

E jel ste cule da ce povecati roditeljski dodatak za prvo, drugo, trece i cetvrto dete. Meni sad nesto kum pricao ali ne znam koliko je to istina... 

ja cula ali ne znam ni ja da li je odobren....bilo bi lepo majku mu

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ove godine necemo more sta znam ne bih trudna ne mogu ni sad vec duze da sedim a sa bebom sta znam mala je ne bih se usudila :mellow:

E jel ste cule da ce povecati roditeljski dodatak za prvo, drugo, trece i cetvrto dete. Meni sad nesto kum pricao ali ne znam koliko je to istina... 

Trebali su da usvoje taj zakon do 1.02, i da nema više prava na povraćaj pdv-a. Ali, kako stvari stoje, kažu da do prvog nista od zakona... To je ono što sam citala pre par dana... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha pa znaci ima nade. Meni je termin tek u junu pa mozda i izglasaju do tad nesto. :) a nas grad resio da daje svim bebama u 2017.autosediste :) 

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.